lennyd

V genové matematice aby se čert vyznal. Jeden je černej, druhej je bílej a třetí, Henry (Eric Bana) zase cestuje v čase. Bohužel svoji vlastnost neumí moc ovládat, a tak jsou místa kde se objeví vcelku náhodná, a při svých cestách nemůže mít žádné vybavení (ani oblečení). Co ale může, je kontaktovat svoji budoucí ženu Clare (Rachel McAdams) ještě jako malou holčičku, a doprovázet ji při její cestě životem než se oba setkají ve stejném čase. Láska si nedá poroučet a brzy se chystá svatba. Ale dokáže Clare žít s manželovou poruchou? A nebudou mít jejich děti tutéž genetickou poruchu? ... Po skončení filmu jsem se musel nejdřív podívat, jestli tento film nemá na triku Darren Aronofsky. Tak moc mi Zakletý v čase připomínalo geniální Aronofského Fontánu (i když nyní zpětně vůbec nevím čím). Každopádně námět filmu je docela originální, což se dneska málokterému režisérovi podaří. Po herecké stránce jsem také nadmíru spokojen, Erica Banu mám docela rád (jako herce, samozřejmě :) ), a Rachel McAdams je tu tak slaďoučká, že by klidně ve filmu mohla hrát sama a stačilo by to :) Sice se Schwentkemu nepodařilo ze mne vymáčknout ani slzičku (oproti třeba Butterfly Effectu nebo, zůstaneme-li ve stejném žánru třeba v Time Machine), jinak bych uvažoval i o plném hodnocení... ()

majxik

Musim se priznat ze me tento film dost prekvapil i kdyz jsem od nej nic neocekaval, hlavnim tahakem je ze to neni odpocinkova gaucovka, coz jsem zjistil po nejake chvilce kdyz jsem se pomalinku ztracel v tom ktere jeho ja je kdy. ()

uiu

WTF? Místní hodnocení v červených barvách nechápu, ale asi proto, že romantické filmy jdou mimo mě. A především infantilní a naivní romantické filmy. Dva lidé, z nichž jeden trpí nemocí, kvůli které se přemisťuje v čase (:D ať žije sci-fi romance) a uplakaná zamilovaná dívka/žena, pro niž je osudovým mužem, ať je jí 8 let nebo 30. Citově labilní jedinci si u toho popláčou, jak je láska nádherná a nehynoucí a jak se dva lidé milují celý život, ti ostatní budou mít chuť na zvracení. ()

noriaki

No vida, kdo by řekl že ta sebestředná blondýnka z Midnight in Paris může být tak sympatická. Celou dobu dokázala působit jako ona vysněná ideální žena, a ani nevadilo že musela být zamilovaná za dva, protože Eric Bana mi přišel spíš jako trdlo, které se do vztahu zapletlo tak nějak omylem. Mimo ní není na filmu nic zajímavého. Zápletka sice působí slibně, ale podobných romantických časovek už jsem pár viděl, a většinou stály na lepším nápadu, a navíc lépe využitém. To že motiv cestování časem není uspokojivě vysvětlen je sice mrzuté ale budiž, ve filmech už byly k vidění větší podivnosti. Průměrná jednohubka se skvělou Rachel McAdams. ()

Diego

Tak trochu jiny Benjamin Button :) aspon ve mě vzbuzoval stejný emoce, někdy ukápne slza driv než se něco stane :) ()

sskrblik

Do té doby než jsem chápal to časový prolínaní tak to bylo hodně zajímavý. Ale když pak se objeví někde po své smrti a vlastně prakticky je tam Henry pořád, tak už na tom bylo složitý z toho něco pochopit. Nebýt toho cestování, je to romantickej film, který by u mě asi ty 3 hvězdičky nedosáhla, takhle to bylo alespoň o to zajímavější, jen jsem opravdu nepochopil některé věci. Ale rozhodně to nebyl špatný film! ()

Timak

Rachel mám moc rád, Erica poslední dobou taky snesu, námět mě hodně nadchnul, zpracování už tolik ne. Nevím, ten film na mě nějak moc nedejchnul. Přišlo mi dost chaotické, když mohl cestovat i do budoucnosti. Občas jsem se v tom sám ztratil. Dalo se z toho asi vymačkat víc - možná kdyby to uchopil jiný režisér ... 60% ()

drake31

Najväčšie prekvapenie roku 2009 ... nečakal som že ma to tak ohúri ... výborný výber hercov, dej, hudba ... dokonalé ... niet čo vytknúť. ()

JohnSmith

Nejsem milovník romantických filmů,ale mám rád Erica Banu. Příjemná romantika obohacená o cestování časem. Ve srovnání se starším Butterfly efect je to míň zajímavé a víc jde o tu romantiku.Nic co bych vyhledával,ale ani neházel do koše. ()

MIGHTTREE

Pospojované a mozaikové filmy řadím na vrchol fantazie scénaristů. Kdybych měl s nějakým filmem srovnávat, tak např. Mr. Nobody nezanechal ten dojem "dotažení do konce všech dějevých linek". Veliké překvapení. Původně jsem čekal tuctovou romantiku, ale dnes se nebojím prosadit si svůj názor. Top 10 roku 2009. ()

Brandon

Představte si sebe, že nevíte kdy, možná právě teď zmizíte a objevíte se nazí bůhví kde. A to jste si ráčili pořídit ženu a dítě. Uplyne nějakej čas (týden, měsíc, deset let), blik a jste zase zpátky. A tenhle nepředvídatelnej stav se pořád opakuje. Drahá polovička může s Vámi jen těžko plánovat budoucnost. Kde je nějaká zodpovědnost, nesobeckost? Beru, že mezipartnerská chemie je mocná síla, ale tohle přiohnutí přeromantizováného vztahu je nechutné. Henry měl hned na začátku nechat Clare žít svůj život a sám si prohnat hlavu kulkou, nebo se opít do bezvědomí a už se z něj neprobrat /žluťáckej zkracovač času/. ()

nevermore

Děravý patetický brak s extrémními nelogičnostmi, které se mi vážně nechtějí vypisovat. Každý na to přijde, kdo se nad tím zamyslí... ()

dANo

Rachel som v krátkom období videl vo dvoch podobných filmoch o cestovaní v čase (About time) a toto bolo veľmi slabé. Doslova nuda! A Eric Bana? Tak ten ma vo filme úplne iritoval... hrozný herecký výkon. Ženám sa to asi môže páčiť, ale myslím, že mužské publikum nemá veľmi čo oceniť (okrem Rachel). ()

hroubek

Zakletý v čase hodně povedený romantický film s nádechem nadpřirozena, jen má bohužel jednu velkou smůlu nebo lépe řečeno chybu, přes kterou jsem se nedokázal dostat. Tou chybou je výstavba příběhu v začátku filmu, která se hodně moc nepovedla. Jde o to, že začátek filmu je chaotický, nedává smysl a hlavně nevysvětlí pořádně pravidla světa, ve kterém se odehrává. Díky tomu první půlhodinku neustále přemýšlíte o tom jestli to má nějaký smysl a případně jaký. Naštěstí se to pak výrazně zlepší a začne to postupně dávat mnohem větší smysl. Hlavně se změní i styl vyprávění a herci mají mnohem více co hrát a tak nějak Vás jejich příběh začne dojímat a bavit. Eric Bana je ze začátku nesympatický, ale postupně čím více o něm víme, tím je to lepší a lepší a v samotném závěrů je naprosto parádní. Rachel McAdams je jako obvykle nádherná a taky moc dobře hraje. Romantické a dramatické momenty ve filmu moc dobře fungují, hodně se mi líbila scéna v zoo a v metru. Zakletý v čase si mě ve své závěrů málem získal a byl bych ochoten jít na čtyři hvězdy, kdyby nebylo toho špatného úvodu, který málem odradil od koukání. ()

Brain-D

Další s romantický filmy o cestování v čase "Lásky čas" či "Věčný svit neposkvrněné mysli" byli však o něco dál, ale i tak se jedná o nadprůměrný snímek s nezapomenutelným Ericem Banou. ()

blackJag

Klasicky působící melodrama s jemnými a neinvazivními sci-fi prvky, které provařenému tématu dávají rámcově málo vídaný originální směr. Potěšilo mne, že ve chvíli, kdy už toho cestování a smyček bylo v obvyklé rovině tak akorát a hrozilo, že začnu zívat, došlo k dramatickému mihnutí (ne nijak překvapivému, jen z logiky systému cestování časem pocitově nevyhnutelnému), které celý děj poposune o přesný kousek do správné pozice. Výsledek jako takový může se zdát trochu kostrbatý, protože své výhrady divák mít prostě bude, ale díky přirozenému Banovi a velmi příjemné McAdamsové určitě nepůjde o ztrátu času. 80% ()