Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

DeLaMorte

Kdyby nebylo té nesmrtelné Grace tak bych hodnotil o bod více ..celkem povedený remake,ale ta studená holčina to prostě zazdila....škoda ()

BMAJTZ

Takova nedelni oddychovka ktera nenadchne ani neurazi ale na dej zapomenete driv nez skonci titulky. Filmu podobneho razu je totiz opravdu hodne a tohle je jenom dalsi v rade o nic vyjmecneho nejde a potom u nekterych scen mam pocit ze jsem je uz videl vickrat nekde jinde, treba hned uvodni scena kdy malem srazi chlapka na ulici to uz jsem videl asi v osmi ne li vice filmech. ()

sedm.1

Snad zatím naprosto nejhorší remake,jaký jsem viděl.Po shlédnutí jsem přemýšlel,zda jsem neshlédl parodii na originální verzi,či to mysleli autoři vážně.Ti jsou navíc tak nestydatí,že jim nebylo trapné okopírovat několik scén úplně do posledního slůvka a záběru,s tím jsem se ještě také nesetkal.C. Thomas Howell a Jennifer Jason Leigh jsou tu nahrazeni trapným šampoňáckým párečkem a Sean Bean nesahá Hauerovu ztělesnění Zla ani po kotníky.Možná že přibylo pár krvavějších efektů,ale o krvi právě původní Stopař vůbec nebyl.Ten byl o super husté atmosféře,která se zde v nové verzi nevyskytuje ani jedinou vteřinu a tím tedy ztrácí jakýkoliv smysl.Obrovské zklamání.U Stopaře z 86' jsem psal,že mám rád filmy s dynamičtějším dějem,o což se zde filmaři právě pokusili,ale je to špatně,Stopaře proslavila právě ona pomalost.Hodně slabé 2*! ()

Yeosol

Horory moc nemusím, stejně tak vím, že dneska se točí nebřeberný množství blbých a zbytečných hororů. Možná je to tento příklad, ale film byl pro mě velice příjemným zpestřením nedělního večera. Moc jsem se u toho bavil, teda néé, že bych skákal radostí, když došlo k nějaký drsný vraždě, ale i tak to pro mě byla dost dobrá jízda s ohromným množstvím mrtvol. Určitě se Vám stalo někdy to samý, chytne Vás nějaký film, o kterým si říkáte, že to bude hovadina a pro mě je to tenhle film. A i když jsem si myslel, že se dneska točí jedna hororová zhovadilost za druhou, což je většinou pravda, ale občas se objeví výjimka, jako je tahle. Stále nezapomínám na to, že filmy tu jsou hl. proto, aby jsme se u nich bavili. A já sem se u STOPAŘE bavil přímo fantasticky. ()

herr_carter

Těžko říct, jakými omamnými látkami museli Seana Beana oslovit, aby se zaprodal do této céčkové debility, tu hvězdičku dávám právě jemu a několika podřezaným krkům, které byly z hlediska kvality a úrovně filmu zpracovány nadstandardně.................. moje hodnocení = 2 z 10. ()

Arkanoid

Chýba osemdesiatková atmosféra a namiesto nej je zabitý (spoiler!) digitálny králik. Hlavný pár tvoria mizerní herci a ich hystéria je preto otravná, a oproti pôvodnému filmu je tu bohužiaľ dvakrát. Väčšina songov a hudby je tam zbytočne (najviac mimo je záverečná heroická), rovnako ako reči po desivých zážitkoch. Ending song, inak dobrý, je vybraný rovnako nevhodne. Ani Sean Bean to nezachraňuje a na Rutgera Hauera z pôvodného filmu rozhodne nemá. Chýba komplexný vzťah, ktorý mal hlavný hrdina so záporným hrdinom v origináli. Rovnaké svetlá ako v Texas Chain Saw Massacre novej sérii v produkcii Michaela Baya vyzerajú tuctovo. Autonaháňačka v 52. minúte so skladbou Closer od Nine Inch Nails stojí zato, aj keď nedosahuje kvalít originálu. Pozitívne sa dá vnímať aj pozeranie Birds od Hitchcocka. Celkovo ide o tuctovo zlý film. Horší spoiler na originál som nevidel. ()

bari68

Vcelku príjemné prekvapenie .Sean Bean samozrejme ako vždy charismatický, úloha gaunera a zabijaka mu evidentne na plátne svedčí.Vďaka skrátenej verzii 80 min. sa nejednalo o dlhé a nudné pasáže , ale o svižnú(miestami síce polobéčkovú ) zábavu.Napätie bolo takmer po celý film vcelku slušné a aj hlavný trojlístok , resp. dvojica mladých ľudí boli sympatické, aj čo sa týka po hereckej stránke.4* tomu dať nemôžem , ale 3* sú veľmi slušné. ()

iXtr3m3

Sean Bean si strihol kvalitného psychopata, ktorý vo filme zaberie omnoho väčšiu úlohu, ako samotní kladní hrdinovia. Na snímke je vidieť poriadny adrenalínový Bayov rukopis, takže nuda je jediná vec, ktorú vám tento film neponúkne. Videl som aj originál, ktorý bol o dosť komornejší, videl som televízne pokračovanie, ktoré bolo v bežnom merítku naozaj slabé, ale pre TV produkciu dostatočne kvalitné a nový Hitcher, aj keď si hlavní hrdinovia vymenili miesta, je naozaj superkvalitný remake. Ani si teraz len tak nespomeniem na podobný kvalitný remake... :-) Niekto spomína otrocký prepis napr. pretrhnutia s kamiónom, ale nie je to až tak pravda, minimálne úlohy sa vymenili :-) Druhá vec je, že ak toto je zbytočný remake, tak čo je potom Quarantine??? ()

jondoe

V porovnani z prvym Stoparom je tento remake o nieco slabsi. Ale aj napriek tomu sa jedna o jeden z lepsich remakov za poslednu dobu. Sean Bean bola asi dobra volba ale na Rutgera Hauera proste nema. Myslim ze tri hviezdicky su akurat. ()

Testament

Jsem relativně mile překvapen. Předělávka klasiky nedopadla zase tak otřeně jak jsem očekával. Sean Bean se role záporáka zhostil se ctí, i když k dokonalosti mu chybí Hauerův psychopatický úsměv. Náznak se objeví až v samotném závěru, ale k onen pocit mrazení po zádech nevyvolá. Příběh je vlastně kopií a vybráním sexy-protějšku je jasné, jakou cílovou skupinu chce tento Stopař chytit do pasti.Skalním doporučuji pro porovnání a ti mladí stejně těžko budou vyhledávat originál. Ale možná jim křivdím... ()

Maark

Remake, který nedosahuje kvality originálu. Né že by se jednalo o vyloženě stupidní film, ale čekal bych u remaku alespoň víc kreativity. ()

Ivusha

Chování hlavních hrdinů je nelogické, Sean Bean je vraždící mašina a jde mu to až příliš dobře... Ale ty dvě hvězdičky si to zaslouží - za hlavní hrdiny, na které se dobře kouká a za Seana Beana, který je psychopat jak ze žurnálu:D ()

Han22

Pár slušných krvavých scén a akcí nedokážou zakrýt neskutečnou demenci všeho ostatního. Oba hrdinové se chovají jako z typického teen hororu, jsou tupí až běda, vrcholem je pak to že hlavní hrdinka v jedné hodně klíčové scéně nevystřelí (neváhal bych ani vteřinu). A psychopat je vybavený nejspíše šestým smyslem a ještě ke všemu superschopnostmi, protože hlavní postavy najde kdekoliv a nezastaví ho ani armáda policajtů. Ze scény, kdy jeden psychouš bez jakéhokoliv výcviku vystřílí celou karavanu policejních aut včetně vrtulníku jsem fakt nemohl. Typické béčko. ()

Spike23

Nesmrtelný vraždící týpek, fakt to byla sranda. Jenom nechápu, jak se mohl rozpůlit, když byl přivázanej k těm kamionům... By se mu nejdřív urvaly ruce :). ()

kery-

Další film na který z minulých let rád vzpomínám. Pro mě je tento remake mistrovským dílem ve své kategorii, film si mě získal od první minuty. Skvělé obsazení, hudba, kamera, prostředí, akční scénky... Vše se perfektně doplňuje a pro diváka vzniká parádní podívaná. Takhle má prostě vypadat remake. Díky bohu, že Bay nedostal tolik prostoru. To co měl, kupodivu zvládl skvěle ale víc raději ne.. A co se týče Sophie Bush, nic více šukézního jsem v životě neviděl (podpořeno super out-fitem ve filmu)! ()

Slimak

Promiňte ale stále jsem toho názoru že tato přesrávka dobrého filmu je zbytečná....já nevím...na co jako?? ()

MareT.

Původního jsem bohužel neviděl. Ale tento mě potěšil velice. Žádná nuda, jde se přímo na věc, napínák je to v rámci standartu a 85 minut uteče ani nevíte jak. ()

dopita

Další nízkorozpočtová americká zbytečnost. Nijak zvlášť mě nebavil ani originál s Rutgerem Hauerem, a tenhle remake taky nestojí za nic. Tenhle druh filmů musí především bavit, je už celkem jedno jak velká krávovina to je, hlavně že se nedostaví nuda. Jenže já se nudil a bylo mě uplně putna, jak to dopadne. ()

divak84

Pro mě důstojný remake klasiky s Rutgerem, pěkne otočení (přivazaný chlap a ne ženská), pěkný odkaz (Bean schovaný v autě za medvidkem). Sice pár hloupostí typu "dvoijce utíká utíká utíká a stopař je stejně za 10 vteřin u nich jako by nic".. ale hlavní zde bylo napětí a to u mě fungovalo. Herectví Beana naprosto super, dvojice relativně sympatická, žádné zbytečné kecy. Krásná holka, šikovnej kluk a zasraně hnusnej stopař. Konec trošku trošičku přitaženej za vlasy, ale mě osobně to bavilo. Nezklamalo mě to prakticky v ničem, na originál to nemá, protože ten byl celkem syrovější a prostě BYL PRVNÍ.. 3,5, ale 4* dát nemůžu kvůli ostatním filmům. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik