Havaj8

Joo, tak to sem zase jednou narazil. Člověk div měsíc nečeká na titulky, a těší se na to i z jinejch zdrojů a nakonec z toho vyleze tohle. Dobře, rozmohli se tyhle found footage kamerový horory, ale musím to první trochu promyslet a ne natočit a sestříhat jakoukoli ptákovinu. Uznávám, že náký ty videa měli myšlenku, ale po stránce zpracování se na to ani nedá koukat. Nechci žádnou pecku za miliardy, ale prostě kostičkovat nákýho rádoby ducha, dětinsky podřezávat...Nedávalo mi souvislost ani prostě ta partička kluků co šli pro ty VHSka s těma videama, že postupně mizeli. Buď prožívám nějaký zlý období já nebo prostě ty horory poslední dobou stojej za prd... ()

Chen

Přiznávám, že obvykle mě projekty natáčené "ruční" kamerou spíše odrazují. Prostě mě rozčiluje, že v polovině případů člověk neví, co se děje. U V/H/S je to spíše tři čtvrtiny času a navíc jsou některé příběhy zbytečně protahované, ale jiné zase docela povedené (vede ten poslední). Nakonec to vcelku ušlo, i když by filmu prospělo výrazné prostřihání. ()

Martin741

Tak totbolo slabe. Tocilo to viec reziserov, pozeram, a kazdy zanechal tam kus seba. Takto, pustil som si to v neskory zimny vecer, po prvej poviedke mi nebolo vsetko jedno, bal som sa, ci zaspimn. Pustil som si to potom cele, a ... konala sa bieda. Matna, nevyrazna ducharina, podpriemerne natocena. Su aj take duchariny, pozeram, kde na dotvorenie pravej hororovej amosfery si pustam este aj toto : https://www.youtube.com/watch?v=FR8Yhlh3yP8&ab_channel=krcVideos : 20 % ()

Rodriguez odpad!

Tohle FF je tak odpudivé, že se na to nedá vůbec koukat. Zvedal se mi z toho žaludek, protože něco tak roztřeseného bych nedal ani za dolar. Nemohu jinak, ale odpad je jasnej jako brno! 0% ()

dubinak

Nenašla jsem k tomu titulky a v závěru jsem je ani nepotřebovala. FF nemám zrovna v lásce, ale ježišmarjá ten trailer mě vyděsil víc, než celý film dohromady. Ti ho teda pěkně střihli. Doporučuji shlédnout. Nápad s pěti příběhy no...proč ne? Někdy si fakt řeknete WTF, ale je to docela krutý a to doslova. Snad moje první setkání s antologií a u některých příběhu nevycházím z údivu ani teď. Je to míchanina, od každého trochu a každý si najde to své. Někdo je na ghost, někdo na upíry, jiní zase na slasher. Vlastně je to něco jako filmový švédský stůl. Jako bonus nám ještě filmaři přidali jeden mini horůrek během přestávek mezi příběhy, který byl sice špatný, ale vítaný, Hodnotit-li příběhy samostatně, tak následovně: *Amateur Night* První byl bezpochybně nejlepší, nečekané, nevídané, děsivé a konec silně působivý. Tak nebezpečnou holku byste potkat nechtěli. 9/10. *Second Honeymoon* Druhý z pohledu násilníka se mi taky dost líbil, sice nic nevídaného, žádné relevantní vysvětlení, ale atmoška během noci mě posadila na prdel. 8/10. *Tuesday the 17th* Totální hovadina. Nesmyslné, trapné, rychlé vyvražďování debilních amíků. 3/10. *The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger<* Ten první noční chat měl docela koule a celkově to bylo zase trochu něco jiného, i když konec jsem příliš nepobrala, ale to bylo asi tím, že jsem neměla ty titulky a nebo jsem prostě natvrdlá. Jinak to byla děsivá duchařina. 5/10. *10/31/98* Poslední byl zajímavý. Ale trochu...no spíš hodně mi to připomínalo nedávný The house of the Devil, ale třeba je to jen můj pocit. Každopádně konec byl víc než ucházející. 7/10. A aritmetický průměr se rovná 6,4,tudíž 64% = 4* ()

Silverluv

Pár těch "videopovídek" bylo fakt nepříjemně mrazivejch. Škoda, že to celé nedrží pohromadě ta pošahaná hlavní linie. Nakonec se to celé rozpadne jak domeček z karet a vám zbyde v hlavě jen totální maglajz. ()

