Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Gediman

Tenhle film je jízda! Od začátku do konce, prakticky tu není místo, kde by jste se nudili, nebo kde by se děj nějak zasekl. Rozhovory postav jsou zkráceny na nutné minimum, žádná sáhodlouhá kázání, která by kazila dojem. Když už vám začne připadat, že právě začíná hluchá scéna, je záhy přerušena útočícím strojem (někdy tak moc záhy, až se leknete) a jízda pokračuje. Co je na tomhle filmu ale nejlepší, jsou vysvětlení toho, jak a proč se vlastně staly některé věci v předchozích třech filmech. Tenhle film prostě přesně zapadá do velké skládačky, bez žádných očividných nesmyslů (osobně jsem si žádných nevšiml). Máme tu nové stroje (mihne se tu i mírně upgradovaná verze T-1... a hlavně naprosto dokonalý digi-Arnold!) a hnutí odporu TechCom už nevypadá tak zoufale nevyzbrojené, jako ve filmech. Spíš se tu ukazuje jako dosti slušná armádička se vším všudy. Je tu také plno odkazů na předchozí filmy, ať už hláškami nebo různými scénami (teď mám na mysli souboj s T-800 v továrně), což ve vás vyvolá nostalgické vzpomínky. Samotný závěr je sice poměrně předvídatelný, ale na kvalitě to rozhodně nic neubírá. Co dodat? Raduji se, že tvůrci odkopli (zoufale zbytečný) seriál Sarah Connor Chronicles do pryč, takže žádné narážky na něj tu nejsou. Máme tu konečně bojové akce v prostředí postapokalypsy, která se mě v původcních filmech tak líbila. Chce to ještě dva filmy :) prostě udělat post-apo trilogii, ukázat hezky pěkně stroj času a tím uzavřít kruh. A bude dokonáno. Určitě se nemýlím, když řeknu, že Terminator will be back! ()

Pitaya

skvělý efekty, skvělej film. Akorát ten Árný tam byl zbytečnej. Já jsem v tom nehledala žádnou klasiku,brala jsem to jako novej film a ten se podle mě povedl. ()

Lars

!!!OBSAHUJE SPOILERY!!! Právě jsem dorazil z kina. No, z kina. Vlastně hned, jak jsem zaparkoval auto, vyrazil jsem do vesnické hospody a musel si dát tři kousky, abych to vůbec rozdýchal. Před tím, než jsem vyrazil s kamarády na nového Terminátora, jsem všude čítával negativní recenze a v koutku duše doufal, že to nemůže být tak hrozné. Pořád jsem si říkávál, že díl z války se nedá zvorat. Ale výsledek je takový, že dá. Mé pochyby o McG se ani tolik nenaplnily, ten chlapík se evidentně snažil, ale co se dá vykouzlit s tak vyloženě debilním scénářem ?! Ti dva dementi, co už napsali trojku, tam nemají co dělat, ale komu to vadí, když to na sebe vydělalo ? Už jako T3 je tento díl sám o sobě nelogický. Jestliže v T2 zníčí Cyberdyne systems, tak jak sakra může firma existovat dál a ještě k tomu pokračovat v předchozím výzkumu? To měli všude pobočky či co ??? Ale pojďme dál, tohle tedy necháme být. Začátek filmu začíná akcí, kdy John Connor přežije jediný z týmu a vlastně se dovídáme, že on není skutečným vůdcem lidstva, nýbrž pár blbečků z ponorky, kteří si jedou to své ( v kolika filmech se podobný systém už objevil ?). Načež se objeví cizinec jménem Marcus Wright ( přesvědčivý Sam Worthington) , jediná spása pro zbytek lidstva. Ten je odbojem uvězněn, ale vysvobozen pilotkou letounu, která se o něho evidentně zamiluje. Vše postupuje tak, kdy odboj vystřílí tisíce kulek po uprchlíkovi a vzbouřenkyni, ale odnese to jen zásah do nohy rebelky. Terminátor s lidským srdcem je nakonec samotným Connorem ušetřen, když slíbí, že se dostane do jádra Scynetu. A taky dostane. Connor ho následuje a do samotného jádra, kterého chrání počet Terminátorů jedné ruky, se dostane jako duch bez náznaku zaregistrování. Zde se objeví digitální Terminátor Arnold, kterého nemohou zničit ani ručními granáty, přičemž v začátku filmu není problém rozsekat Terminátora kulometem na cucky. To jsou ti tvůrci tak naivní, když věří, že si toho hodně lidíé nevšimne? Ale cíl je zničen. Hodný Terminátor Marcus se nakonec obětuje a své lidské srdce nechá transplantovat těžce zraněnému Connorovi. Film končí. Suma sumárum - je to neskutečná bída. Efekty jsou sice pěkné, ale moc přehnané, tady jasně vítěži Cameronův T2. Herecké výkony ujdou. Bale sice celý film má jeden výraz, Worthington je lepší, ten alespoň ukazuje nějaké emoce, ale celkově vzato se mi nejvíc líbil Anton Yelchyn v roli Kyleho Reese. Jestli toto byl očekávaný díl z války, tak je to velice velice slabé a smutné. Navíc to vypadá tak, že film na tom ziskově nebude nic moc, není se čemu divit. Scénář, hlavní problém tohoto snímku, je prostě hrozný. Tohle by Cameron nenapsal ani s promilí v krvi. Co mě se týče, pokud se pokračování nenatočí, truchlit nebudu, protože stejně jak T3, tak TS neberu v povědomí a prohlašuji, že žádný Soudný den nenastal, ten byl odvrácen v druhém díle, kdy série Terminátor řekla THE END. Camerone, stále zůstáváš číslem jedna !!! PS: Abych nezapomněl, tato pecka čerpá poněkud moc z Mad Maxe a jiných filmů, nemyslíte ? () (méně) (více)

Andronikos

Tento film má čosi navyše oproti T1-T3. Akčné scény ma kvalitatívne i kvantitatívne zase až tak nenadchli, hoci sú považované za jedinú nesporne zvládnutú stránku. Iste, zažívame prznenie reálii, ktoré naznačili predchádzajúce diely. Zaľúbenie som ale našiel v konflikte, ktorý scenáristi do filmu nasadili. Svár ľudskej a "strojovej" stránky sa vo vnútri Marcusa Wrighta nekoná, je mu jasné, na ktorej strane barikády je (na veľké sklamanie Skynetu). Ale to, že tento stroj s ľudským srdcom a mozgom je vlastne človekom, ľudia (až na jednu výnimku) v tomto filme nechápu, zostávajúc len na povrchu "veci". Možno je to ako posolstvo dosť lacné (podobne ako posolstvo na záver T2), ale aspoň tu nejaké je, a nepochopenie, na ktoré Worthingtonova postava narazí, pre mňa predstavuje skvelé jadro filmu a výbornú inovatívnu myšlienku terminátorskej série. Pretože (SPOILER) sme sa však s Marcusom rozlúčili, hľadím do budúcnosti s obavami... :) ()

*Colorado

Měl jsem po lehkém nahlednutí na to, jak si zde vede Terminator Salvation, obavy. Ale musím rozhodně říct, že nejde o špatný film (vzhledem k tomu, co se asi čekalo a jak byl následně přijat). Jasně že nejde o dokonalý film, jenže pokud budu mluvit jen za sebe, tak já se v kině bavil. Ať už šlo o akční scény, o dle mého relativně dobře vyobrazeného postapokalyptického světa, tak i o momenty, u kterých člověku cukaly koutky radostí (I'll be back apod.).. Snad jediné, co filmu uškodilo, bylo závěrečných 15 minut, kde bych raději čekal nějaký zásadnější zvrat než to, co je k vidění dnes a denně a je to hodně předvídatelné. Celkově moc pěkné **** ()

lasonic

Prave som sa vratil z kina. Co napisat?! Som smutny, ze po Jamesovi Cameronovi si sadli na rezisersku stolicku taki "amateri" akymi su pre mna Mostow a McG. To co stvoril Cameron tito dvaja spolu so scenaristami uplne pochovali. Co vsetko urobia hollywoodske studia, aby zarobili co najviac penazi?! Podla mna by mali tocit pokracovania len reziseri, ktori natocili prvu cast. Pre mna existuje len T1 a T2. ()

clump

Co probohy vsichni ti zklamani kritici vlastne cekali? Oscarove filosoficke drama s precizne promyslenym pribehem a hlubokomyslnym presahem? Ze mlady reziser prekona Cameronova genia? Mozna to bylo strizlivyma ocekavanima, ale Terminator Salvation mi prisel rozhodne solidni. Jako akcni post-apokalypticky film s hromadou robotu funguje vyborne. Akcni sceny jsou pekne vymyslene, obcas zajimave vypointovane a nehodlam zabyvat tim, jestli fyzikalne mozne. Zpracovani terminatoru je take na jednicku, hodne se mi libil zvuk a kamera a celkove vizualne to ma styl. Ze je tu par nelogicnosti a beckovych scen? No a co! Ja se bavil vyborne a sedlo mi to rozhodne vic, nez lehce precenovany Star Trek. A nakonec mi prijde, ze na akcni film to neni zdaleka tak blby, jak by mohlo. ()

P.J.2

Není to špatné ale něco tomu prostě chybí...jak už zde někdo psal, začátek je akční nářez a kdyby si toto tempo udržel, byl by to jasný hit 2009, ale na Balea se vsadilo až moc zatímco charismatický Wortington dostal neprávem málo prostoru,což je až moc škoda. Pochybuju že McG bude moci točit další díl,to spíš dají na post režiséra někoho jiného ale jedno mu upřít nelze, dokázal vytvořit prostředí,z kterého postapokaliptická atmosféra teče plným proudem a dala by se krájet po špalkách.a ještě hvězdičku za Arnieho:-D..za to krásné 4 * ()

Radek.SCH

Je to dobrý film. Jde právě o to, že je jenom dobrý. Cameronovým peckám se to samozřejmě nevyrovná a co se týče trojky, tak je to zhruba na stejné úrovni. Hlavním problémem prvních tří dílů bylo to, že byly na jedno brdo. V Salvation se děj sice radikálně změnil, ale kvalitativně to šlo dolů. A co taky chcete od filmu, kde asi patnáctkrát zazní I'm John Connor? Hodně mi to lezlo na nervy. A trochu z toho sálala béčkovost. Drsňácké hlášky, plno výbuchů, zakaboněné výrazý, hezké holky v přiléhavých kombinézách, plno soubojů tělo na tělo... Ale co mě úplně nejvíc ne*ralo byl Christian Bale. Možná, že je dobrý herec, ale mi osobně tak nepřijde. Celý film si vystačil s jedním výrazem, tónem hlasu atd. On nehrál, on jen mluvil. A když k tomu přidám ještě jeho hysterickost, celý projekt tím jde pěkně do háje. Naštěstí mu nebyla věnováno zas až tak moc prostoru, takže se na něj nemusíme dívat celé dvě hodiny. ()

Wargoo

Musím priznať, že ako veľký fanúšík pojmu Terminátor som sklamaný nebol. Akcia od úvodných titulkov až po záver filmu, svkelé efekty, či už vizuálne alebo zvukové. Konečne som si pozrel akčný film, po ktorom som odchádzal z kina v pozitívnom akčnom opojení. Samozrejme, že spomeniem čo sa McG režiséra týka to, že pár vecí skopíroval z predhádzajúcich snímkov, ale tak môže to nejakého fanúšika odradiť od tohto titulu ? Roztavenie a následné zamrazenie, "I´ll be back", "Come with me, if u wanna live"! a podobné hlášky proste k Terminátorovi ako takému patria, a tu som si ich vychutnal po dlhej odmlke tohto kultu. Len tak ďalej McG - ak je pravdou, že to má byť minimálne trilógia, tak sa už neviem dočkať ďalšieho pokračovania... PS: A konečne som dostal odpoveď na moju otázku: Bude tu Arnie ??? :) 4**** a 72,322% ()

Thoughtless126

Film se mi moc líbil. Sice to není jako díly před tím,ale prostě je to nový film a já to respektoval. T1,2 se to nevyrovná ale film je první díl další série!! Tak to respektujme ()

koniklecka

Dávám tři se špatným svědomím, že by mi to Christian neodpustil :(( Ale bylo tam na mě až moc nelogičností. Měli by si hoši, co to vyprodukovali, prostudovat poznámky z fyziky ze základní školy. Ale líbily se mi ty zvuky, co vydávali terminátoří stroje. ()

Mbeast

Do kina jsem šel po přečtení zdjších komentářů bez jakéhokoliv očkávání, no...vlastně jsem akorát doufal, že nový Terminátor nepohřbí celou sérii. A bál jsem se zbytečně. Atmosféra a prostředí jako z Falloutu, výborný Sam Worthington, který je možná celý film lepší a viditelnější než Bale (to není na škodu), ale nakonci se mu John Connor minimálně vyrovnává. Anton Yelchin super, efekty taky. Jo je to vyloženě popkornová zábava, ale dobrá a na to se hraje především. Takže i přes všechny "tříhvězdičková" hodnocení dávám hvězdiček 5, někdo to výsledné skóre přece zvýšit musí. Není to sice ani zdaleka tak jasných 5* jako u Star Treku, ale za toho Arnieho... ()

hazaba

Plus: vizuální efekty, hudba, Markus Wright. Minus: scénář, scénář, scénář, režie. Nic moc, ale není to nejhorší: Christian Bale, sorry. ()

Eluin

Parádní akční film, který bohužel mírně srází až příliš kýčovité zakončení. Rozhodně jsem se v kině dobře bavil. ()

Puol

No post-apokalaptické dusno má riadnu atmosféru a zaujímavý je i motív Marcusa Wrighta so sympatickým Sam Worthingtonom a este sympatickejšou Moon Bloodgood. Christian Bale nič moc a stým svojím prehnane chlapským chrapľavýn hlasom mi občas i liezol na nervy. Akcia obstojná a dostaneme všetky potrebné terminátorovské trademarky: súboj so so zohaveným skeletom T-600, roztavené železo i počitačového Arnolda ako T-800. Naštve hromada trápných dialógov a pátosu ako i prúpovídky typu: " stroj so srdcom je viac človek ako... a pod. Celkovo prevláda sklamanie, ale ďalšie časti plánovanej trológie by som bral. Tento Terminátor, ale potrebne milióny nezarobí. ()

FilmWave

Musím být ještě o hvězdičku přísnější. Nový Terminátor má jednu velmi dobrou akční scénu (obr - mototerminátoři - most) a jednu nostalgickou vzpomínku na Arnolda. Ale jinak nic. Žádný zajímavý nápad, nevýrazné herce (Baleovo šeptání hlubokým hlasem nebylo k vydržení už u Batmana, Worthington je ok), b-éčkové tempo a minimální napětí nebo atmosféru. Na druhou stranu, natočeno je to celkem solidně (myšleno řemeslně) a odkazů na předchozí příběh je dost. Rád jsem po dlouhé době viděl Michaela Ironsidea. ()

Vodny

Ajajaj, tady někdo zapomněl, co vlastně točí za film. Terminátor nemá být obyčejným akčním filmem. Bohužel, Salvation jím je. Stejně jako mě zklamal poslední Bond, který jakoby zapomněl na svojí historii, tak dopadl i Salvation. Volba prostředí souvisí s rokem, kdy se čtyřka odehrává. A to se mi vůbec nelíbí. Všechno je zničené a vlastně není co dál ničit. Zároveň zde chybí ten pocit aktuálnosti, že Terminátor chodí mezi námi. To bylo na předchozích dílech to nejlepší. Spojení se současností. Přesun do budoucnosti tak beru jako nutnost k vyprávění příběhu. Ten nám odkrývá některé nejasnosti z minula, ale zároveň vyvstává mnoho nových otázek. Cameo s Arniem tam vůbec být nemuselo, spíš k smíchu. Bale je trapný, má trapný hlas (zapomeň už na Batmana) a jeho herecký potenciál zůstal zcela nevyužit. Zato Sam Worthington coby nový typ Terminátora je perfektní. A dokonce má i Arnieho rysy. Náhoda, ale potěší. Salvation je normální akční film, s pár pěknými akčními scénami, ale chybí mu ta surovost předchozích dílů. Snad se to příště zlepší už jenom díky návratu děje do současnosti. ()

Mary19

McG nám během necelých dvou hodinek servíruje několik "cool" scének a po celou dobu udržuje více než slušné tempo. Společně se scénáristy ale neví, na jakou z postav se zaměřit. A tak sledujeme více dějových linek (např. Marcus-Kyle, Connor-hlavní štáb, Marcus-Williamsová, Connor-Marcus.....), které si bohužel vzájemně překáží a dohromady prostě na výbornou nepracují. Přesto zklamaný nejsem, působivý vizuál a herecké duo Bale Worthington mě téměř nadchly a s lépe zvládnutým scénářem bych se dalšího pokračování nebál... 65% ()

fixaman

Na čtvrtého Terminátora jsem šel bez velkých očekávání. O to mileji jsem byl překvapen a film si vyloženě užíval.. Herecké výkony byly fajn a režie na jedničku - akční scény byly například oproti druhým Transformerům krásně přehledné atp.. Byl jsem tedy přesvědčený, že film ohodnotím cca 90%. Jenže pak přišel vskutku nechutně klišovitý happy end a ve chvíli, kdy padlo slovo srdce a mě došlo k čemu že to směřuje, všechna pozitiva byla tímto zapomenuta. 50% by bylo akorát. V hvězdičkách díky tomuto závěru spíše 2 :-/ ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013