Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

• Česko Táta v sukni (více)

Skvělý imitátor hlasů Daniel Hillard se nepohodne se svým šéfem kvůli tomu, že nechce ve vyprávění propagovat kouření. Dostává za to okamžitou výpověď. Daniel je ale v zásadě veselý člověk, který si dlouho z ničeho hlavu neláme. A tak hned vzápětí uspořádá doma obrovský narozeninový mejdan pro syna Chrise, kterému je právě dvanáct let. To se ovšem nelíbí jeho manželce Mirandě, která dělá skvělou kariéru a představa, že po práci bude doma hodiny uklízet po dětech, se jí vůbec nezamlouvá. Ostatně má pocit, že jejich manželství už delší dobu nefunguje, a žádá Daniela o rozvod. Protože právě přišel o práci a nemá vlastní byt, zdá se, že se bude moci s dětmi vídat jen jednou týdně, což ho velice bolí. Své děti totiž nadevše miluje. Daniel si najde byt a později i práci, i když zdaleka neodpovídající jeho schopnostem. Je pod dozorem protivné sociální pracovnice a děti nadále vídá jen jednou týdně. A pak zjistí, že si Miranda dala inzerát na pomocnici v domácnosti. Vždy krajně vynalézavý Daniel vše zařídí tak, aby se jako jediná přijatelná adeptka jevila ta, kterou se rozhodne hrát... S pomocí bratra maskéra a jeho přítele se z něj brzy stane roztomilá starší paní. Miranda je spokojená a zdá se, že i děti si na paní Doubtfireovou zvykají, dokonce i starší dcera Lydie, která jí zpočátku nebyla příliš nakloněná. Miranda se mezitím v práci setká se svým bývalým přítelem Stuem Dunmeyerem, který se o ni začne ucházet. Daniel – paní Doubtfireová – vše sleduje s tichým vztekem, ale kromě občasných kousavých poznámek na krasavcovu adresu nemůže nic dělat. Přes počáteční potíže s vařením se do chodu domácnosti skvěle zapojí a všichni jsou spokojení. Pak se ale jednoho dne stane strašlivá věc: Chris přistihne paní Doubtfireovou, jak na záchodě močí jako muž. Děti jsou zděšené, chtějí volat policii, Daniel musí rychle zasáhnout a vše vysvětlit. Tedy jen dvěma starším, nejmenší Natie by to asi jen těžko pochopila. Vysvětluje dětem, že se převléká jen proto, aby jim mohl být denně nablízku. Mezitím si ho v práci při jedné improvizované scénce všimne generální ředitel televize, kde pracuje jako balič, a vytuší v něm obrovský talent. Pozve ho proto na večeři do luxusního podniku Bridges, kde mají dojednat podrobnosti. Na stejný den tam ale rezervoval stůl i Stu, protože Miranda má ten den narozeniny. Na večeři mají jít nejen všechny děti, ale také paní Doubtfireová. Daniel je na rozpacích: schůzka s ředitelem pro něj znamená novou budoucnost, na druhé straně je ale rodina a děti. Jak tuhle zapeklitou situaci vyřeší? (TV Prima)

Kadas97

Kde sú tie časy, keď komédie boli vtipné a Robin Williams nebol hercom vo večnom kŕči snažiac sa obnoviť zašlú slávu. Originálna komédia, kde si zúfalý otec zahrá dvojitú rolu. Pani pestúnka je vtipná a uštipačná, aj keď je to len chlap v sukni. Tvorcovia dnešných trapností typu Agent v sukni a Niekto to rád blond majú ešte veľa čo doháňať, aby im z prachu vykuklo tykadlo a dovideli Tátovi v sukni na vyťahanú ponožku pri chlpatom členku. 6 z 10 ()

vera27

Tento rodinný film, nám přinese spoustu smíchu, ale možná i slzy. Je to velmi zábavná komedie a kdykoli ji znovu ráda uvidím. Jen je trochu škoda, že příběh nemá šťastný konec. Přála bych si, aby byla rodinka opět pohromadě. :) ()

Hpatrik

Moc milá a velmi zábavná komedie s báječnou Sally Field, neuvěřitelným Robinem Williamsem a roztomilou Marou Wilson. Williamsova Mrs. Doubtfire je opravdu k pokukání, a dokazuje, že to byl jeden z nejlepších herců/komiků své doby. ()

Jakubik

Super rodinná komedie, která je sice plná sentimentů ale je hodně zábavná a pobaví. Především je to jedna z rolí kde se mi Williams opravdu líbil. Když ten film dávají v televizi a daný rok jsem ho ještě neviděl tak se rád podívám je to příjemná oddechovka… ()

tranquill

"Výborně, konečně zase můžu se svým ksichtem mezi lidi!" Krásné a citlivé rodinné komediální drama a hlavní role snad napsaná Robinu Williamsovi přímo na tělo. ()

Odpadlik

Film dosti připomíná snímek Tootsie, tady je však o něco vážnější, hlavně v úvodu a v závěru, kde trochu sklouzává do typického amerického rodinného patosu, což je trochu škoda. Robin Williams (ač tohoto herce, přiznám se, rád nemám) je zde výborný a přesvědčivý a ve scénách v soudní síni je vám ho opravdu líto. V jedné z vedlejších rolí se představuje tehdy budoucí agent 007 alias Pierce Brosnan. ()

Sosak

No tohle byla ale odpravdu neskutečná prdel. Nijak megalomanský příběh to naštěstí nemá (jak tomu většinou bývá...) a zase tak moc béčkoidní to taky není. Dokonce ani nekončí žádným sladkým happy endem, který by se nabízel. Samozřejmě konec je šťastný, ale ne přehnaně. Jinak spousta fórů je krutě trefná a třeskutě vtipná. Takový množství hlášek uslyšíte v rodinném filmu málokdy. ()

Tyna31

Geniální komedie, ve které se svými hláškami, hlavně na adresu Pierce Prosnana, exceluje Robin Williams. Vidělo snad tisíckrát :) ()

Homer.p

Úplně nesnáším ty zobrazované přehnaně skvělé tatínky, kteří rozmazlují své děti, ze kterých pak stejně musí zákonitě výrůst rozmazlení frackové. Je to prostě přehnané a zbytečně to háže špatné světlo na naše normální tatínky, kteří musí chodit do práce a mají i další starosti, než-li udělat nejakou blbou narozeninovou párty (By mě zajímalo, kde na to v té americe berou pořád peníze a kde ty děti shání tolik kamarádů. Opravdu zajímavé.) No a navíc Robin Williams je všude ukazován jako hodný a milující člověk, ale ve skutečnosti je to hnusný celoživotní feťák, kterému nedělá problém podvádět svoji manželku s chůvou svých dětí. Fuj, vše je sprostá a nechutná přetvářka ostatně jako celý tento hnusný film. Jediným kladem byl dabing pana Preisse. Jo a při filmu jsem se nezasmál ani jednou. ()

Psycho.R

Režisér Sám doma sedm let před Harrym Potterem natočil milou komedii rodinných hodnot. V tý době ještě spojení rodinná komedie neznamenala béčko :-) ()

10Domik10

Skvelá rodinná komédia, sršiaca obrovskou pozitívnou energiou vďaka Robinovi Williamsovi, ktorému táto rola podla ako uliata. Atmosféra filmu je výborná zásluhou kvalitných, sympatických hercov, výbornej hudbe, deju, ktorý beží v neobyčajne príjemnom tempe, opierajúc sa o výborné dialógy. Film nenudí, stále sa je na čo pozerať, iba jedinú vec si dovolím z môjho pohľadu vytknúť, a to je nadmerný sentiment na záver, ale inak naozaj výborné. ()

danny_21

Výborná záležitost, která jen potvrzuje jakým výborným chameleonem je Robin Williams, i když ta jeho dobrácká tvář se kupodivu nejvíc ze všeho hodí k postavě paní Doubtfirové až je mi trochu líto, že tenhle výborný a kdysi i hodně oblíbený herec v současnosti tápe. Columbovská rodinná podívaná, která těží z dobrého nápadu a několika mimořádně povedených komických scén, patřící společně s Kevinem a Andym mezi ty nejlepší Chrisovy kusy. Doplním ještě velkou pochvalu za výborný dabing Viktora Preisse - 80 %. ()

Pathrose

Robin Williams je skvělý a srovnávat s Tootsie Dustina Hoffmana ho nechci. Každopádně se jedná o velmi přijemnou převlíkací komedii, kde Robin exceluje. Pierce Brosnan a jeho WTF výraz pokaždé, když ho paní Doubtfire uzemní nějakou hláškou je prostě výborný. ()

andrew88

Jedná se už asi o klasiku...komedie je to perfektní, ale prostě na pět * to nemá...dost mně tam vadí ta šílená přeslazenost... ()

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006