Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

kinghome

Rozhodně né tak špatné, jak by se mohlo na první pohled zdát. A neni to jenom pro ženy a buzny. Dokonce to má i příběh a párkrát se zasmějete. A to se cení. ()

Lachtaan

Naprosto chápu zdejší statut jednoho z těch fakt oblíbených filmů mezi ženským obecenstvem, ale i z pozice mužské můžu hrdě prohlásit, že jsem dneska viděl zdařilou komedii, která hlavně v druhé polovině nešetří ani dramatickými momenty a za účasti zkušených hereček člověk nemá sebemenší šanci se ani na chvíli nudit. Nejvíc ze všech mě pobavila Emily Blunt, tu v tomhle stylu rolí jen tak někde neuvidíte. [viděno na Disney+ 3.12.2023] ()

danoo

Priemerná komédia, ktorá ma zaujala jedine tým, že som po celý čas rozmýšľal akým činom mohla odkvitajúca Meryl Streep dostať nomnáciu na Oscara. ()

Pajj

Vtipný film, který by si určitě zasloužil ještě o trochu zajímavější scénář. Meryl Streep je ale naprosto neuvěřitelná, jedním pohledem či slovem dokáže vyjádřit naprosto cokoli a její "That´s all." vám zní v uších ještě dlouho po tom, co film skončil 80 %. ()

_DAVE_

Je to film hlavne o mode, karierizmu, osobnim uspechu a hlavne neskutecne odporne sefce kterou vyborne ztvarnila Meryl Streep. Myslim ze by to mohlo zaujmout i chlapy pokud budou schopni prekousnout ten namet. ()

Beky

Výlet do světa módy se celkem povedl!! Obě hlavní protagonistky předvedly dobré výkony a je mezi nima solidní chemie!!!..Streepová na mě občas působila komicky:) ( za to může scénář ), její požadavky nebraly konce a byly táááááááááák....nevim jak to napsat.....hodně o přines tohle, zatelefonuj támhle...a já mezi tim vymyslim další trapnej úkol...??:)..každopádně já bych nevydžel sloužit týhle bábě ani 5 vteřin!! Film neobsahuje žádný velký originální prvek ( až na originální prostředí, ve kterém se odehrává celý film:)...ale Zoolender je lepšíííííí..)...až možná na jedno vyspání, které nebudete čekat...no já ho nečekal!!...70%!! Jednou větou: Svět módy je mi naprosto cízí, pro chlapi je to nuda, 70% je pouze objektivní hodnocení!!! ()

Tomasso001

Pro mne úplně průměrný film, který táhne Meril Streep dobrým hereckým výkonem. Film mi sice celkem příjemně utekl, ale ničím nepřekvapil, nezaujal, nezůstane mi dlouho v hlavě a nemám důvod pouštět si ho znovu, ale třeba je to tím, že nejsem ženského pohlaví ()

T-pack

Možná je to tim, že nejsem ženská. Ale nějak mi celkově uniklo poselství filmu. Aby to nemuselo mít nějaký hlubší smysl to nebylo až tolik zábavné. Je možné, že diktátorka Miranda doopravdy pracuje s nějakými výsledky, ale v každé normální společnosti by brzy vyvolala vzpouru. Vážně, nic moc. ()

honz

Atraktivní prostředí, které mně osobně sice mnoho neimponuje, ale o to víc oceňuji herecký výkon Meryl Streep. ()

Pavlínka9

Přestože se jedná o klasický americký film, který má dojmout miliony lidí, jedná se o pravdivý příběh, který je v knize líčen takovým způsobem, že máte chuť v určitých chvílích Mirandu zabít :) Příběh o dívce, která se dostane do prostředí, v kterém nikdy nebyla a neví co ji čeká, je výbornou ukázkou toho, jací dokáží šéfové být. Že je Meryl vynikající herečkou, to je zbytečné zde zmiňovat, ale že její herecký výkon v tomto filmu byl bravurní, to rozhodně. ()

lennyd

Andrea Sachsová (Anne Hathaway) netouží po ničem jiném, než aby její články vydával některý z prestižních časopisů. Toho dosáhne ale jen pokud se po škole bude minimálně rok pohybovat v tomto prostředí. A tak když se uvolní místo asistentky šéfredaktorky časopisu Runway, ani na vteřinu neváhá. Co na tom, že Runway je módní časopis, a Andrea o módě neví ani ťuk. I přesto dokáže nelítostnou šéfku, Mirandu Priestleyovou (Meryl Streep) přesvědčit, že tuto práci, pro kterou by tisíce dívek zabíjely, zvládne. Ale bude muset hodně obětovat ... Ve svém okolí jsem si udělal malinký soukromý průzkum, co si kdo myslí o tomto filmu. A diváci se jednoznačně rozdělili na dva tábory - ženy oceňují módní kreace a návrhy jednotlivých stylistů - zatímco muži spíše spočinou okem na křivkách modelek (i samotné Anne Hathaway). Ale do jednoho všichni oceňují dokonalý herecký výkon Meryl Streepové - i když se od ní nic než brilantní výkon nečeká, stejně si neuvědomuji, jestli jsem ji někdy viděl v lépe padnoucí roli. Stanley Tucci a Emily Blunt už tak jen dokreslují vcelku příjemný pocit z tohoto filmečku.. ()

BoncheR

Nebyť toho "na figu" konca, bolo by to za 5....Inak si myslím že je to jedna z najlepších komédii, aké som zatiaľ videl. /78%/ ()

Zdeňka

Jelikož jsem četla knihu, dostavilo se velké zklamání. Celý film jsem si lámala hlavu, proč se nikdo nedržel knižní předlohy, jen si vlastně vzali základ. Z přítele učitele Alexe, udělali kuchaře Nathana? Proč? Navíc filmová Miranda oproti knižní je hotový anděl + Miranda v troskách? Nesmysl. Na film se už asi nepodívám, knihu si možná ještě někdy přečtu a Vám doporučuji to stejné ;-) ()

Playman

Glorifikace povrchního stylu života, která mě překvapila tím, že to vlastně není glorifikace povrchního stylu života. What a twist. :-O ()

lumiros

Sice nemám ani tušení co, nebo kdo je Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Moschino, GAS, Lacoste, Pepe jeans, Prada, Rusell Athletic, Levis, Baci & Abbracci, G-Star, Von Dutch a další ikony módního průmyslu, ale film se mi líbil. Pro ty, co tím žijou to musí být ještě o hvězdičku lepší. ()

Aven

V okamžiku kdy Stanley Tucci začne vymýšlet šatník pro hlavní hrdinku a chrlit ze sebe "světoznámé" módní značky, jsem si říkal Sakra je tohle film pro mě????. Nicméně i přes to, že jsem z asi 100 značek znal 2 jsem se na film dokoukal. Ono to totiž není jen o módě, ale i o mezilidských vztazích a lidské blbosti. Ve stručnosti - nenudilo, ale znovu už se na to asi nepodívám. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky