Kráska a zvíře

• USA Beauty and the Beast (více)
USA, (2012–2016), 48 h 50 min (Minutáž: 39–43 min)

Předloha:

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont (kniha)

Kristin Kreuk, Jay Ryan, Nina Lisandrello, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart (více)

Série(4) / Epizody(70)

Půvabná vyšetřovatelka z newyorského oddělení vražd Catherine se už devět let snaží zjistit, kdo zabil její matku. Během toho incidentu ji zachránil tajemný tvor, napůl člověk, napůl zvíře. Catherine přestává doufat, že by záhadu někdy rozluštila. Pak ji ale vyšetřování vraždy zavede na stopu bývalého lékaře, který údajně zemřel během vojenské mise v Afghánistánu. On jediný jí může dát odpovědi... (oficiální text distributora)

lacerta

Nevadilo by mi to, brala jsem to jako blbinu na zaplácnutí pár večerů. Postavy trapný, Lana Langová sice fajn, ale nic, co bychom už neviděli. Iritoval mě hlavní hrdina, ale co... Pořád o fous lepší než Tak jde čas. Ale další série? To jako vážně? Nechápu, jak je možné, že třeba Ringer další sérii nedostal a tato ptákovina ano. Zůstává mi nad tím rozum stát. Nejdřív jsem dávala **, teď mi škube ruka směrem k odpadu, protože to bylo čím dál víc o ničem. ()

DadysGirl

Not bad... Přišlo mi to na stejném levlu jako TVD (ze začátku)... Obávám se, že třetí série už se rapidně zhorší (co si budem povídat, má to celkově sestupnou tendenci), ale i tak... Kdo by se nechtěl koukat a hlavně poslouchat sexy chlapa jako je Jay Ryan? A ona je sice strašná herečka, ale celkem pěkná... + Kamarád nerd a přísná paní policajtka jako bonus... ()

natalie15

Mnohokrát dokážem porozumieť nízkemu hodnoteniu, najmä keď je súčtom odpadov a štvorhiezdičiek, ale teraz nerozumiem. Beauty and the Beast je skvelý seriál. Kto chce vidieť surovo reálnu detektívku, alebo (druhý extrém) prvoplánovú romantiku, je na zlej adrese. Kto chce však vidieť omnoho dospelejšie Vampire Diaries, reálnejšie V, a k tomu sa chce aj pobaviť, našiel to čo som našla ja. Kráska a zviera je o postavách. Je o príbehu. Je o vžťahoch. Je o akcii a zábave, je aj o romantike, aj o dráme. Je to thriller, je to sci-fi. Obľúbila som si sympatickú, bystrú a súcitnú Catherine v podaní krásnej Kristin Kreuk (vedela som že Smallville nebude jej koniec), vtipnú a občas nekompromisnú Tess (Nina Lisandrello), a najmä Evana (Max Brown). No a na hlavného mužského hrdinu (Jay Ryan) sa dobre díva (pokiaľ teda nie je v metamorfóze). Odporučila by som, aby ste tomuto seriálu dali šancu. Síce mu trochu dlhšie trvá kým sa rozbehne, ale od 10 časti to začína byť drsné. Navyše, na IMDb má 71%, to je na seriál tohto typu celkom dosť. 80% Hodnotené po videní celej 1 série. ()

xxxLussyxxx

Pilot mě strašně nadchnul. Neskutečně jsem se bavila! Musela jsem si okamžitě pustit druhý díl. Avšak jaké bylo mé zklamání. Nudila jsem se snad od začátku až do konce! Kdyby nebylo sympatické herečky Kristin, tak bych se na to snad aňi nedívala. Chtěla jsem vědět, jak to bude mezi "kráskou" a "zvířetem" tak sem koukala. Až do cca sedmého dílu zachraňoval seriál J.T "Pan vtipný chemik". Od cca 8.dílů jsem se začala bavit! Konečně jsem se těšila na nový a nový díl. Konečně akce, napětí...Seriál mě baví až doteď! Snad mi to vydrží :D Pokud se kouknete na pilot a aspoň trochu vás něčím zaujme, tak určitě vydržte do toho osmého dílů. Bude to stát za to ;) Edit 8.12.2013 - Druhá série je naprosto božská! Už se tam neřeší vraždy. Už je to úplně o něčem jiným. Konečně to není kriminálka, ale pořádnej Drama seriál! :) ()

Lencha

S tímhle seriálem mám trošku problém. Chvílemi mě baví hodně, pak zase ne a musím se trochu nutit k tomu, abych se podívala na další díl... Občas je to prostě nuda. Catherine je s Vincentem, pak spolu nejsou, aby se za pár dílů zase dali dohromady, protože spolu prostě mají být... Pořád se najdou tací, kterým leží v žaludku to, že je Vincent netvor. A snaží se za každou cenu ochránit Cat, i když ona o to vůbec nestojí... Doufám, že třetí série nebude úplný propadák. :-) EDIT: Léto 2017 - Tak třetí série stála za pendrek. Čtvrtou už jsem ani nezačala sledovat. Seriál byl dobrý na začátku a každou další sérií to bylo horší a horší. Je dobře, že už to skončilo. :-) ()

• Na začátku dílu, když má Vincent (Jay Ryan) sen o Catherině (Kristin Kreuk), hraje v pozadí skladba Heaven (2013) od britské hudební kapely Depeche Mode z jejich třináctého studiového alba s názvem „Delta Machine“, které bylo vydáno v roce 2013. (Trajektt)