Hrdina americké komedie Jackie Moon se vrací do rodného města, kde chce trénovat svůj basketbalový tým. Jenže Flint Michigan Tropics jsou nejhorší v lize a pokud chtějí přežít, musí zvítězit.
V roce 1976 se Americká basketbalová asociace ABA ocitá na pokraji kolapsu. A právě tehdy se vrací do rodného města Jackie Moon, který se prosadil díky úspěšnému hitu Love Me Sexy. Nyní chce naplnit svůj dávný sen a koučovat basketbalový tým. Jenže ten, na který získal licenci - Flint Michigan Tropics - je nejhorší tým v lize a hrozí mu vypadnutí, zvláště když ABA ohlásí plánované spojení s konkurenční NBA. Pokud chtějí přežít, Jackie a Tropics musí dokázat zdánlivě nemožné - zvítězit. V hlavních rolích americké komedie režiséra Kenta Altermana hrají Will Ferrell, Woody Harrelson, Will Arnett, André Benjamin ad. (oficiální text distributora)

ed_wood

Vidno, že Will Farrell je "pán herec a srandista od narodenia":). Lenže v tejto komédii sa mohol snažiť ako veľmi chcel, vôbec to nepomohlo. Slabučký scenár a ešte slabší humor. Harrelson nehral nič a takisto ani ostatní herci. Farrellova ďalšia komédia zo športového prostredia, ale táto je asi najslabšia (tromfla ju asi len Zelená je tráva) ()

JohnnyD

Holy cocksucker! Will Ferrell sa vrátil ... a je stále tým istým Willom Ferrellom. Je vulgárny, nadržaný, sprostý, primitívny, hlúpy, machistický, narscistický a arogantný ... proste je stále takým, ako ho milujeme. Celý film dopĺňa množstvom bombových gagov s nádherne dementným dejom (MEGABOWL!) a jeho hlášky v sekunde kultovejú! Kvôli tomuto Boh stvoril komédiu! BLBÝ A BLBŠÍ 21. STOROČIA!!! "It's like Titanic ... with bears!" ()

Mrkvič

Ještě jeden takový film a já snad zavrhnu Willa Ferrella. Příšerně trapný. Vizuálně podobné jako jeho lepší kousky (např Ledově ostří), ale jinak nuda, nuda, nuda. Drsnější humor se odehrává jen verbálně, kdy se říká trocha sprostých slov, ale jinak je to humor jak pro odpolední televizní vysílání. Vážnější tón zachraňuje Woody Harrelson a ke konci ten komediální aspoň trochu Ferrell, ale je to příšerná slabota. ()

Sicky

Po zhliadnutí traileru som sa fakt tešil na celkom uletenú funky komédiu a bol som pripravený brať to celé s poriadnym nadhľadom, ale bolo to jedno veľké sklamanie. Občas nestačí len na seba hodiť farebné handry s vypasovanými vajčiskami, nalepiť si na hlavu afrá s bakompeckami a ukradnúť pár trackov zo sedemdesiatych rokov. Bohužiaľ celú túto blamáž neboli schopní zachrániť ani, mne ináč veľmi sympatický, Ferrell a Harrelson. Po dvadsiatich minútach som na to pozeral iba ako na sled farebných obrázkov. Odporúčam ako dobré, nenásilné pozadie bez zvuku keď vám príde návšteva. ()

2-Xtreme

Za prvé: milujem basketbal. Za druhé: mám rád Woodyho Harrlesona a Will Ferell je sympaták. Semi-Pro je celkom slušná priemerná komédia, ktorá ničím nevyniká, ale pobaví. Drží sa známeho klišé, ktoré je v športových filmoch videné skoro stále a napriek tomu mi to nevadilo a po celý čas som sa bavil. Ale viacej než 60% nemôžem dať ani keby som chcel :) ()

• Amy Sedaris měla ve filmu roli, avšak její scény byly nakonec vystřiženy. (Caszidy)
  • Coffee Black má vo finálovom zápase dva rozdielne typy topánok. Spočiatku má oranžové topánky adidas s modrými pásikmi, neskôr má ten istý muž obuté oranžové topánky Puma. (Arsenal83)
  • Od začiatku natáčania boli tvorcovia filmu bezvýsledne žiadaní organizáciou PETA, aby zo scenára vypustili časti s medveďom Rockym. Cvičiteľ Stephan Miller bol medveďom napadnutý a zabitý dňa 22.4.2008, iba niekoľko týždňov po natáčaní. (whack)

Kolty a magie

Kolty a magie