V louisianských močálech je objeveno zmasakrované tělo, a protože není první, je zmatené policii vyslán na pomoc soudní lékař Sam Rivers a bioložka Mary Callahanová. Rybář Elmer je zavede do osady tvořené obytnými čluny a domy na kůlech, obývané pestrou směsicí lidí. Sam tam vyrůstal, a tak se tu na rozdíl od Mary cítí jako doma. Od Glorie, manželky jedné z obětí, se dozví, že vše začalo před několika měsíci, kdy v jednom z mělkých úseků ztroskotala loď. Elmer jim místo nehody ukáže. Zatímco Sam s Mary prozkoumávají trosky, je napaden něčím děsivým, co se ukrývalo pod hladinou. Při pokusu o útěk nevědomky zapnou naváděcí signál, který je zachycen asijským majitelem lodi, jenž okamžitě na místo vyšle profesionálního lovce s dobře vyzbrojeným týmem. Téhož večera tajemný rybí netvor znovu zaútočí... (TV Nova)

Z0oMb3E odpad!

Frankenfish alebo kapry vracajú úder! Sklamanie za sklamaním sa u mňa nieslo počas celej produkcie. To, že je to béčko ako sa patrí netreba ani spomínať. To, že je toto béčko až moc politicky korektné by sa tiež dalo nejak ospravedlniť. No to, že v tomto béčku nieje vidieť takmer nič je neodpustiteľné. Chápem že tmou sa dajú v divákovi vzbudiť rôzne emócie, no rozhorčenie a mrzutosť by medzi ne určite patriť nemali. Kedy filmári pochopia, že ak film stojí a padá na prerastenej kreatúre, tak ju chcem občas vo filme aj zahliadnúť. Nepotrebujem počuť šplechot, hysterické ženské a kde tu nejaké vrrŕau. Odkusnuté hlavy, údy či ohlodané tváre možno zhliadnuť no všetko len pri minimálnom svetle, čo filmu až moc uberá na atraktivite.Patetickosť a nelogickosť tu samozrejme nejaký ten pilier kultovosti vytvorila, no nič také čo by robilo snímok nezabudnuteľným. Kubo Vágner by sa z podobného úlovku potešil viac, no mne návnada nezavoňala. ()

Kadas97

Príjemné prekvapenie, podla hodnotenia 37% som čakal nejakú tupinu, ale toto bolo fajn ak nie lepšie ako fajn. Herci odohrali to čo sa od takýchto filmov žiada, nič viac nič menej. Nečakal som, že zomrú niektoré postavy. Parádne potvory a dobré efekt. Jednoduchý film, ktorý ak pôjde niekedy zase v telke kludne si ho znovu pozriem. Pomalý rozjazd, ale finále ako sa patrí, preto 6 z 10. ()

Phobia

Klasický "monster" horror, který se na můj vkus bral příliš vážně - nebo měla vtipně působit ta béčkovost až céčkovost. Přiznávám, když se mi po 25 minutách začaly klížit oči, neviděla jsem jediný důvod, proč se s tím snažit bojovat a pokojně jsem usnula. Po půl hodině jsem na pár minut rozlepila víčka, opět se nezdálo, že bych o něco přicházela... Krev ve vodě, nepovedená rybopříšera, nesympatické charaktery, nuda. Podobných snímků už jsem zhlédla desítky a v letech mojí dospělosti už jen málokterý dokázal zabavit. Hvězdičku přidávám za nepatrnou možnost, že jsem třeba prospala něco zajímavého. EDIT: Dokoukala jsem zbytek a mám škubání tu hvězdičku ubrat, je to blbější než stádo myší! Rybokrokodýl srandovní, postavy = vemena, některé scény těžce mimo realitu - kupříkladu ta černoška, co vybuchne s domkem, letí 50 metrů (jen ona, trosky ne) a nemá ani škrábnutí, ani popáleninu, fuckt superwoman! 35% ()

curunir

Od týchto filmov netreba nikdy veľa čakať a vlastne sú takto nakrúcané aj úmyselne. Vo Frankenfish však nič nefunguje ako by aspoň trocha malo - keď už je film úplne bez napätia, tak nech je aspoň humorný, avšak ani to nieje. Navyše aj po scenáristickej stránke je úplne otupným. 84 minútová stopáž sa zdá byť aspoň o polhodiny dlhšou, nehovoriac o vlastne dosť zbytočných postavách lovcov s Aranom na čele. Nemôžem tiež oceniť nápad s týmto druhom príšery, nepríde mi dobre vybratá a skôr by som to nechal na nejakého obrovského aligátora či inú skutočnú háveď. Oceniť ale treba, že frankensteinovské rybičky papajú o stošesť a keď im už nechutí, tak si postavy pomôžu aj samé zo sveta (pobavil som sa hlavne na smrti Chini Chow). A ako som predpokladal rybičky okrem papania mali aj iné záľuby, čiže z dobrých vecičiek vzišlo aj pekné potomstvo, takže hurá na dvojku! ()

sellsakul odpad!

Asi po piatich rokoch som videl film v televízií a musím uznať, že "oplatilo sa". Tento hnoj ma uchvátil svojími 6D efektami a giganticky inteligentným scenárom a na hercov už neexistujú "superlatívy" a myslím, že AVATAR sa môže skovať. Odporúčam každému, kto sa chce zasmiať alebo poplakať si nad úbohosťou. Tento film v podstate nie je filmom, ale paródiou a od totálnej hnojovice ho nezachráni ani krátka stopáž. Fakt som pohoršený, že som to pozeral a úprimne sa všetkým ospravedlňujem a hanbím sa za to, fuj hnoj je mi zle...HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ! ()

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)