Režie:
Vladimír BahnaKamera:
František LukešHrají:
Zdena Grúberová, Samuel Adamčík, Oľga Adamčíková, Karol Machata, František Dibarbora, Mária Bancíková, Anton Mrvečka, Ján Mildner, Juraj Šebok (více)Obsahy(1)
Za Slovenského národního povstání se i prostí lidé odhodlávali k hrdinským činům, třebaže věděli, že se vystavují velkému nebezpečí. Také hrdinka tohoto filmu, prostá venkovská žena, těžce doplatí na svou statečnost: je odsouzena k trestu smrti, prozatím odloženému na později, aby mohla odkojit své nedávno narozené nemluvně. Je jí dokonce nabízena záchrana, pokud zradí, ale přítomnost příslušnice sovětské armády jí vlévá do žil odhodlání i naději. Predjarie patří mezi obvyklé schematické, neživotně inscenované pohledy na téma, které komunistický režim vyzdvihl mezi posvátné látky. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Zdena Grúberová
Československo
Nejlepší filmy:
Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Hernani (1967) (TV film)
Samuel Adamčík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Tajemství hradu v Karpatech (1981)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Oľga Adamčíková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Smrt si říká Engelchen (1963)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Polnočná omša (1962)
Karol Machata
Československo
Nejlepší filmy:
Polnočná omša (1962)
Červené víno (1976) (TV film)
Stíny horkého léta (1977)
František Dibarbora
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Šíleně smutná princezna (1968)
Mária Bancíková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jánošík (1935)
Jerguš Lapin (1960)
V hodine dvanástej (1958)
Anton Mrvečka
Československo
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Ženský zákon (1967) (TV film)
Naši synovia (1975) (seriál)
Ján Mildner
Československo
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Tisícročná včela (1983)
Vianoce Adama Boronču (1988) (TV film)
Juraj Šebok
Československo
Nejlepší filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Andersonvillský proces (1976) (TV film)
Hernani (1967) (TV film)
Branislav Koreň
Československo
Nejlepší filmy:
Šíleně smutná princezna (1968)
Pyšná princezna (1952)
Andersonvillský proces (1976) (TV film)
Imrich Eperješi
Nejlepší filmy:
Trhák (1980)
Uzlíky nádeje (1979) (TV film)
Hodiny (1980)
Lotár Radványi
Československo
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Tisícročná včela (1983)
Louis Pasteur (1977) (TV film)
Darina Chmúrová
Československo
Nejlepší filmy:
Vianočné oblátky (1977) (TV film)
Chlapci, dievčatá a psy (1970) (TV film)
Neodchádzaj nocou letnou (1984)
Ernest Pauš
Československo
Nejlepší filmy:
Jánošík I., II. (1963)
Štyridsaťštyri (1957)
Kapitán Dabač (1959)
Rimma Šorochova
Nejlepší filmy:
Přerušená píseň (1960)
Jaro v Zarečné ulici (1956)
Černá sobota (1960)
Dezső Király
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dny čekání (1971)
Posledná bosorka (1957)
Krčmársky král' (1970) (TV film)
Jozef Dóczy
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Louis Pasteur (1977) (TV film)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV film)
Vlado Müller
Československo
Nejlepší filmy:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV film)
Smrt si říká Engelchen (1963)
Medená veža (1970)
Karol Badáni
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Posledná bosorka (1957)
Jerguš Lapin (1960)
Pole neorané (1953)