John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

desolator6

Pekný film, ale len na jedno použitie. Konečný "súboj" strhujúci a napínavý. Len škoda že je to vlastne dej, ktorý je už toľkokrát opozeraný! Len má iné pozlátko. A nemuselo to tak byť! ()

n3uro

Po pravdě jsem se nudil, skoro celej film. Pár dobrých scén a Rodenovo odhalení, ale jinak nic světoborného. ()

Kaucuk

Velmi originální a konečně pořádně atmosférokrájitelnej hororothriller, kterej potichounku brnká na nervy i na mozek. Okouzlující hlavní herci i zasněžená krajina filmu dodávají ten správný dojem. Karel to nakonec rozsekne a vše končí trochu nehodící se konec, který ale na kráse neubírá. ()

siloalampa

Ach, ach... Čo robiť s týmto žánrom označovaným ako "horor"?!? Ono je to v podstate 90 minút celkom normálny zaujímavý film a potom príde na scénu záverečná epizóda s prívlastkom "akcia" a razom je z toho totálna halucinácia, ktorá namiesto toho, aby privolala mráz po chrbte, vyvolá na tvári tupý výraz ako po onanii...Škoda. ()

ex.it

Mě se to líbilo. Nechápu ty, co jen řeknou "je to odpad" a neudají ani důvod. Mělo to spád, dobrý děj a ke konci jsem se i lekala. Mám ráda filmy, kde je hrdinka bezmocná, protože jí nikdo nevěří. ()

cerbygerby

Dost dobrý horor, který diváka udržuje v napětí a když už si člověk myslí že to vydýchá, je tam konec který asi nikdo nečeká. ()

Al44...

Film s podobnou tematikou již tu několikrát byl, ale tento snímek patří k těm nejvíce povedeným. A je to hlavně zásluhou dětských herců a zvláště Isabelle Fuhrman. Sice je to již od začátku jasné, že s příchodem malého sirotka do dosud spokojené rodiny se začnou dít nepěkné věci, ale i tak mě tento film dokázal naprosto připoutat k obrazovce. Nejlepší jsou samozřejmě manipulátorské scény s rodiči a pak i scény Ester s jejími nevlastními sourozenci. Místy z toho opravdu běhá mráz po zádech. Zajímavé je i závěrečné rozuzlení. Velmi dobrý film!! ()

the_bitch

Nieje horor ako horor. Na začiatku sladké, príjemné, postupne časom chladné, a čím ďalej tým menej zaujímavejšie. Divák sa nemusí báť, pretože žiadne "bu bu bu" nepríde. 3* ()

Dimo

Nejspíš jsem očekával o trochu víc. Zejména běsnění na konci ve výřivce pokryté polystyrenem mi mnoho pozitivních dojmů nedávalo, ALE, jako celek musím film pochválit. Isabelle Fuhrman vypadala a hrála skvěle, vyskytl se nějaký ten drsnější záběr a i mluva rodičovského páru v pár scénách byla dost dobrá. Za jednoznačné plus považuju fakt, že mě vývoj děje předem nenapadl, překvapil, ale zase, čistě "Americky" bylo zatlačeno na pilu a lecco přehnáno, třeba zuby. Takže za 3 hvězďáky. ()

jauzdu

Asi se někdo v Americe doslechl o případu Barbory Škrlové a rozhodl se ho trošku upgradovat. Já tedy rozhodně nesdílím nadšení, které okolo filmu vypuklo. Musím ale uznat, že malá Isabelle opravdu nahání hrůzu. Zvlášť v závěru, kdy jí jako 33letou nalíčili jako stařenu a nasadili jí zkažené zuby. Řekněte který třicátník má takové zuby? A co ten závěr proboha? To bylo jak z nějaké parodie na horory.... 3x zabitý vrah povstane a k velkému "překvapení"se ještě několikrát vrhne na hlavní hrdinku. ()

Pekisan

Skvely triler, v ktorom sa ani na sekundu nenudite. Atmosfera sa postupne stupnuje az do brutalneho a prekvapujuceho konca. Chutovecka. ()

S.U.E.S.

V podstatě souhlasím s uživatelem woody až na poslední větu. Pro mně je to podprůměrný film. Velice však ale oceňuji pointu a Isabellu Fuhrman. ()

Ondr@932

Tak toto byl opravdu skvělý filmový zážitek! Takový psycho-thriller jsem už dlouho neviděl. To byly nervy panečku! Ta holčina byla opravdu pořádná svině! Bravůrní!!! Dávám 9/10 ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak