Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

RobbieM@N

Film protkaný patetičností a všemožnými cliché, James Purefoy myslím nepotvrdil, že dokáže sám utáhnout celý film, můj subjektivní pocit z jeho výkonu je hodně negativní - nemá jednoduše potřebné charisma ()

Uninstall

Máme tu lepšího Van Helsinga, který narozdíl od něj má svou hrdost a přináší něco méně okázalého. Milé překvapení. ()

jafuska

krásný film s krásnou hudbou, tajemnem, hlavní představitel zahrál roli bravůrně, všechno do sebe dokonale zapadalo, a toto hodnocení je podhodnocené, nedávat na procenta, hodně se mohou mýlit, ()

Nessos

Působivé, efektní, má to spád. Ale bojím se, že za půl roku už nebudu vědět o čem to bylo. Škoda, chybělo mi nějaký výraznější příběh nebo něco podobného. ()

pekas

Po devadesát procent filmu jsem byl nadšený. Závěr to u mě ale pokazil, trochu mi k celému filmu neseděl. Atmosféra vynikající. Škoda, mohl to být super zážitek i hodnocení, moc tomu nechybělo. 85%. ()

xxlch

Zajímavě řešená cesta za očistu duše.Solidní exteriéry a dobře vykreslená atmosféra středověku.Trochu zaujme ale nenadchne.No po ňáké době zase jakési fantasy a to se počítá.Kdo v tomdle filmíku nebude hledat úroveň fllmů P.Jacksona,ten nebude zklamaný. ()

Vanguard77

Nebýt toho slabého finále, tak bych možná dal i o hvězdičku víc. James Purefoy mi až na pár momentů do role sedí a celkově se mi film docela zamlouval, jen ten konec... ()

kubas369

Dost dobrý fantasy bečko s ďabelsky sympatickým Jamesem Purefoyem, který je jako bastard zas neuvěřitelně cool což už dokázal v seriálu Řím, kde si vychutnal postavu Marca Antonia. ()

Davis I

Dílo Roberta E. Howarda u kterého se určtitě nebudu bránit nějakým dalším pokračováním. Na Barbara Conana se těšilo víc diváků, ale Solomon je o třídu lepší. Může za to výtečná atmosféra, která spolu s hudbou Klause Badelta podtrhují velmi dobré herecké výkony. James Purefoy si uvědomil, že tato role může být pro jeho kariéru klíčová a zhostil se jí dobře. Jen by měl podle mého malinko přidat v akčnějších pasážích a nebo by měl Michael J. Bassett něco obšlehnout, protože akce se mi zdála poněkud mdlá. Výčet negativ končí, je to opravdu hodně povedené zpracování fantasy žánru!!! ()

Veniss

Můj komentář by se dal shrnout do jedné fráze – Kane je Conanův chudý příbuzný. Stejný stvořitel předlohy a stejný přímočaře jednoduchý příběh, přesto na rozdíl od Conana Kane není (nebyl) zas až tak známý. Doba „barbarů“ pro fantasy žánr je zřejmě vděčnější než 16. století. A film dopadl úplně stejně, slušný příběh, obstojná atmosféra, slabší finále. Záporáci vypadali všichni stejně, v hlavě mi utkvěla zima, déšť, marast (asi to jediné splnilo svůj účel). I když je Purefoy výborný herec, a snažil se, jak mu síly stačily, na lepší hodnocení to nestačilo. ()

miki68cz

Krásná gotická řežba, hororový nářez. Za kostýmy bych dával Oskara, Purefoy dobrý, muzika super, triky pologeniální, konec zkazil celý film, dal bych pět. Okno zůstalo dokořán tak uvidíme, jak bude vypadat pokračování - bude-li. DOPORUČUJI od 18ti let. ()

Olafsson

Přímočará rubačka s minimem omáčky kolem, nulovou invencí, dobrým Purfoyem a zlounem Vašutem v jedné z vedlejších rolí.. Celkem jsem se bavil.. Jednorázovka vhodná pro nenáročný večer s pivem a filmovým násilím v mystickém obalu.. ()

Esdälon

Nikdy jsem neviděl nic tak BADASS jako v Solomon Kane. All hands on deck. Že sleze ukřižovanej z kříže a pak všechno zrube do hoven se fakt jenom tak nevidí. ()

helrohir

Celkom slušný biják v primeranej dĺžke. Zo začiatku ma to až tak nebavilo, pretože celý ten koncept o "zlom mužovi, na ktorého dušu si robí zálusk diabol; a ten muž sa zriekne cesty zla a dá sa na pokánie, ale nakoniec musí znova pozdvihnúť zbraň proti nepriateľom a bla bla bla"...., je proste nehorázna kopa klišé. Potom ma však dej filmu celkom chytil a bola z toho solídna drsnejšia fantasy s celkom dobrými súbojmi. Taktiež James Purefoy na dostatok charizmy na to, aby takýto film utiahol. Takže to vidím na slušných 70% a určite to je aspoň o triedu lepšie než Van Helsing. ()

Vocoun

Naprosto výborné temné fantasy. Na tomhle filmu jde krásně vidět, jak jsou všichni zhýčkaní z těch Potterů a Hobitů. No jo, jak to nemá přes 2 hodiny, několikero pokračování a rozpočet několik gazilionu tak to zřejmě ve fantasy žánru neuspěje. Jenže já jsem po dost dlouhé době viděl film, který se alespoň fantasy nazývat dá. Špinavá, temná atmosféra, démoni a monstra skutečně vypadající jak mají, nikoliv jako reklama na posilovnu a podobné nemysly. Žádná sympatická postava, žádná romantická vložka, žádné sračkoidní rozhovory o ničem v podivném smyšleném jazyce. Prostě 100 minut poctivé špinavé hutné temné fantasy řežby. Ano, nemá to žádný závratný děj, ale proč pořád každý hledá nějaké hluboké historie postav, nečekané zvraty a fantastické dialogy? Vždyt o to přece v takovémto filmu vůbec nemá jít. Hlavně že se všem líbil ubohý druhý díl hobita, který neměl vůbec nic z výše jmenovaného. Už jsem si zvykl, že slušné filmy jsou zde podhodnoceny a naopak, ale tentokrát je to už moc. Za mě naprosto špičkový atmosférický film s fantastickým Purefoyem (jestli někomu někdy sedla takhle role, to nevím), který mě baví i po několikáté. Až se mi chce napálit 5 hvězd aby se zdější směšně nízké hodnocení zvedlo. Ale zůstanu u silných 4 hvězd. 80% ()

Daryl.Dixon

Teď vám odvyprávím stručně děj filmu: Solomon je záporák a všechny zabíjí, zatímco kolem prší. Pak ale nechce do pekla, tak se z něj stane klaďas, který nikoho nezabíjí, zatímco kolem prší. Pak přijde zlobivý kluk, který všem ubližuje, a s ním Marek Vášúd, který dostane více prostoru než v jiných zahraničních filmech - asi tři věty, které jsou víceslovné, na rozdíl například od filmu Blade "kujvapičo". Jo a prší. Solomon dostane poslání zachránit dívku a začne v dešti všechny zabíjet. No a zbytek filmu už jen chčije a chčije, jako že prší, a konec prozrazovat nebudu, ale myslím, že přestalo pršet. Pokračováním tohoto filmu by mohl klidně být "Vodní svět" s Costnerem, vody na to bylo dost. Film se mi ale líbil, takže můj komentář neberte jako kritiku, ale spíše jako předpověď počasí. ()

A_san

Ten jednohvězdičkový bonus je za Purefoye. Jinak taková nic moc fantasy. Nejčastější věta byla Solomone, neeee! ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)