Antologie pěti hororových příběhů s pěti muži uvězněnými v suterénu kancelářské budovy. (griph)

Bloody13

Tohle jsem viděl ještě jako capart na RTL pod názvem Sklepení hrůzy. Amicus se zde znovu předvádí s povídkovým hororem, čerpajícím inspiraci v komiksech jako Tales from the Crypt. No a o čem že to je? Pětice mužů se výtahem dostane do sklepní místnosti, kde si začnou vyprávět své hrůzné příběhy. První je o chlápkovi, co po vraždě své vlastní sestry navštíví podivnou restauraci. Druhá vypráví o ženě, která už nedokáže snášet manželovo nesnesitelné puntičkářství. V následujícím příběhu se dozvíme, že zabít orientální kouzelnici kvůli odhalení jejího triku k bohatství rozhodně nevede. Čtvrtý je o muži, který se rozhodne přežít svůj vlastní pohřeb. No a v poslední povídce sledujeme umělce, jehož obrazy dokážou zabít... Kvalita jednotlivých segmentů není tentokrát rozkolísaná, každá je svým způsobem originální a zábavná. Snímek tak jde doporučit nejen "povídkářům", ale i fandům žánru obecně. ()

MightyHal

Velice sympatická sbírka povídek, kde krom jedné jsou všechny stejně kvalitní a zábavné. Příběhově jde o klasiku, pár cizinců se setká ve výtahu, který je odveze do podzemního patra o kterém nikdo nevěděl a kde na ně čeká pohoštění a i posezení. Tyto postavy si pak - jak je zvykem- začnou sdělovat různé sny co se jim zdáli. Jak jsem naťukl tak jednotlivé povídky (krom jedné s hypnotizujícím lanem) mají skvělou atmosféru - kterou miluji u britských hororů-, dobré herecké výkony a hlavně každá nabízí něco jiného co si na ní oblíbit. Jedna je o tajemném městečku, další je zase poměrně komediální kousek o přehnaně pořádném movitém pánovi či o voodoo obraze. Většinou jsem se opravdu bavil a potěšilo i pár příjemných praktických gore efektů. ()

Koly

Od THE VAULT OF HORROR jsem očekával standartně odvedený povídkový horror a ten jsem taky koneckonců dostal. S průměru film ale vytahuje dobrá pointa, kterou jsem vůbec nečekal. Nejvíc se mi líbila povídka č. 2 o chlápkovi, který tak dlouho buzeroval svou manželku, ať mu udržuje v domě pořádek, až nakonec uklidila i jeho. Filmové studio AMICUS mě opět nezklamalo. ()

darkrobyk

Mám rád tyhle barvotiskové příběhy podle starých comicsů, kdy máte od začátku tušení, jak příběh dopadne. A samozřejmě víte, že hlavní hrdina zhyne bídně odpornou smrtí. Pět povídek, pět hrdinů a pět životních příběhů, které byste nechtěli zažít. Ač mám rád upíry, tak zdaleka nejzábavnější mi přišel Předčasný pohřeb. Hřbitovy mají své kouzlo, když je noc a mezi hroby se válí kotouče mlhy. A pokud má někdo plán, jak vytěžit z vlastní smrti, pak je o zábavu postaráno. Malíř, co si opatřil voodoo, až pozdě pochopí, že s čím kdo zachází, s tím také schází. Hrůzný sklep byl spíše groteskou a výlet do Orientu připomněl, že magii je třeba brát vážně. Šestákové, béčkové, zábavné. ()

Han22

Stejně jako v Tales from the Crypt přichází Amicus opět s pěticí lidí, kteří se sejdou na podivné místě a vypráví si tentokrát své sny. 1. Midnight Mess: Nelítostný vrah přichází zabít pro dědictví svoji sestru. Netuší že přišel do města plného upírů. Krátké, svižné a výborná originální scéna v restauraci - 4/5. 2. Neat Job: Pedantský manžel terorizuje svoji novou ženu s udržováním absolutního pořádku. Docela obyčejný námět se zcela očekávanou pointou a popravdě trochu nuda - 3/5. 3. This Trick'll Kill You: Stárnoucí kouzelník hledá v Indii trik, který by mohl ukrást. Spadeno má na trik s provazem, ale zahrávání se skutečnou magií se mu nevyplatí. Na mě trošku moc pohádkové - 3/5. 4. Bargain in Death: Jeden chlápek plánující falešný pohřeb, jeden falešný kamarád, dvojice vykradačů hrobů a pár pěkných zvratů v celkem morbidním příběhu - 3/5. 5. Drawn and Quartered: Zneuznaný malíř získá sílu voodoo a pomocí svých obrazů se mstí. Asi nejlepší a nejoriginálnější příběh se skvělými vražadmi a výbornou pointou - 5/5. Celková pointa pěkná, ale po Tales From the Crypt jsem ji tak nějak čekal, hodnotím za 3*. ()

• Jako původní autoři povídek jsou uvedeni Al Feldstein a William M. Gaines, ale povídka č. 4 - "Bargain in Death" je nepřiznaným plagiátem klasické hororové povídky "Jedné letní noci" od Ambrose Bierce z roku 1906. (Flaxik)