Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Tryman

Dávám pět snad už jen proto, že to pro mě byl nejočekávanější film tohoto roku. Pět hvězd za vizuální efekty, skvělou kameru, nostalgické scény (Conor: I'll Be Back" + terminator 2 theme v pozadí; či Arnold zahalen v páře) a pěkně vypadající akční scény se zajímavou hudbou v pozadí. Ano, oproti předchozím dílům jsem byl trochu zklamán, co se příběhu týče, ale vše mi vynahradil herecký koncert C. Balea a S. Worthingtona. ()

Narayan

Po místních reakcích jsem to čekal přece jenom horší. Jasně, scénář má spoustu děr, na druhou stranu má i něco do sebe. Škoda spousty nelogičností, fakt to vypadá jak kdyby někdo poslepoval víc scénářů dohromady, pak to nějak promíchal, protřepal, prostříhal, aby mu to nakonec vyplivlo tohle. Vzít ty správný prvky, vyřadit ty špatný, a nahradit je něčim, co by dávalo alespoň smysl, mohl to bejt celkem nářez, protože akce nemá chybu a film má slušný tempo. Bohužel, zůstalo u slátaniny. I tak budu hodně zvědavej na další díl, protože tahle série i směr jakym se vydala myslim ještě má hodně co nabídnout. Jen to chce zaměřit se pořádně na to, co je nejdůležitější, tj. na atmosféru a příběh, to žádný byť sebehustší efekty nevyrovnají. 3,5* ()

Yomega

Čekal jsem sračku, dostal jsem sračku. Jako milovník prvních dvou dílů a Sci-Fi obecně jsem u této bezduché pubertální akce hodně trpěl. Nepomohl ani můj oblíbený Christian "traverza v hrudi? - žádný problém!" Bale, protože z původního Terminaáora tady nezbylo vůbec nic! Jednu hvězdičku dávám za vizuálně krásně zobrazený svět, hlavně Los Angels. Jinak je vše špatně, předpokládám, že budou následovat další a další díly, které potopí to málo co z původní myšlenky vůbec zbylo. Na adresu pana McGintyho radši nebudu psát nic, nechci být sprostý více, než v první větě. Už jen fakt, že režie byla svěřena někomu, kdo natáčel Charlieho andílky mluví za vše. Tady nešlo o snahu udělat kvalitní pokračování kultu, ale vytřískat na jménu pár dalších milionů stůj co stůj. Už trojka byla slabší, ale ještě se to jakž takž dalo, ovšem Salvation….to je hrob další legendy. ()

Spiz

Sam Worthington ukazuje, že je skvělý herec a letí rychle vzhůru... Jinak co se týče filmu ucházející ... efektní, ale už to nebyl "ten" terminator ()

Fulham

Od filmu jsem nevěděl co očekávat... začátek se rozjel ve velkém stylu, až se mi to chvilkama přestávalo líbit a bylo to spíše komické... i ta kamera byla na začátku nějak zmatená. Druhá polovina filmu byla ovšem parádní a výkony herců stály za to. Nejvíce mě překvapil Sam Worthington, kterého jsem do té doby moc neznal... Ovšem největší pozdvižení kina byl záběr na počítačového Arnolda... Film hodnotim jako povedeni něco mezi 3 - 4 * . ()

levente odpad!

Na čtvrtém terminátorovi je špatné zcela všechno. Začnu názvem. Salvation. Neslušel by tomu filmu spíš podtitul: Esence debility? Ano, určitě ano. Nevím, jestli jsou debilní tvůrci nebo jen jejich dílo, nicméně TED (terminátor esence debility) je výsměchem předchozích dílů. Příběh z budoucnosti přitom sliboval tolik možností, tolik příležitostí. Těšil jsem se na Terminator wars. Tisícihlavé armády terminátorů devastující zbytky populace. Gerilovou válku lidí. Jenže ono nic. Z celého filmu jsem si odnesl několik otázek: Na čem jede Skynet, na optice nebo metalice? Kdo jim děla výkopové práce? Základním prvkem komunikace Skynetu se stroji je wi-fi. Kde mají terminátoři muničák? Mají terminátoři zbrojní pas? Kde berou jednotky rezistence letecký benzín. Mají podzemní rafinérku? Proč rezistence okamžitě nevyhraje, když lze terminátora vyřadit provazem nebo nožem? Proč má terminátor ze závěru kůži Arnieho? Kde se vzal v budoucnosti otec Connora? Proč se nikdo nedivil naprosto debilnímu návrhu Marcuse v závěru filmu? aj. spoilerované otázky, které nechám být. Film je to však neskutečně debilní. Dokonce ještě o něco horší než Transformers a to už je co říct... ()

Johny M.

Pro skalní příznivce původních Terminátorů Salvation asi moc velkej význam nemá. Je to prostě někde jinde. Pokud ale budu film brát tak, jak bylo zamýšleno, tudíž jako volný pokračování či start 'jiný' série, nemam moc co vytknout. Solidní akce alá Transformers, slušný herecký obsazení, několik odkazů na původní 'Téčka' + štěk 'Árnieho'... Od McGho jsem toho moc nečekal, vlastně vůbec nic, ale docela překvapil; 85%. ()

lxbch

Crrrr! „Prosím?“ „To je McG?“ „U aparátu.“ „Chci, od Vás film, kde bude smršť skvělých efektů, jedna uvěřitelně zahraná postava (Marcus) a ostatní šeď průměru, včetně děje, ono se to nějak překryje efekty. Ostatně s tím máte zkušenosti, tohle už jste točil.“ (Charlieho andílci, teda, až na ty efekty, pozn. autora) „To beru, ale co vlastně budu točit?“ „Terminator Salvation.“ ()

Joeey

Největším mínusem je, že tahle čtyřka opravdu působí, jakoby s předchozími díly neměla nic společného. Šílené akční scény, ještě šílenější efekty, k tomu pár odkazů - toť vše, čeho se zde dočkáme. Já nešel na Transformers, ale na čtvrtého Terminátora! Jak je možné, že tu není nic kromě "duchaplných" soubojů, kde v jednom kuse lítají kovové lebky? Nad tímto počinem je radno příliš nepřemýšlet a radši na něj brzy zapomenout. ()

asfalt

Lepšie než trojka, za tým si stojím. K prvým dvom dielom to má síce ďaleko ale McG brnkol na moju strunu. Presne tak to ľúbim. Skôr mám pocit akoby zlyhal scenár. Baleova postava bola dosť nevýrazná, čo ma dosť udivilo, avšak bola to pekná jazda. ()

darkreider

Pre svoj 500-tý ohodnotený film na čsfd, som nemohol zvoliť lepšie. Bez okolkov prehlasujem, že sa mi to moc páčilo. Miestami je to krásne naivné(pohľad na atómový hríb by bolo to posledné, čo by pán Connor videl), ale tá akcia je parádna. Veľmi dobre cítiť deštrukciu svištiacich guliek a rakiet. Kusy múrov a zeme odlietavajú do povetria, ľudia dostávajú poriadne kapky a odkazy na predchádzajúce časti dostanú fanúšika do extáze. Takže režisérsky to je podla mňa zvládnuté na vysokej úrovni a digitálny Arnold je špičkový. Nemá zmysel niečo vytýkať(aj keď pár vecí by sa našlo), bavil som sa a dám si to rád zas. ()

Raaavenek

První půlka je dost průměrné akční béčko stavěné na efektech, druhá zas hlavně o kecech. Od převapivého odhalení Marcuse které je snad jen zkopírováno ze scénáře k Total Recall až po srdcervoucí závěr plný sebeobětování. Ano, a John Connor hraje až čtvrté housle v příběhu, kde má hrát první. Hvězdička navíc za Arnolda. ()

Redix

No upřímně řečeno ještě před shlédnutím jsem tomu moc nevěřil protože film moc velké hodnocení neměl, nicméně po shlédnutí musím dát ***** protože se McG fakt vytáhnul a já se u filmu fantasticky bavil. Jako již tradičně fantastickej Bale kterej se do role Johna Connora hodil, vynikající efekty a akce od první minuty nedá vydechnout a když už si říkáte "tady to vypadá na nudnou pasáž" objeví se nějakej termoš a akce začíná od znova. Vůbec design a animace terminátorů byla špičková a měl jsem pocit jako by přede mnou fakt stál. Stejně tak odvedli grafici fantastickou práci u Arnolda Schwarzeneggera kterej vypadal úžasně a hodně mě potěšil, i když je fakt že tam mohl být déle (s kůží). Hudba taky potěšila i když hlavní motiv se mi na poprvé moc nelíbil. Scénář taky v pohodě. Jediný co se mi nelíbilo byla ta malá nesympatická holka který jsem přál aby byla terminována. Pokud McG natočí dalšího terminátora tak se vůbec nebudu zlobit protože mě příjemně překvapil jako skoro všichni herci a film sám o sobě. Terminátor 4 je pro mě velké překvapení a výbornej film. ()

Torgal

Vizuálne našlapaný klip s neustávajúcim vysokým tempom plný ťažkotonážnej akcie. Keď však človek nahliadne pod pozlátko za 200 mega dolárov, tak je to omnoho horšie. Scenár je totiž prinajlepšom veľmi podpriemerný. Svetu kde sa film odohráva úplne chýba vnútorná logika a často je aj chovanie postáv úplne mimo. Ako pokračovanie kultových prvých dvoch dielov Terminátora to neobstojí, ale ako akčná zábava na jeden večer je to výborné. 7/10 ()

Filmárik

Dajte do ruky sequel prelomového sci-fi kultu spolu s 200 miliónmi USD režisérovi obidvoch Charlieho anjelov a dostanete Terminator Salvation. Všetka ta špičkové megalománia na plátne je fajn a dokonca cca 60% filmu to človeka aj baví no v tom si začnete čoraz viac všímať ako sa budovaná atmosféra krásne rozpadá tvorcom v rukách a sú nútení siahať po klišé bludoch a dokonca CGI rakúsku. Všetko toto vyhypeovať do maxima aby film nakoniec oproti svojmu rozpočtu zarobil pár grošov. A čo na to WB? Ako vždy úplná spokojnosť s neschopným režisérom a pokračovanie isté. ()

bolf!k

Není to špatný, ale snaha třískat prachy z "T" mytologie očividně nikam nevede. T2 je ojedinělý film a všechno ostatní jsou jen datadisky s dalšíma informacema pro fanoušky, což je na samostatný film prostě málo. 70% ()

aR3Zz

Na tohle pokračování jsem se opravdu těšil, stejně jako miliony dalších fanoušků série. Proto mě ve filmu potěšilo mnoho odkazů na díly předchozí. Navíc bylo do děje a příběhu zaneseno mnoho nového (což ale někdo pokládá spíše za negativní efekt). Když už jsem u těch efektů, tak po vizuální stránce byl vidět opět obrovský posun vpřed. Škoda jen, že to samé nemohu říci o ději samotném. Příběh celé ságy je už sám o sobě krásně sofistikovaný a propletený a Terminator:Salvation měl tak laťku dost vysoko. Podle mě se mu ji překonat nepodařilo, ale nechybělo mnoho. Film mě bavil a líbil se. 75% ()

pepa3rd

Velkolepé zpracování, ale nevýrazný podivně poslepovaný příběh, který především v závěru sklouzl mimo únosnou mez. To myslím přesně vystihuje tento film. 60 % ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013