dopita

Tradiční Andersonova slátanina, ono od něj taky nelze čekat nic jinýho. Je hodně idiotských filmů, Pompeje patří k těm nejzhovadilejším. Scénář je tak dementní, že je v dementnosti králem, minimálně za poslední rok. Herecké obsazení je, co se týká titulní zaláskované dvojice, vpravdě zoufalé. Ostatní jakš takš ujdou. Na druhou stranu je třeba říct, že jsem se u sledování tohoto veledíla nijak zvlášť nenudil, chvílema jsem se i dost dobře bavil, triky ušly a jestli nakonec všichni chcípli nebo nechcípli tady spoilerovat nebudu, nicméně mě výsledek udělal radost. Takže nebudu dělat intelektuála, přijmu to co Anderson nabízí a hodnotím tak jak hodnotím. ()

Merkin

Inu, jak už to s podobnými snímky bývá, s jedničkou v indexu by se pochlubit nemohl, ale zkoušku by složil. Příjemné je už poměrně neokoukané (pominu-li přívržence Her o trůny) herecké obsazení, přičemž Emily Browning je alespoň pro mě na plátně vítanou změnou. Speciální efekty se rozhodně nezdály k zahození a romantická třešinka na závěr...co dodat :) ()

1860

Bezduchý blockbuster, který vykrádá Gladiátora a ještě to dělá dost špatně aneb ošklivější hlavní herečku jsem ještě v tak předraženém neviděl.. ()

HArna

Tenhle film má jednu velkou potíž, nezaujal mě. Mě vlastně byla hlavní dvojice naprosto ukradená, John Sníh bez charakteru. Kiefer Sutherland to nezachrání. Gladiátor je o dost starší a o dost lepší. Strašná slátanina - 20% ()

Fary

Když od toho moc nečekáte, je to vlastně celkem pěkná podívaná. Aspoň co se týče efektů se s tím fakt někdo vyhrál. Jediné, co to fakt kazí je hodně špatně zvolený dabing hlavní postavy. :-/ :( ()

Dyas

Pompeii mi přijde jako mix několika filmů, kdy si režisér myslel, že to bude megafilm. Nakonec z toho vzešlo dost zábavný průměrný film, který sice nectí historii, ale to ani Titanic. Nejvíc mě bavili samotní gladiátoři a ty jednoduché dialogy mezi Milem a Atticem. Samotná obří destrukce městečka byla pěkná podíváná a zabaví. Romantika byla na tom filmu to nejhorší, což vlastně naštěstí vynahradil nečekaný konec, který mě dost překvapil. Dal bych průměr, ale oblíbený Kit "Jon Snow" Harington a ten hnusák Kiefer Sutherland mě donutili jednu hvězdu přidat. ()

FARGO

Paul W.S. Anderson si natočil vlastního Gladiátora a aby toho nebylo málo, přisipali mu tam scénaristi i něco z Titanicu. Ale teď vážně. Scénář je naprostá fraška, dialogy šustí papírem a motivace hlavních postav je jak z jiného světa. Režie je za to fantastická! Hlavně aranžmá akčních scén a výsledný výbuch sopky a zkáza Pompeii je skvěle natočená. Anderson se rochní v destrukci a nikoho nešetří. Film si jde užít, jen to chce prvních 40 minut nevnímat. ()

vander19

Jeden z prvých blockbusterov tohto roka som si nechal v kine ujsť. Trošku ma odrádzali hodnotenia na CSFD, lebo trailer sa mi zdal celkom fajn. Aj sa to na začiatok celkom v pohodičke rozbieha. Rímsky útok v ďalekej Británií. Potom sa, ale asi nehoráznych 45 minút nič nedeje. Samozrejme ak nie je divák fanúšik telenovelovských rozhovorov absolútne o ničom. Pak prichádzajú scény alá Gladiátor. Tie ma mierne povedané zaujali, ale čakal som viac. A hlavné gro filmu, prečo sa vlastne volá Pompeje a tým je výbuch sopky je pekne odfláknutý na koniec filmu. Dvojica hlavných hercov je totálne mimo. Cassia v podaní Emily Browningovej sa akože tvári ako obetavá dcéruška, ktorá pre dobro rodiny je ochotná obetovať samú seba, ale mne prišla ako tupá nána, ktorá svojim vystupovaním tento film zabíja. Kit Haringoton bude asi tohtoročná top postava zo všetkých hlavných, ktoré uvidím v tom, že hubu si otvára minimálne, čo z nej vychádza sú samé žvásty, ale hádže brutálne pohlady na všetkých okolo seba. Kiefer Sutherland postupne upadá do hereckého dôchodku a aj tu je to veľmi slabučké. Matrixom ošlahaná Carrie-Ann Moss tú má len asi tri repliky čo je na herečku jej formátu žalostne málo. Možno ona mohla byť tým pravým oživením. Len to by musela roprááávať. Čakal som aspoň, že vizuálne efekty, ktoré v tejto dobe sa dajú fakt úchvatne vytvoriť ma zabavia, keď už príbeh to brutálne zabil svojou imbecilitou. Lenže to by sa tam aj muselo niečo diať a nie len jedna tsunami a ku tomu pár ohnivých fireballov z Vezuvu. Apropo, prečo sa nad sopkou blízkalo??? Hromy-blesky sú sprievodný jav erupcie sopiek??? Aj keď len nad kráterom. Tí idioti čo písali scenár+Andreson by si mali dať veľmi veľkú pauzu od filmu a pochopiť, že przniť umenie na úkor zisku je kurevská chyba. ()

Prochy38

Ano, jde o celkem jasné B-čko v dnes oblíbeném stylu 300 a Spartacus. Mně se tento styl líbí, tak co bych se na to nekoukl. K. Harington se od Hry o trůny pěkně vyrýsoval a myslím, že svoji roli zvládá dobře. I ostatní ve vedlejších rolích jsou příjemní (C. A. Moss, AA-A, K. Sutherland, ...). jediné, co mě mrzí je, že v těchto filmech mají tvůrci tendenci obsazovat ne tolik hezké herečky. E. Browning je skvělá herečka, ale kočka to úplně není, aspoň ne tady. Vždycky je ta jejich služka (J. Lucas) hezčí.... škoda. Musím ale na druhou stranu vyzdvihnout vynikající hudbu a teda samože dokonalé zpracování devastace Pompejí. Já byl spokojen, aj bych dal 4*, ale příběh je tolik klišoidní, že bych nebyl fér k dalším filmům. takto to bude ok. ()

lucijelucije

Tři hvězdy za to, že o nepatrný palec měly Pompeje o něco lepší koukatelnost, než 300: Rise of an Empire. Každopádně princip těchto filmů je totožný. Děj tady nenajdeme ale vůbec žádný, na úkor pozoruhodný efektů. Tak nevím, o co se opřít. 4/10. ()

jabba

Když jsem byl před 15 lety v Pompejích a představoval si, jak asi sopečná zkáza musela probíhat, ani ve snu mě nenapadlnul John Snow fičící na Šemíku skrz vybuchující kusy digitálního sopečného deště ve stylu Need for Speed. Asi jsem si před tímhle filmem šnupnul málo popílku, ale i tak jsem toho názoru, že Anderson by už neměl nic točit. ()

ondrula

Není to vůbec zlé, rozhodně si film zaslouží vyšší hodnocení, než jakýho se dočkal na čsfd. Nemohl jsem neocenit opravdu dobře vyvedenou atmosféru antického města a hodně dobrý digitální efekty (přirozeně hlavně spojený s přírodními úkazy). Problém jsem trochu měl s uslintanou dějovou romancí a taky s herci, přičemž bych rád vyzdvihl šklebícího se Sutherlanda (který doposud nepochopil, že není svůj otec) a také věčně nasranej ksicht Adewale Akinnuoye-Agbaje (nevím, jak toto ryze anglické jméno vyskloňovat). Občas se film povážlivě seknul (například tehdy, když nastal v ději skok asi 20 let aniž by se postavy jakkoliv změnily), ale v zásadě to bylo až překvapivě dobré. Chtěl jsem ještě začít lamentovat nad tím, že se tvůrci očividně pokusili parazitovat na pověsti skvělého Gladiátora i sračkoidního Spartaka, ale nebylo to zas až tak zlé. ()

PetkaW.

Výborný námět, skvělá volba herců, v zázemí samá zvučná jména, parádní hudba, nadupané efekty... tak mi řekněte, proč to všechno dohromady nefungovalo?! Film na mě působil mdle, neosobně, uměle, nedokázal si získat mou pozornost, děj byl průhledný až hrůza... jediným důvodem, proč jsem Pompeje dokoukala až do konce, byl Kit Harrington. Ale ani výborní herci nic nenadělají s ubohými jednovětnými scénáři, které zabijí jakýkoliv náznak slušné chvilky ve filmu. Konec celkový dojem trochu vylepšil, ale bohužel ne natolik, aby vyvážil otřesný zbytek. Tak dobrý film to mohl být... Někdy je míň, opravdu víc... ()

peetriss

Paul W. S. Anderson, mistr filmových výplachů, nás dosud zásoboval blbostmi příjemně efektními, zábavnými nebo střeštěnými, které svým způsobem neurazily. Naposledy však nepříjemně překvapil Resident Evilem: Odvetou, což byla jen prostá blbost. Nyní Pompejemi znásilňuje jednu z nejtragičtějších známých událostí starověku a opět předvádí, že mu dochází nápady, protože vytvořil pouze další titul vezoucí se na (pomalu zanikající) vlně úspěchu seriálu Spartacus. Na druhou stranu právě bojové scény mají zásluhu na tom, že se ve filmu aspoň něco sledovatelného děje, protože jinak je to nuda nudoucí. Samotná erupce Vesuvu a zkáza Pompejí (mj. nevábně předigitalizovaná) vlastně slouží jen jako efektní exteriéry pro naprosto nefunkční románek otroka a dívky z vyšších vrstev. Celé obsazení působí velice průměrným dojmem, ale Andersonovi o herectví vlastně nikdy nešlo. Pokud jsem nazval Resident Evil: Odvetu blbostí, tak Pompeje nejlépe vystihuje označení "poloblbost". ()

Jespi

A mně se to i líbilo. Trošku jsem očekával, že se film bude ubírat jiným směrem, ale tak trošku nový Gladiátor se mi líbil. Sopka vybuchla ve filmu tak rychle a nečekaně, stejně jako ve skutečnosti. Žádné zdlouhavé hysterické vědmy pobíhající po Pompejích a varující každého, žádní skeptici, volající po nesmyslnosti, že žádný výbuch nebude, ne. Film má svůj vlastní děj a když se už, už začíná rozjíždět a člověk prakticky zapomene o čem má být, a těší se na gladiátorské vyvrcholení, BUM PRÁSK z ničeho nic vyletí sopka do povětří a prakticky celou hodinu předešlého děje smaže jedním mocným soptěním. Také se mi líbilo odstranění pár kliše z filmů ze starověku (zlý padouch chtějící "krásnou" dceru zůstal). Dcera, která neječí "Ne tati, já si ho nevezmu", "Ano musíš, JSEM TVŮJ OTEC" a bla bla bla, naopak se zde dceruška ukázala, jako politický zralá a rozumná ženská. Stejně tak jako první slova, Carrie-Anne Moss, po té co se probrala po zřícení, mě docela potěšila, konečně nějaký náznak logiky. Pokud bych měl něco filmu vytknout tak snad jen, ne příliš krásnou hlavní herečku a trošku otřepaného záporáka. 85% ()

J*A*M*A*L

WOW! Paul Anderson si s touhle hodně dávnou katastrofou pohrál mistrovsky. A celkem se divím co se tady lidem nelíbilo. Ale to není moje věc mě se to prostě líbilo a nemůžu si to vynachválit. Ta úžasná režie, ty akční scény to všechno kolem, prostě dokonalost sama. Po téhle úžasné stominutové odrovnávce prostě musím dát pětku, jinak to nejde a upřímně seru na ostatní. To co jsem tak nějak očekával od tohohle kousku bylo přesaženo v něco co jsem opravdu nečekal. Mistrovsky odvedená práce z vizuálního hlediska a samotný film? Dokonalost! ()

Paldiny

Jedného času sa tradovalo, že by Pompeje mohli ľahnúť popolom pod taktovkou Jamesa Camerona. Nakoniec sa režijných oťaží ujal rutinér Anderson a bolo jasné čo za neplechu táto historická udalosť prinesie. Odmyslíme si, že príbehová stránka je ťažký recyklát Gladiátora a celý čas len čakáte na onú deštrukčnú časť, ide o fajn oddychovku s celkom prekvapivým sa vysporiadaním hlavných hrdinov. Čo zamrzí, že najnapínavejší úsek padne s veľkou arénou a zvyšné polhodinové vyčíňanie všetkých možných živlov neprinesie nič čo by ste doposiaľ nevideli. Oceňujem použitie orchestrálnej hudby, ktorá v jednom momente dokonca prispela k zimomriavkam a prijateľnú minutáž, aká nedovolí sa na hodinky pozrieť viac než dvakrát. Veková prístupnosť je dnes už neodmysliteľné nutné zlo, na ktoré si treba iba zvyknúť. ()

Mikino00

Anderson natočil kolosální blbost, kolikátou už v jeho "žářné" kariéře. Film kombinuje extrémně nereálný průběh konce Pompejí s ještě hloupějším příběhem, na kterém se scénáristé opravdu vyřádili, Originalita nula, klišé se jen kupí, neskutečně vykradený Gladiátor a korunu tomu dávají velmi špatní herci, na druhou stranu co chcete s takovým scénářem vykouzlit. nechápu proč tvůrci studovali každou ulici Pompejí, když z nich dohromady nic neukázali a realitě hlavně v druhé části zůstali poněkud vzdáleni. ()

ac3r

Naštěstí to není až taková trapnost jako komentář od Limy, ale žádnej zázrak to taky není a ještě je to vynásobeno úžasným koncem. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí