Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

Fiftis

Neznášam pankhartov čo zbohatli len kvôli svojim rodičom a nič v živote nedokázali a nepohnú ani prstom. Hlavnému hrdinovi v tomto filme ani to nestačí a musí byť dominantný ešte aj v sexe, inak sa mu jeho dvojcentimetrový čurák nepostaví. Nahota je na nule a ak boli vo filme ukázané aspoň kozy, tak aj to prevažne kozy pána Greya. Od úplného odpadu to zachránil fakt, ktorý je bežný aj v reálnom živote a to fakt, že jedna panna čaká na svoju prvú skúsenosť neskutočne dlho a nakoniec svoj pavučinou ovešaný veniec daruje aj tak tomu najväčšiemu debilovi, čo do konca života neprestane ľutovať. ()

somnar

Co se týče parafrází na klasický příběh Popelky, Pretty Woman nebo My Fair Lady, víc než Padesát odstínů šedi je mi bližší hra na bondovku Kingsman: Tajná služba, co přijde do kin za tejden. Za Lízu Doolittlovou je v ní agent Eggsy, co má možná stejně chlupatý nohy jako Anastacia, není ale obživlý manipulativní hovězí, co se chce Christiana "vyléčit". Eggsy ovládá parkour, střílí deštníkem, zachrání svět a na úplném konci skončí v análu uvězněný švédský princezny. A to je mnohem víc než tohle jalový vakuum s důtkami. ()

Pepinec

Neumím si představit, jak strašlivá je předloha, protože číst porno mně přijde rozhodně ulítlejší než ho třeba natáčet. Film u mě ale vlastně uspěl, protože jak jsem do minulého týdne mučednické hrátky na seznamu "Co bych rád prubnul" neměl, tak teď jsou docela vysoko. Erotičnost skryla naprostou nezajímavost všeho ostatního, jen teda místo Dakoty bych si tam uměl představit dáááleko větší kostičku. Pro místní experty mám jedno drápnutí, že by možná neškodilo nejdřív vědět, co to ten sex vlastně je, než půjdete do kina. ()

Ainy

Tak do Jamieho bych se zamilovala i já! Sexy uhrančivý pohled jeho hnědých očí by zcela jistě na atomy rozložil i mě! Vrrrrrrrr ... Nicméně ta "sádra malta" mě nějak nebere. Navíc moc nejsem na kreslené zajíčky, i na ty černé s motýlkem kolem krku, abych se vyznala v takovýchto řemeslných praktikách. Netuším, co všechno obnáší a jestli ten závěrečný výprask bylo to "to nejhorší!" z trestů, který pán svému otroku může na záda nebo na prdel naložit ... nebo na jiná místa ... Troufám si odhadnout, že v této praxi existují i horší věci než výprask páskem.  Ta potřeba smluv na kdeco mě ale rozesmála! To se jako v tomhle případě fakt dělá? :-) Námět výborně zpracován i skvěle zahráno! ()

Hunt

Pěkná blbost, psychologicky dosti nevěrohodné,,.... ale své fanoušky a obdivovatelky si to jistě najde, takže prosím - vlastně proč ne. Třeba je pravda, že vlastně každá (cudné panny nevyjímaje) má při tom ráda plácání po prdelce, žárlivost u chlapa je pro ni důkazem zájmu (a je to prostě hrozně hezkýýýý), bičík při sexu je fajn, prachy vzbuzují libido a když ten chlap vypadá alespoň trochu dobře, dá se uvrtat do čehokoliv a sama si to ve výsledku užije ještě více nežli on. ()

• V mnoha scénách je vidět, jak si Christian (Jamie Dornan) a Anastasia (Dakota Johnson) posílají textové zprávy. Christian používá iPhone, který podporuje vzájemnou komunikaci Apple zařízení přes tzv. iMessage, což se pozná podle modré barvy bublin v textovkách. Nicméně Anastasia používá telefon od LG, který iMessage nepodporuje. (FojtikDesign)
  • Na filme sa podieľali aj sexuálne dominantný muž a žena. Obaja mali hercov dostať do ich rolí, aby vznikli autentickejšie zábery. (vander19)
  • Film ve všech 55 zemích, do kterých byl uveden, o prvním víkendu utržil bezmála 240 milionů dolarů, což je rekord pro mládeži nepřístupný film. (hippyman)

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva