Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

ywo666

Je to skutočne najväčšia párty aká kedy uvidela filmové plátno. Má to nekonečno chýb, ale hentakú párty musím oceniť aspoň 4*. 70%. Napriek tomu by som found footage už najradšej poslal do smetišťa dejín. ()

Phietros

Wau, tak tohle byla opravdu jízda, která by asi položila kde jakého rodiče na kolena! Nebejt auta v bazénu a pošuka s plamenometem, kterej všechno začal k ránu podpalovat, tak to mohlo dopadnout relativně dobře:D ... Ale to se bohužel nestalo, z 50lidí jich tam byli stovky a to čeho se Thomas bál se přesně stalo! Ovšem jak jinak si napravit reputaci ve svých 17tých narozenínách, když dostanete mámino auto v podobě minivanu, jste všem pro výsměch a máte na víkend volnej barák?! Jediné k čemu to bylo dobré, že se rázem stali hrdiny ve škole z těch nevýrazních trotlů co byli. Každopádně mě to natchlo, místama jsem se fakt pobavil:D navíc atmosféra byla umocněna kamerou u očí hlavních aktérů, kterou byl film celý pojat i s příjemnou party hudbou. Bejt poblíž tak se určitě přidám:) Jinak celkově dobře ukázané čeho je dnešní mládež za zády rodičů schopna a ikdyž se jednalo o nevinou oslavu, tak jak se to může během pár hodin zvrtnout na večerní porušování zákona a další tragické situace! Osobně jsem takovouhle párty zažil asi v 5x menší míře 2x za život! Jednou na silvestra u kámoše, kde v chatce o kapacite 10 osob, bylo 30 lidí, ráno bylo vše zdevastované a byl to fakt hukot. No a podruhé u známé ve vile jejich rodičů, kde to byl taky mazec, ale naštěstí tam bylo pravidlo, kdo co rozbije, ten to taky tvrdě odnese! U mě 95% ()

Maki89

zaujímavý nápad, dynamicky natočený a jízda ako sa patrí... ale asi starnem, lebo tento film ma neoslovil tak ako keby som bol ešte vo veku hlavných hrdinov... ale inak pekná oddychovka ...6/10 ()

Tomes83

Největší středoškolská párty všech dob a se vším všudy! A kdo s tím nesouhlasí, tomu skrček napálí do koulí!!!:-D ()

Pavlínka9

Já jsem se bavila a to v tomto případě bylo hlavní :) :) Do určité chvíle si člověk řekne - "to jsem taky zažil"...ale úplná pravda to není :D ()

lennyd

Tom, a jeho kámoši Costa, J.B. a Dax byli vždycky tak trochu mimo hlavní proud. Ale nyní je čas to změnit - jsou zde Tomovy narozeniny, a Costa se rozhodne na jeho počest uspořádat takovou kalbu, že na ni město hned tak nezapomene. Zvlášť když Tomovi rodiče odjedou na víkend mimo město, a Tomovi zůstane na starost prázdnej dům... Člověk by řekl že takováto píp snad není ani možná, kdyby se podobná zpráva každej tejden neobjevovala ve zprávách (někdo chce udělat párty, a pozvánku zveřejní na fejsbuku širokým masám, a pak se diví). Něco podobného se Nima Nourizadeh pokusil zfilmovat, a musím uznat, že se mu to docela povedlo. Zvlášť když všechno začíná docela nevinně, a končí bavorákem na dně bazénu, borcem s plamenometem a barákem v plamenech. O filmu jako takovém se nemá smysl dál rozepisovat, stačí když si skočíte na jakoukoliv (ideálně americkou) pařbu a budete mít představu dostatečnou. Takže - otevřít pivo, zavřít mozkové buňky - a jedéém.. ()

Koocik

Nečekal jsem od toho vůbec nic, takže jsem byl připraven na vše možné.. Ovšem po zhlédnutí jsem měl naprosto neočekáváné pocity - chuť "kalit" a někomu zlikvidovat barák :DD. Nejlepší film, co se house-párty týče, který jsem viděl.. Super žabičky s kozičkama, tuna chlastu a moooc zábavy.. Kéž bych měl barák navíc, kterého bych se mohl zbavit a uspořádat tak takovouhle akcičku :D ()

venison

V podstatě dokument o jedné fiktivní megapárty, která se vymkne z rukou pár looserům ze střední.. Spíš jsem 3/4 filmu kroutila hlavou a 1/4 se bavila ;-) ()

Diego

Jako kdybych koukal na sled všemožných klipů na youtube...a já rád klipy na yt :)) . Pro trpící komentáře, nedělejte z toho něco, co to není a nemělo být. ()

drake31

Párty roku ? Ha. Minimálne storočia. Na tomto filme nie je v podstate čo hodnotiť. Ide len o 90 minút trvajúcu zábavu ktorá vyeskaluje do takých rozmerov o ktorých sa človeku ani nesnívalo, nedajbože to zažil. Ubieha to celkom rýchlo, ja osobne som sa nenudil, a bolo sa na čo pozerať (ak viete čo tým myslím). Projekt X je výstraha pre rodičov, a motivácia pre mladých, a hľadať v tomto filme akékoľvek vyššie zmysly je zbytočné, intelektuáli vyhnite sa tomu oblúkom a tí ktorý nevedia čo s časom a chcú sa baviť bez rozmýšľania smelo do toho ... ()

hroubek

Jo na takovouhle párty bych šel a ještě týden po ní, bych o ní básnil.Project X je krásný sen o legendární párty, kterou by chtěla spousta lidí zažít.Velmi dobře je tady využit found-footage, který působí více než realisticky.I tak se, ale nemůže Project X rovnat filmům, jako jsou Pařby, nebo mnohem podobnějšímu Superbad.Puberťácký sen natažený do celovečeráku. ()

Mishqo

best paaarty eveeeer...organizovať by som ju nechcel ale zúčastniť sa tak to už áno...dejová línia je veľmi jednoduchá a v podstate s ničím novým to neprichádza ale to prevedenie bolo super...fakt som sa cítil ako keby som bol priamo v dejisku tej party už len nejaké tie shoty mi chýbali k totálnemu zážitku...každopádne príjemné filmové prekvapenie ()

sskrblik

Film, který se tváří reálně a reálný ve výsledku není, nemůže být výjimečný. K amatérské kameře nemám výhrad a rozhodně to byl dobrý tah. Namixovaný soundtrack elektra a rapu přišel vhod a vytvářel zajímavé klipy. Herecky nebylo třeba žádných přesvědčujících výkonů, tudíž jsem ani neočekával něco víc. Po dějové stránce - vždy se nějáká pitka může zvrhnout a vždy může dopadnout hrozně. Vesměs většině se při troše představivosti dá celkem i uvěřit. !!SPOILER!! >Ale co ten idealizovaný závěr?! Čekal bych, že to ti kluci pěkně odskáčou, jenomže žijou v JúEsEj a tam je všem mladým hej. A nikdo na ně nemůže. NESMYSL! Mělo to skončit pro ně špatně. O to víc zajímavější by byla změna tématu, na kterou to tak nadějně vypadalo. Takhle je to jenom výrazný a ulítlý, avšak průměrný film, který si dost zbytečně hraje na pohádku se šťastným koncem. ()

Brain-D

Těžce nereálná teenegerovská megapárty, která je jeden velký zábavný videoclip. Já se u toho bavil, je to docela vtipná komedie, ale zároveň hrozná blbost. Rozhodně stačí jedno zkouknutí a sám jít na pařbu, která rozhodně nebude mít vůbec nikdy takové rozměry. Realita je jiná a je v ní víc zvratků. ()

kubikzeme

Naprostý nářez.. Film ve kterém se vlastně nic neděje, jen paří, ale i tak určitě stojí za zhlédnutí. Stačí vypnout mozek a užít si 90 minut skvělé zábavy. ()

Danny F.

Zprvu trochu se táhnoucí a opakující se děj až do doby kdy se to konečně rozjede ve velkém stylu. Nejpovedenější však byla akce s likvidací okolí a samotného domu. Drsná párty řekl bych. 70% ()

Wade

Bavilo by mě koukat na záznam takový pařby,ale jen kdybych se ji sám zůčastnil takhle mě to po 15min přestalo bavit. 20% ()

VasaX

Project X je takový "dokument" (fiktivní) o realizování Teenage American dream - pořádné párty. A že je tahle párty pořádná. Devadesát tři minut poměrně uteče, ale zanechaly ve mě pocit delšího snímku. To zejména proto, že od poloviny se pořád něco děje, snímek nabere spád. Na rozdíl od prvních dvaceti minut, které člověk musí překousnout. Celkově to není žádný úžasný film, težký blockbuster, ale pokud nejste alergičtí na náctiletá dobrodružství z USA, tak se můžete i dobře bavit, protože Project X se rozjíždí od nudy až do akční absurdity. Styl zpracování taky sedne a překvapivě se zde najde poměrně dost vtipných scén a subdějových linek (třeba "sekuriťáci" jsou super). Celkově to dává smysl, i když je to vygradováno nad hranici uvěření, takže z něčeho co se ze začátku tváří jako homemade narozeninový dokument se stane epická komediální akce. Já osobně jsem se bavil i zasmál a ostatním mohu doporučit, alby Project X alespoň vyzkoušeli. Není to kinematografický klenot, co se týče celkového zpracování, má své neobroušené hrany, ale je to sranda. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz