Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

hufnagel

Fantasticky spracovaný seriál.V každej novej časti sa pomaly ale s neuveriteľnou profesionalitou odkrývajú charaktery jednotlivých postáv a vždy sa čaká prekvapenie a to sa určite dostaví.Zisťujem,že HBO robí seriály,ktoré sa dajú porovnávať aj s tými najkvalitnejšími filmami a postupne sa stanú tieto seriály kultové.Už sa teším na finále 3-tej série.Seriál sa skončil v parádnom finále a človek uvažuje,že čo dalej pozerať,ked kvalita už bola a len tak ľahko ju iný seriál nepokorí. ()

kolodej1

viděl jsem zatím pouze dvě série. Nejdříve první a pak hned čtvrtou. Trochu jsem se rozmýšlel, jestli mám na ní vůbec koukat, když jsem dvě série mezi neviděl, ale postupně jsem se zorientoval. Už první série byla moc dobrá, pěkně vystavěný příběh na několika frontách, je to napínavé, místy i překvapivě ironické. Výborně natočené scény, vývoj děje ctí logiku. Vedení herců a herecké výkony jsou rovněž na vysoké úrovni. Postavy nejsou jednorozměrné, ale postupně se vyvíjejí a málokdo je jednoznačný, postavy mají své kladné i záporné stránky. Vynikající je speciálně Buscemi v roli intrikána, který umí tahat za nitky, umí přitvrdit, když to potřebuje pro dosažení svých cílů, ale na druhou stranu je ochoten dělat i gesta. A třeba rvačka na konci čtvté série byla naprosto skvělá, totálně působivá a věrná. Třeba i v tom, že narozdíl od popcornových sraček, se tady myslí na to, že při pořádné rvačce, v podstatě o život, se člověk pořádně unaví a zadýchá. Opravdu skvělý seriál, jakých moc není, co nejdříve se mrknu i na dosud neviděné díly. ()

VLADEK

Klesající úroveň. 1. sezóna - 90%, 2.sezóna - 80%, 3. sezóna -70%, 4.sezóna - 75%. Už toho prosím nechte!!, 5. sezóna - 80%. Konečně uzavřeno. ()

Optical

Vynikající seriál, který si dokázal udržet kvalitu od první do poslední páté řady. Seriál mapuje historické události, jenž se odehrály v Atlantic City na pozadí prohibice. Steve Buscemi konečně dostává větší prostor, který si podle mne tento herec rozhodně zaslouží. Boardwalk Empire představuje jeden z nejlepších seriálů s mafiánskou tématikou. ()

paddy35

Opět se potvrzuje, že na co HBO sáhne bývá vybroušený klenot. Tomuto perfektnímu mafiánsko-politickému kousku nechybí vůbec nic. Napětí, akce, krev...sice mi moc nevyhovují naprosto otevřené erotické scény, ale co už, i to k HBO patří. ()

987Castiel

Pre fanúšikov mafiánsko-politickej tematiky a predovšetkým z obdobia prohibície to je tzv. "must watch". Kvalitou réžie, scenáru, dialógmi, inscenáciami skutočných udalostí, obsadením na čele s Buscemim, dobou hudbou, kostýmami, autami... nemá Boardwalk Empire konkurenta medzi seriálmi v danom subžánri na míle ďaleko. Každá séria bola špecifická niečím iným, no myslím že nikdy HBO nepoľavilo a nechybilo. Kabaretné vystúpenia si aj po rokoch pamätám. Obrovská škoda tej malej sledovanosti... ()

Saxos

Bohužel 5. řada mi trochu zkazila celkové nadšení. Zdála se dost slepovaná a ani se nedivím, že v průběhu premiérového vysílání podstatně klesl počet diváků. Kniha od Maria Puza - Kmotr a následně její filmové zpracování je však nedostižné. Impérium je vhodné pro lidi co alespoň trochu vědí o co jde a jména Al a Frank Capone, Maranzano, Lansky, Luciano, atd. mu něco říkají. Jinak se bude v ději ztrácet a motat. Klady - životní role Steva Buscemi. ()

jackalsc

Úžasný seriál, sice mám zatím zhlédnuté jen 2 řady, ale myslím si, že přesně tak by měl vypadat správný seriál. Úvod-děj-konec neurčitý, abyste se museli podívat na další díl. Neviděl jsem zde žádnou fatální hovadinu, kór když to je seriál z dob prohibice. Výborná režie, která si pěkně doupravila scénář a přidala si dlouhou a zajímavou zápletku s Jimym. Do tohoto seriálu se ale člověk musí dostat, prvních pár dílů mě nějak neohromilo. Ale teď nastává to známé stádium, kde u popcornu pouštíte jeden díl za druhým a pořád nemáte dost :D Budu rád pokud si tento seriál udrží své kvality až do konce. Upraveno// Dokončena i 5 řada a musím říct jedno. Nedokážu si představit, kdyby tento seriál měl mít jen jednu sérii jak se původně plánovalo. Opravdu mistrovská práce režisérů a jsem ohromen, že 5 serie pořád má tempo, ba co víc, ten konec je tak mistrovsky dodělán, že si ho ještě dlouho budu pamatovat. Opravdu škoda, že jsem četl zajímavosti a byl tam spoiler na konec, myslím, že by to mělo daleko větší atmosféru. Jako nejpovedenější díly považuji díl 11 ve 3 sérii, druhý nejlepší asi pak díl 7 v 5 sérii. Steve Buscemi tady zahrál opravdu asi zatím nejlepší roli, jak sám uvedl. Celý seriál jsem měl přesvědčení, že lepší herec na jeho místě snad být nemohl. To jeho rozdávání peněz, takovéto dobrosrdečné chování ke svým přátelům, ať už je to chlap co povraždil desítky lidí. Pořád máte pocit jako by on byl dobrý člověk s dobrým charakterem. Teď k délce seriálu, seriál je opravdu velmi dlouhý, jakmile se ale do něj jednou dostanete, nebudete litovat. Opravdu dlouho na mě něco nenechalo tak patrnou atmosféru jako toto. ()

blekekeke

Z počátku jsem seriálu dost fandil. Přeci jenom je to dost reálný pohled do mafiánského podsvětí, ale čím více dílů, tím více jsem zjišťoval, že být mafiánem je v celku nuda. Jinak je seriál neskutečně do detailů propracovaný ... ()

frankiiee

Steve Buscemi sa po tomto seriáli pre mňa stal úplne niekým iným. Seriál skutočne výborný, tak ako sme si už u HBO zvykli. ()

ČR

Jasný důkaz, že seriály drtí HollyÚd.... Skvělé herecké výkony, whisky a nádherné ženy. Jeden z nejlepších seriálů všech dob. 90% ()

Franki69

Tahle velkovýpravná seriálová sága, nabízející v pěti sériích příběh modernizující se americké mafie na východním pobřeží USA přes bezmála dvě desetiletí z doby před sto lety mě opravdu bavila. Natočené s opulentním filmovým rozpočtem, který byl v neošizené výpravě příběhů z let 1919 až do třicátých let před Velkou krizí lahůdkový. Každý dům, sedačka, kostým, zbraně, auta… nic nebylo ošizeno. Ale především, tenhle seriál nabídl životní roli Steve Buscemimu, těšil jsem se na každý jeho výstup. Naprosto mě dostala osudovost, v které se v posledních minutách závěrečného dílu spojil Nuckyho konec se samotným začátkem jeho životní pouti na promenádě v Atlantic City, když tehdy rozhodl o dalším osudu tehdy třináctileté Daisy. Mistrovský scénáristický kousek, vrcholný moment celého díla, spolehlivě podepřený geniálně vystavěnými příběhy desítek důležitých postav, které spojila doba prohibice, polosvět šantánů plný jazzu, lehkých holek, chlapů s kšandama, co prošli velkou válkou nebo se jí vyhnuli, a hlavně všudypřítomná touha vydělat velké peníze na pašování alkoholu. A to že aktéry pašujících band byly i reálné postavy světa amerického organizovaného zločinu tehdejších let, od Al Capona přes Lucky Luciana, Mayera Lanskyho nebo Bena Bugsyho Siegela až legendárnímu lovci mafiánů Elliotu Nessovi už byl jen v každém příběhu nadšeně přijímaný bonus. Jelikož jsem svého času přečetl něco dlouhých románů o několika dílech, rozmáchlost děje a přítomnost desítek proplétajících se dějových linek mnoha postav mě nezaskočí. Jen mě to musí bavit. A mafiánská story pod šéfproducentským dozorem Martina Scorsesseho mě naprosto dostala. Jasných 100%. ()

Peta.Skvaril

Další skvělý seriál z mafiánského prostředí od HBO. Ne tak osobitý jako Sopranos, za to určitě surovější. Mafiáni padaj hlava nehlava a vy jste rádi, že jste na druhé straně kamery a jen si užíváte. Doporučuju všema deseti. ()

Predator77

Tak tenhle seriál pro mě není zrovna lehké zhodnotit, hlavně pro to že tohle téma mám celkem rád a kvalitních seriálu a filmů z mafiánského prostředí moc není, a impérium z mého pohledu rozhodně není špatný seriál ale ani vyloženě skvělí, co určitě stojí za zmínku je dobré herecké obsazení, kostýmy, kamera, hudba i nějaká ta akce i když tady se jede ve volnějším tempu a spíš se víc soustředí na dialogy které jsou fajn obvykle, jinak pokud mám tomuhle seriálu srazit nějaké body dolů tak je to kvůli určitým epizodám kdy sledujeme postavy které jsou nezajímavé a nesympatické a vy si k nim za těch pět řad nedokážete vybudovat prakticky žádný vztah protože jejich debilní chování v určitých scénách vám to ani nedovolí a říkal jsem si že takhle jenom je to ztráta času místo toho aby jsme sledovali hlavní postavy které jsou zajímavé a nenudí a mají víc co nabídnout, dál co mě taky štvalo byla délka jednotlivých řad že kdyby se vyškrtli určité scény a postavy a mělo to alespon 10 dílu tak by to bylo víc svižnější a líp by to utíkalo, a pak tu máme ještě pátou závěrečnou řadu kdy jsem si zase říkal že by těch dílu mohlo být více místo 8 protože my dost přišlo že některé postavy tady neměli dost prostoru a jejich příběhy se ukončovali jak na běžícím páse a celí konec seriálu vám tak příjde hodně uspěchaný a nedokončený což by si tenhle seriál rozhodně zasloužil, ale bohužel to tak není a ve výsledku tedy máme seriál který začal skvěle a první 4 řady to má co nabídnout ale pak tu máme 5 řadu které měla nabídnout důstojný konec ale nestalo se tak. ()

Houbos

Vynikající, vynikající seriál a bez diskuzí televizní událost roku. Poutavý námět prakticky nejde vytěžit (ačkoli by hrozila rozvleklost), ale více sérií se, jak je u HBO zvykem, nedočkáme. Vzhledem k opulentnímu pojetí se není co divit. Žádné předprodukční obavy se naštěstí nepotvrdily, hlavně četnost a nápaditost interiérů i exteriérů mile překvapila. Moje titulky na 1. díl >> Dropbox odkaz ke stažení SRT Podobné: Mad Men ()

e-pilot

Velmi povedený seriál z dob americké prohibice. Přesvědčiví herci, skvěle vystižená atmosféra 20-tých let, dokonalá výprava, a to vše zarámováno báječným dobovým hudebním podkresem. 1. řada *****, 2. řada *****, 3. řad **** ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)