Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

hufnagel

Som fanúšik sci-fi a celkový námet bol geniálny a malo to potenciál.Horšie to už bolo so spracovaním,ak by sa vystrihli tie zbytočné kecy mohlo to fungovať lepšie,takto len priemer. ()

cobislav

Netuším z jakého důvodu se roztrhl pytel s filmy, kde nebojácné hrdinky v hlavní roli poráží zločinecký a prohnilý systém, ale stejně jako v případě Hunger Games to opět dopadlo podle očekávání velice spatně. Z hluboké vnitřní rozpolcenosti hlavní hrdinky se mi chce zvracet. Kate Winslet ovšem velice sexy. Ještě o něco slabší, než první díl 39%. ()

JihadJoe odpad!

Hloupej a prostoduchej film s ošklivou nesympatickou mladou kravičkou v hlavní roli. Kde scénáristi už nevěděli kudykam, tak začali vykrádat Matrix. Hlavní hrdinka je klišoidní stvoření, která sype perlu za perlou, má svaly z ocele a spasí svět. Bohužel při pohledu na ni neuvidíte nebojácnou gerojku, která je zachráncem celého lidství, ale pouze malé vyplašené štěňátko (zde se nabízí otázka na casting, kterej má evidentně vynikajícího dealera trávy a jedou pořádný peklo, protože ty kecy a činy se téhle 40kg holčičce co mlátí 150kg černochy prostě nedají věřit). Zbývá jen dodat proč? Proč se točí tyhle dementí filmy? No protože prostě můžem!!! Spousta prosťáčků i zde na CSFD je toho důkazem, že nechtějí u filmu přemýšlet a roboticky sledují tyhle splašky bez děje, logiky a kreativity a jsou schopni dát ještě 2 a více hvězd. Hanba Vám. Větší zábavu jsem si užil i na fotbale Dynamo Č.Budějovice - Hradec Králové (0:0) a to jsem myslel, že se pobliju. ()

RomaS

Možná by si to zasloužilo víc, ale některé věci prostě odpustit nejdou. Ze skvělého nakopáváku Divergence se stala žalostně uplakaná bolístka potoku slz. Celý film se řeší citové sebemrskající melodrama odehrávající se pouze v hlavě krátce střižené blondýny. Nejvyšší cenu za trpělivost by měl dostat bouchač s číslem místo jména za to, že všechny ty žvásty celou dobu vydržel a raději dobrovolně neskočil proti zdi. Neohroženost těchto dvou byla až příliš okatá a vysvobozující náhody byly místy silně přepísklé. Nevím jestli bude další pokračování, ale tvůrcům bych doporučil raději ubrat, pokud z toho nechtějí vytvořit komiks. Možná, ale nejsem ta správná cílovka a taky trochu cynik. Jo a závěrem takové rýpnutí. Napadlo někoho, když se tam disponuje takovou pokročilou technikou, proč tam neexistuje cokoli co by mohlo létat a podívat se co ja za tou blbou zdí? ()

Sharlis odpad!

Oproti jednotke to je totálny šialený rozdiel, tie filmy sa nedajú ani rovnať. Šialených 120 minút totálnej nudy. Samé keci, 0 akcie, 0 humor, 0 napätie len samá nuda a keci. Chvíľami som si myslel, že sa dívam na tretí hunger games, lebo príbeh i dej je doslova rovnaký, akurát Shailen je špatná ako noc, celý film len reve a ľutuje všetko ja už ani neviem čo všetko, ale všetko, lebo len reve. Každý záber, každá scéna sa končí ako Shailen reve alebo skape nejaké decko. A o tom ako 50 vojakov kropí strechu automatmi a oni si tam prebehnú a ona ešte zakopne, tak to ani nemusím k tomu nič písať. A záverom: Prečo sa pomaly každy druhý high-budget sci-fi točí so špatnou herečkou v hlavnej úlohe a identickým príbehom len sa zmenia kulisy? FIlm tiež ochotne doporučujem všetkým dievčatám, ktoré práve začali pubertu. ()

Optical

A DOST. Tohle byla poslední krávovina podle dnešních rádoby knižních bestsellerů na kterou jsem se dobrovolně podíval. Už žádné Divergenty, Maze Runnery nebo Hungry trotloviny, které jsou si podobné jak vejce a divákovi servírují akorát nudu a špatné herecké výkony. ()

paradoxman odpad!