Pajky3

Hororový pátek Part V. - Tohle byla vcelku zvláštní záležitost, po doporučení od Chozého jsem na ní byl docela zvědavej a jsem rád, že byla co k čemu. Těžko říct, že byla koukatelná, protože kamera se z toho kolikrát snažila udělat nestravitelnou záležitost, přesto se to dalo unést. Samotné příběhy byly zajímavý, škoda jen, že je vlastně nic většího nepropojovalo. Rozhodně za podívání stojí hlavně první, čtvrtej a poslední pátej příběh. Takže tři z pěti, což je nadprůměr a díky tomu stojí nejen za podívání, ale i za doporučení. ()

campix

Found footage horory byly jeden čas hodně cool. Bohužel to nefunguje vždycky, tahle forma found footage of a found footage je docela bizarní a jako koncept úplně nedrží pohromadě. Jednotlivé příběhy/kazety mají kolísavou kvalitu a některé jsou díky found footage poměrně atmosferické. Jiné jsou hodně hloupé a špatně zpracované. Mně osobně to přišlo hodně zajímavé, ale zrhuba po prvních dvou příbězích jsem se toho přejedl. Kdyby byla forma lépe zasazená a trošku více dotažená, tak by atmosféra mohla převážit všechny mínusy. Takhle je to za mě hodně chabé. ()

LasT_Olt

Další výjimečný horor, který mě dokázal vyvézt z mé komfortní zóny. Není to bůhví jak dobrý film, sakra i jako found footage je to průměr- , ale koukal jsem se nato kolem půlnoci a musel jsem si rožnout lampičku, což je čin, který vypoví více než tisíc slov.. ()

Nivenx

Found footage vládne a tady se do toho pustilo pět režisérů, kde každý zanechal jednu povídku točenou perfektním a lekacím stylem. Během jedné povídky je například mnohem více efektů a děsivých momentů, jak v celém jednom díle Paramormal Activity. Já budu hodnotit postupně díly zvlášt', protože každý je jiný a pokaždé je to drobet o něčem jiném. 1. povídka Partička kamarádů razí do baru drobet si užít a sbalit nějaké holky. Sebou si z baru odvezou jednu divnou holku, která jen blbě čumí a nic moc neříká. Jakmile, ale je u nich doma, je o zábavu postáráno a začne krvavá řežba. Za tuto povídku dávám 55% 2. povídka Čekal jsem různá vysvětlení, ale konec nic moc prostě. Já si myslím, že toto je nejslabší povídka celého V/H/S. 50% 3. povídka Velice slušné. Pár lidiček jde do lesa k jezeru a jedna holka z nich začne vyprávět příběh vražd, které se tam staly. Jako tradičně jí nikdo nevěří, než nakonec je to neznámé zabije úplně všechny a docela děsivým způsobem. Tato povídka je velice nápaditá a dobrá. 75% 4. povídka Tahle povídka je velice děsivá a zajímavá. Je natočená formou chatu, kde holka říká, že doma straší a partner jí říká co vidí a co má dělat. Velice děsivé a lekací. 80% A 5. povídka je ještě o něco lepší jak ta čtvrtá. Parádní řež s moc pěkně natočenými momenty. 95%. Celkově režiséři ty povídky poskládali tak hezky, že každá další je děsivější a strašidelnější. Takže když si pustíte první dvě a řeknete si to vypínám, bude to nahovno, tak nebude, ty další tři už stojí zato. Moc povedené a jako celek to vidím na 75%. ()

Khumbac

Potěšilo!!! 1. VHS story: Vlastně se až můžeme divit, že si tu borku z knajpy pozvali domů na párty, nebo spíš sex-párty. Ta děvčica vypadala jak kdyby ji tvůrci vytáhli z baru FANTAS MAGORIA. Však jim také, klukům ušatým, ukázala jak se to s tím sexem vlastně má ... :) 2. VHS: Ve druhém, kde borka a týpek jedou autíčkem, asi nejlevnější ze všech videí má jednoduchý až thrillerově laděný podtext o dvou milenkách :) 3. VHS: Nenatočitelný vrah. Moje oblíbená. PREDATOR RULES :) 4. VHS: A tempo se nám zostřuje(je zvláštní jak levně natočené věci mohou působit na nervy). Kráčejte s notebookem napřeženým před sebou se zaplou webkou a do záběrů vám vletí třeba kočka nebo cokoliv jiného ... brrrr :) 5. VHS: Opět parádní démonická párty. Je jasné, že filmy tohoto typu jen tak nevymizí, protože jakže se to říká?? ... "V jednoduchosti je síla". ()

