Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

longercz

Je strašná škoda, že celá první řada byla jednoduše průměrná, protože ve druhé se to parádně rozjelo. Bohužel to ale už nestačilo a tak tu máme další hanebně otevřeně ukončenou Stargate (po Atlantis samozřejmě). 1. řada 3*, 2. řada 5* ()

asentra

na sg1 jsem koukala kvůli jackovi, danielovi, sam a teal'covi, na atlantis už jenom kvůli rodneymu a u sgu už nějak nevim. nemám nic proti tajemným osudům a troše toho intrikaření, tady se mi ale zdá, že to tady trochu přepískli a fakt, že prvního mimozemšťana potávají až v 11.díle...jejich předchůdcům se podařilo naštvat půlku galaxie už v díle prvním. a i ten begbie zkrotl tak nějak moc rychle. ()

Fifipek

SGU je jiné, ponurá depresivní atmosféra převzatá z BSG, prakticky žádný humor či odlehčení. Zatímco SG-1 vše vždy efektivně vyřešila, zde se řešení problému nakonec v křeči také najde,ale jen za cenu toho,že se hned objeví problém jiný. Každému to sedět nemusí, ale myslím že je to docela dobrá alternativa k předešlým dvěma seriálů. Přítomnost OŃeilla,Carterové či Jacksona vždy potěší. Jsem zvědavý, jak bude pokračovat seriál druhou sérii,když ta první končí docela solidní řeží... ()

Blondak80

Po 20. díle musím říct, že takovou sračku jsem nečekal a obzvláště scénáristi by s eměli vzpamatovat. KDE JE NĚJAKÝ OPRAVDOVÝ SOUPEŘ, NEJLÉPE Z ŘAD MIMOZEMŠŤANŮ?? Co tím scénářem chtěl kdo říct? Neuvěřitelné. ()

fogs

Chápu proč se mnoha lidem nová SG:U nelíbí. Je úplně jiná jak SG 1 nebo Atlantis. To se mi na ní ale líbí. Doufám, že druhá řada bude stejně temná jako ta 1. Některé písničky na konci každého dílu fakt zabíjej... Nejpovedenější Stargate! ()

Viky.05

Viděl jsem 34dilu a mam takove tušeni, že tady mame nějakou novou telenovelu. Až na par dilu řeši pořad jen kokotiny a přitom nic nevyřeši a vše se vrstvi na sebe jak ve Ztracenych. Bože dej at si ti scenaristi daji facku(nebo 2- resp. čim vic, tim lip) a začnou tam davat emzaky, kteři chcou strašně moc Destiny. Jak řikam, až na par dilu děsna nuda- 18.6. Po dokoukani na ostatni dily zvedam na 3* a těšim se na dalši řady- když už to tak blbě skončili :) ()

Cruchot

Výpravná sci-fi telenovela - tvůrci Stargate se chvályhodně vydali jiným směrem, ale výsledek je trpkým zklamáním. Ani první série Atlantis mě nijak zvlášť nenadchla, ale vše zachraňovala sympatická ekipa hlavních protagonistů, nadhled a vtip. Universe nemá (až na čestné výjimky) ani to. A pokud jsem snad doufal, že ve 2. sezóně nastane zlepšení, tak bohužel opak je pravdou. Zápletky jsou ubohé, nudné i nesmyslné a seriál spěje do pekel. Podepisuju se pod komentář Dan 9K či DJkoma. ()

MrGregor

Jsem zarytý Stargateák a viděl jsem snad všechny díly SGA a určitě všechny díly Atlantis, ale co se autor snažil říct či ukázat Universe opravdu nevím... nevím jak vám, ale mě se hlavní postavy zdají jako sprosté a nepovedené kopie či směsice O'Neillů, Carterových, Danielů, Tal'ců, MacKayů, Shepperdů... však mě chápete... je to SG, má hezké efekty, ale na originál a Atlantis nemá ani postavami ani příběhem ()

Vorima

SGU je v mnoha věcech jiná než SGC nebo SGA, což je ale DOBŘE. Narozdíl od SGA to není klon SGC s jiným obsazením, jedná se prostě o JINÝ seriál, který má společné jméno a universum. Nic víc. Nenechte se vyděsit komentáři a dejte tomu šanci! Jediné, čím tenhle seriál trpí je nevyrovnaná úroveň dílů a rozvržení seriálu jak z 90. let - pomalejší rozjezd na seznámení s postavami a situací a pak až nějaká ta akce - koneckonců SG na tom bylo stejně. Osobně si myslím, že druhá série už je povedená a bylo by pěkně našlápnuto na třetí...škoda. ()

Jordan.17

Zajímavý, přesto úplně jiný než původní série sg1. Atlantis mě nebavil vůbec, protože se snažil napodobit nebo navázat na sg1, tohle si jde vlastní cestou a pojetí je jiný. Než o boj s mimozemšťany a akci tady jde o "neznámo" a vztahy mezi jednotlivými postavami. Narozdíl od sg1 tu pak taky narazíte na příjemný "songy" (většinou na konci/začátku dílu). ()

FrantaHr

Spin-off od původního SG. Obsahuje především více propracované postavy a jejich život, seriál není jen suché sci-fi. K jednotlivým dílům je velmi vhodně zvolena dramatická hudba, která nádherně dokrášluje atmosféru. Jako velký plus také shledávám, že jednotlivé díly na sebe většinou navazují a tudíž tvoří jeden celistvý příběh. Veliká škoda, že se seriál nakonec zrušil a skončil 2.sérií. Konec byl ale takový, že je možné na něj navázat, tak snad třeba jednou... Moje celkové hodnocení 90%. ()

Rikky007

Tohle se nějak nepovedlo už v konceptu. Snaha o velké novátorství a co nejmodernější pojetí byla spíš kontraproduktivní. Skoro všichni herci jsou neosobití a toporní, ze všeho nejvíc bohužel ústřední postava. Bylo to pojato až příliš vážně a SGU postrádá nadhled a vtip původního seriálu. Mohla to být zajímavá variace na Star Trek: Voyager, ale bohužel. ()

darkreider

Povedzme, že zo začiatku to ešte malo esá v rukáve, ale posledných 10 častí už je na dne a nič iné ako ukončiť seriál si to ani nezaslúžilo. Nebolo to logické, dramatické, iba všetky známe klišé nabalovalo na značku SG... ()

Kostexx

Pro mě jako velkého fanouška Stargate, co myslel při příležitostné masturbaci na Carterovou je to velké překvapení a musím říct, že Stargate SG1 byla pohádka, protože tohle je sci-fi pro velký kluky a Robert Carlyle táhne celý seriál, jako moravák na tahu po hospodách. Jen škoda, že tento zážitek skončil po dvou sériích a mně nezbylo nic jiného, než se vrátit ke své přítelkyni do postele. ()

palmrus

Tohle bude určitě můj nejdelší koment. Jedinej důvod proč jsem tomu nedal odpad, je výbornej výkon Roberta Carlyla AKA doktora Rushe, zbylý postavy jsou mi absolutně nesympatický a serou mě. Další a pro mě zatím poslední zajímavější věcí je loď Destiny. Stargate a Stargate Atlantis jsou jedny z mých nejoblíbenějších seriálů, proto nechápu, kterej koumák vzal dobře fungující koncept prozkoumávání vesmíru a neznáma a pod nálepkou Stargate Universe mi naservíroval Velmi křehké rodinné vztahy ve vesmíru. Prozkoumáváni lodi a vesmíru je v tomto seriálu až na druhé koleji hlavní jsou milenecké peripetie plukovníka Younga, který asi každý den začíná tím, že si do řitě strčí anální kolík velikosti XXXXL, aby pak celý díl mohl rozdávat ty jednotvárné, nabubřelé grimasy. Další kuriozitou je prostorově výraznější mladý Ílaj, ten dokázal neuvěřitelnou věc. Vytáhli ho z baráku, kde pořád akorát hrál PC hry, a během několika dní je z něj expert na celou loď Destiny a hravě svými schopnostmi, které nabyl pomocí instruktážních DVD předčí i doktora Rushe. Díky svým vlezdoprdeláckým kecům a debilním, a rádoby milým výrazům je pak tento řiťolez oblíbený všemi členy posádky a všichni se s ním kamarádí atd atd až mi pomalu příjde, že po plukovníku Youngovi a doktoru Rushovi je tento roztomiloučký pašík třetí nejvlivnější postavou na Destiny. Takhle bych mohl pokračovat u všech ostatních členů. Mezi další trny v oku patří Cloe a poručík Scott, a kdo u mě nedávno povýšil z hodnosti trn v oku na osinu v prdeli je poručík Tamara Jonesová. Je totiž těhotná. A hádejte s kým? S plukovníkem Youngem. To se nám to ale zamotává. To je invenvce... Už se těším až se bude dalších pět dílů odhodlávat, že mu to zdělí. Z postav co stojí za zmínku, kromě doktora Rushe je pak ještě vojákyně Jonesová co se pyšní přírodními dudami číslo 5. Ó božínku jak mě vždy stoupne nálada když se objeví na obrazovce (a přiznávám, že nejenom nálada). Důvod proč je tenhle koment delší než všech mých 66 předešlých je ten, že jsem opravdu velmi hluboce zklamán z toho jak se zatím Stargate Universe vyvíjí. Zatím jsem shlédl 12 dílů, jsem tedy za půlkou první série, a opravdu doufám, že mě zbylých 28 dílů přesvědčí hodnocení trochu zvednout a možná i poupravit tenhle sloh, přeci jen tenhle seriál je z univerza, ze kterého jsou i dva mé TOP 10 seriály..., Úprava č.1: do konce 1 série se podle mě seriál trošku zlepšil, přidal jsem hvězdu, doufám, že budu moct pokračovat. Po půlce druhé serie další hvězda plus. Konečný verdikt, je teda 4* možná i s plusem, ale 5 dát nemůžu, dost dlouho jsem si zvykal na tu hodně odlišnou atmosféru. Nakonec ale jsem byl hodně spokojený, i přes ty krušné začátky. ()

PEZ

Stargate Universe prekopal celý Stargate "universe". :) To nie je že iný pohľad na vec, to je úplne nový koncept. Na jednej strane ma to tešilo, pretože vždy je fajn dostať niečo nové, avšak tu bola zmena tak veľká, že mi chviľu trvalo si zvyknúť. Navyše keď mi chýbali pôvodné Stargate seriály. Totižto Stagate Universe zmenil jednak miesto diania celého príbehu (odohráva sa na vesmírnej lodi) a aj koncept - každá časť nadväzuje na tú predošlú. Zrovna tak som si musel zvyknúť na nové postavy a pri prvej sérii som mal pocit, že aj tvorcovia sa ešte len hľadajú. Ale podarilo sa a od druhej série som bol poriadne chytený a práve keď kvalita gradovala prišiel koniec. Druhá séria skončila takým cliffhangerom, že by som štúdio zabil za to, že nespravili ešte aspoň jednú, uzatvárajúcu časť. NAŠŤASTIE príbeh následne pokračoval v comicse, ktorý všetkým fanúšikom odporúčam. Dozvedia sa tam, čo sa po skončení seriálu dialo ďalej. :) Celkovo mierne nadhodnocujem, najmä kvôli tomu, že kvalita šla postupne hore a fakt je veľká škoda, že sa seriál nedočkal tretej série. PS: Som rád, že sa v pár dieloch na pár minút objavili aj staré známe postavy zo SG-1. ()

dalziel

Šampanské bez bubliniek.Lepšie prirovnanie ma nenapadá.S SG1 a Atlantis neporovnateľné.Slabota vo všetkých smeroch. ()

dessa

Zatím zjištěné klady: ponurá atmosféra, vynikající hudba, na seriál slušné vizuální efekty (např. destrukce planety). zatím zjištěné zápory: Robert Carlyle (tenhle herec je mi antipatický již od dob Trainspottingu a Do naha!). 4.10.2009 22:44 Nějak nechápu, jak se může najít 66 lidí, kteří po shlédnutí prvního dvojdílu můžou vystřelit hodnocení seriálu... 23.10.2009 23:59 Po prvních 4 dílech mi seriál připadá o něco slabší než Atlantis a SG-1, Carlyle je pořád špatnej... 14.11.2009 22:45 Po osmi dílech bohužel musím konstatovat, že se jedná o velmi špatný pokus přiživit se na výborném seriálu... Jediné, co je na seriálu zajímavé a kladně hodnotitelné, je ponurá hudba. Dějově jsou jednotlivé epizody opravdu slabé, charaktery postav dost plytké... Tak nevím, jestli vůbec budu sledovat dál... Taky jsem konečně vystřelil hodnocení, na víc to v tuto chvíli opravdu není...4.4.2010 po odvysílání 11. dílu přidávám třetí hvězdu, že by to konečně začalo být zajímavé? 13.6.2010 Po skončení první série: tak vracím zpět na 2 hvězdy, vlastně ani nevím, proč na to pořád koukám... Řeší se tam naprosté hovadiny, charaktery jsou snad s výjimkou Elie a seržanta Griera tak nesympatické, že by mi bylo v podstatě jedno, kdyby zdechly. A hlavně, chybí pořádný soupeř. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace