Pavelkedar

Po všech stránkách vynikající.Jednoznačně jeden z nejlépe udělaných válečných filmů všech dob. Amerika i s Hollywoodem by se měly jít učit do Běloruska, jak se to dělá.Vynikající nejen v detailech válečné výstroje německé armády, ale i ve všem ostatním. Všechny jednotlivé scény do podrobna propracované - to nemá chybu.Vynikající kamera, ext. a interiéry. To vše umocněné " luxusním " zvukem DD 5.1.s fantastickou lokací všech audiokanálů ( škoda, že nemá DTS). Doporučuji pro dokreslení atmosfery shlédnout v ruštině s titulky a to nejen kvůli charismatickému hlasu vypravěče -jednoho z hlavních hrdinů. Tento film mi udělal opravdu velkou radost - je to zážitek. ()

morlumak

Výborná technická stránka, ale příběh pokulhává. Hlavně ke konci bylo docela utrpení to dokoukat. Dále mi vadily všechny ty srdceryvné záběry na umírají koně, psy, děti, matky s dětmi apod., které byly tak nechutně hrané na city, že se na to dívat nedalo. Prostříhat a a zkrátit tak o třičtvrtě hodiny a byl by to slušný film. ()

Stealth2

Velmi důstojně a realisticky natočená pocta obráncům Brestské pevnosti. Syrové bez patosu. Dokonalé válečné scény a hlavně výprava a kostýmy. Všechna čest. ()

Shaman::..

I když je to film, který vidí situaci černobíle, resp. černorudě (čti: zlí Němci útočí na hrdinné rudoarmějce), je to za poslední dobu kvalitní válečný film. Dalo by se vytknout, že tento film z mnoha jiných děl "opisoval", ale u válečného filmu jde vždy zejména o zpracování válečných scén. A ty jsou zde na velmi dobré úrovni. A hrdinný patos je zde, naštěstí, také na přijatelné úrovni. ()

musolini

Je vidět,že v Rusku umí udělat dobrej válečnej film,ale že k tomu udělaj i dobrý efekty jsem fakt nečekal.Tenhle film se povedl i včetně děje. ()

boulala

Na tento film jsem se ohromně těšil a doufal, že uvidím moderní variantu ruského/ běloruského válečné snímku na úrovni Jdi a dívej se. To jsem se ale bohužel velmi spletl. Jde o naprosto nezáživný děj, kde kromě 10ti minut na začátku a dvou minut na konci neprobíhá nic jiného, než že Němci ve velké přesile dávají Rusům nafrak a Rusové zahnáni do kouta v otřesných podmínkách vzdorují do posledního muže. Neuvěřitelná dávka patosu završená popisem válečných vyznamenání u jednotlivých ruských velitelů v průběhu filmu, je opravdu silné bezdějové kafe, které prolíná absolutně stupidní chování vojenských ale především civilních obětí, které, jen aby jich ještě během filmu zemřelo co nejvíce, běží vstříc německým kulometným hnízdům a přelézají hromady svých zrovna padlých kolegů, aby konečně také dostaly tu svou kulku a přidaly se do skládačky na hromadu. Polovina z těch, co mohou přežít, protože si teda bezmyšlenkovitě zrovna neběží pro kulku, se raději zabije sama, než aby padla do zajetí. Mezitím si tam v německém obležení putuje kluk (vypravěč) a předává vzkazy jednotlivým vojenským útvarům, aby snad jako jediný nakonec nezraněn odešel do neznáma a o 70 let později nám to odvyprávěl. Tohle mohlo být opravdu dobré a místo toho je to opravdu špatné. Ty tři hvězdy jsou za hroznou událost, která tomuto filmu posloužila jako námět a poměrně efektní technické zpracování. ()

Otan

Na rusáky v celku slušný počin.Vadilo mi ,že se vše odehrává jen v málo kulisách a tak nějak od začátku bylo jasné jak to dopadne.Ano-trochu víc napětí!Samozřejmě šlo jen o jednu pevnost.Nic méně titulek na konci filmu ,jak to dlouho drželi atd,by byl lepší než ryanovský záběr na pamětníka.66% ()

Askaneli

Ještě před promítáním filmu jsem zde zachytil komentář, kde autor upozorňuje na obvyklý problém ruských filmů v podání až nemístného gerojství a za příklad dává rudoarmějský útok, jehož součástí je i bojovník, který se, nemaje palné zbraně, chopil okenního rámu, s nimž vyběhl na rendezvous s německým emgéčkem. Považoval jsem to za hyperbolu. Nebyla. V tom filmu je opravdu scéna, kde komanči útočí na fricky a jeden z nich hrdinně třímá něco, co vypadá jako okenní rám. Naprosto geniální. Jinak klasický film, který se zabývá partou soldátů v obklíčení, na nějž útočí houfy nepřátel a oni se drží zuby nehty. Prostě se to postupně sune do háje, tu jdou na frontální útok komouši, tu zas fášci, rudý prdele posili nemají, náckové se slítají jako mouchy nad lejnem. Mrtvol je moc, munice málo. A mezi tím pobíhá miniaturní rachitickej hudlař, který celý epos nakonec i vypráví. Z mnoha amerických filmů jsem si zvykl na nezbytnou a všudypřítomou propagaci vlastního národa, takže v případě tohoto filmu jsem byl schopný tyto rušivé elementy vyfiltrovat a film si užít. Dokonce jsem pak brouzdal po netu a něco si o těch jatkách přečetl. ()

oskiii

Jedním slovem-PERFEKTNÍ. Tenhle výborný film jen zvětšil mou úctu k Rudé armádě, která nás osvobodila. ()

ellysium

Dlouho jsem nekomentoval Ruský film,který by stál za to.Po shlédnutí tohoto snímku jsem neměl sebemenších námitek.Všechny scény a herci byli na úrovni a není nejmenších námitek k dějové linii celého filmu,který se držel historických faktů.Velmi rád jsem ho viděl v původním znění s titulky,vychutnal jsem si originální zvukovou stopu se vším všudy. Všem hercům a všem protagonistům soustředěným okolo tohoto filmu se hluboce klaním za pěkné dílko.Rusové umí takové věci,pokud ovšem nejsou ideologicky zaměřené na komunistické žvásty.Film Brestská pevnost doporučuji všem milovníkům tohto žánru.Oceňuji tento film známkou nejvyšší. ()

lajkus

Ruský voják, hodný voják - ÁÁÁNO.... Ruský velitel, dobrý velitel - ÁÁÁNO.... Všeci náckové zlý a barbarští - ÁÁÁNO.... Nevim, co se děje, kdo je kdo - ÁÁÁNO.... Samozřejmě všechno je historicky přesné - ÁÁÁNO.... Je to tak strašně patetický a patriotistický, že si to nezadá s filmem Patriot (s Mel Gibsonem), jediné co to zahraňuje je zmar, hnus a dobrý bitky a fakt že je to o mé oblíbené 2. světové vojně.... Raději Rusáci natočte film o dobývání Sevastopoli.... ()

kodwin

Přestože Brestská pevnost je slušně natočený film, tak ruský geroj je mi stejně tak protivný jako americký superhrdina. Vnímám to spíš jako syndrom velkého národa, který používá kinematografii k důkazu, že je neohrožená velmoc. Krve bylo neúčelně až příliš a emocionálně mě to nechalo celkem chladným. ()

redme

Nečekal jsem zázraky, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. V hodnocení plně souhlasím s Thomassi . ()

Martin666

Tak dobře natočenej válečnej film jsem už dlouho neviděl.V Rusku to uměj čím dál tím líp.Fanoušek druhý světový bude chrochtat blahem.Super detaily při zasažení granátem nebo kulkou.Takhle udělat film o Stalingradu to by byl mazec. ()

Edmundos

Skvělé, a to jsem se k tomuto filmu dostal úplně náhodou. Osobně považuji za jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. ()

marhi

Nelze než dodat - umí. Rusové vždy uměli točit válečné filmy. Dost tomu také pomáhá že v tom byli namočení všichni. A když se opustí od agitky tak zůstane jen proč. To se pak nesmí nikdo divit že neměli s nadlidmi žádné slitování. Hodně silný film a výborně natočen. ()

Ondrejiik

Bohužel pro mě naprosté zklamání a ač se snažim jak jen to jde, nemůžu pochopit vysoká hodnocení uživatelů. Takhle to 22.června 1941 nejspíše opravdu nevypadalo, přitom ten záčátek byl hodně slibný (Mimochodem co dělá hlavní hrdina Akimov ve 4 ráno se svojí milou na rybách ? zvláštní ....) Bojové scény nic moc, ba jsou přímo žalostné. Všechno je to tak přetažené, utažené.... semnou to vůbec nehlo. Rusové už asi ani jiní nebudou. ()

sonnar odpad!

Klasický gerojovský film... Skupina hrdinných a takřka neporazitelných mládenců z ruských stepí kosí ty odporné germánské agresory... Krásná dobrosrdečnost pastevců toužících po míru se musí proměnit v nezranitelnou a neporazitelnou touhu porazit teutonskou bestialitu ztělesněnou vojáky wehrmachtu... Absolutně čitelné, očekávatelné, přetékající patosem, ideologií... Škoda více než 2 hodin u tohoto filmu strávených. Obstojně zvládnutá vizuální stránka filmu nemůže nikdy zakrýt zaujatost a směšné rozškatulkování na ty zlé a na ty dobré... ()