Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

Drc

V této komedii ze světa módy i přes veškerý nadhled a přehánění mohou muži vidět potvrzení toho, že některé ženy jsou fakt mírně řečeno šílené a dotyčné ženy zase útok na svůj absurdní životní styl. Vcelku originální i když nepřekvapivé, středně zábavné, místy trochu křečovité a mírně trapné. Za povšimnutí stojí určitě herecké výkony všech důležitějších postav. Sečteno podtrženo vhodný film pro nenáročný večer. ()

Daae

Nejlepší věcí na filmu byla Meryl Streep. Nejlepší věcí na Meryl Streep byl její způsob řeči. Nejen u filmů velice ráda naslouchám hlasům, a proto mě potěšilo, že tomu samotná herečka věnovala pozornost. Jenže vtipy mě nerozesmály, příběh byl vcelku nezajímavý, snad jen hudba byla docela fajn. Za rok či dva si na tento film málokdo vzpomene. Nezachrání to ani Meryl Streep se svými nominacemi. ()

Cassandra

Průměr. Předvídatelný děj, ale aspoň herci jsou jaž takž (Meryl Streep je fajn, ale proč byla nominována na Oscara za hlavní roli, to nechápu, hlavní roli má přece Anne Hathaway). Pro mě je problém v tom, že i když se na konci filmu říká, že nejdůležitější je zůstat sám sebou (jak jinak), tak podprahově se ve vás snaží vyvolat pocit, že módní průmysl je báječný a velmi důležitý, s čímž nemohu souhlasit. Odvětví, kde po vás za boty (které za půl roku vyjdou z módy a za dva se rozpadnou) chtějí několik tisíc nejlépe dolarů či eur, ve mně vzbudit sympatie nemůže. Hezky se na to dívá (hadříky i film), ale díky, nechci, radši si zajdu do povánočního výprodeje. ()

Radim

Naprosto průměrná komedie, za které mravokárnost ční až příliš. Přesto dávám 4 hvězdy, protože kvůli Meryl prostě stojí za to ten film vidět. ()

jasiska

V tomto žánre je ťažké byť nadpriemerný. Mám taký pocit, že tvorcom Pradu sa to nepodarilo. Tradičná zápletka, tradičné rozuzlenie. Samozrejme, prítomnosť Meryl Streep robí z filmu niečo viac, ale nie všetkým to asi stačí. ()

mirkaaa

Vtipná komedie z módního prostředí s vynikající Meryl Streep, která nikdy nezklame a Anne Hathaway. Výborný výkon podává i typický představitel vedlejších rolí Stanley Tucci. Film sice nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale přesto se mi líbil. ()

ThomasCrown

Po druhom pozretí je celkový dojem oveľa lepší. Hudba príjemne dotvára dej, New York aj Paríž sú nádherné mestá, pery a oči Anne Hathaway sú božské, ale film zrejme chlapom nemá viac čo povedať. Na tri a pol zvyšujem aspoň kvôli tomu skrytému odkazu, že každý by "chcel" byť na ich mieste. ()

Piškotka

Taková pohádka pro mladé holky na prahu kariéry. Kterak z ošklivého kačátka se stala krasotinka. Děj prvoplánový a kýčovitý, ale hadříky a kabelky, to bylo něco pro mě. To jsem si patřičně užila. Meryl Streep perlila, zahrála dobrou potvoru. ()

Darth Maul

Bol som príjemne prekvapený. Film Diabol nosí Pradu podľa mňa nemožno označiť ako nejakú "tuctovú" komédiu, aj keď som si to predtým myslel. Charakterizuje ho milý humor, výkon Meryl Streep a pekná myšlienka na záver. ()

Teabag

Anne Hathaway to sice moc sluší, ale herecky The Devil Wears Prada stojí samozřejmě na Meryl Streep. Jinak vcelku průměrná komedie bez výraznějšího přesahu. ()

Prochy38

Herecký koncert M. Streep. A. Hathaway mi k této roli vůbec nesedla, naopak E. Blunt byla výborná. Když ve filmu probíhaly scény z prostředí časopisu, bylo to místy i na 5*, ale ostatní části z osobního života hlavní hrdinky byly nadmíru nudné. Módní prostředí není můj šálek kávy, ale přítelkyni se to líbilo. Já si užil herecký výkon hlavních hrdinů, a to mi stačilo. Že je to lehce založeno na reálné postavě už jde mimo mě... ()

peetriss

V minižánru filmů z módního světa patří Ďábel nosí Pradu k nadprůměru, a to především díky skvěle namíchanému koktejlu obsahujícím v sobě ten správný poměr vážnosti i oddychové odlehčenosti. Film sází zejména na tradičně vynikající Meryl Streep v roli sobecké a arogantní šéfové, ale tentokrát podává snaživý výkon (v jiných filmech spíše průměrná) Anne Hathaway, skvěle asistují Emily Blunt a Stanley Tucci. Přesto, že tento film v sobě na první pohled nese známky určité kýčovitosti, není překvapivě vůbec špatný a už vůbec ne nereálný. 70%. ()

Itar

Je to s odřenejma ušima, ale poslední dvacetiminutovka tu občasnou nudu vyspravila dostatečně. I přesto zůstal David Frankel po režii jednoho z nejlepších dílů Band of Brothers lehce za očekáváním. Hudba standardní, oživení by prospělo, herecké výkony na daný žánr na velmi dobré úrovni. Anne Hathaway je stále ještě nevycválaná (zlomová role přišla až o dva roky později), filmu tak vévodí dvojice Meryl Streep / Stanley Tucci. No a jediným vyloženým zklamáním tak zůstává nemásta neslaná role Simona Bakera (i když moje averze vůči jeho osobě na tom taky může mít svůj podíl). ()

angloumene

Čekala jsem přesně to, co se mi také dostalo. Nepopírám, že se nejedná o zrovna hlubokomyslný snímek, který vám rozhodně nenabídne kritiku popř. ospravedlnění módního světa. Po celou dobu zůstává víceméně neutrální. Spíše se jedná o dílko, které chce ukázat, že práce by sice měla být zábavná, ale stále je to pouze způsob, jak si vydělat peníze a to zejména v případě, kdy jsou vaše vysněné cíle někde jinde. Každopádně na pěkné hadříky na Anne Hathaway se dívalo dobře a jak zde již bylo mnohokrát řečeno Meryl Streep se opravdu předvedla. ()

Rejže

Báječný film a báječná Meryl. Film si ale užijete lépe v kině než na menší obrazovce. A hlavně bez dabingu!!! Upozorňuji, že v tomto případě dabing zabíjí celý film. ()

derryl

Miranda je dokonalá v temné síle, v níž dokáže ničit vše, co se neřídí jejím vkusem či co vybočuje z jejího náhledu na svět... Kdo obstojí jako její asistentka, ten zašlape svůj život do země. ... Film, který není nikterak objevný, ale jen báječně přímočarý. ()

Paldiny

Prekvapivo pozerateľné aj pre toho, komu je jedno či si oblečie rovnakú mykinu s týždňovým odstupom. Veľa spraví prítomnosť temperamentnej mrchy Meryl Streep, ktorá čo len sa zjaví na plátne, ukradne celú pozornosť pre seba. Sympatický Tucci a nijak iritujúca Hathaway len uzatvárajú pevný trojuholník, ktorému od žánrových suchotín (Pravá Blondínka, Denník Princeznej) zvyšuje kredit dlhodobo aktuálny odkaz o diabolskej stránke biznisu. Tučné 3 hviezdy a áno, film mal skončiť rozhovorom v aute. ()

Wiluna odpad!

Čo ma dokáže odradiť a rozčúliť, ak zo seba robí človek v práci dobrovoľne idiota a necháva si udupávať svoju dôstojnosť, len aby vyhovel šéfovi. Tento nepodarený film odštartoval medzi niektorými zamestnávateľmi nový trend, ako by sa mala správať správna asistentka. Tie dámy, ktoré túto profesiu zastávajú, nie sú určite nadšené. A isté je, že takto by sa asistentka správať nemala. Ale tak .....je to predsa len Amerika. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky