Nejdivočejší sen

• USA The Wildest Dream

George Mallory byl posedlý touhou jako první zdolat dosud nedotknutelný Mount Everest. V roce se vydal vstříc svému snu, živý se však už nikdy nevrátil. Naposledy byl spatřen v roce 1924 přibližně 800 stop pod vrcholem. Jeho smrt zasáhla celý svět a Mallory se stal legendou. Jeho příběh ožívá o 75 let později, kdy Conrad Anker objevil Malloryho zmrzlé tělo. Veškeré jeho vybavení bylo nedotčeno, nic nechybělo, kromě jedné jediné věci - fotografie jeho ženy Ruth, které slíbil, že ji donese až na vrchol Mount Everestu. Kdo byl doopravdy prvním člověkem, který pokořil nejvyšší horu světa? (nightevan)

Alien220

Velice slibný začátek s mrazivým hlasem Liama Neesona se posléze vlije do průměrného a zdlouhavého dokumentu, jemuž na kráse ubírá zejména mnoho střihů na současné horolezce. ()

ujec

Tragický príbeh Malloryho a Irvine s rekonštrukciou ich výstupu na Everest. Je takmer isté, že 2. výšvih v ceste v tomto období a s danou výstrojou nevyliezli. Oceňujem hlavne použitie dobových záberov, ktoré sú veľmi cenné na predstavu vtedajšej situácie. Prečo chcete liezť na Everest? Preto, lebo tu je. Malloryho citát zo stretnutia s novinármi v USA pred odchodom na expedíciu. ()

KOZEL84

Mě bohatě stačí se vydrápat ráno z postele a ve svých divokých snech taky lezu úplně jinam.Podle mě Ankerův adopt. syn hodil mnohem lepší hlášku než Mallory:''Lezl by si v tomhle na Everest?-Ne-A v čem by si lezl?-Nelezl bych na Everest.''A ti dva byli pěkní šméčkaři,protože tam nelezli v té dobové výbavě,čímž byl tohle ''jen'' další výstup na Everest (prej tam bylo už asi 3500 lidí a někteří i víckrát.Asi tam něco zapomněli).Hvězdný dabing celkem nechápu. ()

Hapretor

Dost zajímavý dokument, který mi předestřel, že existoval jeden borec/blázen - George Mallory - který mohl být první člověk na Everestu (NE Hillary!?). Ať už na vrcholu byl nebo ne, je to jedno. Tehdy, s tim nuznym vybavenim se dostal tak daleko, že ostatní jsou proti němu loseři. Conrad Anker jakbysmet, protože místo dobové výstroje si pro pohodlí nasadil overal "The North Face". Dokument mě přesvědčil, že v té době byl George Mallory pojem a vylézt na Everest opravdový kumšt. Teď je z toho akorát tak "pouťová atrakce". - Našel jsem tělo George Malloryho! Oh, My God! Oh, My God! Oh, My God! Oh, My God! Oh, My God! Oh, My God! Oh, My God! ... Oh, My God! ... dobře ještě jednou, naposledy! Oh, My God! ()

jafuska

Velmi krásné a zdařilé drama o horolezcích, kteří se pokoušejí zdolat nejvyšší horu Mont Everest a před nimi tedy smekám, nedokázala bych takto riskovat, ale kdo má v sobě dobrodružného ducha, což já nemám tak potom je to pro něj výzva, aby se pokusil pokořit nejvyšší horu, mezitím do toho všeho nádherná hudba, a vše je dokonáno v krásno. ()

voloda1987

„Pretože je!“ To bola odpoveď britského horolezca Georga Herberta Leigha Malloryho na otázku novinárov „Prečo sa tak tvrdošijne snaží vystúpiť na strechu sveta, Mount Everest“. Film The Wildest Dream je biografickým sprievodcom jedným z najvýznamnejších horolezcov dvadsiateho storočia. Do úlohy Malloryho sa vžil Conrad Anker a do malloryho spolulezca, študenta chémie a lezeckého nadšenca, Andrewa „Sandyho“ Irvina zasa mladík Leo Houlding. Náročná lezecká cesta za pravdou bola vo filme popretkávaná úryvkami z korešpondencie medzi Mallorym a jeho ženou. Boj medzi láskou a horou dáva filmu zvláštnu príchuť malloryho bojovnosti až posadnutosti. Posledný možný pokus o výstup na Everest, sa stal Malloryho poslednou cestou vôbec. The Wildest Dream je jeden z najsilnejších horolezeckých filmov vôbec. Prináša nám nesmrteľný odkaz Malloryho o snoch, nezlomnosti, spolupatričnosti, neuveriteľnej sile ducha a v neposlednom rade o posúvaní hraníc ľudských možností. ()

JuniorSrky

Tvrdí se, že mezi Mt. Everestem, Georgem Mallorym a jeho ženou Ruth existoval magický trojúhelník. Když Byl Mallory s Ruth a dětmi, tak toužil po Everestu, a když byl na Everestu, tak toužil po Ruth. Avšak jednoho dne v sobě ucítil něco mnohem silnějšího, než byla láska, kterou cítil ke své milované a vydal se na vrchol Čomolungmy, kde leží dodnes. "BECAUSE IT'S THERE." [90%] ()

JONYT

Dostalo se Mallory na vrchol Everestu jako první? Je dost možné, že ano, ale i kdyby ne, nic to nemění na tom, že to byl hrdina. Z dokumentu si můžeme udělat jasnou představu, jak těžké je pohybovat se v takových výškách, jak moc veliká je to psychická i fyzická zátěž a to nemluvím o rozdílných podmínkách, které mají horolezci dnes a které byli kdysi..... ()

killa black

Kdyby to bylo o půlku kratší, kdyby si autoři odpustili srdceryvné kecy o lásce a opuštění, kdyby to bylo méně "americké", kdyby to bylo akčnější..., tak by to snad bylo i dobrý, ale takhle jsem váhal mezi dvěma a třema hvězdama. Jeden z těch nejslabších filmů o horolezcích. Nezachrání to ani nádherné záběry Everestu. ()

MrClansman1

Milujem hory. A tento dokument sa hneď po prvom zhliadnutí zaradil medzi tie najlepšie aké som kedy videl. Príbeh o človeku, ktorý žil pre jeden sen. Zdolať vtedy nezdolateľnú horu. Mount Everest. Tak nádherná, a zároveň tak ukrutná. Obdivujem každého človeka, ktorý kedy dokázal vstúpiť na jej vrchol. Ale odhodlanie, nadšenie, chuť akú mal Mallory a výbava s akou by som sa namiesto zdolavanie najvyššej hory sveta vydal jedine do lesa, mi jednoducho vyrazili dych. Dlho som s takou chuťou a nadšením nič nesledoval. Všetka čest pamiatke tak jedinečnému horolezcovi, akým Mallory bez pochyby bol. ()

JerryPilsen

Tak trochu hypotetický dokument,veskrze zajímavý,ale v podstatě nevěrohodný.V hlavní roli Mount everest,příběh Malloryho je naroubován.Jinak ale parádní podívaná na hory jako takové i n sebezapření a někdy až nepochopitelnou touhu horolezců. ()