Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Caelos

Tak vám nevím. Ten film je samozřejmě strašně debilní, ale nemůžu říct, že bych se celou dobu nějak nudil. Cage zde byl naštěstí celkem neviditelný, ale toho křižáckého rytíře jsem mu moc nežral (byť teda vypadal více dobově, než takový Ron Pearlman). Jednoduše, je to takový ten kolísavý film, jednu chvíli zaujme, jednu chvíli se zajímáte o něco jiného mimo obrazovku. Co mi ale hodně vadilo, byl konec, ten byl fakt vytlačený odněkud z velbloudího konečníku... ()

Lacike

Namet je v pohode. Cage prekvapivo tiez. Perlmanovu charizmu nezadupe do zeme akakolvek velka sracka, takze aj tentokrat si ukradne par scen pre seba. Lenze rezia je neskutocne odflaknuta. Akcne sceny neprehladne a nezaujimave. Naviac ich este degraduju triky na urovni "Hallmarkovskych velkoprodukcii". Atmosfera skoro ziadna. No a tempo filmu nemastne neslane. Proste konstantna nuda, ktora mi sice tlak nezvysila ani od zlosti, ale ani od vzrusenia 4/10. Solomon Kane je uplne ina liga, ktorej nejaka carodejnica nesiaha ani po clenky. ()

Gwaihir

Ačkoli se zpočátku může zdát, že půjde v podstatě o dobrodružnou podívanou, záhy je všechno jinak a začíná těžká pouť temným světem pustošeným zlými silami. Atmosféra cesty, jejímž cílem je dopravit dívku obviněnou z čarodějnictví k učeným mnichům, je celkem strašidelná a slušně podepřená hudební složkou. Přímočarý děj však vrcholí, trochu překvapivě, akčním způsobem, namísto komornějšího závěru, jenž by jistě celému příběhu slušel víc. Zajímavé je herecké obsazení včele s výbornou Claire Foy, v němž nikdo výrazně nezaostává. 60% ()

6thSun

Závěrečná bitka s démonem to na poslední chvíli vytáhla na tři hvězdy, přestože vypadal a mluvil jako strašidlo z Vikýře. 50% ()

Terva

CITÁT - Knězi, nakonec shoříš v Pekle.......... Duo Felson ( Ron Perlman ) a Behmen ( Nicolas Cage ) nás uchvátí svým sarkastickým dialogem v sérii bitev v letech 1332 až 1344. Velice povedený úvod filmu. CITÁT - Nemáš pocit, že Bůh má těch nepřátel nějak moc ? Na scéně se zjevuje Hageman a bude doprovázet naše duo na cestě do Severacu, kam mají odvést zajmutou čarodějnici. Jedna Hagemanova věta přinejmenším potěší českého diváka - CITUJI - Mám přehršle spokojených zákazníků, odtud až po Prahu.......... Cesta do Severaku je provázena dobrodružstvím, akcí i napětím. Povedený snímek u kterého jsem se rozhodně nenudil. Čarodějnici Annu si zahrála Claire Foy. Scénář napsal Bragi Schut a hudbu dělal Atli Örvarsson. Za kameru se postavil Amir Mekri a některé jeho záběry jsou opravdu povedené. Třeba průchod kamery skrze rozbité okno, nebo záběry z bitev. Bonus na dvd obsahuje také vystřižené scény ( 9 : 20 ) a alternativní konec. Konec samotný se mi moc nelíbil a trochu bych ho promíchal s koncem alternativním. Udělal bych takovej alternativní konec alternativního konce. Toto byl příběh o černém moru, já to vím......... ()

Chermy

Na blbost je to překvapivě místy docela pěkně udělaná blbost :-)) Asi mi tu po dlouhé době Cage vadil nejmíň a navíc s Perlmanem tvoří docela sympatickou dvojku.. Důvod proč se na to podívat to ale není. ()

moviesfan

Bohužel jsem měl o filmu jinou představu, takže pro mě je to spíše zklamání. Vlastně i kdybych neměl žádná očekávání, tak bych s výsledkem stejně nebyl spokojen. Příliš akční fantasy mi to nepřišlo, stejně tak mě nezaujala historičnost a dobové umístění. ()

JohnCZ

Oddychový fantasy akčňák s pěknými efekty a povedenou hudbou, který si na něco víc ani nehraje. Cage hraje tak nějak klasicky, Perlman ho solidně doplňuje, ale největší výkon dle mého podal můj Misfits oblíbenec Robert Sheenan. Scénář samotný je velmi obyčejný a plný logický děr, ale to mi ani tak moc nevadilo. Příjemně se na to koukalo a to je myslím hlavní. 3* ()

evilmind

Děsivě nudná žánrová mainstreamová věc, o které když hned nenapíšu někam komentář, tak promeškám jedinečnou šanci - protože zítra už nebudu vědět, o čem to bylo. Zcela vyjimečně za to nemůže Cage, na tom filmu nefunguje nic. ()

corpsy

Občas potrebuje filmové plátno okoštovať aj takýto kus nenáročnej zábavy, kde to všetko praská bičom béčkovosti. Ak si odmyslím takmer úvodnú koláž bitiek počas krížových výprav ( tá sa tu veľmi nehodí, aj keď má v deji svoje zastúpenie ), je to vo všeobecnosti komorne podaný snímok, ktorý sa odtrhne z reťazí až ku koncu. Má niekoľko dobrých scén ( na visutom moste ) a herecké výkony sú presne na tento žáner uspokojivé, teda až na Nicolasa Cagea, ktorý je tu až príliš nevýrazný, aj keď paradoxne hraje hlavnú úlohu. A preto som sa radšej sústredil na Rona Perlmana, ktorý je opäť tým starým dobrým, vedľajším hláškarom. ()

Crazer

Definitivně jasno - Cage už nikdy více rytířem. Do role mi prostě nepasoval, neříkám, že všechno bylo špatně, ale levné digitální triky jsou už prostě nudné. ()

liquido26

Much měl tento snímek docela dost, ale tak nějak to bylo jako celek v pohodě, prostě béčkové středověké fantasy s fousatým Cagem. Nenudilo, neurazilo, nenadchlo :-) ()

Kevin 3171

Hon na čarodejnice a Nicolas Cage, sice nevím jestli mu tahle role sedla, ale zas to tak hrozný přece nebylo ne? Žádný filmový trhák to nebyl pravda, ale docela se mi to i líbilo a vůbec jsem se nenudil. A to na tomhle snímku cením. 70% ()

PauloZ

Podstatně lepší neš blbůstka Čarodějův učeň, ale pořád se jedná o béčko, kterému v určitých chvílích chybí peníze. Což je škoda, protože jako celek se jedná o dosti podařené fanatsy s dobrým námětem a solidními scénami. Poslední půlhodinka je velice dobrá a hned po skončení jsem chtěl dát 4*. Po lehkém vystřízlivění dávám pěkné 3*, protože přece jenom jsou tam místa, kde by se dalo hodně pilovat. Ale neni to tak špatné a s Cagem nemám obecně žádný problém. ()

curunir

,,BUDEME POTREBOVAŤ VIAC POSVÄTENEJ VODY." __ Dlho už moju myseľ opantáva predstava poriadneho špinavého, temného historického filmu zo stredovekej Európy bičovanej morovými ranami a obohatenej o mysticizmus v podobe honu na čarodejnice a inú Satanovu háveď nachádzajúcej svojho úhlavného protivníka v katolíckej cirkvi. Rysoval by sa do podoby historického trileru (kľudne aj hororu) v štýle ,,Mena ruže" či tomuto filmu príbuznej ,,Čiernej smrti". A síce som od ,,Season of the Witch" nič takto obohacujúce nečakal, jeho profil som sa rozhodol až do jeho pozretia vôbec nesledovať. Smrteľnou je už kombinácia Cage a stredovek , čo sa však nestalo, vo výsledku som bol príjemne prekvapený. Pre triezvo uvažujúceho diváka sa ,,Hon na čarodejnice" javí len ako taká ,,blbůstka" , ktorou aj samozrejme je, avšak so skvelou atmosférou, rovnako príjemným vizuálom a solídne hrajúcou Claire Foy, navyše všetko zabalené do tuzexových 83 minút čistého času počas ktorých sa stačíte sotva nadýchnuť. Krivo som sa usmieval len pri otrasných digitálnych trikoch, lepšie disponujúcimi v hociktorej súčasnej TV zlátanine a takých prevarených a prvoplánových posledných 20 minútach. Nehovorím, že ak by sa scenáristovi v závere trocha viac rozkrútili kolieska vytiahlo by sa všetko na 4*, scelenie s príjemnými 2/3 by bolo flexibilnejšie. (2949. hodnotenie, 417. komentár k filmu) ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor