Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Allein4

Horor? Vůbec ne...napínavá, pro děti nedostupná detektivka se silnými prvky thrilleru. A celé je to opravdu povedené. Co bych vytknul? Asi nic, přesto tak nějak vnitřně neumím dát plný počet hvězd. Co se týče zápletky, asi to lépe zpracované být nemohlo. Jenže samotná zápletka mohla mít něco víc. Jinak herecké výkony? Smekám před Belén Ruedou, od ní by se mohla většina amerických héreček hodně učit... ()

psycho.ta

S hororem si mysteriozitou to sice nemá absolutně nic společného. Nicméně za solidní thriller v poslední půlhodině spadají Juliini oči do kategorie "koukatelné". Každopádně za tu neúsnosnou ničím nevyplněnou utahanost pouze 2** ()

Jiriiik04

Čekal jsem od toho cokoliv, ovšem i tak mě Los Ojos de Julia hodně překvapilo – a to v pozitivním smyslu. Jedná se totiž o opravdu skvělý mysteriózní thriller s hororovými prvky, který mě totálně strhnul, a rozhodně se nebojím prohlásit, že jde o jeden z nejlepších filmů poslední doby. Co ze snímku v mých očí činí tak skvělé dílo? Odpověď na tuto otázku je vcelku jednoduchá – atmosféra! Atmosféra snímku je opravdu nepříjemná, šíleně nervy drásající, správně tajemná a místy až hororová. Prvek hororu v tomto snímku zastupují lekačky, které tady fungují opravdu skvěle – nečekané a infarktové, zejména ta úplně první lekačka mě dost rozhodila… Co se týče technické stránky, tak jsem také nadšen – práce s kamerou a střihem je neuvěřitelně precizní. Ti, co na tom pracovali, moc dobře věděli, kdy mají na obraz nasadit tmavší filtr, kdy mají nechat obraz bez filtru, přesně věděli, jak si hrát se světlem a také přesně věděli, kdy se má daný záběr utnout. Audiovizuální stránka je rovněž skvělá – nepříjemně atmosférická a “krásně“ nervní, přesně tak, jak to má u thrillerů/hororů být. Herecky mě velmi příjemně překvapila Belén Rueda – nevěděl jsem, co od ní čekat, ale hlavní role se zhostila parádně, věřil jsem jí každou emoci. Herecky rovněž překvapil herec hlavního záporáka (z důvodu spoileru nebudu psát), který je po odhalení správně odporný a přejete mu jen to nejhorší… Je tu pár věcí, co jsou trochu diskutabilních – snímek je možná malinko překombinovaný a závěr mohl být o něco temnější, ale upřímně mi ani jedna z výše zmíněných věcí nevadí, protože jako celek mě tenhle film opravdu zasáhl. Excelentní thriller, kterému s čistým svědomím rád udělím plnou palbu. 100% ()

Holly_Molly odpad!

Španělé po filmografický stránce umí v zásadě dvě věci: 1. Kurevsky skvělý horory / 2. Neuvěřitelně stupidní dramata ala mexická telenovela plný otravně tupých postav..kterejpak případ je asi tohle, hm? ()

Border

Tak všichni se báli i já se přiznám,že to bude něco jako sirotčinec 2,ale naštěstí to není pravda.Takhle vypadá režie s invencí.Není to sice za pět,ale i tak s přehledem Julia válcuje žánrové souputníky za minulý rok. ()

Figuto

Je v tom namočený Guillermo del Toro a podobně jako Faunův labyrint nebo Sirotčinec je i tohle neuvěřitelný paskvil. ()

Montmorency

Když už to vypadalo, že to bude pecka se vším všudy, tak se objevila znenadání studená sprcha v podobě dost hloupých scén - Julia jde po velmi komplikované operaci bydlet do domu, který vůbec nezná, kde ji straší stíny a ve kterém se oběsili její sestra a manžel a tvrdí, že to tam bude mít lepší než v nemocnici ??? aha......zápletka se slepou sousedkou, kdy už je asi hodinu jasné, že její synek zrovna není nejnormálnější, je taky dost průhledná.....No a ještě nějáká sexuální scéna, aby se využilo potenciálu vnadné Belén - a už je na scéně úchylný soused....stopáž je zbytečně dlouhá a tak mohl režisér pár bloudění Julie po domě s výkřiky "Haló, je tam někdo" klidně zkrátit..... ()

golemek

velmi atmosfericky snimek s vybornou hereckou Belen Ruedou v hlavni roli... Spanele jsou v techto typech filmu velmi silni... ()

Polda99

Perfektní práce s kamerou a obrazem, pohrávání si s tím, co vidíme, podle toho jak hrdinka vidí čím dál hůře, gradování atmosféry, napínavé hororové okamžiky a velkou část filmu nejistota ohledně toho, kdo je vlastně oním "monstrem". Tak by se daly shrnout největší klady filmu. Los ojos de Julia není dokonalý, ale zato velmi kvalitní počin španělského režiséra Guillema Moralese s perfektně vybranou herečkou do hlavní role, která v tomhle filmu exceluje. ()

fernandez

Naprostá špička filmového řemesla, jen škoda spousty nelogických věcí v ději i detailech, které prostě nešly přehlédnout. ()

alienable

velmi dobře natočené.... za to ta jedna hvězda. Jinak překombinované, ke konci až směšné. Vlastně by ten film mohl být o polovinu kratší. ()

subo.psycho

Španieli sa zas a znova ukázali, že dokážu točiť skvelé horory. Aj keď na Los Otros sa to nechytá.ale pre mňa podstatne pôsobivejšie než rozprávky od majstra Del Tora. Pekná ženská v hlavnej úlohe,dobrý dej,rozuzlenie=katastrofa úžasné. Tlieskam pánovi Moralesovi, a budem netrpezlivo očakávať nové filmy od tohto tea packa. PS: Je ťažké dôverovať svojmu ošetrovateľovi,keď ste ho nikdy nevideli a v jeho očiach ste neuvideli vesmír, čo ste videli v očiach najbližších.Ten vesmír je podstatný. ()

hujerita

Dobre teda, zo začiatku trocha nuda, ale keď sa to rozbehne, tak je to parádna jazda. Výkon hlavnej hrdinky je úžasný, a len dúfam že nám režisér nepovedal posledné slovo. Napätie až dokonca a je to ďalší skvelý španielsky thriller. ()