Režisér Simon West uvádí strhující akční thriller, který se odehrává v New Orleans v době vrcholícího karnevalu. Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osm let ve vězení poté, co se při loupežném přepadení nechal podfouknout. Teď by nejraději hodil svou kriminální minulost za hlavu a znovu obnovil zpřetrhané vazby se svou dcerou (Sami Gayle). Montgomeryho staří parťáci i agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) jsou ale přesvědčeni, že kořist v ceně deseti milionů dolarů Montgomery před uvězněním někde ukryl. Když mu unesou dceru a za její život žádají výkupné v hodnotě lupu, Montgomerymu zbývá jediná možnost. Musí uvěřit svým instinktům a spojit síly s krásnou, svůdnou a chytrou Riley Jeffers (Malin Akerman), se kterou se pokusí provést ještě jednu loupež, aby získal dceru zpět dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

ConanVJ

Filmek začíná loupeží, při které Will Montgomery (N. Cage) a kumpáni získají 10 mil. dollarů, Při útěku chce jeden z kumpánů, Vincent, zabít svědka, ale Will tomu zabrání a Vincenta postřelí. Díky tomuto incidentu Willa chytí a on jde na 8. let do vězení. Když se z vězení vrátí do běžného života, Vincent mu unese dceru a požaduje za ní peníze, které se při honičce s policajty vypařili..... Tento filmek podle mě patří k lehce nadprůměrné podívané, u které jsem se nenudil. Akce je dobrá a příběh ničím nepřekvapí. Za mě 60%. :) ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný thriller s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh o špičkovom zlodejovi, ktorému posledná akcia nevyšla a tak skončil na dlhšiu dobu vo väzení, pričom po skončení trestu netúži po ničom inom, len po kľudnom živote so svojou dcérou. Lenže dcéra je unesená jeho bývalým komplicom, ktorý chce údajné ukryté peniaze z poslednej lúpeže a tak musí bývalý zlodej ešte raz využiť všetky svoje schopnosti, aby zachránil dcéru za každú cenu. Spracovanie je ale až neskutočne rozporuplné, určite musím pochváliť, že sa stále niečo deje, čo v kombinácii s pomerne krátkou dĺžkou zabezpečuje svižné tempo filmu, takže o nude tu určite hovoriť nemôžem, lenže problém je, že to vôbec nefunguje už v úplných základoch, ktoré od tohto typu filmu očakávam. Očakával som seriózny dynamický akčný thriller, v ktorom nebude núdza o napätie a kvôli zápletke a typu hlavného hrdinu aj o premyslené situácie, no to ani omylom. Dynamické a akčné to síce je a to množstvo klišé bez štipky originality kľudne prehliadnem, lenže tu vôbec nefunguje logika, je tu množstvo absurdných situácií a neskutočných nezmyslov, čo v kombinácii s vážnym pojatím z toho robí skvelú paródiu. Ale zase aj toto sa dá čiastočne považovať za klad, pretože úsmev mi z tváre prakticky nezmizol, bavil som sa skvelo. Akcie je tu pomerne dosť a vo svojej kategórii je celkom vydarená. Síce uprednostňujem skôr iné typy akcie, ale aj tak som spokojný, naháňačky, či už automobilové alebo pešie sú výborne natočené a dynamické, bavilo ma aj tých pár krátkych osobných stretov, v akcii sa na to pozerá dobre. Herecké obsadenie je iba priemerné, Nicolas Cage je síce stále sympaťák, ale aj tak ma sklamal, má tu predstavovať inteligentného zlodeja, ktorý prakticky nemá konkurenciu, ale v jeho jednaní sa to takmer vôbec neprejavuje, väčšinou pôsobí presne opačne a navyše miestami nepríjemne prehráva, jeho dcéra mi prišla nesympatická, policajné duo zase smiešne a hlavný záporák je kapitola sama o sebe, nielen, že nevyvoláva žiadny rešpekt, ale je až paródiou na záporáka. Ale aspoň tu majú postavy viacero výborných hlášok. Réžia je na tom dosť zle, Simon West síce bez problémov zvláda akciu, ale inak je tu úplne mimo, nevie vyvolávať napätie, no čo je najhoršie, dodal tomu parodický nádych, čo v kombinácii s hlúpym scenárom už vytvára prakticky až Grindhouse, ale aspoň technická stránka sa vydarila, slušná kamera, príjemný vizuál, k tomu ideálne lokácie, toto sa vydarilo. A o hudbe ani neviem, čo si mám myslieť, takto zábavne trápnu hudbu som vo filme asi ešte ani nepočul. Takže som veľmi prekvapený, ale zase nemôžem hovoriť ani o sklamaní. Skutočne ma nenapadlo, že ešte aj z filmu s takouto tématikou môže nechcene vzniknúť čistá paródia, ale vo všetkých ohľadoch, keby sa ešte trochu posnažili, tak táto kombinácia scenáru, réžie, hudby a postáv by priamo konkurovalo Rodruguezovým filmom. Aj preto sa mi tento film ťažko hodnotí, ale bavil som sa predsa len trochu nadpriemerne, takže nebudem v hodnotení zbytočne kritický. 54% () (méně) (více)

Figu

Sračka sraček a i u mě první náznak toho, že Cage už zřejmě není tam kde byl! Mělo by to asi působit tak, že Lucas má být ten hnusák a Nicolas ten vyfešákovanej bourák co spasí svět. Opravdu mě to přišlo naopak! Úlisnej Cage a humus céčko film! Škoda! Něco přeci jen jsi dokázal! Snad se dáš brzy do kupy! 35% ()

jenik71

Neočekával jsem nic extra a vida - zjistil jsem, že Cage ještě úplně nepatří do hereckého důchodu. V ději to sice tu a tam trošku skřípe, přesto jde o poměrně zdařilý thriller. Akční scény jsou povedené a napětí je taky solidní, jen je škoda poněkud nedotaženého scénáře. Jinak by bylo moje hodnocení určitě lepší. ()

SaNcHeZ_cz

No tak na Nicolase v poslední době poměrně slušné do značné míry i průměrné videobéčko. To ovšem neznamená, že by to byl kdovíjak kvalitní snímek. Mizerné herecké výkony, hodně slabý a hloupý scénář a v podstatě nic proč snímku věnovat hodinu a půl času. Simon West není vyloženě zklamáním za kamerou, nicméně rutinní akce ani zdaleka nepřipomíná chvíle jeho největší slávy. To co je mimo akci jakbysmet. ()

• Po tom, čo príde Will (Nicolas Cage) za Hoytom (M.C. Gainey), mu rozbije nos, posadí ho na stoličku a vedie s ním rozhovor, na konci ktorého ho kopne do brucha, pričom spadne na zem aj so stoličkou. V nasledujúcom zábere je však stolička na nohách. (Johnny.ARN)