Avathar

‎"VŠETCI TU ZOMRIETE." Takto. Ak máte radi horor, found footage a chcete sa báť, nie je o čom a túto sympatickú hororovú antológiu môžem len odporučiť. 5 príbehov + 1 príbeh, ktorý to všetko rámcuje. Slasher, rituály, ducharina aj upíri... každý si príde na svoje. Miestami fakt napínavé jak sviň, niektoré príbehy obzvlášť vypečené (hlavne posledný kúsok je jedna úžasná jazda). Gore nevadilo (nie je ho zase toľko ako v traileri) ale keby nebolo vôbec, nič by sa nestalo (mám holt, radšej náznaky než kečup). Aj tak skvelá vec. 9/10. ()

Sfinkter

Obecně nemám rád podobné formáty a roztřesenou kameru, ale díky několika povídkám od různých autorů, ve kterých na vás na relativně krátkém časovém úseku sypou to nejlepší a nejděsivější, co byli schopní vytvořit, nemáte skoro šanci si odpočinout. Na začátku jsem si díky nelíbivému stylu vyprávění myslel, že nijak kladně hodnotit nebudu, s postupem času jsem měnil názor a v několika pasážích jsem se opravdu bál. ()

baruss

Ťažko ohodnotiť takýto skvost. Je vôbec ťažké vymyslieť metódu akou zvoliť výsledné hodnotenie. 5 nevyvážených príbehov a 1 spojovací fakt slabý segment. Budem hovoriť za seba a zoradím všetky VHS podľa dojmu.. 4.VHS (Chat) 8/10, 5.VHS (Halloween) 7/10, 1.VHS (Porno) 4/10, 3.VHS (Les) 4/10, 2.VHS (Motel) 3/10, Spojovací segment 1/10.. Ak to takto smiem povedať, po prvých troch VHS vychádzal priemer 3/10. Posledné 2 nadupané VHS vylepšili priemer na 4,5/10. Celkovo, najmä vďaka živému záveru film zanechal schopný dojem. ()

DJ Rocco iNc

Tržby USA $100,345 // Tržby celosvetovo $722,200 // Otvárací víkend $36,402 Film nič moc, páru scén bolo dobrých, námet tiež zaujímavý. Inak nič. ()

karlik4801

Já fakt čumim, protože tohle je asi první horor točený found footage a má atmosféru. Ve filmu se přehazují jednotlivé "příběhy" a každý je takový temný nebo prostě něco. Ne že by se mi třeba Paranormal Activity nelíbilo, ale to žádnou atmosféru nemá. Ukázková dobrá duchařina 21. století. A herci mi udělali taky radost. Hlavně ječák toho chlápka na začátku v koupelně, oni takové detaily vypadají dobře ve filmech tohoto stylu. A já to oceňuju. ()

kinghome

Zásadní problém filmu je to, že diváky navnadí první povídkou, která je skvělá a vážně baví. Jenže jakmile první povídka skončí začne druhá příšerně zdlouhavá nudná povídka a v tomto duchu se to nese celý film. Absence příběhu nevadí, to jsem čekal, ale čekal jsem taky brutální nebo strašidelnej horror, který mě zabaví. Zase. Potenciál skvělej a nějaké povídky mají co nabídnout, ale jsou podané nudně a zdlouhavě. 60% ()

uiu

Hotové žně pro milovníky found footage žánru. Je to levné, je to béčkové, ale koho to zajímá? Některé příběhy jsou přímo pětihvězdičkové, jiné spíše průměrné, ale jako takové bubákovité "Věřte, nevěřte" - tedy sada několika hororových příběhů, zde orámovaná dalším příběhem mě to bavilo, mrazilo mě v zádech a v poslední době je to jeden z těch lepších hororů, jaké jsem viděla. ()

Duoscop

Jak si tak pročítám komentáře, tak jsou docela dost záporné. A to si podle mě film nezaslouží. Jasně má své mouchy, ale který ne? Tak třeba první a poslední příběh jsou podle mě nejlepší a vytáhly tak celkové hodnocení. Další jsou možná slabší, ale díky kratší stopáži se dají dokoukat. Ale jestli něco nesnáším na filmech tohoto tipu (točeno ruční kamerou), tak to vypadávání, problikávání a přeskakování obrazu. A tady to místy dragovalo. Ale některé vraždy jsou docela dobré. ()

noriaki

První povídka je chytře napsaná, dobře zahraná, skvěle obsazená, patřičně strašidelná a může se pochlubit silnou pointou. Od druhé povídky dál kvalita postupně klesala a i když film místy chytal druhý dech, svůj vrchol už nepřekonal. Tak jako téměř všude jinde ve found footage žánru, i tady neustálé nošení kamery nedává smysl. Milovníci gore a nechutných scén si užijí své, ale dobrý horor vypadá jinak. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse