Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

Darkslayer

Potenciál by to malo. Zaujímavá predloha, postava a casting Solomona Kanea, dobré exteriéry, slušný vizuál a temná atmosféra. Avšak film ako taký nemá ťah. S divákom za celé jeho trvanie ani nepohne (možnoaž na ten masaker v lese). Chýba tomu hlbšia charakterizácia a pozadie hlavnej postavy. 5 minútove zhrnutie v podobe "Bol som zlý a rohatý chce moju dušu. To mi nevyhovuje, tak budem sekať dobrotu" nie je postašujúce. Príbeh neobsahuje nič, čo by bolo vic zaujímavé a tak všetko ostáva na akcii. Tá je dobrá no až natoľko ma nestrhla (až na spomínanú scénu v lese) a nie je jej toľko ako by človek očakával. Takto len priemerná akčárna na zabitie sobotného popoludnia, no v zručnejších rukách by to mohol byť celkom zážitok. ()

SkyCaptain

Je to takový malý, ale příjemný film. Atmosféra a některé záběry se moc povedli, stejně jako dobře podaný příběh. ()

Raziel_cz

Řekl bych, že tvůrci se hodně inspirovali světem Warhemmeru, což je jen dobře, protože nechápu, proč Warhammer ještě nikdo nenatočil. Solomon tedy k němu má ze všech filmů nejblíže. Hlavní hrdina vypadá jako dokonalý lovec čarodějnic, svět je temný, drsný, špinavý, chmurný a přisluhovači pekla upřímně hnusní. Navíc, Solomon Kane má mé sympatie, protože se snaží vykoupit svou duši a na ženskou, za níž se pachtí "jen" kvůli onomu celu spasení, v podstatě kašle. ()

Bohnice05

Příliš mnoho z p o m a l e n ý ch scén.... Jinak atmosféra je výborná a Čechy nahánějí husí kůži. Akce bylo spoustu a dost kvalitní. ()

Hapretor

Hmm, proč jen dvě hvězdy? Zkrátka: vizuálně a dějově povedená fantasy pohádka pro dospělé. Solomon je sympaťák, navíc se mi líbilo, jak se s nikym nepáral, líbil se mi hodně i sluha Satanův - celkově vzato i ostatní postavy byly hezky udělané po maskérské stránce. Ale náhlé a jednoduché vítěztví dobra nad zlem je dost okoukané - v tom ta pohádka, klidně přitvrdit by neškodilo, konec je naprosto ubohý - neoriginální, tady bych čekal něco onačejšího, přeměna hlavní postavy z hajzla na dobráka je taky dost klišé - navíc to bylo kvůli tomu, že byl posranej jít do pekla, nakonec se vykoupil zachráněním nevinné panny - no sladké až hrůza. Ale zabavilo, to se počítá. ()

Mbeast

Vůbec né takové béčko jak jsem očekával. Parádní žánrovka s charismatickým Purefoyem v hlavní roli, který se s nikým moc nemaže. ()

ebi

Nechápu,čím si film tak získal ostatní hodnotitele. Je to plagiát Van Helsinga,hlavní hrdina se tváří jako jednovaječné dvojče Jackmana, duchy co vylézají ze zrcadel už jsem někde viděl a závěrečná příšera jako by vypadla z oka borcovi jménem Balrog :o) Děj je roztahaný a prokletá duše časem unavuje :( ()

Vakomlok

Už od prvního traileru to na mě působilo podobně přihlouple jako Van Helsing. A skutečně jsem se dočkal další slátaniny, ačkoli z pomyslného souboje Van Helsing x Solomon Kane vychází lépe druhý jmenovaný. V zásadě ale není o co stát. ()

Wolvie

Přesně takhle jsem si Solomona představoval.Žádný okolky,zbytečný proslovy,jenom patřičně temná atmosféra 16. století,brutální akce,charismatický hrdina.Dle mého názoru lepší než Barbar Conan a myslete si o mně co chcete! ()

fr3ak

Tak tohle už tu dlouho nebylo a asi zase nebude. Na tento film jsem narazil úplnou náhodou a rozhodně nelituji. Jak píše Tetsuo "hrdý brak" - tato dvě slova tenhle film vystihují naprosto dokonale, já nemám co dodat. ()

Gediman

Tak tohle je film podle mého gusta. Svělé temné fantasy s cool hlavními padouchy (i když těch dvou posledních si divák moc neužije, zase to ale vyvažují svým vzhledem... obzvláště démon), které tu už dlouho nebylo. Svým stylem připomíná Van Helsinga, ale je mnohem syrovější, krutější a vlastně i realističtější. Nechápu, proč ten film u nás už dávno nebyl, obzvláště, když je s námi v koprodukci. ()

bery71

Velmi solidní fantasy, které tak trošku laboruje mezi chudým blockbustrem a bohatým béčkem. Celé to vypadá velmi sympaticky. Pěkně zabalená Hollywoodská příběhová šablona o zlobivém, co se stal dobrým, doplněný výbornou hudbou a slušnou výpravou. Každému Čechu navíc jistě srdce radostí skáče, když zase jednou můžeme vidět Marka Vašuta, jak si hraje na herce. Solomon Kane jistě jde dobrým směrem, ale příliš mnoho rozhovorů a scén je nedomyšlených či jednoduše okopírovaných. Nemluvě o několika hříšně odbytých soubojích. Nakonec je to solidní zábava, která ale mohla a měla mít o dost větší koule. ()

Radek.SCH

Očividně (doslova) levná, béčková blbina. A že si to tu béčkovost naplno přizná? No a co? To tomu má jako pomoct? Nesouhlasím s těmi kteří tvrdí, že stačí natočit (s upřímnou snahou) drsnou fantasy, ten film by podle mě navíc neměl mít SPOUSTU kýčovitých momentů (nechci bojovat a taky "šokující odhalení" ohledně příbuzenských vztahů.) Navíc závěrečná bitka o ničem (a to už vůbec nemluvím o úrovni efektů). - 50% ()

PDcz

Celkem hodnotíme za 3*** bodyJe vedro, místo volna při dovolené neustále jezdím do práce a zvedám telefony a do toho doháníme filmový deficit za posledních několik týdnů, kdy jsme se pořád učili. Tohle byl odpočinek. [X] Minus 1* bod Ten svůj klobouček a kapucu ztratil moc rychle a ani jsem si moc nevšiml toho červeného šátečku co sebral ze země. [X] Minus 1* bod Nevím za co odebíráme, včera bysme dali 4 body, ale po vyspání to vidím na 3, jen prostě nevím za co to odebíráme. Ne vše co dělám má smysl. [X] Já jsem nepochopil proč měla tu tečku na dlani :-( ()

P.J.2

Tak takhle nějak by podle mě mělo vypadat zfilmované RPG.Mě se tenhle film prostě líbil.Sice to nemá žádnou kulervoucí scénu ani nějakej super scénář a rozpočet, ale nějakým způsobem to funguje.Sice víte že Purefoy je hajzl kterej si zaslouží za své činny setkání s ďáblem ale tak jako tak si ty vá dobro sympatie získá. A vykonát dobro v jeho stylu je taky zavádějící...Ale tak jako tak je to dle mého názoru dobrej film. ()

Rokle

Slušná podívaná za málo peněz, která tvrdí muziku do svých 2/3. Bohužel poslední třetina a zejména závěr je hodně laciný a kazí celkový pozitivní dojem. ()

Hopkins

Trailer byl vynikající ale co se týče samotného filmu tak bych z té 100 minutovky udělal ještě kratší místy nudné a místy chaotické. Rozhodně koukatelné ale nevím zda bych si to chtěl někdy pustit ještě jednou. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)