Líbej mě

(festivalový název)
  • Švédsko Kyss mig (více)

Dvě třicátnice, Mia a Frida, se poprvé setkají na zásnubní hostině svých rodičů. Miin otec Lasse a Fridina matka Elisabeth se budou brát. Lasseho dcera Mia se vrací domů se svým přítelem Timem a přípravy jejich svatby jsou také v plném proudu. I přes složitou rodinnou situaci se mezi Miou a Fridou probudí silný cit, který nejde zastavit. (lenuse)

playboxguest

Kolikrát už to tu bylo... Šťastně zamilovaná dívka, co má před svatbou (Svatba ve třech, Four faced liar a právě Kyss mig), nebo žena středního věku, vychovávající ve spokojeném manželství své děti (Elena Undone, Die konkurrentin, The world unseen, Aimée a Jaguár), které žijí v domnění, že jim nic nechybí, dokud se jim v životě neobjeví nějaká "fuckin´ hot" ženská, z který kalhotky vlhnou světelnou rychlostí XD. Prostě příběh ohranější daleko víc, než Twilight dvdčko v rukách patnáctileté puberťačky. Jenže v tomhle případě tak civilně zahraný a seversky klidně natočený, že jsem nedokázala odolat ani já a cynismus musel zase jednou do šuplíku. Viděno dvakrát, ale určitě ne naposledy. ()

sochoking

Koniec mohol byť namakaný, keby Mia za ňou prišla na to mooolo a Frida by sa postavila a zmizla niekde v prdeli, v dave. A v snahe ju rýchlo dohnať, opäť by sa jej stratila za nejakým múrikom a už nikdy by sa nestretli, to by bola iná šupa! Ale kedže vedeli, že my, mladiství by sme to nerozdýchali, tak to tak aj skončilo, ako skončilo a keby som predtým nevidel toto, tak by som to možno s hodnotením aj trošku popreháňal, bo kde sú lesby, tam ja vymäknem ( na rozdiel od toho šuhajka tam dole, ktorý vytvrdne)! ()

jafuska

Film,který je opět s lesbickou tématikou a to já můžu, ono je vlastně jedno kdo koho miluje, hlavní, je jestli je člověk s tím dotyčným štastný, a proč by se nemohli milovat dvě ženy? není na tom nic špatného, ale více se mi líbila Frida, měla v sobě více ženskosti, ale to je jen můj úhel pohledu, pro mě velmi dobře a pěkně natočený film. ()

luciasce

Jedna hvězdička za švédský film, druhá hvězdička za skvělou Ruth, třetí hvězdička za skvělou Liv, čtvrtá hvězdička za skvělou kameru a pátá hvězdička za skvělou hudbu... Už dlouho mě tak nic nechytlo... Taková lepší verze anglického You&Me s tím rozdílem, že tady jsou ty scény naprosto nabité, jiskřivé a uvěřitelné, nevyumělkované a citově syrové a jemné zároveň... Lidi se tu opírají, že to téma tady bylo stopadesátkrát před tím, že to je okoukaný, že to bylo zajímavý před dvaceti lety a teď už není, no a co? V Americe točí romantické filmy, jeden jako druhý milionkrát to samé, batman padesátkrát, superman stokrát a je to nuda, tohle je aspoň nabitý citama a krásnými hereckými výkony. Ano je to obyčejný film, ale je to krásný obyčejný film, který stojí za podívání. ()

mandella

JO!! Švédská krásná vztahovka o dvou holkách, které překonaly okolnosti a navzdory všem to zvládly. Ústřední dvojice milá, zvlášť Mia (Ruth Vega Fernandez), ostatní herci slušní. Líbil se mi ponor do rodiny. A je tady asi skoro nejhezčí filmový konec ve spojení s hudbou, co jsem viděla. Milučké. Po několikerém zhlédnutí musím s hodnocením na pět hvězd. Holt jsem měkkota, ale zůstalo mi to dlouho v hlavě. Parádní hudba. ()