Hvězdná brána

• USA Stargate (více)

Vědecká expedice objevila poblíž pyramid zvláštní objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začala zkoumat armáda, uběhla však dlouhá řada desetiletí, než se našel člověk, který by nápis rozluštil. Egyptolog Daniel Jackson zjistil, že znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem na jakousi vzdálenou planetu. Padlo rozhodnutí vyslat tam průzkumnou jednotku pod velením plukovníka O'Neila. Symbol umožňující návrat na Zem ovšem na hvězdné bráně chybí, bude zřejmě teprve na místě určení. Expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, mladý vědec se tedy volky nevolky stává jejím členem. Nepraktický intelektuál se ocitá v prapodivném světě na úrovni staroegyptské civilizace, kde všichni lidé ve strachu otročí božskému vládci a nebezpečí číhá na každém kroku... (oficiální text distributora)

Johannka

No tak....zaměřme se na to dobré. HUDBA. Krásná hudba, od stejného umělce(:))jako v seriálu(který mám podstatně raději už jen díky hlavním charakterně vymakanějším postavám)-David Arnold. eh, co se týče těch postav....ehm ehm. Daniel Jackson....beru...i když mi pocukávají koutky. Plukovník O´Nelle(neskrývám, že je to má oblíbená postava a po Richardu Deanu Andersonovi pálím od dob MacGyvera) mi byl tak nějak....no nevadil mi. Ale něco mi u něj chybělo, něčeho bylo moc a nakonec si z něj pamatuju jen modré oči a vtipný sestřih....O dalších se zmiňovat nebudu, protože moje averze vůči nim byla prostě moc velká na to abych je hodnotila. Jinak třeba Skaara byl myslím i v seriálu, taktéž ten týpek co vedl ty lidi tam....ehm, nedůležité.(chápejte, viděla jsem to už před nějakou dobou....:D) Jakožto další postavu uvedu s dovolením Hvězdnou bránu. Je tak nějak jinak udělaná než ta v seriálu, tak nějak placatější, zdá se mi větší, užší, méně robustní.....neříkají ,,symbol", ale ,,KROKEV" což mi straaašně připomíná koroptev, takže mi to tak nějak...vadí :D i když kdo ví co se to ke mně dostala za verze.......nene, stačí. Prostě se mi to nelíbilo, ale na odpad to bylo sakra dobré, jedničku si nezaslouží ani ti pochybní herci a dvojkou bych urazila tu krásnou hudbu. tak 3. :o) P.S. A TY ZVÍŘATA!!!! TO JSTE JAKO MYSLELI VÁŽNĚ?!?!?!!?! :D:D:D:D:D ()

Klemi

Kdybych měl do hodnocení tohoto filmu vnést poprask a šílenství startrekových rozměrů, které neustává až do dnešní doby - to znamená 14 let, musel by určitě dostat pět hvězdiček. Konečně i já vždy netrpělivě vyhlížím premiéry seriálu Stargate Atlantis. Budu ale objektivní a zhodnotím dílo jako takové. I přes chytrý námět je Hvězdná brána prostě průměrná a nic na tom nezmění zástupy gaties (nebo jak se jmenují fanoušci HB). Takže 50%. ()

sirrgulo

Seriál Hvězdná brána považuji za ptákovinu, která je s každou sérií horší a horší. Původní film se skvělým Kurtem Russellem je však vynikající. Dokonce mě donutil kouknout na první řadu známého seriálu. Víc sem mu však nevěnoval. ()

moviepill

Brilantné sci-fi, na ktorom som vyrastal a svojho času som v rámci nevinných detských hier napodobňoval mnohé scény. Napríklad tú s kuraťom. (puá puá puá) :-) Vlastne je ten film za 4*, ale z nostalgie dávam tú piatu, pretože aj dnes na mňa dokáže neuveriteľne zapôsobiť. A to nepotrebuje žiadne prehnané efekty ani hektolitre krvi... ()

vejfukCZ

Kdyby tak Roland Emmerich věděl co tímto filmem způsobí. Jaká mánie a kolik seriálů z toho vznikne. Narozdíl od seriálu je tenhle film více temnej a jakoby hororovej. James Spader a jeho původní Daniel Jackson je skvělej a úplně nemotornej a vedle vojáků vypadá komicky, bez něj by se ale nikam nedostali. . Kurt Russell jako pluk. Jack O'Neil je úplně jinej a hlavně vojenskej narozdíl od O'neilla s dvěma L v seriálu. Kdo ovšem naprosto exceluje a podává nepředstavitelné výkony je Jaye Davidson. Jeho Ra je symbol naprostého temna a zla v té nejtemnější podobě, respekt a strach z něj z plátna přímo sršel. Naprosto dokonalé. Zřejmě nejlepší Emmerichův film, který započal tak nevinně nalezením neznámého kruhu v písku v Gíze a skončil naprosto vlastním světem po boku StarTreku, BSG a dalších sci-fi kultů. Vlastně neskončil, stále pokračuje... ()

Mustaffa

Tohle dobrodružné sci-fi mi nikdy nesedlo. Asi to bylo tím egyptským prostředím, které mě nijak nepřitahuje a nepřipadá mi atraktivní. I když musím uznat, že nápad a námět je výborný a do přistání té obrovské mimozemské lodi je to i velmi zajímavá podívaná. Pak už je to pěkná pitomost, jen snad mimoň Ra v podání Jaye Davidsona stojí za zmínku, takové charisma se jen tak nevidí. Na každý pád se dalo z Hvězdné brány vytřískat daleko víc. ()

jokerik

Kdysi dávno v pravěku mého žití jsem Stargate považovala za nejlepší filmovou podívanou na světe. Kurt Russel jako Jack Oneill se může teda v záři RDA jít zahrabat :-) ale nemíchejme jabka s hruškama, nebo spíše film se seriálem. Film má dobrý střih, napínavé chvíle, zasmějete se, jste vyděšení a pak rozplynete. Závěrečné titulky s doprovodnou hudbou ve mě ještě ted budi chvíle děsu a strachu. Skvělá hudba. A ten Egypt. Krása. :-) Opravdu jedna z několika málo dobrých Emmerichovek. ()

route60

Nezbytné salute nemůže chybět v Emmerichově filmu, jemu je americký patos vlastní a přitom je kovaný Němec, ale jinak Hvězdná brána je dost dobré Sci-fi a tím nepřímo Emmerich stvořil vele úspěšný seriál který potenciál látky využil bezezbytku. ()

sunjata

Po tom co už znám od Emmericha jsem čekal nějaké kolosální zprznění jinak zajímavého námětu. A ejhle, ono to má atmošku, pěknou hudbu, triky jsou povedené. Jak to tak vypadá, Emmerich vystřílel všchnu munici na počátku svojí kariéry. ()

xpaja

Pro mě nečekané pozitivní překvapení. Příběh má na sci-fi celkem zajímavý námět. Visuální zpracování je na svou dobu na špičkové úrovni. Výborná je i doprovodná hudba, která vylepšuje v celku povedenou atmosféru. Bohužel je to silně nedotažené, protože z námětu se dalo vytěžit mnohem víc. Zvlášť v druhé půli se to zvrhne v sci-fi béčko plné zbytečných klišé. Dávám ---== 50% ==--- ()

Metal.God

Oproti seriálu je to slabší, ale jako uvedení do děje je to dobré. Kurt Russel by byl možná lepší než Richard Dean Anderson, kdyby jen dostal více prostoru. Co se týče Jamese Spadera, tak ten je bezpochyby horší než Michael Shanks. Ra je velmi zajímavý Goa'uld, který na mě působil jako jeden z nejstarších a nejmocnějších. Sice jsem asi trochu nepochopil princip sedmého symbolu, ale to je více méně detail. Za zmínku stojí ještě to pes/kůň zvíře a skvělá hudba. ()

Bajislaw

Krásná devadesátková sci-fi se zajímavým (a nosným) námětem, sympatickým hlavním hrdinou, uhrančivým záporákem, působivou atmosférou a vynikající hudbou. Mohlo by to být (o mnoho) lepší, ale není, kvůli trapným scénám a množství (hollywoodským) klišé. Na druhou stranu, takový Prometheus (což je taky jenom „dänikenovská“ sci-fi) si o takovém dějovém spádu a cool hrdinech může nechat jenom zdát. ()

ESNYR

Jeden z prvních filmů, který jsem si pořídil na BR. Můžu vidět klidně 5x ročně a pořád mě to baví. ()

dudo24

Staroveká egyptská história a divoké hypotézy okolo toho určite môžem. Púštne prostredie, kostýmy a kulisy v duchu starého sveta mám rád. Solídny príbeh. Romantika fungovala. Videl som to už asi päť krát a stále ma to baví. Jedna z mojich srdcoviek. edit (22.9.2019): Tento film je môj egyptský aleternatívno historický mimozemšťanský sci-fi mokrý sen. ()

harycek

Byl to první film, který jsem po zakoupení svého prvního videa po roce 1989 koupil na original VHS ještě v Kolíně a poté zhlédl, takže nostalgie , ale film je dobrý!!! P.S. a je tam Kowalski!! ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

AFO bude bořit mýty

AFO bude bořit mýty

06.04.2019

Blíží se 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Čeká vás 6 dní plných vědy, poznání, filmů a mnohem víc! Od 23. do 28. dubna si nenechte ujít tuto… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze