John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Martin741

Mimoriadne kvalitny horor od rezisera Jaume Collet-Serru. Prva polka filmu ma konecne poriadnu strasidelnu atmosferu, ktora behom filmu kvalitne hustne. K tomu treba pochvalit rezisersku pracu Collet-Serru, chlap evidentne vie, ako sa tocia filmy. No a za detskeho pschopatickeho zabijaka musim dat vysokych 88 % ()

Aljak

A také milé dievčatko to spočiatku bolo... Horory nemusím, ale na odporúčanie som sa do toho napokon pustil a musím uznať, že našťastie tam tých hororových prvkov nebolo až tak hrozne veľa - no tie čo tam boli mi tak trochu zničili celkový dojem z celého filmu. Však nejaké zabíjanie a krutosť sa dá predsa zobraziť aj nehororovým spôsobom - bez všetkých tých dramatických strihov, nervydrásajúcich rytmov a potokov krvi. Ale čo sa týka príbehu ako takého, tak to bolo naozaj veľmi dobré a vydarené. Aj keď pri Esther mi už od začiatku čosi nesedelo, no napriek tomu to bolo až takmer do samého konca zahalené rúškom tajomstva. No osobne ma bavilo najviac to ako si hneď na začiatku získavala ich priazeň a dôveru. Isabelle Fuhrman (v čase točenia filmu len 12-ročná) zahrala svoju rolu obdivuhodne, fakt jej za to tlieskam! ()

Wiikii

Povedený thriller, kvalitní zpracování, výborná záporačka a trochu protahovaný konec u kterého ale nechybělo napětí. .... HODNOCENÍ: 82% (4*) ()

vydumnica

Horory nepatria medzi moje obľúbené žánre, ale toto ma veru bavilo. Zaujalo, nenudilo, vydesilo, rozosmialo, prekvapilo. Orphan by som definovala ako jeden z tých lepších hororov, pretože [SPOILER] sa tam navzájom všetci nepozabíjajú...ale nielen preto. Viac mi to pripadalo ako thriller, asi preto sa mi to páčilo. Asi nikdy by som sa k tomuto filmu nedostala, ale keďže teraz dávajú v kine dvojku, bola som zvedavá. Nesklamalo. ()

Nautila

Tak co se týče nových hororů - hmm, musím pokývat hlavou, toto bylo velmi chutné. Navíc se Collet vytáh, po trapném Domu voskových figurín je tohle velké zlepšení. Námět není nijak nápaditý, hodně mi připoměl Dobrého synka (mimochodem, nestřílely tam taky děcka ve sněhu na nějaké živé zvířátko?) a jednání dospělých je podivné. Přesto se formou jedná o jeden z mála dnešních dobrých hororů, jen doufám, že se to bude jen zlepšovat a zlepšovat. ()

Jino

Tento film mi připomněl Dobrého Synka z roku 1993. Až na to, že tady je to častokrát víc o hubu... a to je dobře. Režisér Jaume Collet-Serra dobře pracuje s atmosférou - pomocnou hůl nabízí slepému divákovi až když je to opravdu nutné. Nikdo tak vlastně neví kdo že se to skrývá za nevinnou tváří málé holčičky. Jen ten závěr plný několikrát viděného klišé mě docela zamrzel. 70% ()

Petoss1

Práca s charaktermi je skvelá. Už len ten základný príncíp, že z niečoho tak nevinného a nežného môže vyrásť takáto big bitch a úplne zhnusiť diváka svojím konaním, ktorý by jej najradšej otrieskal hlavu o múr. A okrem toho je Isabelle Furhman skutočne talent. Ďalší z radu hororov, ktoré neobsahujú litre krvi, znetvoreného vraha či umelo vytvorené ľakačky, ale poradia si aj bez týchto faktorov a dokážu vytvoriť fakt hustú atmosféru. 80% ()

WoWoW

No tak asi hodinu a půl mi ten film připadal, že moc originality nepobral a navíc v téhle části byla asi tak miliarda lekaček, které vyšly z mého pohledu zcela naprázdno. Ve zbylé půl hodině se sice objevil náznak originality, ale ať se na mě nikdo nezlobí, tahle prapodivná genetická vada byla fakt přehnaná. No, takže vlastně v podstatě jediné, co tenhle film jaksi nadnášelo byl herecký výkon Isabelle Fuhrman, protože potkat takovéhle dítě, tak se snad strachy...!! ()

Nach

Musím říct, že se jedná z produkce Dark Castle o velký nadprůměr. Po fiasku Jezdců Apocalypsy si u mě díky tomuto hororu opět napravili reputaci. Orphan je svým dějem, hereckými výkony, kamerou, scénářem i režií vážně překrásným hororovým kouskem. A finální rozuzlení bylo pro mě vážně velké překvapení. Opravdu bych takové vygradování nečekal. A Karel Roden je zde takovou třešničkou na dortu. Neměl sice v té jedné scéně dostatečné množství prostoru, aby ukázal svůj herecký um, nicméně bylo příjemné ho spatřit v žánru, který se v čechách moc nerodí. Jednoznačně všem doporučuji. Osobně jsem děj velice prožíval a krom hlavní záporné postavy nenáviděl manžela hlavní hrdinky, který !!!SPOILER!!! celou dobu obhajoval malou vražedkyni !!!KONEC SPOILERU!!!. V tom možná tkví jediný mínus v příběhu. Trochu nelogické manželovo uvažování, když je každému jasné, co má před očima. 80% ()

bourec

Tak nová projekce,a když se nad tim zamyslím,tak obyčejnej thriller, ve kterým se tat´ka chová jak vemeno,a ani po několika úplně do očí bijících scén nevěří manželce,a pořád mele dokola,že je to hrozně hodná holčička.A vlastně napoprvé mě dostala ta pointa,ale to co bylo před tim,je šedivý jak prase.50%. ()

shyster

70%. Začátek je opravdu vynikající. Režisér buduje suprovou atmosféru - spíše thrillerovou než hororovou, herci jedou na plný plyn. Jenže v polovině se něco zvrtne (nejspíš to, že pochopíte jak se věci mají) a atmosféra se vypaří. Ale aspoň, že ten ultimátní závěrečný boj stojí za to. ()

Mefistofelle

Páni, sama jsem nečekala, že to bude TAKHLE dobré, i když hodnocení leccos napovídalo. Na poli hororů s dětmi je to zatím to nejlepší, co jsem kdy viděla a například oproti tématicky podobnému The Good Son je to minimálně o kategorii výš. Z Esther jde místy doopravdy větší strach než z kdejakého ducha nebo vrahouna. Isabelle Fuhrman si na svůj věk s rolí pohrála bravurně. Strach a napětí je pečlivě budováno po celou dobu, takže oči jsem od toho neodthrla ani na okamžik. A závěr mě velmi příjemně překvapil, protože takovou pointu bych skutečně nečekala. Škoda jen, že do rolí rodičů nebyli obsazeni výraznější a lepší herci, jinak by to byla naprostá paráda. ()

Flaxik

Haranti znovu v akci, aneb jak se z malého andílka stane zabijácká coura, než byste desetkrát rychle řekli estonská psychiatrická léčebna. Rozkošnou zrůdičku lze jen doporučit všem neukojeným matkám, kterým jsou vlastní dvě děti málo. Až pak ten nebohý siroteček roztočí ty svoje parádičky, bude máti ještě prstíčkem hrabat za návrat do nudy rodinného soužití, kde byl největším problémem ukopnutý palec na školním výletě. Problém byl určitě ve výchově, mrška byla málo bita. Ohýbej stromek, dokud je mlád, plesk plesk. Tak snad příště budou dětičky hodnější. ()

Streeper

Postava Ester mě naprosto šokovala. Ve filmu se dělo tolik neuvěřitelných zvratů a šokujících scén, že jsem skoro po celý film měla otevřenou pusu překvapím a jen jsem kroutila hlavou. Nemohla jsem vůbec pochopit, jak jí něco takového mohlo procházet. Podle mého názoru se nejedná o žádný horor, i když se tam několikrát zabíjí ale spíše jde hlavně o tu mysteriózní atmosféru, kterou jsem si opravdu užívala. ()

Rodriguez

Říkal jsem si, proč to má tak vysoké hodnocení a dlouho jsem se neodvažoval tento kousek pustit. Ale nyní jsem velice nadšen z toho co jsem viděl. Spokojenost s celkem jako takovým a s tím "malým" smradem bych do křížku vážně přijít nechtěl! 90% ()

TomikZlesa

Ze začátku to může působit lehce jako "Příchází Satan" ,původní verze, ne ta rimejková sračka. Viděl sem hodně perfektních dětských hereckých výkonů, ale tohle ? .nemám slov. Už během filmu začne všimavějšímu divákovi bejt divný jak se 9 letá holčička vyzná a co všechno umí, ale díky finálnímu rozuzlení to lehce pochopí :-). Rozuzlení bylo parádní, ale samotný konec trošku klišojdní, ale i tak se jedná o jeden z tech hodně dobrých "dětských" filmů. Pan DiCaprio holt ví kam strkat prachy. ()

zuzinka2

Za poslední dobu nejlepší horor, který jsem viděla. Naštěstí to není klasická vyvražďovačka a staví spíše na psychologii jednotlivých postav než na "lekačkách" a litrech krve. Výborná Vera Farmiga (naprosto jsem ji věřila její zoiufalství z toho, že jí nikdo nevěří) a občas mě až mrazilo z Isabelly Fuhrman. Snad to jen mohlo být trochu kratší a mohli si odpustit ten klišovitý závěr. 75% ()

Amroth666

2.5. 2010 -Nejlepší příklad dětské manipulace, který se navíc spojí se změnou názoru na dobrý svět. Mysteriozně a hudebně byl film velmi dobře vybaven. Má také základy pravého hororu, do kterých přidává i svůj jedinečný originál, a to je klid a přitom velké běsy. Ester- obyčejné šatičky a neobyčejné schopnosti. Po dlouhé době hororová postava, která se mi vreje do paměti hlavně kvůli tomu, jak vypočítavá dokáže být a jak i pro své plány si dokáže udělat pěkné bolesti, ale hlavně umí udělat bolest druhým a nejen fyzickou, mluvím hlavně o psychice. Fakt celý film gradoval až na konec, který úplně vyvrcholil až na samé dno rybníka. Tento film si pět hvězd zaslouží kvůli úplně všemu. Ten film prostě nemá chybu. Taky bych film rád pozval do TOP 100 nejlepších hororů na světě. ()

cubajz

že bych takhle nenáviděl filmového záporáka se mi už dlouho nestalo - malá Esther je bombastická sviňka, to jak si od začátku buduje půdu pro svoje velké finále, manipuluje se všemi a pomalu vystrkává růžky je opravdu masakr. Jen škoda trošku natahovaného a podle mě i malinko přehnaného konce... ()

Adush93

Od hororových snímků nikdy mnoho neočekávám. Jediné, co chci - bát se. Čekala jsem tuctový horor s psychicky narušenou, vraždící holčičkou. Né, že by se mi toho nedostalo, ba i víc. Konalo se velké překvapení. Kvalitní thriller, při kterém vás bude mrazit nejen proto, že se odehrává v zimě. S hutnou atmosférou, rostoucím napětím a neotřelou pointou. Vše dopadne jinak, než byste čekali. Navíc najít desetileté dítě, které by mohlo hrát v hororu, jenž se bere od začátku do konce vážně, není žádná sranda, Isabelle Fuhrman se však za důvěru tvůrcům odvděčila naprosto parádním hereckým výkonem. A Kája Roden taky válí. (i když se ve filmu objeví jen na cca 3 minuty) ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak