Tico

"Filmově" nevydařené, herecké výkony téměř žádné, snaha vyvolat v divákovi emoce marná (místo toho řada šílených klišé), příběh se dosti vleče. Oproti knize je tam opravdu málo erotiky, přitom o to celou dobu běží. Erotické scény byly poněkud nudné a celkové byla kniha o dost drnější, ve filmu to bylo prostě jen takové soft porno, nic extra. Posledních 5 minut považuji za celkem vydařené, protože konečně vyvolají alespoň nějaké emoce. V knize jde především o hlavní hrdinku a to co se odehrává v její hlavě, což se bohužel na plátno moc přenést nedá a pak to dopadá takto. Oceňuji několik písní ze soundtracku. Celkově je to fajn oddechovka, za mě ok, ale dát víc hvězd mi svědomí nedovolí. ()

otilrak odpad!

Tohle si nezaslouží ani ten "odpad!"!!! Ztracené dvě hodiny života, které už mi nikdo nevrátí. Dialogy o ničem, příběh o ničem (knihu jsem nečetl), herci bez charisma... komu se to může líbit? Oproti tomuhle je i Agata Christie terno. ()

akashisko

Bože! Proč je kolem toho takovej povyk když je to O NIČEM? Jedninej dobrej je na tom ten hlavní chlápek. Jinak na tom neni absolutně NIC vzrušujícího. Jestli je tohle porno pro vdaný 30tnice tak jsem asi chlap. ()

DjsVorel

Well well well! Ještě před půl rokem jsem ale absolutně nevěděla, co je „50 odstínů šedi“, a o čem je ta podělaná knížka, kolem které je takový humbuk. Ve chvíli, kdy se blížila premiéra filmové adaptace, tak mně přátelé konečně zasvětili, o čem že ten trhák vůbec bude. Hned po premiéře jsem vybouchla (asi jako drtivá většina) u RedAKovi recenze. No do kina na to jít by byla pro mě opravdu škoda peněz, a tak díky bohu za možnosti internetu. Prostě jsem klasická zvědavá ženská a i přes varovné signály mého okolí jsem se neovládla a na film se jednoduše podívala. Zatím vlastně vůbec nevím, jaké hodnocení mu dát. Mám pocit, že ať jsem tu četla jakýkoliv komentář či recenzi, všichni mají v určitém ohledu pravdu. Tleskám opravdu výbornému marketingu. V dnešní době je to asi opravdu silná zbraň, která stačí k propagování filmu, který by bez PR a reklamy přišel do kin téměř bez povšimnutí, protože suma sumárum je to tuctová romanťárna, doplněná o trochu více sexuálních scén, než běžné žánrové filmy nabízejí. I když mě RedAKův komentář a jemu podobné docela pobavily, říkám si na druhou stranu, proč na ten film vůbec chodili, protože už na něj šli evidentně s určitým očekáváním?! Odpověď je asi jasná, a to, že zvědavost nedá i chlapům spát. I když vím, že 50 shades of Grey nebude patřit ke kultovním snímkům a klenotům americké kinematografie, odpad bych tomu asi nedávala. Nechce se mně moc pouštět do hodnocení hereckých výkonů, ale asi bych se také přikláněla k názoru, že zatímco Dakota působila přirozeným dojmem, Jamie byl v některých scénách celkem jalový. Rozumím, že tvůrci hledali určitý prototyp do role pohledného mladého milionáře a ačkoliv v ukázkách na mě Dornan třikrát nezapůsobil, ve filmu pak v tomto směru určitý potenciál naplnil a v některých scénách relativně splnil i má očekávání. I když vyloženě „na prdel“ bych si z něho nesedla. Jediný, čemu jsem neporozuměla, bylo obsazení Rity Ory do role Greyovy sestry. Nejen, že měla opravdu jen malý štěk, ale ještě na mě působila docela tragicky. Po obrazové stránce film hodnotit nebudu, protože jsem ho zcela jistě neviděla v tak dobré kvalitě. Co se týká hudební kulisy, tam jsem byla celkem spokojená a byla to asi ta nejlepší součást filmu. Soundtrack jsem si stáhla a je pro mě lepší než celý film sám o sobě. V rámci dějové linky, příběhu samotného, nebo zápletky, totálně nevím, co mám k tomu říct. Nemůžu říct, že by mě erotické scény nějak pohoršovaly, šokovaly, nebo nedej bože imponovaly. Domnívám se, že jsme to všichni brali poměrně s nadhledem. Ovšem ta bezohlednost a chladnost mě iritovaly a samotné dialogy mně někdy taky trhaly uši. V tomhle ohledu se asi ve mně trochu mlátí „ženská hrdost“. Shrnu-li to, tak film podle mě neplní to, co slibuje, naopak se pod maskou kontroverzního snímku skrývá poměrně povrchní záležitost, která teda alespoň ve mně nevyvolává nijak zvlášť emoce. Hodnocení kolem 40 - 50% se mně zdá fair. ()

Kidomil

Je smutné, že film jako tento, vyprázdní peněženky tolika lidem i přesto, že dotyční vědí, co od něj čekat. Totiž tedy vůbec nic. Je všeobecně známé, že 50 odstínů šedi je velmi špatný film. I když on není špatný, je velmi dobře natočený. Ale zároveň je velmi nudný a kromě scén, kdy do toho ti hlavní dva romantici buší hlava nehlava, se na plátně v podstatě vůbec nic neděje. Příběh je na film až moc jednoduchý, ale přesně kopíruje knihu (tuto informaci mám od své přítelkyně - sám jsem si knihu netroufl přečíst). Problém není v obyčejnosti příběhu, existuje spousta snímků s ještě skromnějším scénářem, ale režisérka Taylor-Johnsonová nenabídla vůbec nic pro divákovo oko, čím by ho uchvátila, nebo alespoň zabavila. Nic jako dramaturgie ve snímku není - příběh vůbec negraduje a nepřipravuje tak grandiózní finále. Film prostě z ničeho nic skončí. [3/10] ()

Falstad odpad!

Když jsem se chtěl na 50 odstínů kouknou poprvé, rozhodoval jsem se tehdy mezi tím jestli si pustím je nebo Legendu o Mulan. Ou je, Mulan to vyhrála protože i kde jaká disneyovka má větší hloubku než tahle konzumní blitka. Nicméně k tomu až později. Takže Mulan jsem shlédnul, ale co dál? No nakonec jsem si pustil i ty Odstíny a lituji každou promrhanou sekundu, kterou jsem nad tím strávil. Děj je plytký a oproti knize nezůstava místo pro fantazii. Takže celé dvě hodiny koukáte na asympatickou ošklivku, která je sice studentkou vysokou školy, ale tak trochu neemancipivaně se klidně nechá zmrskat a svázat. No nechápu co vidí na Dakotě? V čem je výjimečná? Hezká ani sexy neni. No vidim to na filmovou protekci, je přeci dcera Melanie Gryfith. Pak tu máme jejího hereckeho kolegu, který má ve své repertoáru jen jediný výraz na obličeji, protože za celý film jaem neviděl, že by se tvářil jinak. Kam se poděly všechny talenty? Ovšem nejhorší na tomto snímku je jeho konzumnost. Prostě čistě a nefalšovaně krmí ovce hovnama a nutí je si myslet, že je to prvotřídni kvalita. Já s davem nepůjdu a mám li to porovnat s Nymfomankou, pché to se ani nedá. No škoda slov, odpadov. ()

ratpile

Aktualizovaný Twilight s BDSM Edwardem. Dokud se snímek drží v rovině "nevinná školačka vs supercharismatický multitalentovaný sexy miliardář", všechno v pořádku. Klišé, ale hravé, vtipné, už z podstaty zábavné. Jakmile ale došlo na důtky, začal jsem mít pocit jako bych sledoval fotbalový přenos skrze záběry na desátý sektor horní tribuny a pána znuděně pojídajícího klobásu. Erotické, mainstreamové drama z principu nemůže stát na explicitním pornu, stejně tak ale nemůže fungovat jako jeho soft derivát podbarvený Ellie Goulding. Odpady si to ale nezaslouží. Formálně je to luxusní vizuální lahoda, Dakota Johnson je tak akorát sexy a roztomilá zároveň, od Jamieho Dornana bych si nechal naplácat i já; a první hodinu jsem se prostě bavil. Proč zrovna tohle tolik lidí uráží nepochopím, Eyes Wide Shut tu přeci nikdo nečekal. Vaginální kleště na anály filmové kritiky!! ()

Wooke

Film, ktorý vám čo sa filmového zážitku, nič nedá. Nezmyselné konverzačky, zbytočne dlhé tiché miesta a nakoniec nahotinky, ktoré niektorí možno ocenia, no z filmového hľadiska boli aj tie hlúpe a prázdne. Nedopozeral som to dokonca, nemalo to pre mňa význam. ()

Xeany

Obrovské zklamání.... nic výstižnějšího mě nenapadá a jedna hvězda je pouze za to, že k filmu je opravdu příjemný soundtrack.. ()

Rent

Přiznám se, nejsem fanda. Ze zajímavosti jsem přečetla stěží první díl knihy, protože jsem chtěla vědět co na tom všichni vidí a kritizovat či jásat nad něčím co neznám mi nepřipadalo moc vhodný. Takže když se pak začalo mluvit o tom, že podle knihy natočí film řekla jsem si ,,Páni, to chce odvahu.´´ Ono vykřesat z knihy která je napsaná hůř než Stmívání to ,,něco´´ mi připadalo absolutně neumožnitelný. No po skončení filmu jsem si řekla taky ,,Páni´´ a šla sepisovat tento názor. Myslím, že filmaři vykřesali z knihy i to co tam nebylo. Spíš mi vše lohodilo oku a byla jsem unešená z hereckých výkonů, ale jinak...plytké právě jako ta kniha a v podstatě naprosto zbytečné. ()

Ashukamun odpad!

Marketingová kampaň byla tou nejodpornější kampaní, kterou jsem viděla...kdejaké slepice, které to přelouskaly se naparovaly na FB, nebylo jediné místo na internetu, kde na reklamu nenarazila minimálně 5x denně...přes tento odpor bylo tedy mé očekávání velice, velice nízké...do kina bych na to nešla...musela jsem trpět několik týdnů, natož abych si to ještě platila...jo, jasně...nicméně když se mi film dostal do rukou, tak jsem si rekla, ze tomu dám šanci...film jsem shlédla až na třetí pokus...na jeden zátah jsem to nedala (ale chtěla jsem mít objektivní názor, takže jsem to chtěla dojet do konce)...málokdy jsem se u filmu tak nudila!!!!!! Bylo to slabé, umělé, neoriginální...během filmu jsem si všimla, že bych potřebovala umýt okna, zkontrolovala venkovni stupně, že bych je teda jako umyla...seřadila DVD pod televizi podle abecedy...lituji všechny muže, které jejich přítelkyně donutili k návštěvě kina... ()

kubilov

Tak jsem si řekl: "Bude to sice na stopro šíleně nafouklá píčovina, ale pojďme do toho bez předsudků." A tak jsem šel. Sice jsem si o výběru herců/neherců myslel cokoliv, ale furt jsem zůstal při zemi a nedomněnkoval jsem. --- Tak tedy, mám z toho dost smíšený pocity. Na jednu stranu rozhodně nejde o odpad, to ne, to by bylo fakt přehnaný. Je to jen dvouhodinová, místy nudná telenovela, která se však bez větší újmy dá snadno dokoukat, přestože ústřední herecká dvojka je herecky dost blízko nule a ten hlavně jednoduššími ženami tolik oslavovaný příběh je vystavěn na nesmyslech, příliš dlouho graduje, až nakonec vyzní do ztracena a vůbec nefunguje závěr celého filmu. Prostě to skončí uprostřed scény a nic, na druhou stranu je to přeci jen trilogie a za pár měsíců tu máme druhý díl. A kdybych se tolik nekrotil, tak je to přehypovaná, nudná sračka jen pro to nejméně náročnější publikum. Smutná věc je, že tenhle pseudofilm byl už měsíce před svým uvedením v kinech doslova odsouzen k finančnímu úspěchu. Tu druhou hvězdu si obhájím díky skvělému soundtracku, na kterém vyniká můj milovaný Abel aka The Weeknd. ()

Agneszka

Tohle je přesně ten typ filmu, na který koukám, když potřebuju nechat odpočinout mozek. Nepřemýšlím nad ničím kolem, jen koukám a konzumuju emoce. Emoce ovšem nejsou přístupné každému, ne každý v tom vidí smysl a dokáže to. Nedivím se, že většině pánské populace (těm 96%) přijde jako totální, nesmyslná blbost. Ale ženy jsou více emocionálně založené a vzrušení ve svém životě potřebují. Míň práce, pro vás, pusťte jim film a počkejte si na plody :D ()

Džasman

Včera jsme se teda nakonec v rámci levného úterý vydali do kina na 50 Odstínů šedi. No a ještě, že to bylo se slevou, jinak by mi bylo mooc líto vyhozených peněz. Dopředu řeknu, že jsem knihy četla a podle traillerů jsem si říkala, že by to nemuselo být špatné. Měl mě ale hned trefit do očí rating 12, čímž je jaksik řečeno vše...Kniha, ač v podstatě romatická americká slátanina, má děj (alespon první i druhý díl, 3 díl to rozsekal úplně :-))) ) napínavý, zajímavý, erotický, samozřejmě realitu absolutně neakceptující, ale kdo kdy nesnil, že? Zato film - děj jako jakási skládanka různých událostí co na sebe občas navazuje a reálné erotiky (natož proboha sado maso) z knihy pramálo, takže nejvíc akční scéna proběhla v podstatě 5 minut před konečnými titulky (no nějaká pořádná akce nikde, čekala jsem víc)...a přitom se z toho dalo vytřískat faaakt hodně, ovšem to by na to asi nemohly i pubertální slečny...V rámci popisu bych trefně dodala u filmu komedie, protože jsme se opravdu vřele nasmály (zejména klasickým "americkým" megalomanským scénám s vrtulníkem, apod...Kdepak se asi tvůrci reklamy na eurojackpot inspirovali, že :-)) No a přiznám se, že Jamie Dornan mě fakt doháněk k smíchu, protože jako ten nejvíc samec na světě, ze kterého šílí každá, to jaksik nedopadlo...prostě to tam nebylo a nebylo a občas to spíš bylo k smíchu (jeho jakože temný pohled nebo co to mělo být)...No ale abych jen nehaněla, to nejlepší na celém filmu byla hudba, Dany Elfman je prostě skvělý :-) Ale vlastně co jsem čekala, když těch 50 odstínů bylo vlastně kravat :-) ()

Guran

Trochu mě udivilo, že film má tak nízké hodnocení, při tom to není špatné dílo. Nejvíce se mi líbil výkon Jamie Dornana, Dakota Johnson pokulhávala, mohli místo ní obsadit mnohem lepší krasavici a také se mi samozřejmě líbily sexuální scény... (To byl jen vtip). Snímek je dobře udělaný, ale spíš bych řekl, že je určen pro mladší publikum. Co se mě na filmu opravdu hodně nelíbilo byl ten stupidní děj. Kniha teda musí být hodně dementní. Příběh jakob\y ani nebyl. Prostě pan Grey je sexuální maniak, který dokonce pro svou soulož vymýšlý i jisté smlouvy, které musí partnerka podepsat, jinak se s panem Greyem nevyspí. No, uznejte sami, hloupé, že? Zkrátka co se týče příběhu, tak je to hotová sračka, ale po filmové stránce se dá film dokoukat + sexuální scény nejsou odfláknuté a jsou bez cenzury. Snímek tedy není propadák, přijemně jsem u něj strávil nějaký ten čas. ()

caladhiele odpad!

Výstižný název. Taková esence nudy a nevýraznosti se jen tak nevidí. Grey je nudný patron, který se nijak netváří. Anastasia mu v tom dokonale sekunduje. Erotiku jsem teda nepostřehla. PS: A ten ruský dabing tomu taky moc nepomohl. ()

BardDeLune

Co může jakýkoliv režisér/ka udělat s takovým materiálem jaký presentuje spisovatelka ? Moc ne a podle toho tento snímek také vypadal. Je mi líto ale byla to opravdu nuda během které bych raději znovu a hned dvakrát za sebou shlédla Sekretářku nabitou emocemi a věrohodností. 50 Odstínů by mohla být pěkná zpověď mezi dvěma protipóly - dominanta a ne submisivní slečny ale někoho, kdo má očividně prakticky nulovou znalost o jiné možnosti vzahu. Nicméně, nejsem si jistá jestli ve sénáři byl vlastně vůbec nějaký scénář natož psychologie - nech bejt. Herci mi přišli naprosto vágní, žádná energie, žádná chemie. Dornan, ačkoliv dobrý herec by vypadal více dominantně kdyby mu nechali vousy se kterými se teď promenáduje. Sexuální scény sami o sobě jsou velice lacinou ukázkou BDSM a nějak nechápu tzv. kontroverzi. Kde je? Someone point me. Nuže - Nuda. Nicméně - pěkná produkce, lokace a do scén celkem pěkně zapadal soundtrack. ()

sovereign

S milou po dlhej dobe opat v kine... Predlohu som necital, knihu som vsak pred rokom a daco venoval drahej, azda som mal aj nejaky umysel, kedze knihu dostat aj v sexshopoch. Do kina som siel teda "naslepo". Pozitivum je brutalna navstevnost, co mna ako milovnika statistik vzdy potesi. Horsie to uz bolo z kinozazitkom. Ak by som to mal zhrnut, tak 50 odtienov sivej - film, je kombinacia 9 a 1/2 tyzdna s Pretty woman s velkou davkou teenagerskej prichute a la Twighlight. Azda bolo zamerom zavdacit sa masam, ale taketo z kazdeho rozka troska a v strede jedno velke... no... prazdno, sa mne teda nerata... Ale 9 a 1/2 tyzdna by som si po rokoch opat rad pozrel, istotne uputa, rozprudi emocie a vasen viac ako toto dielko, ktore mna nechalo chladnym... ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva