Film začínající na vojenské základně v Korei, kde člen personálu po rozkazu nadřízeného vylije desítky litrů jedovatého tekutiny do odpadu, která se posléze dostane do řeky Han. Po pár letech vzniká následkem mutace monstrum, které napadne dav lidí u vody. Rozjíždí se vojenská operace. Ovšem i jedna rodina se chopí zbraně při záchraně svého člena, kterého podivné vodní monstrum odneslo. Teď jde o to, jestli ho stihnou zachránit včas. Režisér ve filmu kombinuje rodinné drama s akčním sci-fi hororem. (Chrustyn)

Rozjimatel

Film veľmi originálnym spôsobom kombinuje niekoľko žánrov, predovšetkým sci-fi horor, (poriadne čiernu) komédiu, rodinnú drámu a dokonca niečo ako politický thriller. Tá originalita ma určite u Ponga Džun-ho neprekvapila, ale nebavilo ma to až tak, ako iné jeho filmy (najmä Parazit (2019)). Ale priznávam filmu slušnú dávku inteligencie a pôvabu, viaceré momenty sú nezabudnuteľné. Napríklad že (spoilery) monštrum bolo zrodené z militantnej bezohľadnosti (kritika amerického imperializmu) a usmrtené bolo šípom s "mierumilovným" olympijským ohňom, alebo záverečná scéna s takou milou zlomyseľnosťou, keď sa divák už-už z TV správ dozvedá, ako to celé bolo s tým vírusom, ale hlavná postava telku vypína. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Kopin

Banda šikmookých retardů tu chvíli zmateně pobíhá, tu chvíli brečí, tu chvíli ječí, takže nezbývá než začít fandit monstru. To je sice celkem pěkně animované, ale bohužel se neobjevuje tak často jak by bylo potřeba. ()

Mikino00

Béčkový hororový snímek s velkým rozpočtem trpí hlavně tím, že se chvíli jedná o komedii a chvíli se zase hraje na vážnou notu, kde umírají lidé. Děj je velice jednoduchý, konec lehce netypický a z filmu zůstanou v paměti spíše elementy než jednotný celek. ()

Klajnik odpad!

Film, který nefunguje na žádné úrovni. Snaží se to vyjádřit k větším tématům, ale činí tak s naprostou plochostí. Proto je rozsah myšlenky malý a důraz, s kterým míří na diváka velmi slabý, což umocňuje nuda. Ano, je to nudný film, ač se tu Džun-ho Pon snažil o mix žánrů. Ten je totiž nefunkční, protože jednotlivé scény jsou nefunkční (ať už se jedná o komedii, akci či drama). Výsledek je nesourodý, neladný, spíše trapný než divný. Lidi tu psali, že Gwoemul je jakási korejská Godzilla. Takové srovnání se mi zdá stupidní. Jednak je tam minimum akce a destrukce. Vždyť i samotné monstrum vypadá otřesně. Animace i textura jak ze hry na PSPčko. Design pak nesmyslný. Na těch dvou malých nožkách by se to sotva pohybovalo tak zdatně. ()

Oralfabet

Nijak mě nepřekvapilo, že Bong Joon Ho dokáže i ryze béčkový námět zpracovat nápaditě a poutavě, on to jinak asi ani neumí. Především si cením toho, že mi tady doopravdy záleželo na postavách, což většinou u filmů podobného ražení říct nemůžu. CGI zestárlo až na pár momentů relativně úctyhodně... Nemám si prostě moc na co stěžovat. Doporučuji antivaxxerům a lidem, co chtěj vidět film o mořské obludě, který není debilní. 8/10 ()

maty39

Well, well, well... No .. čekal jsem klasický monstrfilm a dostal jsem... tohle. Příšera je ucházející, ale na asijské (pardon japonské) poměry trošku malá a chybí jí destruktivní sklony. Takže vlastně horror ve stylu Aligátora (i začátek tak vypadá). Na horror je tam zase málo zlikvidovaných korejců. Vlastně jen na začátku. No nebudu zdržovat. Akční film to taky není. Nakonec nejpřijatelnější je označit ho jako rodiné drama.Hodně divné rodiné drama a hodně divná rodina. Když se začne ústřední rodika svíjet v křečích (nebo ve smutku, co já vim) někdy ve 30. minutě filmu, tak jsem to rozdejchával opravdu dlouho. 50% ()

Martyr

Očakávania boli veľké, no konečný zážitok priemerný. Neverím, že v tom nemali prsty američania, pretože až na pár typických kórejských vychytávok a hudby všetko ako by hollywoodu z oka vypadlo. Začiatok vyzeral sľubne no ďalej si nemôžem odpustiť prirovnanie k americkým "veľkofilmom", kde išlo všetko presne podľa typického scenára. Zomrel kto zomrieť mal, bojoval ten kto mal bojovať a koniec bol taký, aký mal byť. A to nie je moja šálka kávy. Aj napriek tomu sa to dá pozerať. Celkom sa zhodujem s liuk-om. Videl som už zopár korejcov na to aby som mu dal viac ako 65% ()

LordBeeDoO

Film, ke kterému napsat komentář je pro mě skoro nemožné. Těžko k tomu něco dodávat ... klasický děj bez překvapení, hlavní hrdinové, kteří hrajou stylem, na který prostě nejsme zvyklí. K tomu pobíhající mutant, který se na moc nezmůže a vrcholem jsou postavy představující americké hrdiny, aneb výběr z psychiatrické léčebny. Ale dívat se na to v podstatě dá ... ()

