Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

BEJB

Toto som videla niekoľko krát a zakaždým som ostala vygúlená, že čo to malo kua znamenať. Nič iné ako úchylárňa ma nenapadá. Čo je veľká škoda lebo to vyzeralo sľubne. ()

AndysekAndys

Film se zajímavým nápadem, hezky udělaný, triky pěkné, ale celou dobu mi kvalitní zážitek rušila hlavní představitelka Polley. Nesympatická, nepřesvědčivá, kvůli ní dávám hvězdu dolů. ()

Carnosaurus

Zajímavý námět, vynikající herci, stylové zpracování, ale i přesto takový průser. Dren byla neskutečně protivná bytost s hlasovým projevem Dilophosaura z Jurského parku, jejíž vývoj mě přestal zajímat už co si oblékla dívčí šaty a ústřední dvojice taky zrovna moc sympatií do volánku nepobrali. Celý snímek se snažil být asi hodně psychologický a inovativně zvrácený, ale vůbec se mi nedostal pod kůži už kvůli důvodům uvedeným výše a neustálé snaze dolovat emoce tam, kde je nikdo nezakopal. Možná, kdyby šlo o poctivý biologický horor, dopadl by lépe. Už by sice nešlo o hlubokou sondu do duše mutanta a vědců, ale alespoň by nezaváněl nudnou šedí. Sarah Polley je boží. ()

jopal

U mna lahko nadpriemerny film a som rad, ze som sa nenechal odradit negativnymi komentarmi a to som uz mal prst na klavese Delete! Ano obluda je to dost hnusna, avsak pointa aj samotne spracovanie celkom ujde. ()

collinduff

Adrien Brody trtká mutanta, ktorý zmení pohlavie a na oplátku Andymu potrtká ženu. Och. Ale inak herecké výkony a špeciálne efekty ujdú. ()

Scaevola

(spoiler) Chápu to roztomile nestvůrné zaujetí pro příšerky a obsáhl jsem i primitivně nadhozené varování před psychicky labilními vědci, kteří toužíce tvořit zneužívají moc, jež jim nepatří... ale proč s tím u všech bohů slehl - to nepoberu. Leč tleskám výbornému napětí, které jsem vážně nečekal. ()

Brenda.Ch

Co to mělo být ? Zvrhlá pohádka pro dospělé, nebo pokus o horrorovou sci-fi, který nevyšel, nebo snad jakési částečné alternativní porno ? Je fakt, že jsem to dokoukala do konce, přece jen jeden nikdy neví, jestli se tam neobjeví něco zajímavého, podnětného, nebo to nebude mít překvapivý konec. Tak s tím koncem to vyšlo, byl skutečně "překvapivý" a kvalitou zapadal do zbytku filmu. Tohle fakt nemusím vidět znova. Jednu hvězdu jsem dala kvůli velmi sympatické mutantce (dokud nezmění pohlaví, samozřejmě) a kvůli jakési pozitivní myšlence, se kterou souhlasím, že bychom se Matce přírodě neměli plést do rozmanitosti druhů. ()

MiniRecenze

Do poloviny filmu se drží průměrnosti,ale potom to jde dolů.Od sci-fi hororu jsem čekal o mnoho více.A je to škoda,protože hlavní hrdinové si získají Vaše sympatie a do poslední chvíle budete čekat jak se příběh vyvine. ()

Amores

Zajimavy napad, ale strasne me vzdy vadi veci typu spickovi vedci nahle rozhoduji jako by meli iq tykve. Proc ji nevzat kocku, kterou evidentne ma rada a tim ji naseru misto aby se ucila vychazet se zviraty. Proc nepouzit svoje dna, chuj s tim ze mame v rodine vleklou historii psychickych problemu. Proc si s ni nezasukat, vid :) Tohle mi vzdy zkazi dojem, stejne jako cerstve posecena trava ve Walking Dead... ()

ludovit14

Tak toto dielo je dosť nudná záležitosť! Režisér Vincenzo Natali nám podal tento príbeh dosť nezáživne- faktom síce je že ten príbeh je dosť pritiahnutý za vlasy, ale určite by sa s neho dalo víťaziť viac.Herecky to bolo dostačujúce, ale ako celok toto dielo nestojí za veľa. HOD:45%.PS:jedno pozretie a dosť! ()

brasek

Adrien Brody by sa mal venovať iba vážnym úlohám vo vážnych filmoch, proste v takýchto nevyzerá vôbec dôveryhodne. Celý snímok by som charakterizoval ako veľmi priemerný sci-fi príbeh, na horor či thriller to nemá absolútne žiadne napätie a dejová línia je viac menej nudná. ()

Emperor1

Muži myslí penisem, ženy zase dělohou. A to je v pořádku, díky tomu jsme zde. Ale když na vědkyni zralého věku přijdou mateřské pudy a místo vlastního, pěkně postaru vyrobeného potomka, začne chovat něžné city k geneticky modifikovanému vědeckému projektu, zavání to průšvihem. A když se tento vědecký projekt navíc zakouká do "tatínka", tak to nabývá rozměrů starořeckého dramatu. A ono se to později celé ještě víc zašmodrchá. Naprosto nesympatický a nesoudný vědecký pár, kterému bych v laboratoři svěřil maximálně mytí zkumavek, se s danou situací snaží nějak popasovat. A já jen dodám, že Moucha mě bavila víc. ()

chem.peace

KDO ČEKÁ AMERICKOU AKČNÍ JÍZDU, TAK TOMU SE TO PROSTĚ LÍBIT NEBUDE, KDO ČEKÁ AMERICKEJ HOROR PLNÝ KRVE A BRUTÁLNÍCH VRAŽD, TAK TOMU SE TO TAKY LÍBIT NEBUDE....KAŽDOPÁDNĚ TEN FILM JE DOBREJ, ZAJÍMAVEJ A TROCHU ZVLÁŠTNÍ.....MĚ SE TO LÍBILO MOC(TROCHU MI TO PŘIPOMÍNALO FILM mutant) ()

Ailly

Niečo tak zvrhlé a ešte pod nálepkou scifi-thriller sa len tak nevidí. Prišlo mi to ako keby začiatok napísal niekto scenáristicky relatívne zdatný a s dobrým zámerom, ale potom mu to zobrali a dali to dopísať niekomu kto pravdepodobne šlape na psychotropných látkach. Sympatický sľubný začiatok sa zhruba po pol hodine začne uberať prazvláštnym smerom, úchylnosti naberajú nevídaných rozmerov, z inteligentných vedcov sa stanú nelogicky sa chovajúci idioti a keď príde na zmeny pohlavia a incest, mala som pocit že ma už nič neprekvapí. Ani neprekvapilo. Záver bol jasný v prvej milisekunde záverečnej scény. ()

naytsirk

Hodně mi to připomínalo Jenifer z Masters of Horror. Prostě ženská s divným obličejem, ale pěkným tělem (dobře u Splice měla trochu křivý nohy...) a jak jinak, chlápek se s ní musí vyspat... Ten film neměl pořádně logiku (podobně jako Jenifer) a ten konec... ach jo ()

miromir

Tesil sem se na zajimavy horor se zajimavym obsazenim. Ale na misto toho sem dostal, slaboduche sci-fi, pokud se to da tak nazvat, fadne a nudne rozvijejici se dej zajimava byla posledni 20minutovka,takze palec dolu ale snaha byla. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra