Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

Yancl

Originál jsem sice neviděl, ale tento remake je podle mého slušně vydařenej. Určitě nepostrádá nutnou dávku napětí a krvavých scén, které ženou tento film hodně kupředu. Vlastně celý snímek se odehrává ve vysokém tempu a i když není příliš dlouhý, jako celek je téměř celý vyplňěn neustálou akcí. S. Bean má výraz nekompromisního vraha bez srdce a opravdu z něj jde místy strach, což k tomuto hororu patří. Na produkci se podílel M. Bay, což je záruka zábavy. 'Stopař' je hodně živý film plný nečekané akce, strachu a krve - nic víc v tom nehledat. [68%] ()

Johny M.

Prakticky stejný (stejně skvělý) jako původní film s Rutger Hauerem, kterýho zdárně nahradil Sean Bean. Takže pěkný 4*. ()

n3uro

Dvě hvězdy za roztomilou S. Bush a krásu Ameriky, zbytek je odpad a to doslova. Proboha, nechápu jak takhle nelogická blbost mít víc jak 30%! Škoda každých dalších slov. ()

cerbygerby

Horor, nebo spíš ten thriller kde to opět musela vše zachránit ženská.. Našlo se tady hodně situací nad kterýma se člověk pousměje a řekne si no jo to by nebyl horor (například že si je vrah najde snad na každém místečku na světě, snad i kdyby se zahrabali pod zem.. atd.) ale jinak to udržovalo pořád v napětí a mě to bavilo. ()

foundation

No originál ma nijak extra nenadchol takže pre remake tentokrát nebolo vôbec ťažké vyrovnať sa mu. Siahol som po ňom iba kôli Beanovi a pokiaľ ide o neho tak som to neľutoval. Rydera zahral takisto perfektne ( možno snáď ešte lepšie ) ako Hauer. Pozerateľnosť je dobrá, mne to ušlo vcelku rýchlo, celé to je natočené dynamickejšie ako pôvodný Hitcher ( to dá rozum ). Sophia Bush super. ( nemyslím ako herečka ) ()

bubblebobble

Nebolo to zlé ale sklamanie bolo. Neviem prečo ja stále týmto američanom verím, že raz niečo konečne spravia inak ako to bolo už 1000x predtým robené. Videl som tam záblesky niečoho, dokonca sa mi zdalo, že sa z toho vykľuje nejaká citová dráma... wtf.? :D Nie, ono to bolo klišoidné a XY krát prevarené podíváníčko pre deti a dorast. ()

RobLord

Zbytečný remake špičkového thrilleru, který zkrátka tak skvělý jako originál být nemůže. Dave, opravdu sis myslel, že TOHLE(!) je lepší? ()

Kingjiri

I přesto, že jsem původní film neviděl, přidávám se na stranu neuspokojenejch diváků. Já prostě nemám rád snímky, který aspoň z většiny nevysvětlej svuj děj, v tomhle případě motivaci Johna Rydera k jeho zběsilýmu řádění. Tohle totiž ještě se skutečností, že se scénář spoléhá na neuvěřitelný náhody, zbytečně snímek shazuje. Když přivřu obě oči, můžu přihodit třetí slabší hvězdu za povedený akční scény, výpravu, pěknou hlavní hrdinku a dobrýho Seana Beana. PS: Největší WTF moment bylo jméno Michala Baye uvedený mezi producenty. ()

Ziggy Zagg

Oproti původnímu filmu je tento remake vyšumělá limonáda. Ruthger Hauer byl prostě v původním snímku větší úchyl než Sean Bean. ()

CharlieSs

Chudák kluk... Totál psycho, ale měla bych se podívat na original z roku 1986 a uvidíme. Snad bude lepší a míň... Smutný:X ()

FeroFabus

Oproti filmu s Rutgrem Haurem z roku 1986 nejen o dost kratší, ale i slabší. Nezachránil to ani Sean Bean, který zde absolvoval už bůhvíkolikátou filmovou smrt. ()

ecis

Original som nevidel, ale pevne verim ze je stokrat lepsi ako tento kvazi coolovy masaker s pre mna velmi nesympatickou hlavnou dvojicou. Bodkou za velkou nezmyselnostou je utek pana stopara z policajnej dodavky a nasledne zostrelenie helikoptery. Film tretotriednej kategorie. ()

kubal18

Žánrově určitě patří k tomu lepšímu. Je to napínavé a oddechové pokoukání na sobotní večer u zhasnutého světla... ()

lokol

mam tesne za sebou pozretych obidvoch stoparov...sean bean mi pride psychopatickejsi a nesympatickejsi, zlocineckejsi a hnusnejsi ako rutger hauer, co je jedno plus, ktore vyrovnava minus v podobe rychlejsieho deja...vsetko je rychlejse odbuchane,sceny su krvavejsie,modernejsie, viac ukazaneho ako v originali..co pridava na atmosfere...kazdy jeden stopar ma nieco lepsie nieco horsie, ale v podstate sa mi pacili rovnako... ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik