Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (více)
Trailer 2
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2010, 140 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Carolyn Pickles, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright (více)
(další profese)

Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi Smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěli postavit. Harry a jeho přátelé mají před sebou těžký úkol, chtějí najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Při pátrání po nich nejsou nikde v bezpečí, proto se každý den přesunují a stanují v lese. Jejich samota vyústí v hádky podporované temnou mocí viteálu. Ron pak své přátele opouští. Ne na dlouho, brzy si uvědomí sílu přátelství a začne své kamarády hledat. Společně jsou poté úspěšní a jeden viteál se jim podaří zničit. Opět sjednocené trio se vydává navštívit otce Lenky Láskorádové. Od něho se dozvídají o Relikviích smrti - neporazitelné kouzelné hůlce, kameni schopném vzkřísit mrtvé a neviditelném plášti, který shodou okolností Harry již sedm let vlastní. A tato hůlka je to, co Voldemort hledá, jako pojistku proti Harrymu... (TV Nova)

(více)

Diskuze

Doom351

Doom351 (hodnocení, recenze)

-Dawe-: I v knížce je to o hodně emocionálnější než ostatní díly,, Harry je v pubertě takže je to schválně ... Mě se asi nejvíce líbil Ohnivý Pohár, je to takový ten film kde se zasmějete, je tam i chvilka napětí a také vás čeká emocionální konec kdy se konečně rozvine hlavní zápletka celého HP a proto se asi hodně lidem líbí Fénixův Řád, SPOILER Lord voldemort se vrátil a konečně se z dětské filmové ságy vytvořil trochu dospělejší film ... KONEC SPOILERU Naopak nejhořší díl se mi zdál Princ dvojí krve, kde chybělo dost důležitých scén ... (jako pohřeb Brumbála a to jak se dostal Harry s Brumbálem k prvnímu viteálu ...)

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Fénixově řádu jsem dal taky pětihvězdu, ale na Vězně podle mě nemá. Ve Fénixově řádu je pro mě nejslabší část právě ta závěrečná bitva. V IMAXu byla ve 3D a tak to byla celkem sranda, ale jinak se mi vůbec nelíbil styl jakým byla pojata. A stejný problém mám se všemi těmi "novými" díly. Prostě to pojetí kouzel je tam strašně vzdálené tomu, jak to bylo v knížce,a mě to prostě vadí. Je to ale jen můj subjektivní názor.

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

draggo: Fénixův řád je o hodně víc emicionální :-) pro mě je to prostě nejlepší díl :-)

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

draggo: vezen z azkabanu se mi taky hodne libil. Ale v tom fenixove radu se mi tam libil ten finalni fight. Ale vezen z azkabanu se mi asi libil hned po fenixove radu.

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Pro mě je pořád nejlepším (filmovým, knížky jsou skvělé všechny) dílem Vězeň z Azkabanu. Pro mě má zatím neopakovanou kouzelnou atmosféru, je emocionálně silný, a vždy na mě z něj dýchne něco, co jsem u zbylých dílů zatím nezaznamenal.

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Kdyz jsem se ted na co celkove dival, tak nejlepsi dil byl pro me asi Fenixuv rad. Prvni cast relikvie smrti se treba hodnoti tezko oproti kamenu mudrcu, rozdil tam je 9 let a tehdy to bylo zamerene spise pro deti, coz ted uz moc neplati.

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

Doom351:tak on tamten dabér měl výmečný hlas :-) takže to ani moc nešlo .... ale máš pravdu voldemortuv hlas v originale je skvost :-)

Doom351

Doom351 (hodnocení, recenze)

-Dawe-: Jediný co bych vytknul tomuhle dabingu je že nedokázali najít podobný hlas, terý měl hagridův dabér ... Škoda no ... V originále bych si ale nemohl nechat ijít voldemortův hlas :D (to je skvost :D)

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

draggo: takhle on je u HP český dabing dobrý vždycky se mi líbil a byl sem v kině na HP7 part 1 s dabingem a když sem se na to kouk doma s titulkama bavilo mě to o hodně víc :-) čím to asi bude ? ... jinak proti českýmu dabingu vubec nic nemam :-) ale na part 2 chci jít bez dabingu :-)

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

Já proti dabingu nic nemám. Některé jsou strašný, to nepopírám, ale řekla bych, že je to i svým způsobem tlakem, který  je na dabéry vyvíjen. Vždyť každý to chce všechno hned, teď a na kvalitě nezáleží, hlavně, že z toho budou prachy.

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

me je to tak nejak jedno, jestli sleduji film s dabingem a nebo s titulkama. Ale serialy musim mit jen v originale. Klasickej priklad byl serial hrdinove. S dabingem jsem videl 2 dily a katastrofa.

Doom351

Doom351 (hodnocení, recenze)

Lugi.K.: Ano je možné že se to bude pár lidem víc líbit z dabingem... Mě osobně by se to líbilo taky, ale dost mě zklamalo obsazení dabingu (škoda že dabér Hagrida umřel).Vůbec nemám rád lidi co si stěžují na dabing všude, už jen z toho důvodu že máme jeden z nejlepších dabingů ve světě. Jinak originál podle mě nemá chybu a Ronovi hlášky jsou v originále 100x lepší ... Toť můj názor.

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

futbalista: Nikdo nerika, ze je v tomto pripade lepsi dabing nez original, jen tu mame nazor, ze to nekomu vyhovuje s dabingem.

futbalista

futbalista (hodnocení, recenze)

No tak....neurážajte Alana, aj vy aj my vieme dabovať Snapa, ale žeby to malo na original to určite nie.

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Pokud někomu vadí český dabing U HP, tak to nebude tím, že by byl dabing špatný,ale tím, že ten člověk prostě opovrhuje všemi dabingy bez rozdílu. Z těch dnešních patří podle mě HP mezi nejlepší. Možná budu za kacíře, ale způsob, jakým Aleš Procházka dabuje Snapea, pro mě předčí i originál. :)

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

Ištván87: to nedokážu objektivně posoudit, protože angličtina není mojí silnou stránkou a ještě rozeznávat přízvuk to uže na mě moc, ale z hodiny němčiny, kdy jsme koukali na Pottera si pamatuju pouze smích, protože to se fakt nedalo poslouchat

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

islanzadi: Spíš bych to tipoval že neviděl ani ten český, protože ten byl naprosto bravurní... Nějak se mi to líp poslouchá, protože jestli je na Pottříkovi něco špatnýho, tak ten Harryho příšerně přebritštělej přízvuk... Vážně, kdo takhle mluví??? Angličtinu zbožňuju (a britskej přízvuk je úžasnej - skoro tak dobrej jako irská angličtina :D), ale tohle polykání každýho druhýho písmeně mě fakt vytáčí...

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

-Dawe-:  pochybuji, že jsi to viděl v německým dabingu, to je teprve děs. Za ten náš můžeme být ještě rádi.

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

a navíc tenhle díl většina lidí viděla s dabingem ale mužu říct že s titulkama je to uplně něco jinýho :-) dabing kazí atmosféru :-)

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

ja mam klasicke DVD naco mi je utrácať o 10€ viac ked je to to iste a úvodny scenu som mal na nete :))

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Možná starý firmware. Já mám teda BluRay přehrávač Panasonic, a když sem si chtěl pustit poprvé Avatara, tak mi to nejdřív muselo stáhnout nějaký update (mám ho připojený k netu). Zkus zjistit, jestli nemůže být problém tady.

Kass

Kass (hodnocení, recenze)

Měl někdo problém při přehrávání Blu-ray "Harry Potter a relikvie smrti 1"? Mě se při puštění stalo, že film párkrát nepatrně přeskočil, což by samo o sobě až tak nevadilo, ale nejspíš právě to mělo za následek, že cca 3x během filmu mi zablbla synchronizace mezi obrazem a zvukem, kdy se zvuk mírně předbíhal. Musel jsem film vždy stopnout a pustit znovu, aby se to opět ustálilo. Mám za to, že v tom bude mít prsty fukce "Maximum movie mode", která je společně s filmem na prvním disku. A možná může mít jistý vliv na přehrávání filmu i při vyplém stavu, ale těžko říct. Samozřejmě je mi jasné, že s tím můžou mít problémy jen určité přehrávače. Tohle jsem si pouštěl na Samsung HT-C6200. Mám doma ještě Blu-ray přehrávač Sony, tak časem zkusím jak se s tím popere on. Vím, že se psalo, že v americe byly s BD "Harryho 7" problémy...

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

hm, hm, hm...nic jineho asi dodat nemuzu. Plno ocekavani, jeste jsem sice nevidel 2. cast, ale myslim si ze rozdeleni asi uskodilo, resp. se mohla natocit verze ktera ma pod 3 hodiny a nemuseli to natahovat. Nejsem sice fanousek Pottera, ale neco jsem od filmu cekal, ale nic moc. Myslim si ze to moc natahujou...njn...penize jsou penize. prumer

Související novinky

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (více)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

26.07.2012

Peter Jackson to už nenápadně naznačoval na Comic Conu v San Diegu. Hobit mu pořádně nabobtnal a za 266 natáčecích dnů bylo pořízeno tolik materiálu, že z něj Jackson pohodlně sestříhá buď dva extra… (více)

Reklama

Reklama