Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (více)
Trailer 3
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2010, 140 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Carolyn Pickles, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright (více)
(další profese)

Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi Smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěli postavit. Harry a jeho přátelé mají před sebou těžký úkol, chtějí najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Při pátrání po nich nejsou nikde v bezpečí, proto se každý den přesunují a stanují v lese. Jejich samota vyústí v hádky podporované temnou mocí viteálu. Ron pak své přátele opouští. Ne na dlouho, brzy si uvědomí sílu přátelství a začne své kamarády hledat. Společně jsou poté úspěšní a jeden viteál se jim podaří zničit. Opět sjednocené trio se vydává navštívit otce Lenky Láskorádové. Od něho se dozvídají o Relikviích smrti - neporazitelné kouzelné hůlce, kameni schopném vzkřísit mrtvé a neviditelném plášti, který shodou okolností Harry již sedm let vlastní. A tato hůlka je to, co Voldemort hledá, jako pojistku proti Harrymu... (TV Nova)

(více)

Diskuze

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

peto80: Jak tak koukám na svůj profil jsem tu reglej od roku 2008 a do té doby jsem nějak neměl potřebu reagovat na filmy, ale ten HP ti mě tak nějak vytočil že jsem se prostě neudržel takhle mě vytočil už snad jen Donnie Darko kvůli tomu filmu bych snad i fackoval, to je regulérní nenávist.
Jinak Jiskrám i Pionýrům jsem se díkybohu vyhnul já chodil do něco-jako-skauta až po revoluci jako šátek jsme měli trikolóru a řikali si DODO :-)
Možná jsem se do toho tady ani neměl pouštět jsou to ještě mlíčnáci, ale CSFD působí jako profesionální web tak jsem čekal nějakou úrověň a objektivitu v tom hodnocení namísto toho se tu hádám s pubescentama, ale co internet je i o tom :D

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Jasné, v pohode, ja som nekonfliktný pohoďák, póvodne som to ani nechcel napísať ale za posledných 6 mesiacov som čítal 3 alebo 4 podobné príspevky a včera ma to nejak naštartovalo. Ja som starý foter, bol som iskrička aj pionier, v hrudi mi bije československé srdce.
Mindráky majú naši hokejisti z vašich :-D už sa tešim na hokej ;-)

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Samuel7: Tak to si sundej růžové brýle, diskuze je o diskutování a nikde tu není napsáno, že se v ní musí psát jen pozitivně a že sem nemůžou psát lidi, kterým se film nelíbí!
Pseudointelektuál není přeci žádná nadávka, chybí tu objektivita a už jsem se na to nemohl dívat.
Jak jsem napsal jsem taky fanoušek Marvelu a přesto nedávám 5* Spidermanovi jelikož byl natočen tak jak byl.A pak se tu dozvídám, že tu někdo hodnotí film podle toho, že se mu líbí knížky.Co trocha sebereflexe samozřejmě tím, že se nebojím psát sem svoje názory co jdou proti zdejšímu proudu jsem automaticky blbec, ale ten fakt mě nijak nevadí a vlastně jsem ani s něčím jiným nepočítal :)

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

peto80: Věř mi nebo né, ale Slováky jsem nikdy nepovažoval za méně cenné to je váš zbytečný mindráček na druhou stranu vás to žene dopředu ;)
CSFD jakoliv může být společným projektem je na doméně .cz a je psán česky pokud recenze nepíše Slovák.Jak jsem psal nejsem z těch čechů, kteří automaticky vidí slováka v diskuzích a hned ho vyhazujou, mě se jen líbí typicky slovenská vlastnost když si dělá prdelky slovák z čecha je to v pořádku, ale když si udělá prču čech ze slováka tak hned vylítne jak péro z gauče.Mám pár kamrádů slováků a mají to všichni ;)

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

peto80: Já mám Slováky rád, a jsem rád že máme aspň to CSFD společné... Fakt, nekecám...

Samuel7

Samuel7 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Prosím, pochop, že už je to trapné. Asi nikoho na diskuzi k HP nebaví dokola číst, jak je tento film špatný, jak je HP v úpadku atd. Jsou tu lidi, co z toho filmu byli nadšeni a ty jim nadáváš do retardů a jak to bylo.. pseudointelektuálů? 1000 lidí, 1000 názorů, ale čeho je moc, toho je příliš...

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

tomasko 3119: (15:34) určite si mladý chalan, plný energie a hormónov :-D, toto je úplne normálna diskusia a budme radi že taká živá, nemusíš sa hneď ...ehm... zlostiť. Pohoda, klídek, tabáček.
Arcisit: 1. slováci v českých diskusiách, 2. sú tu na návšteve, 3. hosť komanduje hostitela
Možno že to bola len chvílková zlosť na tomaska ale CSFD je Česko - slovenská filmová databáza, je to spoločný projekt a nie som sám, kto je za to velmi rád. Bohužial vačšina čechov nie je a vždy "nás" považovala a považuje za menejcenných. Takže toto nie je "česká" diskusia a nie sme tu na "návšteve" . Ale ako som písal, možno to bola slabá chvílka, nával emócií keď tvoje oči videli to, čo napísal tomasko ;-) :-D

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87: Jediné co může zachránit HP před úplným pádem je ten poslední díl.Snad to tu reputaci alespoň trošku vylepší

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Tak administrátora na mě?A dokonce by mě mohl i zabanovat?Nó to by mi toho teda udělal týden bych nemohl spát a asi bych se přestal dívat na filmy.Vy mě rozpláčete
Ještě tu o Červený Karkulce tu mám taky rád...

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

futbalista: ja som to hovoril ale nechcem sa opakovať lebo bi ma niekto "zdrbal" ,Hromino: Ok Dakujem :-))

Hromino

Hromino (hodnocení, recenze)

tomasko 3119: Víš, to je pán, který to tady má všechno pod palcem, je to prostě Architekt tohoto všeho. Toť POMO.

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

Ištván87: a ta scéna s Ministerstve bola ako si povedal oveľa lepšia ako v Knihe to Ministretstvo bolo urobene suprovo :-))

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

Arcisit: jaj toto si myslel ja už sa ktomuto nevijadrujem.A ešte som sa chcel spítať kde najdem kontakt na nejakého administrátora ČSFD,Ďakujem.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Já to neměřím dvojím metrem. Vem si že největším odklonem od HP knihy byl Vězeň z Azkabanu a to přitom nebyl ani z poloviny takový rozdíl jako v LOTRovi... Vynechávání některých scén (například Tma Bombadila nebo Vymetení kraje) mi nijak nevadilo, u Bombadila jsem byl spíš rád, ale hlavně u Dvou věží a Návratu krále bylo vidět, že už jim je předloha dost ukradená... Petera Jacksona respektuji, jeho úchylný filmy naprosto zbožňuju (Vesmírní kanibalové a Braindead, to mě vždycky dostane do kolen :D), ale u Pána prstenů mě naštvalo, že jel hlavně podle svého, takže scény které měly něco společného s předlohou putovaly převážně do pryč, takže se na ně člověk mohl podívat až na Director´s cut... A víc mi vadilo takový to zesměšňování některých postav (Denethor, Gimli...)... Ale abych se vrátil k tématu... Myslím že tenhle díl Pottříka dopadnul dost dobře... Pokud tam byla nějaká změna, tak to většinou šlo nějak odůvodnit, například scéna na ministerstvu byla podle mě o něco lepší než v knížce... U šestky to bylo horší, když tam vynechali skoro všechny vzpomínky, ale to mají prý teď doladit ve druhé části, bohužel formou Harryho nabourávání se do Voldyho hlavy... Tak uvidíme...

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

tomasko 3119: Nepsal jsem, že se chováš špatně tvrdší slova mi nikdy nevadily spíš mě vadí že host komanduje hostitele jak se má chovat, já ti taky nekecám do toho jak se chováte k maďarům tak nekritizuj o čem se tu kdo baví a kdo je tupec

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

tomasko 3119: Poslouchej čobole normálně mi slováci v českých diskuzích na internetu nijak nevadí.Pokud mi, ale chtějí radit o čem si mám povídat a kde tak to jim holt musím připomenout, že jsou tu na návštěvě tak se podle toho i chovej!

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87: Tak to potom, ale měříš dvojím metrem pokud ti u Pána Prstenů vadí, že film je jiný než kniha a podle všeho Harry Potter je taky jiný než kniha a tady to je pro tebe pozitivum???
Sám sem Pána Prstenů četl i Hobita krom Návratu Krále, který se ke mě bohužel nedostal a líbil se mi jak film tak kniha.
Pokud jde o Matrix druhý a další díl by měli nějak gradovat jelikož člověk už zná postavy a nebo zápletku o co v tom filmu jde z jedničky tzn. už se na prdel znovu tím samým neposadí.Pro mě osobně byl nejhezčí Matrix Reloaded jelikož tam byly vidět peníze a to narozdíl od mnoha soudruhů já umím ocenit.Když jsou herci a triky vyladěny do maxima viz. např. sluněční brýle Pana Smithe v jedničce to byly tuctové brýle, které mu neseděly ve dvojce to bylo o nečem jiném(chápej to je jen perlička)

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Ištván87: zrovna s tím Pánem prstenů bych si dovolil nesouhlasit. Byla tam vynechaná spousta částí, ale povětšinou to byly (dle mého názoru) spíš takový rozvláčný a pro celkový dojem nedůležitý úseky (Tom Bombadil např.), nebo by narušovaly dojem z filmu (závěr Návratu Krále v Kraji by film akorát zbytečně protahoval, přestat se má v nejlepším). Ale vím jaký na to máš názor, hádat se s tebou nebudu, tvůj názor respektuju. Jako vrchol odklonu od předlohy bych označil Eragona, protože to co z toho udělali nemá obdoby.

Kobain

Kobain (hodnocení, recenze)

To má bejt podle vás přesnej přepis knihy? To byly první dva díly a ty jsou nejhorší z celé filmové serie. Je dobře že to trochu pozměněj a otrocky to nekopírujou. I když zarytí fanoušci co mají knížku přečtenou nejmíň pětkrát asi souhlasit nebudou. Myslím Harry Pottera ne Pána prstenů

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Kdybys neměl tak blbý názory, tak bych uznal že je s Tebou sranda... Snílky jsem viděl a krvákům se nebráním, pokud jsou buďto dost střelený (Braindead, Komando) nebo dost inteligentní, popř. pokud jsou opodstatnitelný (Black Hawk Down)... Matrixu jsem dal pět hvězdiček, ale bohužel dvojka a hlavně trojka mě moc zklamaly tím, že to bylo jenom prázdný žvanění o nesmrtelnosti chrousta prokládaný počítačovou akcí, která vypadala víc uměle než všechny efekty v jedničce (souboj Nea s hordou Smithů ve dvojce) a Pán prstenů je moje milovaná knížka a ve filmu z předlohy nezůstal téměř kámen na kameni, to není o tom, že bych šel proti proudu... Dvě věže a Návrat krále je podle mě šílenej Hollywood, což jsem schopen akceptovat třeba u některých amerických filmů podle skutečných událostí (jak už jsem říkal, Black Hawk Down rullezz) ale u svojí oblíbené knížky to nepřijmu...

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

OMG! prečo sa hadate kur*a hadajte sa na FACEBOOKu,SKYPE,POKECi ale nie tu,tuna máte komentovať o tom filme a nie sa tu hadať jednoducho TUPCI s velkym T,ked tu niekto pride chce si prečítať niečo o tomto filme nie o inom filme alebo o hadani spametajte sa!!!!

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

JInak mimochodem ty si vůbec zvláštní hodnotitel - Matrix, Pán prstenů za 3* ?To tak fakt máš nebo to je nějaká póza?Touha se vyhranit proti hlavnímu proudu?Ale všechna čest cca 2000 hodnocení CSFD je tvým prvním domovem.
A poslední poznámka vzhledem k tvojí jak to nazvat touze po intimnějších vztazích bych ti doporučil snímek Snílci s Evou Green - pokud jsi to už neviděl mohlo by to alespoň na chvíli ukojit tu tvojí lačnou, křehkou  dušišku ;)
....a já se půjdu nakrmit nějakym krvákem to mě vždycky uklidní :D

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87: Reagoval jsem na tvůj příspěvek kokokodák -ptal ses mě co si mi měl na to říct

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Počkej, počkej, jakto že JÁ nemám argumenty... Jaký máš ty, člověče??? To bys mě teda namích :D

Související novinky

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (více)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

26.07.2012

Peter Jackson to už nenápadně naznačoval na Comic Conu v San Diegu. Hobit mu pořádně nabobtnal a za 266 natáčecích dnů bylo pořízeno tolik materiálu, že z něj Jackson pohodlně sestříhá buď dva extra… (více)

Reklama

Reklama