Nemůžu uvěřit, že jsem to dokoukal a píšu na to komentář. Celá idea tohohle příběhu je natolik blbá a nelogická, že jsem na to vyjeveně zíral, abych se dozvěděl, čím mě ještě tvůrci překvapí. Knižní předloha se asi dává číst za trest. Nebo jsem jiný a něčemu nerozumím, protože jinak si ty maximální hodnocení nedokážu vysvětlit. ()

Saxos

Zbytečné pokračování zbytečné Divergence. Raději nepřemýšlet. Dvěstě let po nějaké apokalypse, mrakodrapy stále polozbořené, lidi rozděleni do skupin podle schopností, žádný náznak toho, jak se vlastně stravují, kde berou elektřinu a jiné zdroje. Absolutně nezajímavá Tris. ()

rigby

Škoda, že pokračování se vyvíjí jako sladkobolný románek pro náctileté, kde se občas střílí, ale o to víc se rozebírají pocity hlavní hrdinky. Zpracování je jinak na výbornou, děj hýří akčností, ale kvality první filmu to nedosahuje ani zdaleka. Je to škoda, vypadalo to na pěknou sérii. Takto je to jen film, který vykrádá z jiných, a přežvýkanou podobu předhazuje nesamostatně myslícím puberťákům. Další pokračování už mě zřejmě zajímat nebude... ()

BrusVejn

Prvý diel sa mi docela páčil, už ani neviem prečo (a rozhodne to nebudem zisťovať). Dvojka je ale dosť slabá. A pritom začína veľmi obstojne podarenou akčnou scénou v tábore mierumilovných či čo to bolo. A tým sa dostávame k jedinému svetlejšiemu momentu celého filmu. Zostatok je len šedý priemer, ktorému kraľuje asexuálny chlapec ako hlavná postava a jeho frajer Theo James, ktorý opäť patrí z hercov medzi to najlepšie. Vyzdvihol by som hrôzostrašné triky (fakt sa to točilo v roku 2015?), mŕtvolnych hercov, kompletne retardované dialógy a prapodivný príbeh, ktorý fakt nedáva zmysel keď sa nad ním súdny človek zamyslí. Po tejto zmesi negativity by som asi mal filmu udeliť jednu hviezdičku ale úprimne, tie dve hodiny ubehli rýchlo, nijako extra som sa nenudil a akcia bola miestami podarená (bohužiaľ miestami aj nie). Vo svojom žánri ide proste o docela podarený film. ()

MadyDollar

Do takovýho h**na už jsem dlouho nešlápl.. Dementní, neoriginální dialogy dementní charakterů. Nevím, jestli to, co se táhlo skoro dvě hodiny, můžu nazývat příběhem. Jednička se mi moc líbila a na toto jsem se vskutku těšil -> zklamání. Už ani Jai Courtney, který se v jedničce hezky předvedl, nedostal tolik prostoru, možná kdyby ano, dopadlo by to jinak. Knížku jsem ale nečetl, takže... Úplný odpad to nebyl díky Shailene, která je podle mého názoru výborná herečka, jen chytla špatnou roli, a efektům, které se (sice až v posledních minutách) celkem vydařily. Rozhodně nedoporučuju nikomu nad 13 let, kdo se chce podívat na akční/fantasy. ()

Prokii

Další z filmů, na které jsem se letos těšil - a výsledek? Nemastné, neslané. Po jedničce, kterou jsem zhodnotil na výbornou a ve víře, že dvojka bude minimálně stejně dobrá, tak přišlo mírné zklamání. Ne, že by mě to nudilo k smrti, to ne, ale čekal jsem "trochu více". Přišlo mi to, že nepřinesla nic nového od jedničky a jediná věc, která stála za to, byl opět konec. Myslím si, že průměr a 3 hvězdy filmu sluší, ale mám trochu obavy, aby další pokračování nešla ještě více do nižších hodnocení... ()

david666

Kladem je, že film je solidně natočen a odsýpá, jinak ale recyklace - dost slabší - Hunger games. Dalším plusem jsou Naomi a Kate - díky nim se dá film v pohodě shlédnout ()

PatrikP4

Myslím že kvalita jedničky byla zachována... Celkem slušné... Uvidíme co se ukáže ve finále... I délka je přijatelná ne jako u jedničky, která byla o 20 minut delší... ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent