Před dvaceti lety ve školní knihovně zahynulo pět studentů. Z neznámých důvodů tam vypukl požár, oni uhořeli a od té doby tam jejich duše straší. Jakoby se od školy nemohly odpoutat. Možná je spojuje tajemství, které má být odhaleno. Možná je čas objasnit starou tragédii a pomoci jim dosáhnout klidu. Možná budou muset dokončit jednu důležitou věc: složit maturitu... Bláznivá komedie o partičce středoškoláků, kteří jako duchové dokážou vstupovat do živýh lidí, pohybovat předměty a obrátit celou školu vzhůru nohama. (oficiální text distributora)

MiniRecenze

Komedie ze španělské režie,která se snaží o originalitu.Bohužel nic originálního se zde neděje.Navíc filmu moc nepomáhá ani nesympatické chování.Za plus považuji,že se občas usmějete a stěží film dosahuje komediálního žánru.Opět ale musím použít slovo -bohužel- film není natočen pro dospělé oči,pokud jim jste,tak zapomeňte na to,že se na snímek podíváte znovu a znovu....Protože se jedná o tzv. teen komedii. Zde platí jedno prosté pravidlo:Jednou a dost! TEEN KOMEDIE!!! ()

Muf911

Fajn duchařská komedie. Není to sice nic světaborného, ale ve svém žánru to je velice dobře udělané a myslím nikoho nemůže urazit. Navíc je tam fakt pár dobrých fórů. ()

blekekeke

Sic ojeté téma, ale v tomhle provedení je to něco nového, takže jsem dal líbí :o)) Sic jsem se u toho neválel smíchy, ale hezká hudba, příjemná kamera, milé lidi, pěkný příběh a tak no :o) ()

jopal

Pohodovy film, s nevtieravym dejom, peknym pribehom, super hudbou a samozrejme s vybornou zabavou. Pre mna najlepsia komedia, co som za posledny rok videl. Asi v 8. minute scena s kostrou ma nabadala to cele vypnut, ale nedajte sa odradit, aj to sa vysvetli... ()

DexMASTER094

Komedie? To sotva... Dobrodružný? Jedna škola, to je vše... Nic zajímavého.. A fantasy? Možná trochu... Dávám 3 hvězdičky za celkem originální nápad a dobrou první scénu v knihovně s učitelem angličtiny. Čekal jsem mnohem víc. Velice rád se bavím, když je na filmu nálepka komedie tak očekávám film k popukání. Jestli jsem se zasmál 2x je to dost.. Suma sumárum, 1 hvězdička nápad, 1 hvězdička prostředí školy + 1 hvězdička Aura Garrido = 3 hvězdičky a sloupněte nálepku komedie. ()

peregrino

Čtyři hvězdičky za vtip propletený celým příběhem a zapadajícím do různých momentů. Chvílemi jsou tam hluchá místa, s tím souhlasím. Ale celkově jsem se pbavil. Alespoň mám dobrý tip na některý filmový večer s přítelkyní :-) ()

Neckys

Ze začátku celkem nuda, málem jsem to vypla (po scéně s duchem uprostřed parketu). Ale na konec se z toho vyklubal celkem slušný film! P.S. duch s věčnou kocovinou a růžovýma blitkama neměl chybu :D ()

BalbiJirka

Slušný snímek, sice to místy postrádá hlubší propracování, ale účel to splnilo a člověk se u toho příjemně zabavý. Je to takovej průměr (možná lehce lepší průměr). ()

karnifex

"Pěkný obrázek, aha, to je maminka. A co to má v puse, kouří doutník, že?" "Ne, jí hovínko - chci okamžitě mluvit s učitelem výtvarné výchovy!" Španělé i tak odpadový žánr, jako je ´highschool komedie´, dokázaží natočit vtipně, inteligentně a bez tradičních klišé! ()

HiroM

Na Španělskou tvorbu velmi solidní, ta totiž obvykle stojí za starou bačkoru. Zajímaví herci, zajímavý nápad. ()

moriero

Moc příjemná oddychovka. Modesto je sympaťák, ředitelka kost, psychiatr správně marný, jeho fotr-oběšenec skvěle hláškuje...a samozřejmě mrtví maturanti baví víc než ti živí. Dokonce jsem se asi deset vteřin i bál, což jsem u komedie nečekal. A to hned na začátku, jak se k tomu profesorovi při každém otočení přiblížila kostra do příroďáku. Tenhle trik u mě funguje v každém filmu. Když nevidíte šprýmaře, jen se k vám po každém otočení nějaká věc přibližuje. Pecka. A v poslední řadě soundtrack. Pokud jste někdo viděl videoklip od Bonnie Tyler Total Eclipse of the Heart, určitě mi dáte za pravdu, že se ke škole plné mrtvých dětí dokonale hodí. ()

Kontryhelka

Roztomilá komedie. Mám takový druh filmů ráda,kde se duchové minulosti prolínají se současností a nemohou se odpoutat, dokud si nevyříkají staré křivdy,díky kterým zůstávají na tomto světě. Než k tomu dojde, škola zažije peprné chvíle a docela jsou vtipný. Vše se nakonec v dobré obrátí a happy end se dostaví. Líbili se mi herci.Příjemně se mi na film koukalo. ()

panki9922

Celkom vtipná myšlienka, pár svetlých momentov, no až príliš často sa tu vyskytuje trápny humor. Film som dopozeral najmä vďaka pani riaditeľke. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Mates Hradecky

Ani na bání, ani na smání aneb Šestý smysl 2. po španělsku. Sympatický hlavní hrdina konečně dozraje a zužitkuje schopnost "vidět mrtvé lidi" a vesele za bílého dne konverzuje s všudepřítomnými duchy. Nejhorší postava je asi duch otce teplého psychiatra, který se pohybuje pouze s oprátkou na krku, nejhorší zážitek vystrčené zarostlé hýždě hlavního záporáka. ()