seth82

Zaujímavý mix romantiky a skoro sci-fi, pričom scenár sa postupne dosť zamotáva, čo celkovému dojmu zo snímky tento krát neprospelo. Ale Rachel McAdams je jednoducho magická, Bana síce príliš nezaostáva, McAdams jednoducho dominuje. ()

santiamén

Technicky dobře zpracované hollywoodské trháky s hereckou špičkou se těžko hodnotí. Nebýt právě profesionálních hereckých výkonů a líbivé kamery, popřípadě povedeného soundtracku, nejspíš bych hodnotila bez milosti. U Time Traveler´s Wife mám neodbytný pocit, že zakopaný pes bude už v románové předloze ("bestseller o lásce" hovoří za vše). I tak je zajímavé, že prakticky totéž, co funguje v Zápisníku jedné lásky, dokonce se stejnou představitelkou hlavní ženské role, v tomto případě naprosto selhává. ()

chaometic

Příjemná herečka a zajímavý scénář ovšem měl film začal nudit po 30 minutách....... Samotné téma v druhé polovině filmů nevyprávý o ničem... NUDA::::::::: ()

Xavi6

Na dané téma se odváží jen málokdo něco takového ztvárnit. Zde se ale jedná o parádní film. Když přehlédnu všechny ty fantasmagórie, tak jde opravdu o povedený film. Eric Bana patří k mým oblíbeným hercům a Rachel McAdams rovněž. Romantika na pravém místě rozhodně je, ale čakl jsem více nečekaný film, jinak to už vlastně dávno bylo předurčeno. ()

Landauer odpad!

HU-MUS! Lidi z reklamy versus cestování v čase. Nevím, kdo psal scénář, ale mám dojem, že nikdo, protože v tomhle filmu se vlastně lautr nic absolutně neděje. Jenom sledujeme přežvykování nápadu, že se dva maj rádi a jeden z nich furt mizí tu do budoucnosti, tu do minulosti. A to je všechno. Kdyby aspoň obšas zmizel do pravěku nebo moh zasahovat do událostí, který pak tu budoucnost změněj, ale to by chtělo právě nějakýho toho scénáristu, protože tohle už by vyžadovalo špetku přemejšlení. Takhle jenom sledujeme výjevy z reklam na dokonalej život made in USA čas od času mírně rozvířený nějakým tím problémkem, kterej ale v zásadě problémkem není a pokud jo, tak vycucaným z prstu u nohy. Jinými slovy 103 minut nudy, u který z vás v závěru tahaj slzy o sto péro těmi nejlacinějšími triky: houselmi ve fádním a prvoplánovým soundtracku počínaje a uslzenými dětmi a vůbec celým hereckým ansámblem konče. Jenom kýčůmilovný nevzdělanec může tomuhle plýtvání filmovým materiálem a umem filmových pracovníků dát víc než jednu hvězdičku. A to ještě fakt nevím, za co by ta jedna hvězdička měla bejt! ()

Beaumont07

Viem, že námet cestovania v čase so sebou nevyhnutne prináša isté paradoxy ale tak veľa, ako ich bolo v tomto filme, som ešte nevidel. Film sa totiž vyvíja klasickým naratívnym štýlom, v ktorom toho hlavná postava vie najprv málo ale počas filmu sa toho dozvedá viac a viac, až má na konci úplnú vedomosť. Vedomosť o čom? V prípade tohto filmu ide o Henryho vedomosť o svojej minulosti, budúcnosti a rôznych míľnikov v jeho živote. Vzhľadom na jeho schopnosť pravidelného cestovania v čase tam a späť je predstava nevedomého Henryho úplne absurdná. Všetky scény ohľadom nevedomosti o tom, či bude mať dieťa (vôbec jeho pokus sterilizovať sa), ako zomrie, ako sa bude vyvíjať jeho vzťah s Clare a podobne sú nezmyselné, pretože to všetko už musel ako cestovateľ v čase vidieť. Film je však zároven príliš chaotický a vôbec divákovi nepomáha. Nevieme, ako často mizne, na ako dlho, či sa stále vracia ten istý, ako je možné, že sa vždy objaví na správnom mieste a všetky tieto veci sú mimoriadne podstatné pre pochopenie jeho vzťahu s Clare, o ktorý tu ide, keďže sa jedná o romantický film. Ich vzťah je zas vykreslený povrchne, neuspokojivo a hlúpo. Clare pozná veľmi dobre schopnosť, ktorú Henry má, napriek tomu sa zaňho vydá a potom je celá vykoľajená z toho, že Henry podchvíľou zmizne, a navyše ho obviní z toho, že ju nechal samu na Vianoce, pričom obaja dobre vedia, že to nebola jeho vina. A prečo ho má vlastne tak rada? To je základná otázka romantického filmu- ako a prečo sa dá pár dohromady, v čom sa dopĺňajú, odlišujú atď, čím sa určuje dynamika a celková zaujímavosť filmu . V tomto filme ho však Clare miluje od prvej scény a nikto nevie prečo. Preto je tento film povrchný nielen ako sci-fi ale aj ako romanca. Jediné, čo Clare a Henryho ako pár robia je riešenie Henryho cestovania v čase. A jediné čo vo filme robí Henry je, že mizne v tie najhoršie chvíle a zvyšok času sa snaží napraviť spôsobenú škodu. Základný logický paradox, s ktorým sa v tomto filme nedokážem zmieriť, je však tento: Clare na Henryho čakala celú svoju mladosť kvôli tomu, že dospelý Henry navštívil mladú Clare a povedal jej, že budú raz spolu. On to však spravil len preto, lebo mu to oznámila dospelá Clare, keď ho na začiatku filmu stretla! Kto teda v skutočnosti inicioval ich vzťah? Odpovedať na túto otázku je asi také jednoduché ako vydeliť nulou...2/5* ()

Simbet

Tak původně jsem si říkala: "to nemusí být špatný", když jsem viděla, kdo tam hraje, tak zase: "to nebude dobrý" (nic proti Banovi, ač ho neprožívám, ale Rachel McAdams vyloženě nemusím a podle mě ani neumí hrát), ale nakonec to špatný nebylo. Začala jsem se ale více koncentrovat až v druhé půlce, kdy to nabralo na dramatičnosti. Bláboly o lásce mám ráda zabalené v jiném obalu. ()

peetriss

Víc než v čase jsem se cítil zakletý ve špatném scénáři. Jedná se o kýčovitou povrchní romantiku zabalenou do sci-fi kabátku plného nelogičností a kusovitosti. Vznikl tak nevýrazný a vysoce nazajímavý film, který sází na dojení emocí okamžiku, na smysluplnost děje se zde však nehraje. Režisér Schwentke se snaží, to mu neupírám, to ale nestačí, navíc co pozvedne charismatická Rachel McAdams, toporný Eric Bana zase shodí. S vysokým ratingem na ČSFD se nemohu bohužel ztotožnit. ()

Theresia

Nijak originální téma a místy jsem se i nudila, skoro mi to připadalo jako nepěkné napodobení Podivuhodného případu Benjamina Buttona, ale nakonec se mi to líbilo. Dávám čtyři a sama sebe nechápu. ()

Marys

Veľmi pekný film. Žiadne veľké otravné strhujúce dotvárania dramatickej atmosféry, prirodzene precítený film, s kvalitným námetom, ktorý rozhodne upúta svojou jednoduchou kreativitou, ľahkosťou. Ničím netlačí na pílu, či slzné kanáliky diváka, tie sa o svoje postarajú prirodzenou cestou, a tým, ako je film skvelo premyslený má u mňa jednoznačne za plný počet. ()

lareinna

Netradičný, zaujímavý film, zo začiatku mi to prišlo prehnané, ale potom boli chvíľky, keď si človek povedal..tak toto ma dostalo. Štyri hviezdy dávam preto, lebo tento film nepatrí do kategórie "pozrieť a zabudnúť o čom bol"... ()

Pompaj

Velmi neobvykle pojatý romantický film. A už vůbec s neobvyklým pojetím cestování časem. Při sledování jsem si byl stoprocentně jistý, že takhle to je správně. Po naskočení titulků mám už smíšené pocity. Jestli to byl záměr, tak klobouk dolů. Ale když to tak vezmu nemám co říct negativního. Rozhodně bezvadný film s skvělým castingem ( role všem parádně sedly, obzvláště děvčátkům, ty byly kouzelné), magické hudby ( ta se vážně povedla) a netradičním scénářem ( zase to skončilo špatně a nebo tak napůl...). Váhal jsem mezi 4* a 5*, ale dám pět za ty podivné pocity po skončení. 80%. ()

Tomyfrok

Nepopsatelně silný vnitřní pocit, který se dostavil se závěrečnými titulky, mě donutil hodnotit možná více, než bych ještě pár minut před skončením filmu zamýšlel. A o tom filmy jsou. Velmi si vážím řežisérů, kteří dokáží na téměř dvě hodiny zaměstnat můj mozek takovým způsobem, že ještě pěknou chvíli po skončení filmu stále pracuje a rozjímá nad právě zhlédnutým. První slabá půlhodinka není ničím zajímavá, ale jakmile odplyne, jste plně zakořeněni v ději a nastává to pravé drama. V Zakletý v čase se střídají slabší místa s těmi silnými, ale ty na mě zapůsobily natolik, že byl výsledný dojem velmi radostný. Přestože se jedná o poměrně složitou hru s časem, autor má vše pečlivě promyšlené a pozorný divák by se neměl ztratit. Popřípadě se může vždycky podívat znova. Já to asi určitě někdy udělám. (80 %) ()

Trash

Ono by to bylo jinak celkem fajn, ale myšlenka "genetické poruchy", díky níž hlavní hrdina skáče v čase, to je na mě trochu moc. Navíc kdyby se takto v různých datech někde náhle vyskytoval a jinde zase náhle mizel stejný člověk, pokaždé vypadající na jiný věk, asi by to už někomu trochu divné být časem muselo, zvlášť když se to málokdy obešlo bez incidentu... Ten už skákal spíš i v jiných dimenzích. Za tohle bych dal nejraději jen ** a půl. ()

Nethar

Nenáročný filmeček na večer pro celou rodinku. Nečekejte nic extra a těch 103 minut docela příjemně zabijete. Není třeba se bát nějakých složitostí v cestování časem, je to docela jednoduché. ()

Rada

Verbal se svým komentářem naprosto trefil a to tentokrát ani nepoužil žádná sprostá slova. U mě tentokrát romantika nezapůsobila, dramat je ve filmu poskrovnu a sci-fi je asi to, jak několikrát ve filmu spadne na zem oblečení. Vysoké hodnocení, který tento film nezaslouženě má, je založeno pouze na oblíbenosti obou hlavních hereckých představitelů. ()

Yardie

O chlup lepších 70%. Z počátku mi tam chybělo trošku vysvětlení, jak a proč to tak funguje a vrtalo mi to hlavou. I když později jsem nějaké vysvětlení dostal. Každopádně film má zajímavý nápad, zpracování možná mohlo být trošku lepší, ale není to špatné. Film bych rozdělil na dvě půlky, kdy první byla taková rozvláčná, pomalejší, romantická, ve druhé to chytilo trošku šťávy a začalo se něco více dít. Jinak co k tomu více říci, nevím. Herecké výkony standard. Takže, když to vezmu kolem a kolem, nebylo to zlé, ale taky nic extra. Na jeden kuk, neurazí, nenadchne. Howgh! ()