Kříž cti

• Norsko Into the White (více)

liebgott

,, Pěkná knížka ale kapitola dvě byla na mojí prdel moc tvrdá " rozhodně jeden z nejlepších severských filmů kterej mě jak svým zasazením tak příběhem dorovnal , jasně žadnej Ryan to není ale podle mě tenhle film natrhané prdel třeba i Fury s Bradem Pittem . Tenhle film mě do sebe vcucnul a pustil až když skončil bylo to težké se rozloučit s těmi neuveřitelně sympatickýmy postavami 9/10 ()

Agnostik

Velice komorní ale kvalitní skandinávská válečná filmařina.Originální scénář bez válečné vřavy a umírání! ()

Jurcekk

Nedávno som pozeral dokument o leteckej havárii uruguajských rugbystov v Andách. http://www.csfd.cz/film/325633-stranded-the-andes-plane-crash-survivors/ To si nenechajte ujsť. Excelentné! A teraz títo fičúri. Hladko oholení, hladko vystrihaní. S cestičkami vo vlasoch. Rečovo vybavení. Popália si strechu nad hlavou ale lyže zostanú... Kurva! Šak nehovorím. Posolstvo. Film s presahom. Ale tá forma. Hovoril som si: to nepozeraj. Kurva, ale nedal som si povedať. Tak mi treba. ()

cajda77

Tak jsem dneska začal tour po přažských kinech - KINO ATLAS, perfektní atmosféra klubového kina, kterou prostě multiplex v nákupním centru nemá nikdy šanci nahradit, večerní představení a milá kavárnička, kvalitní technologické vybavení, ale hlavně má své kouzlo! Těším se na další biografy ... Zhlédnul jsem norský film, těžko mohu skrývat svou určitou fascinaci skandinávskými zeměmi, tak tedy pak není divu. Děj se dle skutečné události odehrává v Norsku, kde se navzájem sestřelí dvě protivnická letadla, jejich posádky poté musí severskou pustinu zvládnout společně ... Velmi silný příběh a perfektní kamera! ()

Chizkiyahu

Řekl bych, že jsem právě viděl nádhernou ukázku "jak z mála udělat moc". Necítím se povolaný hodnotit kameru, režii nebo střih... Ale můžu konstatovat, že všechno je moc hezké. Podle skutečného příběhu? I takové věci se asi dějí. Musím vypíchnout hudbu - zní lacině, ale dokázali s ní krásně věci. Zřejmě byl napnutý rozpočet, ale tenhle film je roztomile účinný. Má silnou zápletku (citově, samozřejmě nic složitého) prokládanou zvláštními odlehčeními skupiny mužů, kteří se zoufale snaží vyjít sami se sebou. Severská krajina je absolutně překrásná, ačkoli jsem si asi stokrát řekl "ještě, že žiju v ČR". Samozřejmě, konec je neodvratný a velmi působivý. Jsem rád, že jsem ten film viděl. A myslím, že mnoho lidí rádo bude také. ()

Etrox49

Zbytočný, nasilu zbúchaný brak, ktorý nezaujme prakticky ničím. Na vojensko-historický pokus príliš fádne a nevýpravné, na psychologickú drámu príliš plytké. Úvodný letecký súboj kompletne odbitý audiostopou doprevádzanou dlhočizným detailom na zajaca polárneho?! Preboha, toto je nejaký zúfalý, študentský film? Skutočné dianie tým pádom započína až pri zrútenom, paradoxne nedotknutom Heinklovi, pekne decentne žeriavom spustenom do snehu. Postupné oboznámenie s hlavnými aktérmi je v celku nádejné, hoci len na nemeckej strane. Lukas (Nordwand) aj Kross (The Reader) sú už pomerne známe herecké persóny preto ďalší vývoj sľubuje kvalitný zážitok. Bohužiaľ, k tomu nedôjde. Udalosti po príchode do zrubu sú kŕčovité, klišovité, často trapné a v podstate neriešia nič zásadné. Grint môže akokoľvek hekticky prehrávať a ničiť nás svojim podaním otrlého, fakujúceho burana spoza palubného guľometu, furt to bude len zrzavý, poľutovaniahodný truhlík Ron Weasley. Jedna menšia či väčšia, nezáživná epizódka strieda druhú, kachle trovia jedno polienko za druhým, ovsená kaša sa míňa, pokojne si na 15 minút hoďte šlofíčka. Až neznesiteľný smrad gangrenóznej ruky Peppi Schwartza na moment pretína dejovú narkózu, ktorá sa už dobrú 3/4-hodinu vznáša nad zrubom. Ale pozor, žiadne dramatické vybočenie nenastáva. Ruka dospelého chlapa je bez vážnejších komplikácií amputovaná nad lakťom (sekerkou na triesky!) a nemecko-anglické osadenstvo chaty sa ďalej dobre baví. Popritom sú konzumované alkoholické nápoje a údeniny, náhodne objavené v bedni pod podlahou. Aktéri sa zbližujú, predošlé nepriateľstvo je hodené za hlavu, zrubom sa nesie žartovanie a všeljaké huncútstva. V tejto fáze sa zdrvený divák už len modlí, aby sa scenáristi potom všetkom nevybrali na sakramensky tenký, „homosexuálny ľad“, pod ktorým by sa celý tento zblúdilý dej už definitívne utopil. Záver pochopiteľne nepochopiteľný. Záchranná jednotka zachráni vysmiateho, neozbrojeného a na lyžiach šantiaceho seržanta Strunka tak, že ho sniper zo zálohy odstrelí ako škodnú. K tomu ešte milión textových zdelení, čo kto z preživších robil nasledujúcich 30 rokov a Ende. Ťažký film... ()

Big Daddy

Nečekejte adrenalin, ale budování respektu až přátelství mezi nepřáteli za pomoci dialogu a vzájemné pomoci v prostředí, kde neměli hlavní hrdinové na výběr, pokud chtěli přežít a zachovat si v sobě trochu lidskosti v dobách, kdy tato vlastnost nebyla na denním pořádku. Právě absence čistého adrenalinu může leckoho nudit a třeba i po chvíli od filmu odradit, ale dáte-li snímku šanci tak se Vám může dostat pod kůži a spolu s faktem, že jde o příběh podle skutečné události, zanechat po shlédnutí pocit příjemně stráveného času u obrazovky. ()

MrClansman1

Krásny film, ktorý sa na základe jednoduchého príbehu snaží poukázať na nezmyselnosť vojny, čo si myslím, že sa i podarilo na jednotku. ()

montel

Je druhá světová válka a nad územím Norska se vzájemně sestřeleli dvě nepřátelská letadla Německa a Británie. Obě posádky jsou vysílené, někdo je zraněný a všichni vyhladovělí. Tři němci a dva angličani jsou nuceni obývat jednu dřevěnou chatrč, která může být jejich spásou a protože jim počasí nedovolí chatu opustit, musí se o ni společně podělit a doufat, že se vzájemně v této drsné krajině nepovraždí... Parádní skandinávský snímek podle skutečného příběhu, kterému divák uvěří a i když nikdo (nebo skoro nikdo) neměl němce dlouho v lásce, tady tento snímek ukáže, že i německý důstojník měl svou čest, charakter a zachoval si lidskou důstojnost i ve chvílích, kdy na něj ukázala zubatá. 75% ()

Wolfvater

Povedené dílko, občas trochu zadrhne, ale myšlenka filmu to přebíjí naprosto jednoznačně. 101 minut je na něco takového tak akorát, aby se to nedalo pokazit. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Za krásné bílé pustiny, hory, vichřice a bílou tmu dám 5. ()

Thug_Leo

Proč v situaci s amputaci nedali končetinu za dveře do mrazu? Méně krve i bolesti...přesto je to solidní film k jednorázovému shlédnutí. ()

Sopholojong

"Hateful Five" v chate na zasnezenej norskej vysocine. Samozrejme bez tarantinovskej coolovosti, zato s hordami patetickeho klise o tom ako sa mame mat radi, aj ked stojime na opacnych stranach "frontu" (samoucelne hadky o vine a nevine su absolutne nepresvedcive, mierenie zbranami raz z jednej, potom z druhej strany, smiesne). V jednej scene na seba mieria pistolami, v druhej sa rozdeluju rovnakym dielom s ovsenou kasou. No cisty "sracickovsky" Hollywood natoceny v Europe. K tomu to este nechcene sebaparodicky zhadzuje Rupert Grint, ktory akosi pozabudol, ze natacanie Harryho Pottera uz skoncilo. Esteze chata vyzera pre divacke oko utulne, mrazive pocasie citit az doma v "obejvaku" a jediny emocionalny zaver s informativnymi titulkami "co bolo dalej" zbystri divacku pozornost. ()

Chicharron

Nemám rád filmy "podle skutečných událostí", protože většinou stojí za starou belu, ale tento budgetový válečný snímek, kde letící letadla suplují jen stíny na sněhu, mne příjemně překvapil. Film má vše, co má dobrý film mít - dramatické momenty, skoro divadelní lokaci - jen chatu a přimeřenou dávku, převážně "anglického", humoru - moment, kdy si jeden z letců vytře prtel stránkami z veledíla Mein Kampf prostě nemá chybu a divák může jen spekulovat, jestli se toto opravdu stalo, nebo je to jen filmařská licence. Povedl se i casting - Brity hrají britští herci, Němce (převážně) němečtí a norskou jednotku samozřejmě Norové, což  zvyšuje "autenticitu" filmu. Jedním slovem - výborné. ()

PanBlack

Skvělý film s velice dobrými hereckými výkony, emotivními scénami a sem tam i s nějakou tou menší "akcí", která nespočívá v přestřelkách či honičkách, ale řekl bych, že spíš v roztržkách a hádkách mezi vojáky, kteří se těžko smiřují se skutečností, že musí spolu pobývat pod jednou střechou. Jedná se zkrátka o skvělé válečné drama, kterému ale přesto něco málo chybí, abych mu dal pět hvězdiček... 85% ()

vnimat_Krasu

Seveřané mají na dramata patent a s minimálním rozpočtem dokázali to, co Carnahan nezvládl s Neesonem a hromadou počítačových vlků. Ve sto minutách vcelku neakční, místy téměř divadelní konverzační hry, dokáží udržet pozornost vytříbenými dialogy a správně namíchaným koktejlem humoru a vážnosti. Hmatatelnost postav dobře podporují herecké výkony ústřední pětice a výborná kamera Daniela Voldheima (Fritt Vilt). Into the White zaujal svojí lehkostí a po dlouhé době i nevyhraněným pohledem na válečný konflikt. Bez klišé, velkých řečí a přitom s hromadou testosteronu. ()