KOZEL84

Všechno je tu už napsané a já se nedivím,že sem kolem tohodle tak dlouho kroužil.Potvora je celkem v klidu,ale ten zbytek (co vlastně není zbytek ,ale většina)...no vždyt' já ani nevím jestli se mi to líbilo nebo ne.To je opravdu padesát na padesát.Takže 2aPůl. ()

Viperine

Kromě muzikálu, westernu a porna v sobě tenhle snímek snoubí snad všechny žánry... Velká zábava pro milovníka "jiných" a "divných" filmů... Dělali tam psí kusy a dopadlo to efektně. Jihokorejská "Godzilla" v mnohem vtipnějším a nápaditějším balení... Jestli je to parodie na západní nestvůrné velkofilmy, to nechám koňovi. Je to velmi primitivní i velmi chytrá zábava. ()

edie sedgwic

Ono je to v podstate strasna blbost. Ak by tento film natocili Americania, vzniklo by z toho riadne slabe Bcko, ta Korea ma vsak predsa len trochu iny nadych v tejto zlatanine hororu a komedie. Dve hodiny naozaj neboli nutne, ale ako vypln nudnej chvile v nedelu popoludni to k spokojnosti stacilo. ()

paolito

Korejský velkofilm nabízí opravdu povedenou atmosféru, a i když ten digitální pulec je až moc digitální, určitě stojí za shlédnutí... ()

FilmWave

Škoda, přeškoda, tady bylo zaděláno na parádní úlet. Jihokorejský monster movie v režii autora "Vzpomínek na vraha"? Proč k sakru ne. A ono ne. Je to nevyvážené, zmatené, nelogické. Horko těžko vydržet do konce. ()

fr3ak

Ale vždyť ono to nebylo tak špatný. Sice trochu zmatený (občas hodně), ale i tak se přiznávám že se mi to celkem líbilo, sice člověk netuší jestli sleduje komedii, drama, nebo horor, ale vem to čert, docela to utíkalo. A-seong Go si roli uvězněné dívky opravdu užívala a její herecký výkon byl velmi příjemný. Co dodat? Jen to že pokud tohle má být jeden z nejdraších Korejských filmů, tak je škoda, že když o tom producenti rozhodovali, mohli si nejdřív přečíst scénář a možná že i režisér nebyl vybrán nejšťastněji. ()

Hapretor

Další poctivá slátanina, kterou nás poctili "šikmoocí", tentokrát z Koree. Nestačil jsem se divit, kolik různých žánrů se zde namíchalo - vařila kočička s pejskem dort - velmi příhodné - obluda je velmi povedená, triky také, ale sekvence hysterie a žalu naprosto debilní - záměr či ne - na to nehraju. Nemění to fakt, že jak zmizí obluda, nastane neskutečná nuda a dialogy jsou utrpení, jako drama toto naprosto selhává a kombinace např. s hororem je v tomto případě "vražedná". Celý film agituje škodlivost chemických látek a bere si do huby Ameriku, ale žádnou výpovědní hodnotu to nemá. Ke konci stejně mi bylo líto nejvíce té obludy, kterou zabili "nehumánně" a to nemluvím o logických lapsech, které se do dramatu vůbec nehodí. No, prostě když točí "šikmoocí" něco inovativního, vždycky to stojí za to. Vidět to ze zvědavosti musíte a zároveň musíte jen kroutit nevěřícně hlavou. ()

Puol

Divný žánrový mix, ako to vedia len Kórejci. Občas som sa cítil až trápne, keď som si uvedomil na čom sa vlastne smejem. ()

animario

Taková klasická asijská podivnost.On to mohl bejt celkem fajn alegorickej mix žánrů,to korejci umí.Monster survival + drama s prvky komedie,proč ne?Ale ani jeden z žánrů moc nefunguje a výslednej dojem je dost neurčitej.. ()

Geoffrey

Buď ***** nebo *. Memories of murder patří k mnou nejobdivovanějším filmům s bezchybnou formou. Bong Yoon-hoův režijní styl jsem považoval už od Barking dogs never bite za brilantní. V Hostu je všechno jinak, sevřenost výsledného tvaru je tatam, někdy nad ním zůstává rozum stát. Song Kang-hoa mám za vynikajícího a sympatického herce (podobně jako většinu hereckého ansámblu z Memories, která se v Hostu objeví). Jen několik scén připomnělo dřívější suverenitu ve způsobu vyprávění a tyton výjimky mi fungovaly dokonale (úvod, útěk z karantény...) . Ale byly to jen momenty, výkřiky do jinak zmatené tmy... jakoby se jim při střihu poztrácely záběry a materiál, který nebyl zle natočený. Tvůrcům se pak nepodařilo sestavit kompaktní tvar. Kde se stala chyba? ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě

Filmasia: posedmé na východě

26.11.2011

Oldboy a Gwoemul na americký způsob

Oldboy a Gwoemul na americký způsob

21.11.2008

Když se před několika týdny objevila zpráva, že Steven Spielberg a Will Smith uvažují o hollywoodském remaku korejského Oldboye, všichni doufali, že je to jen špatný vtip. Oba to ale myslí smrtelně… (více)

Druhá Panda, Wanted, Monstrum...

Druhá Panda, Wanted, Monstrum...

30.06.2008

Zkrátka spousta pokračování. S takovým zprávami se musíte smířit, hlavně v pondělí. To se vždy po víkendu u každého obstojně úspěšného filmu vynoří zpráva o zahájení prací na pokračování. Timur… (více)