Epco

Anderson veľmi rád a často vzužíva iné filmy ako zdroj inšpirácie, prípadne ako komoru z ktorej sa dá beztrestne kradnúť. Takže prečo by som to neskúsil aj ja. Máme tu Gladiatora bez charizmy, Sprataka bez krvy a sexu a vlastne hoci aký dramaticku zaľúbený film akurát bez drámy a lásky. Ale pozrieť sa to dá, jedným očkom a bez mozgu :-) ()

TOPmoovie

je to dobry, 3hviezdovy film. csfd ma primitivny system, takze tu komentuju hlavne ti isti dementi a iba ich komentare je vidiet. ini tu nemaju priestor. z filmu nebudes zarucene sklamany, triky su na urovni, aj vyprava, vsetko prefinancovane. film ma naozaj atmosferu tej doby. horsie je to so scenami, a textami. su jednoduche, akoby sa cigan snazil a mudre vyroky, a akoby netalentovany reziser silou mocou chcel urobit skvele sceny ..ale nema k tomu ani poriadneho strihaca. ()

Alboin

Na troskách wikipediálnych vedomostí vznikol ďalší márny Andersonov pokus o film. Keby som to chcel hodnotiť len ako film a odmietol akýkoľvek komentár historického pozadia, povedal by som že je to trápna, nemastná-neslaná zlátanina filmových klišé a ukradnutých motívov a hlášok z iných filmov. Dal by som tomu dve a spokojne zabudol na zážitok do 15 minút. Ale to znásilnenie histórie bolí ešte viac. Jediný komu sedela rola bol mladší brácho Beara Gryllsa, Sasha Roiz, ktorý hral úspešný produkt rímskej eugeniky. Kiefer Sutherland ako rozmaznaný, samoľúby píčus Quintus zrejme počas prechádzok rímskymi záhradami našiel časovú trhlinu a vďaka pobytu mimo pôvodné časové pásmo jeho odev vyzerá ako uniforma z napoleonských čias. Jeho bohatý šatník očividne spotreboval väčšinu zásob zlata, ktoré pred sto rokmi doviezol Cézar z Gallie. A potom, že prečo bol Rím stále bez peňazí. Zhýralý zmrd Kiefer bol absolútnym antipólom historickej predlohy, pozlátený fialový napudrovaný grc, ktorý ešte aj faléry z konského postroja premenil na spony plášťa so zlatou reťazou, pretože mal asi rád kvetinky. Nikde vo filme nieje toľko rebrá lámajúcich nezmyslov na hromade ako v garnitúre šatníka pána Sutherlanda. Džon Snow sa zase tvári najčastejšie akoby ho nechali bez raňajok. O jeho keltskom pozadí nieje vo filme ani ťuk. Radšej ho nechajú predviesť sa vo vypožičanej zbroji od barbara Conana, aby následne celý film behal v nevýraznom čiernom odeve. Zrejme ide o prezentáciu barbarskosti vs rímskosť aka Kit vs Kiefer. Na Kitovej úlohe ma najviac sral pojem kmeňa koní. To fakt nemohli venovať gúgleniu aspoň 15 sekúnd aby našli názov Ikéni? Prípadne iný keltský kmeň, pretože koňa uctieval u Keltov kdekto. Ale to by chcelo asi viac času na pozadie tak bezvýznamnej role akú hral Kit a prípadne trochu gelovania a farbenia vlasov na bielo. Vďaka spomínaným dvom postavičkám som škrípal zubami asi najviac. Ostatné veci ako juggernaut z RTW2,plastové meče a podobne boli len dôvodom pre hurónsky rehot. Niekedy som celkom uznanlivo kývol hlavou, keď som zbadal nejaký detail, ktorý náhodou trafili... krásne prevedený Secutor, Augustova busta z porfýru, ktorý sa síce ešte nepoužíval ale múže bejt, či pekný letecký pohľad na Pompeje. Tieto veci bohužiaľ následne zmršilo niečo iné a tak sme len netrpezlivo čakali na koniec. Keď si Vezuv spomenul, že aj on hrá nejakú rolu v tomto paskvile, vyprskol, zasičal a vďaka nie moc podarenému CGI pohltil Pompeje. Ľudia čo o histórii vedia prd to žerú. Po zhliadnutí podobných chujovín mudrujú ako to bolo a podaktorí sa budú aj hádať, keď niekto niečo namietne proti "ich" filmu. Keď sa ich však spýtate na Herkuláneum, dostanú error. A to ma serie ešte viac ako Kiefer. Kiefer ... Kiefer!!! Takže nakoniec s trpkým výrazom 1 a Mr. Anderson... you disappoint me. Again. P.S.: Navrhoval by som tento film ako tému k nejakej bakalárskej práci, ilustračný názov: How bad it can get? ()

Snakefinger

Antická velkolepá apokalypsa naprosto splnila mé očekávání. A to že i hlavní hrdinové nepřežili a vyhli se tak klasickému hollywooedskému klišé (kterých tu samozřejmě byla přehlršel) si zaslouží plusový bod navíc. ()

Rozmarýna

Film mě překvapil. Čekala jsem dle hodnocení jiných katastrofu, ale mě to pobavilo a líbilo se mi to, i když to nebylo nic hlubokomyslného. V poslední době mám pocit, že se tady filmy hodnotí, aby hodnotitel byl in. Mockrát se mi už stalo, že u vysoce hodnocených filmů jsem se místy nudila a nízko hodnocené filmy se mi líbily. ()

Allein4 odpad!

Nuda, nuda, neskutečná nuda. Hafo efektů se nekonalo, takže ani to to nezachránilo. Sympatický výběr herců pod neskutečně zoufalým vedením režiséra, jehož jméno chci raději zapomenout, neboť i on vypadá, že se někde zapomenul - na přelomu 80. a 90. let. Ano, ty efekty, vrcholy a vlastně celý průběh, to nebylo sice béčkové, ale rovnou céčkové. Takhle se filmy již několik let netočí, pane "režisére"! 10 % ()

ANATHREIUS

Aspoň díky za ten závěr, byť v hrozném podání. Jinak nevím, možná časem přidám třetí hvězdu. Ale mohlo to být mnohem lépe udělané, než je. Škoda, vždy se těším na filmy v z tohoto historického období, o to víc jsem kritičtější. Ale na rozdíl od letošního herkula koukatelné. ()

Soope

ach jo.. proč.. pěkné historické téma, zpracování kulhá, efekty za moc nestojí a příběh jak z červené knihovny... ()

svist10

Řekněme si na rovinu dvě věci: Anderson není Scott a Harington není Crowe. Úvod Pompeii připomíná spíš než nejslavnějšího barbara Krále Artuše s Owenem. Kit prostě hraje drsňáka s traumatem, potíž je, že mu ani jednoho nežeru. Na drsňáka mu scénář nedává moc prostor a trauma prostě herecky neutáhne. A když nefunguje hlavní postava, jdou do kelu i všechny ostatní. Hlavní antagonista jen vydělává na nájem (a Pompejemi zjevně pouze zaplácl čas před další Čtyřiadvacítkou), Trinity se objeví na chvilku a Emča všechno odehraje svýma očima. Jí jediné bych tu zamilovanost i věřil, ale scénář pospíchá tak přímočaře, že chybí jakákoli peripetie, která by diváka donutila postavám fandit. Pompeii vypadají jako TROŠKU dražší epizoda Spartaka, ovšem bez krve, slušných akčních scén, a BEZ OSTRÝCH MEČŮ. Ne, vážně, ještě jsem neviděl film z historie, kde by to tak křičelo z obrazu. (BTW: Jeden meč gladiátor zlomí rukou, ale jiný vydrží i úder do kamene.) Naštěstí film začne šlapat v momentě, kdy si Vesuv odkašle. Souboje jsou sice mizerné, ale finální naháněčka hroutícím se městem je hodně slušná. Ostatně, ta je spolu s výtečnými triky to jediné, co se skutečně bez červenání dá pochválit. Podprůměr. ()

Luke_1

John Snow aka Kit Harington v akci. Film je z hlediska dějového pecka, ale trochu pokulhávají herecké výkony, někdy se herci snaží být až moc heroickými a uniká jim doba Pompejí. Ale i přesto, můžu říct, že film mě bavil a nelituju 102 minut strávených u filmu. Dávám 3 hvězdičky. Plus líbí se mi i skvělá hudba od Clintona Shortera. ()

sha.piro

O čem je tento film? Vlastně ani nevím. Příběh mne ničím neuchvátil (snad až na ten konec, který se jeví logicky) a herecky to také nebylo jaksi ono. Jako by to bylo jen o dvou věcech (pominu-li souboje). O ničivé síle sopky a křehké krásce Emily Browning. Nikdo jiný nepodal tak přesvědčivé výkony, jako právě ony dvě. ()

Milito999

Jediný bonus tohoto filmu je hudba, která se povedla a poslouchat ji bych mohla do nekonečna. Samotný film je jedna velká nuda. Překvapivě se v něm toho moc nenamluví. Důraz je kladen na vypracovaný těla a akci. Navíc půlku filmu jen utíkají před lávou, do toho se tam hlavní dva protivníci stihnou pořádně poprat. Dvě hvězdičky proto za hudbu a Kita Haringtona, kterýho mám ráda z GoT. ()

teseth

Scénáristicky naprosto klišoidní, ale od té chvíle co přichází výbuch sopky se film dá celkem skousnout a člověk si opravdu vychutná tu totální devatastaci města, které vstoupí do dějin. Mít celý film jen o této devastaci tak bych prubl i 5*, ale bohužel pan Anderson musí mít ve svém počinu love stotry jak vystřiženou z bravíčka a točí kolem toho vše co se dá. Nejde o samotnou podstatu tohoto vztahu, ale o to, že oba dva milenci jsou tak nezáživní a prkenní, že vám je úplně jedno jestli umřou a jak. Jen ať už proboha chcípnou. Na druhou stránku "Spoiler" to že je nechá umřít "Spoiler" je pro mě to nejlepší, protože konečně někdo popřel holywoodskou tradici hlavních hrdinů. Možná i proto zahmouřím oči a dám 4*. ()

Mark1983

Pokud nebudete čekat jen na sopečnou erupci,myslím,že byste se nemuseli u filmu nudit.Podle mého názoru se jedná o koukatelný průměr. ()

gael83

Solidní akce, kvalitní vizuální triky, pár natahovacích sekvencí, jako celek ucházející historické drama opírající se o skutečné události. ()

zurivymlok

O Andersonovi se nedá říct, že by byl úplný režisérský neuměl - nicméně je to člověk, který asi nikdy nedospěje. Už mu bude padesát a stále točí filmy jako kdyby byl teenager. Scénář snad ani nemá smysl řešit, protože tak pitomé nápady a dialogy se jen tak nevidí. Efekty jsou na dnešní blockbustery spíše podprůměrné - vše prostě vypadá až moc uměle. Navíc jsem tak nějak nebyl schopen uvěřit, že se to zrovna takto stalo. Proti hereckému obsazení nic nemám. Ale co ten "zpomalený" negr? A ty romantické kecy a polibek před blížícím se pyroplastickým mrakem, to byl taky dobrý vtip - ale sousoší z toho vzniklo zajímavé. ()

kacudzde

Když Pompeje přišly do kin, uvěřila jsem negativním ohlasům - po příšerných Třech mušketýrech není divu - a do kina nešla, i když jsem byla zvědavá. Shlédnutí filmu mám za sebou, a vůbec to není špatné. Gladiátorské souboje jsou slušně natočené a příběh stravitelný. Co mi vadilo, byla scéna, kdy senátor ujíždí z města - nelogické štěstí jako u rodinky prchající ve filmu 2012. Jinak mě pobavilo, že tu bok po boku hraje Jon Snow, Jack Bauer, profesor Moriarty, Trinity z Matrixu, dívka ze Sucker Punch a šéf policie z Grimma :-) ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí