Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (více)
Trailer 4
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2010, 140 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Carolyn Pickles, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright (více)
(další profese)

Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi Smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěli postavit. Harry a jeho přátelé mají před sebou těžký úkol, chtějí najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Při pátrání po nich nejsou nikde v bezpečí, proto se každý den přesunují a stanují v lese. Jejich samota vyústí v hádky podporované temnou mocí viteálu. Ron pak své přátele opouští. Ne na dlouho, brzy si uvědomí sílu přátelství a začne své kamarády hledat. Společně jsou poté úspěšní a jeden viteál se jim podaří zničit. Opět sjednocené trio se vydává navštívit otce Lenky Láskorádové. Od něho se dozvídají o Relikviích smrti - neporazitelné kouzelné hůlce, kameni schopném vzkřísit mrtvé a neviditelném plášti, který shodou okolností Harry již sedm let vlastní. A tato hůlka je to, co Voldemort hledá, jako pojistku proti Harrymu... (TV Nova)

(více)

Diskuze

 (hodnocení, recenze)

Ištván87: Hodně podobný? Vemem to namátkou: Harry měl mít Hedviku v kleci, kterou si vzal do sajdkáry. Ve filmu jí pustil
Sajdkára se při použití Dračího ohně měla uvolnit, posléze upadnout. Měly i s Hagridem dopadnout k rodičům Tonksové a Hagrid měl být mimo.
Místo toho spadly do potoka hned u Doupěte, kam se měly podle knížky teprve přemístit.
Voldemort se měl oběvit až po hlášce Stana Silničky: To je on
Když zjišťovaly jak na něj přišly, Harry prohlásil: "Asi mě poznali podle Hedviky". V knížce se 1) přikláněj k tomu, že ho poznaly podle toho že Stana nezabil a 2) každý z Falešných Harryjů měl mít u sebe klec s vycpanou sovou.
 
Takhle by sem mohl pokračovat dál a dál. Prostě slátanina neodpovídající knižní předloze

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

draggo: presne, moja reč.
mirkas02: ja som rád za 2 časti. Síce 8-mesačná pauza je o nervy ale keď budem mať oba filmy na dvd, to bude maso, 4,5 hodiny dohromady, najdlhšia potterovka ;-)

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

draggo: To rozhodně... Od trojky do šestky byly odklony daleko větší, zatímco sedmička je hooodně věrná...

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Zrovna sedmička mi přijde vůči knize hodně věrná. samozřejmě, pár věcí tam je jinak, ale když srovnám s minulými díly (4,5,6), tak je na tom opravdu velice dobře.

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

mirkas02: neviem, čomu sa divíš? Ty si naposledy videl kameň mudrcov alebo tajomnú komnatu? Od doby vezňa z azkabanu (2004) sú filmy natáčané viac či menej odlišne od predlohy.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Ježišmarjá, ty budeš podobnej vejlupek jako rounen, až na to že jsi větší trotl...

 (hodnocení, recenze)

Samuel7:  Mirkas02 neni duplicitní účet, založil sem ho dnes, po shlédnutí HP
To nešlo neokomentovat

Samuel7

Samuel7 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Jsi normální? Tobě někdo kecá do toho, že jsi dal Saw 3D 4*? Já mám na to stejný názor, jak ty na HP. A skoro to vypadá, že mirkas02 jsi taky ty, když je ten profil založen dnes, komentář chvíli před tvým a hodnocen jen tento film :D jestli to ty nejsi, tak promin, ale byla by to docela zvláštní shoda náhod.

 (hodnocení, recenze)

Co to je za paskvil? Četli vůbec tvůrci knížku?
Když sem to viděl, musel sem se vztekat. Vůbec to neodpovídá předloze, takovejch kopanců během prvních 20 ti minut a pak dál, sem snad nikde jinde neviděl, jako v týhle slátanině.
Měly by se stydět, takhle to zkonit a ještě rozdělit na dva díly.

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

Kobain: asi hej ale niektore vystrihnute sceny su fakt HROZNE,ta stim Dudleyom je naprosto najhoršia ved tam Dudley vyezera ako keby bol mentálne retardovaný ani chodiť nevedel ach jaj :(

Kobain

Kobain (hodnocení, recenze)

Ke knžce jsem se ještě nedostal, tak by mě zajímalo v té vystřižené scéně on podává Dudley Harrymu ruku na rozloučenou a on ji nepřijme?

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Kokokokodááááááááááááák :-D Přišlo Ti to dost pseudointelektuální????

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Nemůžu jinak než konstatovat- neskutečná blbost!!!!
Kdo dal víc jak 2 hvězdy si snad nezaslouží ani tv, tihle pseudointelektuálové ať radši přemýšlí o smyslu života.....

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Originální Blu Ray kupuju jen u filmů, který mi maj po vizuální stránce co nabídnout. Takže mám v origo BD třeba Avatara, 2012, Gladiatora, TF2 a pár dalších. A pokud má člověk velkou televizi s full HD, tak je ten rozdíl oproti DVD fakt vidět. Nedávno sem koukal na Avatara asi z metru a půl a měl sem to jak v kině :)

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

tak to máte smolu,nechápem aj keby som mal B-D prehrávač,B-D filmy(original) by som si nekúpil NIKDY!,sú o polovicu drahšie a je tam to iste(v Hp 7 časť 1 je výnimka že je tam aj digitálna kopia) ja si kúpim normálne DVD (13-15€) a mám tam všetko čo chcem aj so slovenskym dabingom :P

chartko

chartko (hodnocení, recenze)

bluray disc HP7-1 časť, bude bez slovenské dabingu, vysvetlenie spoločnosti magic box: "stala sa chyba a na BD sa nebude nachádzať slovenský dabing"  tak toto je prúser, nemyslíte?

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Ištván87: Tohle je dost neřešitelná věc. Já bych třeba byl rád, kdyby oba filmy byly dohromady, ale zase to jde těžko realizovat. Ale když už teda, tak to měli dát dřív po sobě, ta dlouhá čekací mezera tomu dost škodí.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

No, sice souhlasím že jde o prachy (s tím tvrzením že je to díl od dílu horší nesouhlasím, protože mi to přijde naopak) ale je fakt že diváci pořád chtějí aby byl Harry hodně akční a v sedmičce závěrečná bitva zabírá neskutečně mnoho prostoru a stane se během ní tolik věcí, že opravdu sama vydá na celovečerák... To tam jako měli šoupnout pětiminutovej prostřih jak Harry, Ron a Hermiona hledají viteály a pak hned bitvu v Bradavicích?? Ano, byla by tu ještě druhá možnost, udělat 240 minut dlouhej film, ale na to by lidi nechodili...

Stoky007

Stoky007 (hodnocení, recenze)

Můj názor na Harryho Pottera je takový, že rok od roku - díl od dílu jde úroveň těchto filmů víc do háje... Filmy jsou samy o sobě velice nepřehledné a rozseknutí poslední knihy na dvě části je zoufalá snaha vydělat víc peněz... Harry je díky své "historii" v podstatě jistý tahák do kin...

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Máte pravdu, určitě to tak myslela. Ale mě to v tomhle příběhu nepříjde zase tak podstatný. Chci říct, tenhle příběh je o něčem jiným a příjde mi trochu zbytečné do toho ještě zatahovat paraleru na WW II. Ale tak stalo se, naštěstí je to v příběhu opravdu jen v pozadí :)

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

Ištván87: dle mě to je úmyslná analogie a alegorie. Všiml jsem si několika velkých podobností s historií a myslím si, že to mělo být i pro dospělé.  Avšak jestli to tak Rowlingová nezamýšlela, i tak se jí to povedlo.

Související novinky

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (více)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

26.07.2012

Peter Jackson to už nenápadně naznačoval na Comic Conu v San Diegu. Hobit mu pořádně nabobtnal a za 266 natáčecích dnů bylo pořízeno tolik materiálu, že z něj Jackson pohodlně sestříhá buď dva extra… (více)

Reklama

Reklama