Vesmírná samota

• Řecko Space Alone
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi
Řecko, 2007, 3 min

Krátkometrážní řecký snímek z vesmírného prostředí zachycuje putování zástupce vyspělé kosmické civilizace nekonečnem vesmíru za účelem nalezení další formy života. Nezbývá mu už mnoho času, je téměř na konci svého putování, když se na něj konečně usměje štěstěna a on nalézá to, co celou dobu hledal. Život. (Oukyn)

greetchen

Navzdory zde docela kritickým komentářům a nižšímu hodnocení, mně se to líbilo. Animace jednoduchá, ale působivá, příběh, co má hlavu a patu a správně graduje, hudba tomu sedla jak prdel na hrnec. JO! ()

Lisabellla

Já už jsem ovlivněná zdejšími komentáři. Nebyla to žádná hitovka a myslím si, že takové průměrné hodnocení je na místě, nicméně nebylo to zlé. Krátké, výmluvné i beze slov. Mělo to vše, co film potřebuje - i v těch pouhých třech minutách. Jsou filmy, kde je problém to všechno najít ve dvou hodinách. ()

Trauma

Pointa pěkné, ale zpracování dost slabší. Zvlášť ta ,,kosmická'' hudba byla doslova nepříjemná. Škoda nápadu. ()

MaxForValue

Zomrieť šťastný a s niekým po svojom boku je asi tá najpríjemnejšia smrť. Metafora neradostnej cesty každého človeka v živote. ()

Marketa0603

Lehce nepříjemná hudební vložka, ale rozhodně stojí za zkouknutí - je to krátký, tak co :) Na mě ale moc "japonský" (hlavně v animaci) s přehnanými citovými výlevy, které by se daly nádherně vyjádřit nějak jednodušeji. ()

Dragiii

Já takové kraťasy prostě nějak nemusím. Jistě, má se to tvářit jako dojemný filmeček, který možná některé slabší povahy donutí i k nějaké té slzičce, ale... Jednoduchá animace je někdy výhrou, tady mě zrovna dvakrát ale neoslovila. Pak je tu výrazný nedostatek, který tak nějak nemůžu pochopit. Proč autor zvolil takovýto konec? Jestli to dobře chápu, tak to tak trochu vlastně popírá název filmu a tak nějak celé chápání snímku. A obávám se, že to ani jinak pochopit nejde. Co se však povedlo, je hudba. ()

Phoeniyx

Není to nic extra celkem obyčejné možná trochu smutné ale mohlo to být uděláno lépe a navíc animace byla špatná průměrné. ()

Cor-Angar

Mně se to fakt líbilo. Velký podíl na celkovým dojmu má určitě hudba, která je skvělá a perfektně ke snímku sedí. Animace může být jednoduchá sebevíc, ale mně to nijak nevadí, myslím že se naopak hodila a mně to přesně takhle vyhovovalo. Vesmírná samota i na malém prostoru dokáže na člověka silně zapůsobit a já to rád ocením. ()