Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Olík

„Baby nebude sedět v koutě“. Klasik mezi hudebními filmy, klasik mezi tanečními filmy, klasik mezi romantickými filmy, klasik mezi letními filmy – prostě klasik mezi filmy. Ne každému filmu nebo soundtracku se podaří získat dovětek kultovní, u Hříšného tance se na obou frontách zadařilo stoprocentně. ()

Karala

Bylo jednou jedno plaché děvče. A to děvče potkalo prince. A zachránilo ho. On nakonec zachránil ji a proměnil v ženu. Sakra, nebylo to tady už někdy??? Ano!! Ale ne v hávu elektrizujících impulzů co by rozhýbaly i kolíky v plotě!!! Naprosto úchvatný hudební doprovod (pro mě v top 5 singles-soundtrax) a bezchybný casting dělají tohle dílko vskutku nezapomenutelným zážitkem. A kdo ještě neviděl a boky nezakroutil, jako by nebyl ;-) ()

vickeyek

Klasika, klasika klasik. Prostě kult. Tento film bude vždycky znamenat něco víc, skvělé herecké obsazení (vzhledem i k ojedinělosti vystoupení Jennifer Greyové nezapomenutelné), znamenitá hudba (soundtrack pořád zabírá v mé diskotéce přední místa), stejně takový tanec, propojení vážných a komických prvků atd. K negativům bych se mohl vyjádřit pouze použitím slova "primitivní", ale řekněte - není každý kultovní film tak trochu jednodušší? - od toho je to kult :) ()

skipercak

Nádherné prostredie, legendárne postavy a fascinujúca hudba robia z Hriešneho tanca jeden z nesmrteľných filmov o láske. ()

croxika

Neprekvapivé, klišovité, predvídateľné, sladučké no napriek tomu má v sebe Hriešny tanec na protiklad toho toľko originálneho, disponuje nezameniteľnou atmosférou, obsahuje legendárnu vrcholnú záverečnú scénu, mimochodom soundtracky počúvam dodnes a úplne bežne. Povedzme si úprimne, ktorá dievčina či žena po pozretí nezatúžila aspoň na okamih byť tým škaredým káčatkom meniacim sa v krásnu labuť vďaka láske k éterickému Johnymu? ;) ()

Ezis

Nevím, proč tu tolik komentátorů film nazývá naivním a slaďárnou. Pro mě byl hlavně o dívce, která se nechtěně zaplete do složité společenské sítě. Oslovily mě scény, ve kterých si hoteloví hosté užívají jednoduché a hlasité americké zábavy a nemají ani tušení, jaké smutky, vášně, zábavy, tvrdé šichty a obavy o budoucnost - zkrátka život - jsou jen pár metrů od nich. I přes šťastný konec - který je opravdu trochu přeslazený, ale o kterém má divák důvod pochybovat, zda je definitivní - pro mě vyzněl spíš smutně. ()

char_t

Nejlepší taneční film, a jeden z nejnadupanějších soundtracků, s tímhle se může srovnávat maximálně tak Grease. A vůbec nevadí, že je to nenápaditá slaďárna. ()

oli009

Prostě klasika! Je to sice hodně sentimentální film, kde hlavní roli hraje tanec a hudba a ocení ho z valné většiny jenom něžnější pohlaví, ale i přesto si myslím, že film jako tenhle by prostě neměl dostat míň než 3*. Umělecký film? Rozhodně ne, ale film, co téměř každou ženu zahřeje u srdce určitě. Já osobně pokaždé když ho vidím, tak po jeho skončení mám dobrou náladu po celý zbytek dne a za žádnou cenu mi jí nic nezkazí, protože tenhle film má takový náboj, který z vás ještě dlouho vyprchává. ()

michellerih

Taneční klasika všech klasik. Patrick s Jennifer mě přesvědčili o tom, jak může být tanec krásný a díky nim jsem se naučila vnímat tanec o trochu jinak. Krásný a běžný příběh o mladém kachněti a hvězdě společenské spodiny věřím, že ne každého chytne. Ale přece jen, tahle dvojice umí zaujmout a když přijde mladá Baby za Johnym, už jim to žerete tutově. Pro mě nostalgie a pokaždé pěkný zážitek vidět tento film. ()

Fujara777

ÁNO: "Baby nebude sedět v koutě." Vo svojom žánri kultovka, no ale aj tak som pristupoval s rešpektom a bez prehnaných očakávaní. A oplatilo sa. Príjemná romantická záležitosť s výborným soundtrackom. Patrick Swayze je tu malý boh a ja mu toho sympoša Johna verím. NIE: Mnoho ľudí sa tu nájde, čo dajú hviezdičiek viac. Mám ale pocit, že je to prevažne len z nostalgie. Dnes vznikajú aj lepšie romantické filmy. ()

lemonova

Klasika, neklasika, nikdy ma to nechytilo za srdce. Hoci priznávam, posledná scéna, v ktorej je Baby vytiahnutá z kúta až na pódium, tá jediná hej.. ;)) ()

Rathalos

Tak tento film povazujem za druhy najlepsi tanecny film po Pomade,aky som kedy videl,je to klasika a kult vo svete filmu,k tomu vsetkemu prispeli aj roztomila Jennifer Grey a jeden z najsympatickejsich hercov vsetkych dob Patrick Swayzey,ktoreho tanecny vykon bol perfektny,spolu s Johnom Travoltom patria k naj tancujucim hercom,este aj nadherny soundtrack,klobuk dole pred tymto filmom...:-) ()

pitchfork

Letní romance, která se odehrává v šedesátých letech v jednom americkém letním letovisku, které je určeno pro americkou zbohatlickou pakáž, aby se tam cítili, co nejlépe. Do této sorty vyvolených papalášů patří i dcera jednoho doktůrka, která společně se svoji rodinkou navštíví tento resort a chtějí si to tam patřičně užít. Mezi doprovodné zábavné programy patří i kurzy tance, které vyučuje fešák Johnny a který přes den vyučuje základy společenských tanců a přes noc se baví se zbytkem personálu kroutěním zadků v takzvaném hříšném tanci. Jednou se na tu jejich párty zatoulá i tato dcera movitého doktůrka, které všichni říkají Bejby. A tím začíná tato letní romance plná svůdného tance, lásky, odpuštění a skvělých hereckých výkonů, ve které si zahrál i Patrick Swayze a tím si otevřel cestu mezi elitu Hollywoodských herců. ()

BOURQUE

Viac ako len jednoduchá a obyčajná romanťárna – medzi inými aj to je dôvod, že prečo dokáže tento film osloviť ľudí aj dneska. A ešte sme nehovorili o jeho vplyvu na iné filmy. Skvelé pesničky, ikonický Patrick Swayze! A záverečný tanec dua Swayze / Grey je špička! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Denny

Jsem naprosto jiná krevní skupina, takže tenhle stupidní a prostoduchý příběh o lásce mladičké Frances a staršího frajera Johnyho jsem sice viděl, ale to jen proto, abych byl "in".Jinak registruji, že tenhle kýč se svého času stal zbožňovaným hitem pubertální i předpubertální (možná i popubertální) mládeže. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme