lakart

Další přídavek do v dnešní době oblíbeného žánru found footage. Jestli to ale stojí za to? Těžká otázka. 5 příběhů s paranormálními jevy, 5 zcela odlišných příběhů s jiným stylem vyprávění. Jako celek se film vcelku povedl. 2 hodiny utečou dobře, tempo je svižné, atmosféra skvělá. Problém ovšem nastane ve chvíli hodnocení jednotlivých příběhů, kdy se celek bortí a vám zůstane jenom atmosféra několika momentů, které se vám opravdu vryjí pod kůži. Pro mě nepřekonatelnou věcí byla logika příběhů...jakoby autoři ani nesázeli na rozum a pointu, někdy máte pocit, že hlavním smyslem onoho příběhu je bát se a nebo se z toho pos**t. Vzhledem k tomu dávám slušných 60% (není to ostuda, ale pár podstatných chyb se tam najde). ()

Likan7

Nejdřív jsem byl skeptický, když jsem viděl, že se jedná "pouze" o 5 menších příběhů, které na sebe nijak nenavazují. Bez sebemenší návaznosti to obvykle nefunguje. Z těch 5 příběhů byla ale jedna naprosto famozní, jedná moc dobrá, jedna povedená a dvě hodně podprůměrný. Hned první příběh o kalbě má sice vlažnější úvod, ale jak se zavřou dveře od motelu, je to hustá hororová jízda. Pak jsou tu ty slabší kousky, které mě vůbec nebavily, ale naštěstí film končí jednou skvělou "duchařinou" a druhou ještě lepší duchařinou. Celkem chápu proč VHS slavil úspěch, i když to nebylo bůh ví co, svý fanoušky si najde a chápu, že vzniklo pokračování. Jen ta kamera byla úděsná, ukažte mi FF kameru, která je takhle na ho*no. ()

Hellknight12

Prvý film zaujímavá poviedková antológia. Každá poviedka má niečo do seba. Úvodných cca 20 min je jedna z najhorších kamier akých som kedy videl. Dôvod? Je to rozklepané ako keby mal kameraman parkinsona a vďaka tomu je v Tom obrovský chaus čo sa na plátne deje. Našťastie sa to o dosť zlepší ďalej. V celom filme tu máme celkom slušné herecké výkony. Nie je to síce nič svetoborné ale dá sa to. Prvá poviedka má veľmi pomaly rozbeh. Snaží sa síce budovať atmosféru ale nejako sa jej to nedarí. Teda až na koniec, ktorý má, keď som to videl prvý krát veľmi prekvapil. Koniec sa začne zlepšovať aj atmosféra a pridá sa aj nejaké to gore. Prvá má u mňa 60%. Druhá poviedka je už lepšia a atmosféru buduje už od začiatku.Fajn nápad, celkom dobré spracovanie, dobrá kamera a tiež zaujímavé zakončenie. Druhá má u mňa 70%. Tretia je za mňa asi najlepšia. Teda hlavne čo sa týka príbehu. Je tu oveľa lepšie zvládnutá atmosféra a nechýba tu ani gore. Tieto a má u mňa 80%. Štvrtá je trošku odlišná od prvých troch ale ten koniec sa dal za mňa trochu vylepšiť, keďže sa dá predpokladať už niekde od polovice poviedky. Štvrtá má u mňa 50%. Piata je zase na úrovni prvej. Čo je škoda. Koniec je na nej to najlepšie. Na to aká je krátka, tak dosť dlho trvá než sa rozhýbe. Prijatá má u mňa 60%. Film môžem odporučiť, každému kto má rád Found Footage. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Shredder

No, keby islo o plnohodnotny kino film musel by som ist s hodnotenim nizsie, avsak vzhladom nato, ze ide len o nizkorozpoctovu snimku, natocenu a zahranu ludmi, ktori nemaju daleko od amaterov, ide o celkom podarene dielo. Jednotlive pribehy sa vsak kvalitativne velmi odlisuju. Najlepsim je jednoznacne Amateur Night od Davida Brucknera, zatial co Second Honeymoon Ti Westa je absolutny odpad. Je to svieze, zahrna to v sebe hned niekolko hororovych zanrov, ale ani omylom take desive ako sa hovorilo po Sundance. ()

Miagy

"Poviedkový" horor na ktorom najviac poteší neustála zmena deja a nepotešia hluché scény, obmedzený počet hororových scén. PLUS: upírka z prvej kazety, nočný návštevník v druhej poviedke, rýchly minislasher v treťom dejstve, duchovia a videochat v štvrtom diely, celý posledný halloweenský vymítač... MINUS: nudný dej druhej poviedky, nedomyslené závery. Inak som celkom spokojný ale viac ako 3 dať nemôžem. ()

Allka

1) Už těch "nalezenejch záznamů" mam docela plný zuby. 2) Obraz je přííííšernej i na found footage. 3) K jednotlivym příběhům: AMATEUR NIGHT je asi nejlepší, má v sobě takovou zvláštní syrovou reálnost. SECOND HONEYMOON chybí příběh, rozzuzlení by bylo zajímavý, ale bez náznaku např. podoby předchozího soužití páru postrádají "druhý líbánky" význam. TUESDAY THE 17TH ve mně vyvolalo jenom jeden pocit, a to Patří ti to, krávo. Jinak klasická vyvražďovačka s vymaštěnou hlavní hrdinkou. Bohužel hlavně kvůli moc krátké stopáži to ve mně nestihlo vyvolat téměř žádný emoce. THE SICK THING THAT HAPPENED TO EMILY WHEN SHE WAS YOUNGER - tahle epizodka by byla vynikající, ale opět je až moc málo rozvedená, navíc převažujou scény s denním tlacháním nad nějakou akcí. Ale pointa je super. 10/31/98 je moc pěkná a silná záležitost, společně s první povídkou jediný příběh, kterýmu délka neuškodila, ba naopak. 4) Co se týče dějové linie s partou výtržníků, tam naprosto nic nechápu. Kdyby tam nebyla, bylo by to snad lepší. Aspoň že to dopadlo, jak mělo... ()

Lukaso1

Bazardní a naprosto originálním způsobem děsivé! Ani nevím jak to celé mám popsat, ale pro fanoušky hororu jednoznačně povinnost. Slabší povahy radši vynechat :-). ()

BrianStorker

Po půlhodině jsem to chtěl vypnout, jako absolutní odpad a trapárnu... nakonec jsem vydržel 1:33 min., ale třáslo se se mnou už skoro všechno... a to i když jsem odvrátil zrak od obrazovky. Paranormálními aktivitami to však nebylo. Bytostně nesnáším vulgarismy ve filmech a zde se to jimi jen hemží... je mi z toho smutno, že tak hluboce klesá filmové umění, a to i to horrorové. A mezi námi - vyhřezlé vnitřnosti, nůž v hlavě a ruce v rozřízlém břiše nepovažuji za horror, ale za nechutnou zábavu inteligenčně méněcenných... U horroru se chci bát a lekat , nikoliv zvracet! Jedna * za nápad, provedení, scénář a herecké výkony jsou odpadem. ()

Ewík

Pěkné zavzpomínání na zrnění a zkraty VHS záznamů. Celkově mi to připadalo zmatené a docela epileptické - moc jsem z toho moudrá nebyla. Na druhou stranu některé záběry se mi moc líbily (lekačky, gore, strašení v poslední povídce - hlavně ty ruce). Nakonec, když jsem zjistila, o co vlastně jde (povídkový horor), to nehodnotím tak hrozně. Pěkný počin, ale nic extra. ()

Knor

Veliké překvapení a parádní hororovej kopanec. Něco jako sbírka hororových povídek v jednom dárkovém balení. Úžasný nápad, který mě fakt moc potěšil. Každej příběh je trochu z jiného soudku a na konci vyústí ve strašnej mazec.Film obsahuje odkaz na slashery, duchařinu, monstrum, strašidelný dům, neznámý vrah atd. Prostě parádní hororovej mix. ()

PRobin

Miluju povídky. Jsou kratší, údernější a po vybudování základu "kdo je kdo" se může začít s decimováním počtu herců. VHS jsem bral jako povídkový film a tak působil dobře. Jednotlivé příběhy ale zase tak vyvážené nebyly. Po dechberoucím příběhu se sukubem nastává nuda v podobě zubního kartáčku v záchodě... Je zde dost zajímavých nápadů, které už ale fanoušek zná z jiných filmů. Přesto jsem s výsledkem spokojen. A hodnocení by bylo lepší, nebýt zbytečných dvou hodin sledování tohoto počinu. ()

Zombiepod

Na moje prekvapenie jeden z lepších pseudoautentických hororov, nebyť zbytočne dlhej a tým pádom často pomerne nudnej stopáže. Nápad však výborný - jedná sa o akýsi zlepenec krátkych paranormálynch príbehov v jednom ďalšom príbehu, každý s veľmi nepríjemným záverom. Zimomriavky občas boli, všetky pásky nakrútené skvelo, stráviť trochu viac času v strižni a zraziť to na 90 minút, mali by sme tu možno found-footage roka a hviezdu naviac. Napriek tomu dobre strávený čas a spokojnosť na mieste. ()

windows

Po prvních dvaceti minutách jsem měl chutě celej biják vypnout. Začátek je zvrácený a úchylný. Parta magorských kreténů dělá a baví se chujovinama. Pak teprve začne hororová "třepající" série. První díly jsou hodně slaboučké. Bohužel ze všech dílů, jsem dokázal předpovídat děj, což by se mě, jako divákovi stát nemělo. Poslední díl z halloweenu už ušel, opět lehce předpovidatelný konec... Problém je ale v tom, že je vše okaté. Dvojka snad překvapí... ()

dannyd14

Verbal to všetko vystihol. Ale aby som nebol až taký stručný, tak pár slov aj z mojej strany. Je pomerne málo filmov, u ktorých sa herci "naozaj a vážne" snažia, u ktorých nemám problém dať plný počet alebo celkom pekné hodnotenie, tak prečo dať takémuto paškvilu viac ako 2 body?! ()

Voorhees odpad!

Člověk snad dobrý found footage nenajde. Problém je, že dobrý horor člověk dostane atmosférou a nápadem, jenže když dáte kameru do ruky kreténovi s parknisnem, tak je s toho kreténina. Mega nudná kreténina bez důvodu a nápadu, zbytečná vynucená brutalita a pokusy člověka šokovat napůl pornem a čímsi mezi "fake snuff" a found footage (děsivá byla jenom ta neoholená upírka, pěkně nechutný :( !! ) A vůbec jsem nepochopil o co jde, chvilku tam běhá banda chuligánů níčicích vybavení opuštěného domečku, pak jsou tři týpci v klubu, pak píchaj buchty na pokoji když jednomu z nich jedna urve koule a vytahá střeva krkem, druhýho dožene, vyleští a rozbrečí se v rohu... co jsem to do prdele zase viděl -_- ()

Najt

Jeden z lepších foundfootage projektů ? Sledujeme 5 příběhů a každý se setkává s dávkou paranormality a každý je svým způsobem originální. Některé z nich byly opravdu nepříjemné a hororové, jiné zase zvláštní a zajímavé. První mě ze začátku absolutně nechytl, ale když se objevila na scéně tajemná slečna začalo to být zajímavé, konec byl perfektní. Druhý příběh by o roadtripu mladého páru. Tady naopak mě povídka bavila hned od začátku, příjemná atmosféra se ale změnila ve chvíli kdy pár usnul. Konec byl wtf moment a dost creepy. Třetí příběh byl parafrázován do lesa, kde skupinka lidí chtěla kempovat, tahle povídka trpí krátkostí, takže se vše poměrně rychle zvrtne. Co nasleduje potom se těžko vysvětluje, nicméně o horor zde nouze není, tahle povídka mě dost překvapila a záběry a ono cosi zvláštního, u toho mě stál každý chlup. Čtvrtý příběh je o videochatu mezi párem. Tady nic psat nebudu, protože bych prozradil pointu, jen povím, že je to celkem děsivé a na konci jen nechápete. Pátý a zároveň poslední příběh, je o domě, kam se jde skupinka mládenců pobavit na helloween. Nejdřív je klid, atmosféra se dá krájet, co se ale stane potom je výbuch paranormálních jevů, a můžu říct, ze tohle už je celkem masakr a strach je tady na místě. Navíc tahle povídka je parádně natočená a za mě nejlepší. Hodnotím jako celek průměrem, ale povídka číslo 3 a 5 jsou někde nad 4* směřující téměř k 5. Pokud bych měl seřadit dle strasidelnosti od nejslabšího tak nejméně jsem se bal u dvojky, pak jednička, a pak uz to jde zasebou 3,4,5. 5 samozřejmě nejvíc, tady bych sám a v noci nekoukal.   Edit-------- no nic změním na 4* když upustím prvních 20 min dostal jsem slušnou dávku afrenalinu strachu i zajímavého dění. ()

KateW

Trailer se tváří jako "bůhvíco" a nakonec z toho je člověk akorát zklamaný. Film sám o sobě stojí za to, složení z několika příběhů je fajn, protože se nenudíte, ale příběh na pozadí těchto jednotlivých scének je odpad. jen postupně zmizí, žádná sranda. Mě osobně nejvíc mrzí, že příběhy nebyly víc propracované a dotáhnuté do konce. Kamera zvolena ruční, ale vcelku to ušlo, záběry stojí za to. Některé příběhy mi přišly hloupé (les) u jiných mě štvalo, že nemám víc informací o tom, co se děje(poslední+první). Každopádně bála jsem se, bavila jsem se, takže vřele doporučuji. ()

Tales

To první a poslední video mě celkem bavilo, až na to, že v prvních dvaceti minutách je to spíš tak na epileptickej záchvat. Ty ostatní jsou celkem nuda, hlavně třeba ta dvojka je fakt slabá a ty lesní radovánky jsou úplně debilní. Zato ten webchat má celkem solidní lekačky, akorát kvalita tý kamery je fakt shit, takže jsem pak vůbec nepoznal co se tam stalo. To zbejvající s kradením kazet taky dost nuda. Celkově tak 50 procent. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse