John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Jizni Tlapa

Vyklepte si kaštany před tímhle kouskem. Je totiž sakra lekací a prostřednictvím nejspratkovatějšího spratka můžete sledovat jak to dopadá,když spratka naštvete už jen tím,že máte manžela imunního vůči spratkova náctiletému šarmu..To se pak modlete,aby spratek nevytáh kladívko, šroubováček, zapalovač s benzínkem a všechny ty parádičky,které ke správnému horůrku a spratkům patří! ()

RonaMidu

na horory moc nekoukám,takže jsem byla velkou část filmu docela v napětí.....a přitom mě napadla otázka,jestli děti,které v takových filmech vystupujou,neodnesou natáčení drsných scén na duši,i když vědí,že je to jen film :-( ()

Ryuuhei

Ve filmu se stalo vše, co jsem očekával. Ale i to, co jsem vůbec neočekával. Samozřejmě, obsah je dost typický. Manipulativní, psychopatická holka, rodina s nepříliš veselou minulostí a hrdinka, která začne tušit, že se děje něco divného, ale nikdo jí nevěří. Říkal jsem si, že tohle nemůže překvapit, ale šeredně jsem se zmýlil. Jakožto hororový thriller naprosto uspokojivé. Atmosféra napjatá, krutější scénky opravdu působivé. Troufnu si i říct, že mezi horory, či vůbec i (psycho)thrillery podobného žánru je to naprosto zasloužený nadprůměr. 75% ()

Lachtaan

Dá se říct, že se dneska celkem těžko rozezná horor od thrilleru, ale v případě zrovna Sirotka bych tohle polemizování šoupal až na druhou kolej. Napětí zde totiž funguje majestátně a průběh snímku vám nedovolí si oblíbit jedinou postavu, tudíž jste bez problému připraveni na případné smrti. Více než nimi se ale budete kochat množstvím tajemství, která se dočkají těch nejsofistikovanějších odhalení. Karel Roden potěšil. ()

BROKEN_

Dobrá režie, vynikající Isabelle Fuhrman, kvalitní atmosféra a zajímavý námět. Problém mám s nelogičností postav a vyústěním příběhu, který působí, že by se nemohl stát a že scenárista to napsal pouze proto, aby diváci byli v šoku. A další věc je falešně vyvolené napětí, že se za postavou někdo objeví, ale nikdo tam není. Tohle se ve filmu stalo asi 3x (možná, nevím to jistě) a od začátku mě to iritovalo. A také musím zmínit zvuk, když byla lekačka, tak oni to museli pořádně ozvučit abychom se opravdu lekly. Přijde mi to hrozně falešně zpracovaný. I tak ale velká spokojenost, tenhle film mi skvěle hrál na nervy, až si vlastně uvědomuji, že se mi tohle dlouho nestalo. P.S. Karel Roden potěšil. 7/10 ()

danoo

Až príliš predvídateľný, neuveriteľný a bezatmosférický (zasnežený les atmosféru neurobí, ako sa niekomu možno zdá) pokus o horor, ktorý moc nevyšiel. ()

lennyd

Kate (Vera Farmiga) a John (Peter Sarsgaard) si žijí takřka idylickým životem, a se svými dvěma dětmi se těší na nový přírůstek do rodiny. Bohužel malá Jessica se nikdy nenarodí, což oba rodiče špatně nesou - a po čase se rozhodnou adoptovat malou Eshter (Isabele Fuhrman) ze sirotčince. Ale příchodem Eshter se z celé rodiny začíná vytrácet klid a pohoda. Jenže Kate nikdo nevěří, že za vším stojí ona milá holčička... Už úvodní titulky naznačují, že nepůjde o nějaký sladký film o příjemném soužití s nově adoptovaným dítětem, a po chvilce se to opravdu potvrdí. Sem tam se mi stává, že nějaký film nemůžu téměř dokoukat, jaká je to sračka, ale u Sirotka jsem se musel přemáhat z jiného důvodu -chvilkama se mi téměř chtělo zvracet z vypočítavosti a chladnokrevnosti malé Isabele Fuhrman (doufám, že si z role nic do života nevezme) - jestli si letos zaslouží někdo Oskara (minimálně v dětských rolích, tak je to ona). Ostatní (hlavně dospělí herci) jsou naprosto zastíněni, k čemuž dopomáhá i jejich trochu nelogické chování. Potěší i malá rolička Karla Rodena (i když opět jen jako "cizáka z východu"). Dávám plný počet, a už tento film vidět nechci :) ()

LadyDevil

Mrazivý film, který mi utkvěl v hlavě víc než na jeden večer..a už jen to svědčí o kvalitě a v tomto případě hlavně originalitě. Perfektní šokující závěr udělal thriller o pravym a nefalšovaným zlu v člověku ještě lepším, až uvažuji o pěti hvězdách..v celém snímku naprosto exceluje Isabelle Fuhrman, které to zkrátka věříte se vším všudy. Její psychické deptání a chladnokrevnost, upřené pohledy s vedlejším úmyslem - dokonalost! Štěk Karla Rodena je taky pěknej a i když většinou film vypínám při závěrečných titulkách, tak Sirota byla výjimkou. Jsou tam úžasné záběry, které jsou skvělým zakončením, tak doporučuju nevypínat a nechat vše dojít až do konce;-) Už jsem dlouho neviděla thriller, co by mě tak vzal..:-) ()

_DAVE_

Vcelku originální thriller, který jen trochu pomaleji rozjíždí. Velmi dobré výkony jak u Very Farmigy, tak v dětských rolích. ()

Raven0

Malá, roztomilá dívenka řádí jako černá ruka! A že jí to panečku odsýpá! Avšak spíše než o potoky krve a vyhřezlé vnitřnosti tu jde o něco docela jiného. Tvůrci na to šli od lesa a nabízejí divákům promyšlený psychický teror s výtečně vykreslenými postavami. Tohle se prostě povedlo, postavy jednají uvěřitelně, jejich myšlenkové pochody člověk prostě chápe a hlavně jim věří. Ona dívenka, v roli bezcitné manipulátorky, je pak již jen třešínkou na dortu. Škoda naprosto obyčejného a průměrného scénáře, který jen kopíruje milionkrát obehrané. Zabíjí to film! Copak je tak těžké přijít s něčím, byť jen lehce originálním? ()

ivan bohatyr

Zdá se mi to celkem nedomyšlené a nereálné. Já si celkem na detaily potrpím a tady sem byl velice zaskočen kolik nesmyslů se tady objevilo. Tolik nesmyslů v jednom filmu je na mě až příliš, podle toho taky mé hodnocení, jinak se jednalo opravdu o dechberoucí trhiler s pozvolnějším začátkem, ale za to se strhujícím koncem, celkem těch 120 min uteklo, nebýt těch velkých detailů, co jim unikly bych dal 4 možná i 5. Něco z nesmyslů: když o ní ten chlápek věděl, co je zač, tak musí vyhlásit celostátní pátrání nebo něco, tohle přece nemůže běhat po světě! ; nevěřím, že by jí to ty děcka žraly, sem přesvědčen o tom, že by při prvním větším "průseru" rychle utíkaly za mamčou a všechno řekli ; ta ester je superžena -> nespí, všechno ví, skoro nesmrtelná, na to že má 25kg nepřemožitelná, po domě najde všechny věci, co se jí hodí a všechno bez toho, aby si toho někdo všimnul, klubouk dolů ; tu zlomenou ruku jí nemohli sežrat, blbost ; policie je na její vraždu absolutně krátká, kde je Colombo? a to ani nemusí být Colombo, aby si všiml těch stop ve sněhu, co musely být vidět na míle daleko ; pistol nezamčená volně k dispozici a nikdo si nevšimne, že zmizela ; když už na začátku jim bylo divné, že se vždy něco stane a je u toho ona, tak co teprv v půlce filmu, když toho už tolik napáchala, cink! kolik koleček musí člověk postrádat aby mu to nedošlo? Myslím sem napsal ty hlavní a nejvíce vyditelné chyby tvůrců, podívejte se na to a samy jistě doplníte tento seznam o další. Z toho plyne, že snad jediné, co chybí tomuto filmu je precizná (=přesná dokonalá) bezchybná tvorba, ale pro mě to znamená aspoň 1,5* dolů. ()

Jazzzz

Tento film si mě zcela zjískal. A velice jsem ho prožíval. Souhlasím s mnoha komentáři, ale nemohu souhlasit s argumenty typu, že je film předvídatelný. Ano, i já jsem měl o schématu filmu jistou představu. Já si uvědomuji, že jak komedie by měla být vtipná tak i horor (v tomto případě opravdu spíše drama-thriller) by měl mít jisté schéma a to, že bylo jasné, že někdo bude záporňák, a že hluchá holčička to asi určitě nebude, to je snad samozřejmostí. Přesto však je jedna důležitá otázka na kterou se dá u každého hororu odpovědět jinak: "Jak daleko je tvůrce filmu ochotný zajít?" A já se musím přiznat, že snad díky skvělým hereckým výkonům jsem spolu s hrdiny tohoto filmu tak soucítil až jsem se opravdu bál kam až jsou schopni tvůrci tohoto filmu zajít. Mnoho věcí ve filmu je tu kritizováno jako klišé - já v tomto filmu žádné klíšé nevidím. Snad jak už u mě bývá zvykem konec je opravdu pojatý způsobem, že skončit o pár minut dřív nikdo by se myslím nezlobil (za konec a drobné nelogičnosti, které nejsem schopný překousnout - příčiny jistých úrazů by při léčbě byli odhaleny srážím jednu hvězdu). Někdo občas píše jaké komentáře se mu líbí, ja si neodpustím zde napsat, že komentář s kterým nemohu ani za zlaté prase souhlasit je komentář uživatele Subjektiv. Píšeš, že nikdo Esterku přes její podezření nehlídá, a že nikdo se neptá po motivu vraždy, která se odehrála, a že nepanuje atmosféra strachu, že by tam někde pobíhal vrahoun. A já se ptám Co proboha dělala doma maminka, když Červenká Karkulka šla za babičkou a málem jí sežral vlk? Nikdo neví, protože pohádka je o Karkulce. Pokud ti ještě teď nedošlo co jsem tím chtěl říci tak po lopatě: Ne všechno se vždy do filmu vejde a ne všechno v něm chtějí tvůrci mít. Co když obavy z vraha (nemluvě o tom, že náznaky na probíhající vyšetřování ve filmu také jsou) řešili zrovna jiné době než problémy se svojí dcerou či alkoholismem? A už přetíkám, vidím to, ale neodpustím si: já jsem si naopak všiml, že Esterka začla být pod mnohem větším dohledem. A proboha vás prosím nezačněte se babrat v tom, jak je možné že holčička, která jeví zřejmou nadměrnou fixaci na své stužky kolem rukou a krku tudíž jisté známky psychické poruchy projde přes vyšetření psycholožky a je prohlášena za naprosto zdravou. Ano je to možné, ale taky jsou dobří a špatní psychologové. ()

PiLgRiM

Velmi nadprůměrný počin, ale nemůžu si pár věcí vytknout. Například, že film se nese celou dobu v dosti tajemném stylu ( kdo nakonec holčička bude ) a scény jsou celé točeny bez zbytečného násilí ( až na výjimky, které zmínim níže ) a udržuje si tak napínavou atmosféru. PAK ALE! POZOR SPOILER: Přežiju když zabila jeptišku i holuba... budiž, ale scéna kde vykuchá svého "otce" mě natolik naštvala, že jsem přemýšlel jestli to má smysl dokoukat a nebo ne.:Spoiler konec. Nelituju, že jsem ten film viděl. Škoda toho překrvaveného konce. Jinak je to skvělé napínavé atmosférické divadlo. Když tak přemýšlim nad hodnocením... mezi 3-4 * dám 4 za mihnutí Rodena. ()

Beky

Jako bych to už někde viděl....ale tohle mělo přesně ty grády, který podobný druh filmu potřebuje!! Když přeskočím časté podivné chování kladných hrdinů, občas si řeknete, to si snad dělá srandu, to není možný, tohle bych nikdy neudělal, tak zbytek filmu a jeho celkové pojetí nemá chybu!! Bavil jsem se náramně, těžko něco vytknout, jako žánrovka a jednohubka na sobotní večer ideální. Verdikt: Popcornových 80%. ()

Tomik.

Troufám si říct, že už jsem viděl hodně, ale tohle jsem teda ještě neviděl. A to jsem se prosím zařekl, že se po Insidious už na žádný horor nikdy nepodívám. A hle, čas pokročil a já se poddal. A možná je to i dobře, protože se mi dostalo úchvatného filmového zážitku. Je jasné, že psychologické horory jsou, vždy byly a budou tou nejintenzivnější skupinou hororů. Útok na vaše city, svědomí, duši, jo to člověka vždycky dostane. Rozhodně mě nevystraší horory, kde vás pronásleduje zombík z bažiny s bazukou v ruce na velkém černém harleji. Ne, tady se ničeho podobného nedočkáte, je to opravdu na úrovni. Krásný příklad filmu, kde výkon Esther aneb mlaďoučké Isabelle Fuhrman s přehledem zastínil zbytek hereckého osazenstva. A že to na nás Esther hrála. Mladá, sladká a nevinná povídáte, jo? Heh, taky mě dostala. Panečku, v té holce něco bude, hraní ji fakt jde! A ten závěr, no nemám slov. Komu vadí krev, nemusí se ničeho bát, tady se na nic takového nehraje. Stejně tak jsou pominuty brutální či až nechutně brutální scény, které nejsou v jiných hororech ničím výjimečným. Čistá psychologie, to je klíč k úspěchu. Poselství filmu je jasné. Třeba dávat velký pozor, koho adoptujete. Ne vždy jsou dětská roztomilá očíčka tak milá, jak se na první pohled zdají. Anebo ještě obecněji. Ne vždycky je člověk takový, jak vypadá na povrchu. Tak jako tak, mrazivě napínavý a jedinečný horor, jsem rád, že jsem na něj narazil. Vlastně bych chtěl tímto poděkovat jedné nejmenované osobě za "doporučení". Nevěřil bych, že si něco takového pustím na druhý svátek vánoční. Co se mnou ta osoba v poslední době provádí, to je neuvěřitelné… :D ()

Pajkenzi

Tenhle Thriller mě zaujal už od první minuty, věděla jsem že mě nezklame! Příběh "devitileté Ester" která byla adoptovaná rodině která si myslí že všechno bude tak jak má být. Příběh byl na mě hodně psychicky zpracovaný a to velmi důkladně. To je přesně tenhle typ thrilleru, které mě drží celý film v napětí a nervech co bude nebo nebude a když už si myslíte že je to tak jak vypadá nebo tak jak si myslíte najednou je to uplně jinak a konec vás dostane tam kde by jste sami vůbec nečekali! ()

MikeZ

Vynikající "dětský" psychologický horor se skvěle budovaným napětím. Po dobu celého filmu opravdu diváka drží napětím přikovaného ke křeslu a ani na cvíli jsem se nenudil. Skvělé herecké obsazení, sympatická Vera Farmiga, jejíž výkon je opravdu obdivuhodný a hlavně Isabelle Fuhrman. Kristepane! Taková vypočítavá svině (to se fakt nedá říct jinak, už dlouho jsem neměl takové nutkání děcko ve filmu sejmout jako právě tady), od dvanáctileté holky opravdu neuvěřitelný výkon, klobouk dolů. Navíc má snímek dost originální námět. Čekal jsem fakt cokoliv, ale tohle opravdu ne. Je to tak absurdní, až je to mrazivé (bez Karla Rodena by jsme se to rozuzlení nedozvěděli, jsem rád že ho máme). 8/10 ()

Danny F.

Perfektní děj a finální pointa. Počátek se zdá být jako klasický nudný film až do doby než se pomalu rozjede na plno a divák se neodtrhne dokud to neskončí. Pěkná přeměna z malé holčičky v dospělou ženu plné nenávisti:-) Super thriller s dostatkem napětí a atmosférou. 80% ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak