Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Ruut

No v podstatě hodně podobné jako Solomon Kane a podobně zbytečně zabité. Tzn - strašně moc bláta, hnijících mrtvol, hnisu, hnijících mrtvol ... hnisu, hnijících mrtvol ... a obtloustlý Nicolas Cage, který se tváří jako by právě dostal nabídku natáčet hned novou trilogii svého hvězdného filmu Rituál (chápej jako by mu opět ulítly včely). P.S. Duel Hellboy vs. Ďábel je cool. ()

-OverLord-

Tak to byla celkem slušná řežba a oddychová záležitost. Výborně hrající Nicolas Cage má pořád co ukazovat a dokáže z lehce nadprůměrný fantasy slátaniny udělat něco o hodně víc a drsnej hláškující Ron Perlman mu v tom dobře sekunduje. Film neztrácí celou stopáž tempo a tam kde mě Solomon Kane krapet zklamal (konec) tak tahle jednohubka dobře vynahrazuje. ()

S.Quentin QUALE

Tady jsem si musel oddychnout, protože jsem čekal daleko větší průser. Ne že by to bylo něco extra, ale do škatule průměr to může bez problémů spadnout. Vůbec to není odfláknutý, obsazení je s přehledem áčkový, kdy sice Cage je do této role vsazen úplně omylem, ale zato potěší Ulrich Thomsen, Claire Foy a Ron Pearlman. Celkově je to drsné téma zpracované velmi light, tedy spíše dobrodružně. 60% ()

Allien.9

Nenudila jsem se, k nadšení mám ale daleko. Úvod zbytečný, prostředek zábavný, rozuzlení dobré, nicméně tak blbě podané, že se divák spíše naštve než zaraduje. Skutečně potěšil akorát Robert Sheehan, kterého můžu po "Misfits" kdekoli, kdykoli a jakkoli. Ach ti Britové...;-) ()

mchnk

Nepovedená záležitost, s úhlednými upravenými blond i černovlasými čarodějnicemi, vinnými či nevinnými a pohádkovým scénářem. Naprosto nepřesvědčivý Cage, si zde se známou držkou Perlmanem, po desítkách let vraždění ve jménu boha uvědomí, že zabíjet ženy a děti je trošku moc a vydávají se do neznáma napříč osudu. Díky nesmyslnému scénáři, se v prvním městě kam dorazí, zaplete do výpravy někam do Severákova a pohádka má jasný cíl. Spasit, tehdy asi jen Evropu, před morovou ránou a přitom si trošku pohrát s vlastními morálními hodnotami. Ještě méně jak tuctovej scénář má vše, směšné dialogy z 21.století, na poslední chvíli padající lanový most, od začátku do konce stejné herecké výrazy a hrdinské pohřbívání. 2 za dobré prostředí, to ale z peněz vynaložených na tuto komickou snahu je povinnost. ()

Javert

Nejen, že by lepší scénář zvládl i mentálně postižený prvňák, ale zejména Cageův "výkon" tady bije do očí ve smyslu naprostého hereckého failu, kdy sám sebe zesměšňuje, místo aby si zachoval zbytky jakéstakés důstojnosti (nabyté zejména v 90s). Za pozitivní zmínku bohužel stojí jen slušná triková a naprůměrná atmosférická stránka. Když k tomu všemu kromě výše zmíněného připočítám tupé dialogy a stokrát viděné zvraty, vyjde mi velmi slabý a průhledný pokus svést se na populární vlně středověké fantasy. ()

liskam

Osbně jsem čekal víc...1/3 filmu mi přišla odfláknutá,2/3..jako kdyby si herci nebyli jistí v čem to vlastně hrají..(nevím proč,ale nevěřil jsem jim) :-(... a finále by se mělo spíše jmenvat "vymítač dábla"... (Černá smrt se Seanem Beanem se mi líbyla o poznání víc) ()

Goldbeater

Akční digitální mišmaš všeho o čarodějnicích, inkvizici a moru. Tak krutá a absurdní látka je zde zfilmována tak lehkomyslně a bez jakékoli kritiky či poučení. Herci přehrávají jak jen to jde a jejich osud je zpečetěn vždy jak podle šablony. Za pochvalu stojí masky. Těla zbědovaná morem jsou opravdu dost realisticky nalíčena a i vizáš kardinála (Ch. Lee) vzbuzuje dojem. Ale stále myslim, že na tenhle film raději hodně rychle zapomenu. ()

mzss1

Škoda, první třetina filmu byla hodně dobrá, dost mi sedl i Ron Perlman jako parťák Nicolase Cage ve filmu. Hudba průměr, akce nic extra krom první třetiny. Příběh byl zvláštní. Film měl děsivou atmosférou, alespon se nevdělo co se bude dít dál - nepředvídatelnost. Konec docela ušel. Chvílemy byla nuda trochu. Pro ale jen za 50% = *** ()

kingik

Cage je definitivně zpět a stylově nakopává zadky démonům. Dva zběhlí křižáci Behmen a Felson dostanou na starost eskortovat dívku obviněnou z čarodějnictví do stovek kilometrů vzdáleného opatství Severak. V něm se nachází kniha mnichů, která má zlomit kletbu čarodějnice, kterou v podobě epidemie moru údajně seslala na město. Jak už to tak bývá bude to větší peklo než jaké zažili na bojištích na svých křižáckých výpravách. Behmen je zpočátku přesvědčen o dívčině nevině a žádá, aby se jí dostalo spravedlivého soudu. Jenže vzhledem k podivným událostem, které zažije na cestě do opatství si už tak její nevinou jistý nebude. Cage s Perlmanem jsou dobrá dvojka a je skvělé, že se neuchýlili k nějakému přehrávání svých postav za cenu laciného hláškování a zavděčení se náctiletému publiku. Ve svých rolích jsou bezvadní, ale mají k sobě jednu soupeřku, která je převýšila a tou je pro mě do té doby neznámá Claire Foy. Svojí kreací nahnala strašidelného jedu do žil, ale na strašidelné atmosféře se podíleli vlastně všichni svorně a doménou režiséra Dominica Seny byla vždy dynamická akce a nikoliv dialogy na které nikdy moc nebyl, ale hlavně poprvé umí pracovat s atmosférou. Slabinou je uspěchané CGI finále, které by klidně sneslo ještě nějakou čtvrthodinu navíc, ale to bych chtěl asi moc, ale stejně je zarážející krátká minutáž filmu. To však nic nemění na tom, že tahle dobrodružná cesta o přepravě jedné čarodějnice je napínavá a po dlouhé době můžu prohlásit i příjemně strašidelná a nepříliš předvídatelná. A stejně žádný podobný film dlouhou dobu neuvidím a ani jsem předtím neviděl a proto uděluji plný počet. ()

Payushka

Filmu chybí nadhled, chvílemi se možná až zděsíte, že to tvůrci berou vážně. Nedej bože Cage, který najednou nahodí zase super kruťácký výraz, který mu ovšem nezbaštíte a vidíte za ním spíš „potřeboval jsem si vydělat na nájem, tak co“. ()

Sobis87

Výchozí téma, o kterém Hon na čarodějnice pojednává, je dostatečně nosné pro vznik jak oduševnělého filmu (otázka víry a násilí - v tomto ohledu lze považovat za uspokojivý nedávný film Black Death), tak i pro prostoduchou zábavu. Dominic Sena a Bragi Schut si vybrali druhou možnost, bohužel film ve výsledku tak či tak za moc nestojí. Děj je předvídatelný, postavy již tradičně ploché a co hůř, film je ve své podstatě laciná blbina, která se tváří zcela seriózně, čímž v některých momentech působí až směšně. Sena osobního vrcholu zřejmě dosáhl už v 60 sekundách a od té doby to s ním jde jen z kopce. Z Honu na čarodějnice doslova křičí zoufalá snaha o kopírování osvědčených vzorců žánrových klasik, jenže režisér na to prostě nemá a ruku v ruce s viditelně podvyživeným produkčním zázemím film působí velmi lacině (opět vzpomínám na Black Death, které se s nízkým rozpočtem vypořádalo více než dobře; Hon na čarodějnice musí být v některých momentech za každou cenu pompézní, i když na to nemá dostatek prostředků). Film je klišovitý nejen z hlediska příběhu a postav, ale zároveň na sebe vesele vrší i "staré dobré" žánrové a vypravěčské chyby. Předigitalizovaný guláš ve finále na výsledném dojmu taktéž moc nepřidává a osobně bych se přikláněl k decentnějšímu zakončení. Na druhou stranu film ve výsledku představuje ještě docela dobře stravitelnou podívanou, za což vděčí především krátké stopáži, solidnímu tempu a sympatickému "béčkovému" obsazení (Perlman je fajn a z Nica Cage se v poslední době stává talisman takovýchto filmů a upřímně...to jeho expresivní herectví sem docela sedí). Každopádně Hon na čarodějnice není ani v nejmenším dobrým filmem. To rozhodně ne. ()

Sonnery

Příčeskář Nicolase Cage se zase snaží udělat díru do světa, jelikož Nic má na hlavě zase novou střelu. Každopádně ten účes je mnohem lepší a působivější, než počítačové triky Honu na čarodějnice, které tvořilo stejné studio jako hru Golden Axe. No, ale popravdě řečeno čekal jsem, že to bude větší blbost, nebyla ()

HoneyBunny

Hon na čarodějnice je béčko. Zapomeňte na to, že by se tu tvůrci byť jen pokoušeli o ten emocionální rozmach a hořké poselství výborného českého Kladiva na čarodějnice (nanejvýš tu Cage pronese něco ve smyslu: "Ale vždyť přece víš, že církev má metody, jak je donutit k tomu, aby se přiznali."). Tenhle film si ale na nic jiného než na béčko nehraje. Líbilo se mi, že poměrně dlouho si nejsme úplně jistí, jak to vlastně s tou mladou "čarodějnicí" je. Líbila se mi ta nekomplikovanost. Tempo filmu rychle odsýpá, aniž by byl čas na nudná místa, odhalení nějaké hloubky postav nebo zamyšlení nad jednorozměrností děje a hlavních hrdinů. Ale přiznávám: já se bavila. A ani na chvíli mi nebylo za tvůrce trapně (narozdíl od Solomona Kanea, kde jsem na konci uhýbala pohledem nad trapností finálního bosse). Jen je škoda, že se tvůrci nedostali na rating PG17 a neukázali nám něco víc z té fešné posedlé dívčiny (víc z Cage tedy opravdu vidět nechci) a víc useknutých končetin (ideálně v podání Rona Perlmana). I přesto - guilty pleasure. ()

Carol Pifková

Celé zle. Prišlo mi to úplne bezduché a o tých dialógoch ani nevravím. Mnoho z nich bolo zbytočných, úplne bezvýznamných. A síce ja si na dobré efekty nepotrpím ale lezúci mnísi po stenách ma vážne prekvapili, pretože som si myslela, že nič horšie v tom filme ako tí vlci byť nemôže. No ale čo! Môže. Na začiatku tá čarodejnica ma teda fakt rozosmiala, pretože skôr vyzerala ako siréna, už jej chýbal len chvost z kapra. Herečka, ktorá stvárnila "čarodejnicu" bola celkom v pohode. Ale Nicolas Cage a ten druhý "Hellboy" tak to bol skôr párik trapákov ako dákych ostrieľaných vojakov poznačených križiackimi výpravami. Ďábel na pitchu, koniec na pitchu, vtipné hlášky, vlastne vtipné neboli takže tiež na pitchu, Nicolas Cage a jeho vlasy na pitchu, efekty na pitchu, dialógy na pitchu a vlastne celkovo celý dej mi prišiel na pitchu. Jediná scéna z ktorej ma mrazilo bola tá na moste, pretože jediné čo ma trápilo bolo to či tie kone prežijú. Ale ponechám teda jednu slabšiu hviezdičku, kvôli maskérom, ktorí podľa mňa veľmi pekne zhovadili ľudí postihnutých morovou epidémiou. To asi fakt ako jediné stojí za zmienku. ()

Anderton

Hollywoodski tvorcovia odkryli karty a odhalili nám starú pravdu, že cirkev je v tom nevinne, pretože čarodejnice existovali. Snáď "posolstvo" filmu takto nepochopila väčšina návštevníkov kina, ale myslím že dnes je všetko možné. Rehabilitácia cirkvi pokračuje v záverečnom súboji so zlom, kde je nám ukázané, že inak ako násilím sa veci riešiť nedajú. Ale Sena je umelec, takže je jasné, že to zlo je v skutočnosti v ľuďoch a boh hriešnikov potrestá. Podávať takto prezentované "zásadné myšlienky" prostredníctvom dobového fantasy béčka so slušným rozpočtom a dlhovlasým Cageom je produkčná sebevražda. Ja si guilty pleasure predstavujem úplne inak. ()

Frajer42

Já se musím přiznat, že se mi to i celkem líbilo.To, že jsou příšerky směšné a děj prostě není je sice škoda, ale na druhou stranu se v hlavních rolích objevili 2 obrovské osobnosti, které tomu všemu dodali parádní náboj. Napětí opravdu od začátku do konce. Sice tušíte, že most nespadne, ale i přesto jste až do poslední vteřini v napětí. Jednoduchý příběh. Velmi dobře herecky zvládnuté doplněné velmi působivou hudbou. Lepší * * *. ()

Smok

So zaťatými zubami na tri hviezdy. Nicolas v roli drsného križiackeho veterána je však neodpustiteľný. To už tento svet nemá vhodnejších hercov, ako toto čudo s vybieleným chrupom, ktorému by som túto postavu neuveril, ani keby si tie plavé kučierky dal nastreliť trebárs aj po celom chrbte? Ostatné dajme tomu pozerateľné - na mňa hlavne zabralo situovanie deja do obdobia stredoveku a s tým spojená zdravotnícka propaganda o výhodách povinných očkovaní v dnešnej dobe. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor