Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (více)
Trailer 4
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2010, 140 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Carolyn Pickles, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright (více)
(další profese)

Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi Smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěli postavit. Harry a jeho přátelé mají před sebou těžký úkol, chtějí najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Při pátrání po nich nejsou nikde v bezpečí, proto se každý den přesunují a stanují v lese. Jejich samota vyústí v hádky podporované temnou mocí viteálu. Ron pak své přátele opouští. Ne na dlouho, brzy si uvědomí sílu přátelství a začne své kamarády hledat. Společně jsou poté úspěšní a jeden viteál se jim podaří zničit. Opět sjednocené trio se vydává navštívit otce Lenky Láskorádové. Od něho se dozvídají o Relikviích smrti - neporazitelné kouzelné hůlce, kameni schopném vzkřísit mrtvé a neviditelném plášti, který shodou okolností Harry již sedm let vlastní. A tato hůlka je to, co Voldemort hledá, jako pojistku proti Harrymu... (TV Nova)

(více)

Diskuze

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87: Tak v první řadě TransFromers jsou účelová záležitost typu Spider Man apod.Ačkoli jsem SpiderMana kdysy sbíral a komixy od Marvelu mám hodně rád jsem schopnej uznat, že film Spiderman i TransFormers jsou spatlaniny pro děti.Jediná na co se dá dívat jsou X-Meni a poslední Hulk jinak to stojí za starou belu.
P.S. není třeba se omlouvat diskuze jsou od toho aby se diskutovalo server má návštěvnost a tím i vydělává pokd teda někdo neblokuje scripty jako já že... :D

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87: Podívej se já sem tím vyjádřil svoje naprosté zhnusení kdo a jak tu hodnotí filmy.Ale ty jsi tím vyjádřil akorát to, že nemáš argument proč si tak hodnotil to je jednoduchá logika

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Zase to nesmíme míchat. Zelená míle není mainstream, tam se předpokládá (už kvůli obsazení), že to bude drsnější, neutěšenější, že herci podají perfektní výkony a tak dále, ale zkus si porovnat Harryho Pottera s Transformers. Mám dojem že Pottřík (mluvíme-li o zfilmované 7. části) došel někam z hranice obyčejnýho kasovního trháku. Člověka to pobaví, může u toho vypnout a zároveň to není pro blbce. Jiný blockbustery (samozřejmě se nedá mluvit o filmech od Nolana, protože ten je naprosto jiná liga) jsou většinou JENOM pro to pobavení. Pak je ale kolikrát smůla že to člověku tak nějak z tý hlavy vyšumí... Ale je zbytečný tady zasírat diskuzi jenom proto že ty máš jinej názor než já.... Vážení spoluuživatelé, tímto se vám omluvuju za to kolik je tu příspěvků v diskuzi... :D

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87 Vtip je v tom, že HP měl dle mě kouzlo v tom že je to pohádka pro děti. Nedělejme z toho nějaký kult.Kdyby ses chtěl bavit o hraní tak to bych chápal např. v Zelené míli kde páni herci opravdu hráli a atmosféra by se dala krájet.U HP si hrajeme na co?Hermiona ukázala pár pátků předtím pipinu když vylézala z auta jak Paris Hilton, HP - pubescent s pampeliškou na prsou, veškeré kouzlo dětšké tváře se ztratilo tatam.Bláboly ve stanu, řešení pubertálních nesmyslů jestli s jedním nebo s druhým a kdyby bylo na mě tak navrhuju trojku do sendviče ;) Howgh domluvil jsem!

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Arcisit: No, ale co jsem ti měl napsat na tohle: Kdo dal víc jak 2 hvězdy si snad nezaslouží ani tv, tihle pseudointelektuálové ať radši přemýšlí o smyslu života..... To už je pomalu lepší napsat kokokokodááák, tím aspoň vyjádříš že je to jen tvůj názor a ne že nadpoloviční většina je banda blbců... :D

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87 A ještě něco když ti někdo předloží argumenty a ty mu kontruješ svými protiargumenty zvrhne se to v diskuzi.Kyž ti, ale někdo napíše do diskuze kokokokodák tak ti holt nezbývá nic jiného než konstatovat že je debil ;)

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Arcisit: Je mi líto, ale z filmových Potterů se mi tenhle líbil nejvíc, to bys zase mohl pochopit ty... Podle mě to bylo nejlíp natočený, nejdospělejší, mělo to nějakou hlavu a patu, šlo to víc pod kůži, herci opravdu hráli, já nevím jak to už mám říct...

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87 Proboha Ištváne, pochop že jsou tu i dospělý fotrové od rodin co mají nějakou šikanu už dávno za sebou!HP jako pohádka měl svůj potenciál asi v prvních 1-4. dílu osobně se mi nejvíc líbil Vězen z Askabanu, ale nikdo mi nevyvrátí že je to furt na jedno brdo- Harry je bůh za kterého furt bojuje něko jinej, proti zlým učitelům.  
Jedna věc ti, ale ušla a sice, že tady se hodnotí filmy a ne knihy.Knihy jsou vždycky lepší než film za svých 30let jsem asi neviděl film lepší než knihu.A proto mě neskonale vytáčí když někdo zpatlanýmu filmu dá 5* jenom proto, že má rád HP knihu - to je prostě blbost!

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

mirkas02: V tom případě nechápu proč jsi mě tady napadal... Narážím tady na tvůj příspěvek z 10. dubna 17:01, kde jsi mi napsal něco o urážení... Nevím o co šlo, protože jsem do té doby proti tobě neřekl jediné slovo...

Samuel7

Samuel7 (hodnocení, recenze)

mirkas02: Hehe, to by mě zajímalo, jak tě taky může zaujmout něco, cos neviděl, ani nečetl. Podle trailerů nebo nějakého obsahu se zas tolik soudit nedá, aspon mě teda málokdy něco opravdu zaujme už v téhle fázi :)

 (hodnocení, recenze)

Ištván87: Articista neznam, jestli to nedokážeš pochopit, patříš do první třídy zvláštní školy.
Pána prstenů sem opravdu nečetl, ani neviděl, nezaujal mě.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Proč se vždycky objeví někdo kdo je šikanovanej a chodí se vybít do diskuzí na netu??? Nechápu... BTW. Neřekl bych že HP je pro retardy... Neříkám že je to zrovna Hemingway, ale jenom kvůli tomu že nějakej blbeček se četby štítí, tak nemusí ostatní označovat za retardy, když by se měl spíš juknout sám na sebe... Jo, a ještě něco: Arcisit: zmizni, vobludo...

Samuel7

Samuel7 (hodnocení, recenze)

Arcisit: tos mě pobavil a Hromino taky :D Sérii saw mám i docela rád, ale ten poslední díl, to už bylo opravdu o ničem. A u HP se mi právě líbí, že tu ,,bolest" cítím s nimi, ale i smutek nebo radost. U filmů si cením, když během nich můžu něco cítit a zrovna s HP mám jedny z nejintenzivnějších zážitků. Ale chápu, že jsem velký fanoušek a běžnému divákovi (co se týče vztahu k HP) to tak nemusí vůbec připadat.

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Bolesti a krve je všude dost a proto jsem tak šťastnej člověk ;)

Hromino

Hromino (hodnocení, recenze)

Arcisit: Těšit se z krve a bolesti... wow :) Netušil jsem, že se na diskuzi k HP7.1 najde i nějaký s(r)a(n)dista :)

Arcisit

Arcisit (hodnocení, recenze)

Ištván87: Ušetři mě nějakých Roumenů nechodím sem na rozdíl od vás diskutovat o nesmyslech nejsem student co se nudí na koleji po nocích, ale HP to nemá obdoby to je fakt jenom pro retardy a klidně si to ber osobně - je mi to vážně fuk

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

mirkas02: Vidím že jsi nečetl Pána prstenů, co??? To bys viděl teprve co to je odklon od předlohy... A já tě nechtěl urazit, jen mi přišlo trošku ošklivý ti říkat že jsi debil... Takže už nadále nejsi Arcisit a je z Tebe mirkas02??? Co to má za smysl????

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

To je zase problém.... Já osobně jsem přesvědčená, že tahle část 7. dílu je nejvěrnější předloze. Někdy jsou změny na místě, protože ne vše, co je v knize funguje i na plátně.

 (hodnocení, recenze)

Samuel7: Aktuálně čtu knihu po pátý. Když sem viděl co se děje ve filmu, přestal mě bavit.
Na druhej díl pro mě nemá cenu čekat a těšit se, tak jako sem se těšil na tenhle.
Sklamalo mě to tim, že to neodpovídá.
Přizpůsobení chápu, ale v určitejch mezích
Za důležité považuji to, že to prostě neni taký jaký by to mělo bejt

Samuel7

Samuel7 (hodnocení, recenze)

mirkas02: Ještě jsem opravdu neviděl film, který by byl doslovným převedením knihy. Jak už Hromino napsal, je to adaptace (pokud nevíš, znamená to přizpůsobení). A spoustu věcí působí na lidi jinak, když si to představují a když to vidí. Něco funguje lépe v knize, něco ve filmu. Kdybys aspon napsal něco důležitého, ale tohle jsou tak nepodstatné detaily, že jsem je ani nevnímal, a to jsem knihu četl 2x nebo 3x.

 (hodnocení, recenze)

Mam jenom jeden účet, jak už sem uvedl.
Nasrat tě nechci, ale neurážej když to neumíš.
Film podle knížky má být co nejvvíc autentický, ne že "Tohle bude dojemnější".
Prostě slátanina.
draggo: Prkotiny v celym filmu? Tak to promiň, to mohli natočit už dlouho před vydánímm podle sebe.
To co maj filmy PODLE KNIHY mít, je autentičnost, ne odskoky od předlohy

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

A hlavně ty změny co píše mirkas02 jsou úplný prkotiny. Pokud dotyčný na základě tohoto odsoudí celý film, tak to o něčem vypovídá.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

mirkas02: Navíc opravdu hodně, ale hooooodně visíš na věrnosti předloze... Viděl jsi vůbec předchozí díly??? Tam se to změnami jenom hemží... Buďme rádi za tohle... Navíc v knížce Harryho smrtijedi identifikovali podle kouzla expeliarmus, což by ve filmu bylo na delší vysvětlování, navíc se zřejmě někdo rozhodl že bude dojemnější (není, ale to je vedlejší) když se pro Harryho Hedvika obětuje než aby jí sejmuli v kleci...

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

mirkas02: Dělej si co chceš, mě nenasereš, ale to že píšeš do jedné diskuze pod dvěma účty, to zas naznačuje něco o tvé inteligenci... Nehledě na ypsilon ve slově Nevym... 

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

Heheheh to je sranda za dva dni sa tu toho nakopilu ,ale nič podstatne :P,a nehadajte sa tu :-))

Hromino

Hromino (hodnocení, recenze)

mirkas02: Kdyby to mělo být tak, jak popisuješ, tak by to nebyla adaptace, nýbrž ilustrace.

 (hodnocení, recenze)

Ištván87: Nevym koho tu chceš urážet, protože tvůj chabej pokus mě vůbec nebere a naopak ukazuje na tvojí inteligenci

Související novinky

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (více)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

26.07.2012

Peter Jackson to už nenápadně naznačoval na Comic Conu v San Diegu. Hobit mu pořádně nabobtnal a za 266 natáčecích dnů bylo pořízeno tolik materiálu, že z něj Jackson pohodlně sestříhá buď dva extra… (více)

Reklama

Reklama