V jihočeském Kameňákově žije pestrá směsice lidí všech možných povah a profesí. Žijí tady Novákovi. Otec Pepa je náčelníkem městské policie, jeho žena Vilma je učitelkou, dcera Julie studuje zdravotní školu a devítiletý Pepíček komentuje všechno, co se jen v okolí šustne. Z Anglie do Kameňákova přijíždí šlechtický pár, kterému byl v rámci restituce navrácen zdejší zámek. Na malém městě se ale nic neutají, a tak záhy všichni ví, že lord sem přijel hledat poklad po svém otci, na který má zálusk i jeho zrádný komorník. Zpráva o pokladu nedá spát továrníku Kohnovi, chtěl by ho i playboyský primář, ale také matka představená zdejšího kláštera, v němž se místo jeptišek ukrývají prostitutky a zloději na útěku... (TV Nova)

frannyberry

Mám ten film celkem ráda, je to taková výplň nebo když se chci pobavit - je to tak blbé, až se zasměju. O hereckých výkonech se nedá mluvit, ale když máte na paměti, že jsou to vlastně karikatury, které fungují jen jako ilustrace ke známým vtipům... afektovaní jsou všichni, ale mě to nevadí. Vím, že všichni zatracují Trošku, ale odkud se tedy rekrutují ti jeho diváci?! Chápu lidi, které to nebaví, i ty, co to uráží, ale já jsem z těch, když na to mám náladu, proč ne. Takže jedna a půl hvězdy. ()

zagro odpad!

Co asi tak říci k posledním filmovým počinům pan režiséra Zdeňka Trošky. Od klasické vesnické (spíš by se dalo napsat vesanské) komedie Slunce, seno, jahody a jejím pokračováních je každý další filmový počin horší a horší a kameňák není vyjímkou. Za mě 2/10 a bojím se, jestli jsem to nepřehnal. Špatné je na tomto filmu vše, takže by bylo marné se s tím vypisovat. ()

majkl264

Komedie složená ze vtipů zákonitě nemůže byt dobrý film. To znamená, že filmově to stojí slušně řečeno za prd, ale pokud nepotřebujete zrovna vidět dokonalý film je pro zpestření večera dobrý. ()

jioex13

Jedna hvězda a to jen za to, že si vždy vzpomenu na roky ztrávené učňáku poblíž místa natáčení, zvlášť když mezi těma vojákama vidím ksichty které na té škole také byli. Film ale jinak je totální masakr. ()

marvell_cz odpad!

Tomuhle filmu jako téměř celé filmografii Zdeňka Trošky jsem prostě na chuť nepřišel. Soubor hraných vtipů smíchaný s příběhem hraničícím až s trapností není můj šálek kávy. Vtip je jen tak dobrý, jak dobrý je jeho vypravěč. Zdeněk Troška je příšerný vypravěč. 4% ()

jan152

Špičková komedie o zázračném prameni, prošpikovaná bránici trhajícími vtipy. Jedinečná česká klasika s geniálními hereckými výkony (Vydra s Paulů a Pepíčkem jsou boží) a dnes už zlidovělými citáty: - Dneska je krásně, dneska by to šlo. - Dej mi ještě šanci. Tak si ho můžeš rozhoupat. ()

danatr odpad!

Snůšky nejstrašnějších, nejstarších, nejotřepanějších a nejtrapnějších vtipů, jako dal kdy kdo dohromady. Bohužel jsem byla nucena to dokoukat celé, a později i další dva díly, protože nám to pouštěli v autobuse. Brrr ()

clubland odpad!

Zdenek Troska natocil 2 super komedie: Slunce, seno, jahody a Slunce, seno a par facek. Vsetko, co prislo potom je totalna trefa do prazdna. Otrasne herecke vykony skrachovanych 2.-3. triednych "hercov", nasilne pisane dialogy, snaha o humor za kazdu cenu, digitalny "look" obrazu, ozvenovy zvuk bez postsynchronov... Takto by som mohol pokracovat do nekonecna. Ale myslim, ze hlavny problem je v tom, ze sa uz nejedna o filmy, v ktorych su herci sami sebou, ze vsetci dobri herci su uz na onom svete a ze sa toto vsetko robi uz len a len pre prachy. Kde su tie stare dobre casy, ked sa tocilo na ozajstny film a s ozajstnymi hercami? ()

danielczech

Mně osobně se jednička libí,jasné že to je kravina nad kraviny.Ale jednička je už taková klasika,a je to rozhodně nejvíce povedený díl ze všech. Jednou za rok se na to podívat dá,a je tam i pár dobrých scén.Dvě hvězdy si tento díl rozhodně zaslouží,hodnocení odpad bych si nechal na zbylé díly. ()

tjkiklop

Dost dobře nechápu zdejší hodnocení. Troška jasně prohlásil, že natočí komedii složenou z kameňáků, což taky udělal. Už z principu nikdo nemůže očekávat duchaplný scénář a intelektuální zábavu. Je to vtipný a film se celkem podařil a na odpad to určitě není. Bohužel ke škodě toho filmu si Troška nedal pokoj a natočil i další díly a to už je jiná kapitola. Dal bych 3*, ale protestně dávám 5* ()

Allica

Pro mě je otázkou, do jaké míry je to film. Je to sbírka vtipů, které nás čechy určitě charakterizují, ale film je prakticky bez příběhu. Je to trochu kontroverzní téma, které se otevírá s každým dalším vysíláním, i když nepochybuji, že své diváky si to najde hlavně časem. ()

hevys odpad!

po deseti pivech se na tento skvost se sebezapřením koukat dá.... stejně jako na další kousky pana trošky. ()

KlarkaSY

O kvalitě filmu se vůbec nedá diskutovat, to je jasný.. Ale když máte špatnou náladu a potřebujete film, u kterého se vůbec nemusí přemýšlet.. Tak ujde ;) ()

mimka

Perfektná oddychovka. Keď si chcete pustiť niečo, pri čom zabudnete na všedné starosti alebo len tak, keď nemáte chuť na ťažké filmy, ale na perfektnú komédiu, tak odporúčam :) ()

padlar

Celkem originální nápad poskládat film jen ze samých kameňáků. Při prvním shlédnutí filmu jsem se docela dobře bavil. I teď se na film občas podívám. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

09.01.2014

Mannovo Impérium vrací úder

Mannovo Impérium vrací úder

15.10.2007

Michael Mann je tvůrce báječných filmů, ať už je režíruje (Miami Vice) nebo produkuje (Království). Jenže ty báječné filmy nevydělávají. Jistě, nakonec se jakž-takž zaplatí, ale rozhodně to nejsou… (více)

O starších, ale nejen pro ně

O starších, ale nejen pro ně

16.06.2006

Je vždy příjemné, když filmy neoplývající obří reklamou, za nimiž nestojí balík akcií nadnárodní filmové společnosti ani megahvězdy protřelých jmen, jejichž rozpočet byl spíše nižšího kalibru a… (více)