Michelle_S

Přes nelogičnost děje a tupost postav bych se snad i přenesla, kdyby ten film byl alespoň trochu zábavný... Což se nestalo. Ale hudba se mi líbila:-) ()

pan_Bily

Spousta romantické omáčky okořeněná dávkou erotiky (pro někoho malou, pro někoho až moc velkou - u mě za a:-) ) a špetkou humoru v podobě několika vtipných momentek, které jsou vhodně zakomponované do děje. Základ příběhu je romantická pohádka na způsob „bohatý princ a chudá popelka“, ale trochu jinak, kdy popelka se snaží „napravit“ prince a přimět ho k normálnímu romantickému vztahu, a ozvláštněná (vůbec ne nezajímavě) peprnějšími scénami a zaměřením hlavního hrdiny. Takovéto romantické pohádky nemusím, takže unešený z toho nejsem. Ale špatné to nebylo. Je to natočené pěkně, dobře se na to kouká, příjemně to uteklo. A Dakota je naprosto super :-) a nějaké ty erotické scény... ;-) Knížku jsem nečetl, jen jsem slyšel nějaké zkazky od známých. A i když prý je knížka hustě našlapaná erotikou, větší erotickou palbu jsem dopředu očekával od Nymfomanky než od tohoto. ()

breebee

Teď budu někoho citovat, ale "Ze shitu dobrý film neuděláš". A je to tak. Knížky jsem četla (jednu a půl, na víc jsem neměla nervy) a myslím si o tom svoje. Co se týče filmu, tak to naplnilo přesně moje očekávání. Udělali to koukatelné, herci nebyli tak nesympatičtí jako ti, které měli ztvárnit, za okny hezký Seatle, muzika příjemná. Dala bych i 4 hvězdy, mám-li hodnotit jen fim, ale nedokážu to. Ačkoliv měl obří reklamu (že o něm ví i můj 80ti letý děda a to je sakra co říct) a přišlo na něj víc lidí, než jich žije na planetě. Smutný, možná. Na druhý díl si to tedy vydělalo, otázka je, zda si to vydělá i na třetí? ()

Primus tesla

Tak milí zlatí. Včera jsem si (čistě ze studijních důvodů) střihnul těch 50. Jestli se dá podle průměrné knihy natočit nadprůměrný film? Nedá. Ale upřímně ty šílené kritiky na CSFD jsou vážně přehnané. Podle mého skromného odhadu je 50 normální průměrná romanťárna se sado maso prvky. Dakota docela uvěřitelná a Jamie Dornan vlastně taky. Erotické scény nudné (ale to se dalo čekat), mezi hlavnímy postavami to spíš drhlo než jiskřilo a chyběla tomu hloubka nebo naopak větší nadhled. Závěr je záměrně otevřený, takže ten bych jako zápor neviděl. Byly momenty kdy jsem se upřímně bavil a od srdce zasmál (scéna s procházením smluv, příchod matky a všeobecně momenty kdy si Dakota dělala z Greye srandu (což bylo zřídka). Je to líbivě natočené a takové uhlazené. Nicméně příběh je hloupoučký ( usuzovat že žena bude mít ráda mučení když si v nervozitě kouše ret ergo myslet si že předělám chlapa který rád řeže holky je vážně hloupé. A aby si panna myslela, že se jí bude líbit bondáž a mučení? To by byla trochu hloupá.) Myslím si, že o tohle téma se mnohem lépe postaral film sekretářka a 50 je tak maximálně tří hvězdičkový film. ()

OMe_CZ odpad!

Asi 10 minut uvažuji za co bych mohl tomuto počinu dát alespoň jednu hvězdu... ( napadá mě snad jen opravdu hudba. Jen je škoda, že je to úplně mimo můj žánr ). Tragická kombinace od kamera - střih - réžie - scénář - výběr herců. A co je úplně nejtragičtější je ten jejich herecký výkon. Kéž by se ty jejich pocity daly brát jako komedie. PS : Ještě že jsem na tom nebyl v kině. To bych těch peněz litoval snad ještě pět dalších let. ()

Zofinka2

Film se mi moc nelíbil. Chyběla chemie mezi herci. Na začátku, když se sešli u něj v kanceláři mi připadalo nevhodné, když řekla Anastasia Christianovi, že je panovačný. Přitom se ta jeho panovačnost zatím neprojevila a pak znovu. Jako dominant mi Jamie Dornan moc nepřipadá. Ale snaha tam byla. Viděla jsem ho ve seriálu Fall. Na tu roli, co hrál se hodil víc. Ke konci, když Anu "střískal" a ona mu pak řekla "miluju tě" a on jí taky, tak jsem jim to nevěřila. Jinak Dakota Johnson se na roli Any hodí. Ale nebylo to ono. Kniha byla lepší. ()

Lady Marcy

Proč tady většina dává odpad fakt nepochopím, mě se to celkem líbilo. Byla jsem docela spokojená s hereckým obsazením, výběrem písničkama i některýma erotickýma scénama, jen škoda že jich nebylo víc. ()

A.lis

Vzhledem k tomu, jak otřesný brak byla knížka, jsem měla hrůzná očekávání. A ta se nenaplnila. Film nebyl až takový cajdák. Minimálně v tom, že na rozdíl od knihy měla hlavní hrdinka aspoň zárodek vůle a racionality. Kdo šel ale na dávku ostřejší erotiky, asi byl trochu zklamaný. Kéž by to bylo alespoň o půl hodiny kratší! Ovšem upřímně řečeno: kdybych nedostala lístky zdarma, asi bych na tenhle "bestseller" nešla. :D ()

Raduuk

Už od první chvíle kdy jsem zjistil, že má vzniknout film, jsem věděl, že budu ,,donucen‘‘ se na něj podívat (co bych to byl za přítele, kdybych své dívce nedopřál společné dívání na tento filmový klenot). Opravdu jsem si nedělal naděje, že by to mohlo být něco, co by mě uchvátilo. Ale po prvních negativních recenzích mě naplnili obavy, že něco takového za ztřísliva asi nepřežiju. Přišlo to náhle s čista jasně v jeden zimní večer, řekla: ,,pojď, půjdeme koukat na film‘‘ zmožen únavou po práci jsem souhlasil, aniž jsem věděl, co na mě čeká. Titulky…., skoro mě bral infarkt, když mi to došlo a v tom jsem si jen pomyslel ku*va nemám se čím otupit. Ale už bylo pozdě a tak zírám na obrazovku, připadal jsem si, jako když koukám na horor připraven zavřít oči kdykoliv se tam mihne nějaká šíleně obří kláda. Díky bohu za člověka, který to točil, určitě musel dopředu vědět, že nás ženský donutí se na to koukat společně a bral na nás ohled, na druhou stranu holky asi museli, být dost zklamaný s chlapa tam moc vidět nebylo. Po dvou hodinách okusování rtíků a tužky (provozující hlavní herečka), mlaskání při vášnivých polibcích, bičování, sténání a dohadování o tom že je úžasné společně spát v jedné posteli a mimo hrátky v herně se dotýkat, přišel konec. Přežil jsem bez újmy, dokonce to nebylo ani tak hrozný jak jsem očekával, herci nehráli zle, ale film jako celek působil nemastně neslaně což je docela škoda z něčeho takového by se dalo dostat víc, sakra jako by mi to vlastně vadilo. ()

camomilla

Abych nebyla uplne mimo misu, pustila jsem si tuhle marketingovou tlacenku. Mezi postavami zadna chemie, mam pocit, jakoby pred zacatkech filmu bylo 10 min, ktere jsem asi nevidela. 50 odstinu nudy. ()

Gomez222 odpad!

Vôbec sa mi nechcelo tento film pozerať a pri netrpezlivo očakávaných záverečných titulkoch sa tento môj pocit len znásobil. Celý film je skôr paródiou na "starú romantický filmovú školu" v štýle Rosamunde či Daniele. Už prvé stretnutie je plné skôr humorného uvoľnenia než erotického napätia. K tomu zmes všetkých romantických a erotických gýčov doplnená trápnymi dialógmi, patetickými hereckými výkonmi a absentujúcim režijným zámerom. Je skôr smutné ak sa týmto pseudo umením snažia posúvať mantinely spoločensky prijateľných "partnerských aktivít". ()

silviastef odpad!

Škoda, že sa nedajú dávať aj MÍNUSOVÉ body. Tento film by si zaslúžil minimálne - 5 hviezdičiek. Film by mali propagovať so sloganom: ak chcete prísť o svoj sexuálny život - pozrite si 50 odtieňov sivej. A zároveň by film mohli ponúkať aj ako dobrú antikoncenpciu. Scenár úbohý, herecké výkony hrozne a doteraz som neprišla na to, čo chcel autor týmto filmom "říct". ()

StereoHearts

Medzi 3-4* Na to koľko bolo na to sťažností docela prekvapenie. Pokiaľ sa nebudem zameriavať na erotické scény, na ktoré sa tu zameriava 50% ľudí a neviem prečo, ten film nie je iba o tom, tak veľmi dobre spracovaný film a veľmi rád si pozriem pokračovanie. Jamie skvelo zahraté, nová téma, ešte uvidíme ako sa bude ďalej vyvýjať príbeh a bude to dobré :) A dosť ma pobavilo - "Za týmito dverami je moja herňa" "To ta máš x-box alebo tak ?" :D That´s all :) ()

marien1039

Investovala jsem 8 hodin času a na popud kámošky si přečetla knihu (Jo, čtu rychle). Kromě toho, že hlavní postava je 23 letá frigidní píča, která bez jakékoliv předchozí zkušenosti se sexem je schopná během její deflorace 3x vyvrcholit, mě pobavil hlavně fakt, že autorka evidentně nezná jinou značku aut než Audi, neví, jak se dělá čaj, předpokládá, že fotograf, který celý život fotí krajinky, umí najednou bezchybně vyfotit ve studiu podnikatelského boha (však co, fotograf jako fotograf) a kravka, která neví, co znamená výraz "submisivní", odpromuje bez vlastního vypočítavého stroje doma. Hned po protržení svého hymenu si je naprosto jistá, že svého citlivého multimiliardáře, který si poslední roky doma přivazoval a mlátil coury, které vypadaly jako jeho feťácká matka, miluje a uvažuje, že by se také nechala z lásky k němu přivazovat a mlátit. Koneckonců, která ženská někde vzadu v hlavě netouží, aby jí někdo lepící páskou přilepil k pohovce, kde už bylo "tvrdě šukáno" tolik jí podobných a poté s narvaným dildem v zadku za zvuku chorálu Thomase Tallise vyvrcholila při šlehání bičem do klitorisu. Inu proti gustu... Nakonec tato vyřáchtaná blbka slušně poprosí, aby jí její milý zmlátil páskem, načež se s ním potom rozejde, protože to moc bolelo. Jak moc svět, nebo spíš jako moc dnešní ženské, musí být v hajzlu, když tohle kolosální hovno inspirované Stmíváním označí knihou roku a vyzdvihnou autorku mezi 100 nejbohatších lití světa? Poté jsem už z čiré zvědavosti a s faktem, že mám zrovna rýmu a manžel se šel bavit, si tento film ilegálně stáhla a skoukla s rozkošnými korejskými či vietnamskými titulky v pozadí, protože jiná verze na uložto není a vrážet do toho svůj kredit na rapidshare se mi nechtělo. Oproti knize to má alespoň nějaký drive i když jalový a kýčovitý. Pokud přežijete vystouplá žebra Dakoty Jonson a podivné sekané songy ze soundtracku, dostane se vám příjemných 120 lehce podprůměrných minut, které jdou přežít, pokud vás na to dotáhne pod pohrůžkou zákazu sexu a konce vařených večeří do kina vaše drahá polovička. ()

Johgas

Mně to teda překvapilo. Neviděla jsem za tím erotiku, ale psychologii - oba dva zpackané dětství, a to tak, že dost. Jeden se posunul do potřeby kontrolovat všechno a očekává skvělé a poslušné výkony od všech na první dobrou; nicméně zapomněl, že existuje něco jako city. Druhá má potřebu lásky a je ochotná zapomenout sama na sebe. Nicméně konec podivně otevřený, čekala bych buď peklo, nebo radikální ukončení. Skvostný soundtrack. Knihu jsem nečetla a Twilight neznám, tak mě nemělo co ovlivňovat, neměla jsem s čím srovnávat a nic jsem od toho nečekala. ()

Mina230692

Knihu jsem na doporučení četla. A když jsem slyšela, že podle toho má být natočen film. Má první reakce byla: ,,Proč proboha chtějí natočit film podle takové slátaniny?" a pak jsem si řekla: ,,To chci vidět." Kniha byla sama o sobě nudná a řekněme si to na plnou hubu: absolutně nereálná a stupidní. A tak není divu, že film mě taky velice nenadchl. Příběh veškerý žádný, pořád jen řeší věci,které by se daly vyřešit za 20 minut ne-li dřív. Erotické scény se mnou taky velice nic nedělaly. Nevím proč, ale přišlo mi, jako by ti dva herci mezi sebou neměli takovou nějakou jiskru. Prostě šlo vidět, že to hráli, což u tohoto povolání není upně žádoucí.Ale zase na druhou stranu... když se drazí pánové přemůžou a podívají se na to s přítelkyní, tak možná nakonec zažijí příjemný večer ;-) ()

badett

Po přemlouvání od přítelkyně, která mě uháněla ať s ní jdu na tento super úžasný film s krásným hercem, sem stejně nešel a šla raději s kamarádem. Včera jsem se na něj podíval a opravdu lituji jejího kamaráda jak v kině musel trpět. Nevzpomínám si kdy jsem naposledy viděl stupidnější film s tragickými hereckými výkony, žádným dějem, žádnou zápletkou a nesmyslným koncem. Rozhodně se na tento film dívat znova nebudu a doporučuji to i ostatním. Jestli chcete vidět film s příběhem kde uvidíte kozy a zadek tak se podívejte na Samce, který má alespoň příběh, zápletku a slušné herecké výkony. Jednu hvězdičku dám za ty auta co se ve filmu objevily. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva