Imagine dokumentaristicky a intímne nakúka do života jedného z najväčších hudobníkov modernej doby. Režisér sa snaží odpovedať na otázky bežných ľudí o tom ako "celebrita" ako Lennon v súkromí žije, čo robí keď práve nekoncertuje a pod. A darí sa mu to s nadľahčenosťou Lennonovho humoru a pomocou rozhovorov s jeho rodinou a príbuzními nám vytvára ucelený obraz o tom v akom duchu žil Lennon svoje posledné roky v Amerike. (JohnFarst)

MrPierc

Nejvíce vyčnívající člen z Beatles. Slávu získal u Beatles a když se rozpadli začal nový život. Dozrál a potkal Yoko Ono. Poznal lásku a souznění duší. Chtěl mír a dobro pro všechny. Jenže si to představoval moc lehce - jeho argumenty byly moc naivní i když to myslel dobře. Snažil se změnit celý svět k lepšímu. Byla to chvilková póza, ale dokázala spojit spoustu lidí. ()

Pajky3

Beatles nikdy nebyla skupina, kterou bych nějak zaslepeně poslouchal a uctíval, a přesto to nejzajímavější z tohoto dokumentu pro mě bylo to, co se týkalo skupiny. Několikrát jsem se přistihl při osobním životě Lennona, že se docela nudím a vlastně mě to moc nezajímá. Lennon nebyl typem člověka, který by mě fascinoval, nic to však nemění na tom, že je to hudební legenda, stejně jako Beatles a tenhle dokument stojí za podívání. Třeba se bude líbit víc než mě. ()

zette

At uz byl Lennon jakykoliv, jeho hudebni genialita je nepopiratelna. Tento dokument jeste prikrmuje kult jeho osobnosti..., ale mozna prave o to jde nebo slo... ()

Noviik

Nejsem fanouškem Johna Lennona (ani Beatles). Ale jeho vliv respektuji a uznávám. Dokument přesně odráží jeho osobnost, jen je tak trochu roztržitý v jeho okolí. ()

rockwoman

"Imagine byla jednou z jeho stránek. Tvoří to jeho sen o světě. Utváří to jeho ideál. A to bylo něco, co chtěl skutečně říct světu." ...Zajímavý dokument při jehož sledování si každý může udělat svou vlastní představu o tom kdo, nebo jaký člověk byl John Lennon. A jak jsem Johna vnímala já? Jako divokýho, vtipnýho, odvážnýho, romantickýho, vážnýho, tvrdohlavýho, trošku sebestřetnýho, zranitelnýho, vnímavýho, talentovanýho, muzikanta, naivního SNÍLKA. Ale taky jako manžela, tátu, kolegu, přítele, obyčejnýho člověka z davu. Svůj život, názory, pocity, myšlenky vložil do songů, který jsou nesmrtelný a v srdcích těch, kdo ho milovali bude žít věčně jako všichni další před ním i po něm. ()

deckardx

Vyborny dokument o muzi, kteremu hudba zmenila cely zivot.. Pak na to bohuzel doplatil.. Celou dobu byl prospikovan jeho nejlepsimi kousky a jak sedi u bileho piana a zpiva Imagine, tak si myslim ze leckomu i ukapla slza,pri vzpomince na toho hudebniho velikana... ()

Marty89

Koukám, že půjdu proti proudu, protože na mě tenhle film neudělal naprosto žádný dojem. 2 hvězdičky jsou teda maximum, co za tenhle film můžu dát. ()

Zombik.

Skvělý dokument o člověku se smyslem pro hudbu i humor. Samozřejmě nechybí úžasná hudba, jak od Beatles, tak i ze sólové kariéry. ()

Neotom

Ucelený pohled na život Johna Lennona, který nenabádá, nýbrž konstatuje a ukazuje- vtipného mladíka i kontroverzního filozofa. Především ale jednu z největších hudebních osobností 20. století. 90% ()

aLPaC

Dokument ukazující jak období Beatles, tak i pozdější sólové dráhy. Zazní ty největší Johnovi pecky a dost prostoru má i Yoko a tím pádem i boj za mír. Ať už z Beatlů preferujete kohokoliv, všichni musí uznat, že John byl jedním z největších hudebníků 20. století. ()

ChillThomas

Nejtalentovanější zpěvák a osobnost co pronikla do několika hlav a uší 20 století |! Jeden z mála co se politicky angažoval do dění (válka ve Vietnamu) byl to člověk co chtěl změnit svět svými texty, takových bylo pár snad jen m.Jackson, Bob Dylan a Tupac . . Jeho smrt je do teď nevysvětlená událost a mnoho lidí má stále otázky, co mohu dodat je že zůstane tak jako tak nesmrtelný díky svým písničkám, názorům a citátům .. Hlavně dokázal propůjčit svůj obličej pro mír a svět bez válek .. Jako tomu napovídá, návštěva před bílým domem kde Richard Nixon koukal z okna na 200 000 lidí co zpívají "Give peace a chance" od Lenonna. Snad už jen dodám že, Imagine there's no heaven It's easy if you try No hell below us Above us only sky Imagine all the people Living for today... Imagine there's no countries It isn't hard to do Nothing to kill or die for And no religion too Imagine all the people Living life in peace... You may say I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will be as one Imagine no possessions I wonder if you can No need for greed or hunger A brotherhood of man Imagine all the people Sharing all the world... You may say I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one ()

JohnFarst

Dokument nakúkajúci všade tam kam by naše oko chcelo vidieť v Johnovom živote. Je tu ukázaný nie ako celebrita ale ako normálny človek čo chce ľuďom dobre a nehanbí sa zato. Najzaujímavejšie pasáže sú okrem koncertov a vystúpení zábery na práve komponujúceho Johna alebo rozhovory napr. so Seanom "o otcovi". Rozprávanie príhod a príbehov z Johnovho života na konci zavŕši práve klip Imagine a popri silných emóciách nám vtedy dôjde o akého skvelého človeka svet prišiel 8. decembra 1980. "John, nech tvoje piesne a tvoj duch žijú naveky. Amen." ()

#47

John Lennon se stal legendou, fenoménem, nesmrtelným...tento dokument zachycuje celý jeho ne příliš dlouhý život od dětství stráveného u tety, přes slavná 60. léta s Beatles až do jeho zavraždění v roce 1980 a je doplněn komentáři jeho obou manželek, synů, tety, George Martina a dalších. Je bohužel smutné, že si v tomto dokumentu na Johna nezavzpomínali i ostatní Brouci, což ale nemusí být jejich vina...třeba si to jenom Yoko nepřála...jinak ale v tomto dokumentu uvdíte to jak se Beatles dali dohromady, jak se stali slavnými, jak způsobil John rozruch v USA když prohlásil že jsou Beatles slavnější než Ježíš, jaký byl jeho vztah k oběma synům, jak se vyvíjela jeho láska s Yoko, jak spolu pořádali tiskovky v posteli a bojovali za světový mír, jak se Beatles rozpadli a jak probíhala Johnova sólová kariéra a konečně také jak veřejnost a jeho blízcí reagovali na jeho smrt...zamrzí také, když uslyšíte Johna otevřeně mluvil o tom, že by se nebránil obnovení Beatles a úplně mrazí v zádech když John někdy na podzim v 80. roce mluví o tom že na tomto světě ještě chce spoustu věcí dokončit a že doufá, že tady bude ještě hodně dlouhou dobu...co se týče hudby, v tomto snímku zazněla spousta Johnových hitů napříč celou jeho kariérou a bylo jich ještě víc než se objevilo na oficiálnim soundtracku, např. i proti-McCartnyovská píseň "How do you sleep?", jejiž společné nahrávání s G. Harrisonem je také součástí filmu. Pro Johnovy fanoušky, mezi které se každopádně počítám, je tato tragikomická biografie hudební legendy příjemnou povinností. ()

agassi68

Ten chlap bol sympaťák a celkom dobre sa vyrovnával z kolosálnou popularitou. Vtedy ste museli zaujať hlavne muzikou na rozdiel od súčasnch "star". Jeho skladby sú nesmrteľné a nám ostatným môže byť len ľúto za tými nezloženými.. ()

JimiH

Demýtizace Johna Lennona. Žádnej hodnej kluk, ale na druhou stranu ani takovej podpantoflák, jak se obecně soudilo (i když podle mě Yoko Ono rozumí hudbě jak já raketovému inženýrství). Výbornej muzikant, který se nebral smrtelně vážně a své názory přehodnocoval je se stejnou vervou, jako si za nimi stál. ()

truby

Jako dokument je tento snímek docela skoupý na informace a rozhovory, a neukazuje Lennona z té nejlepší stránky, jak bych si já přál, ale mně stačilo jen sledovat jeho a Beatles a poslouchat ty skvělé písničky.. ()

sonoluca

The Beatles ani Lennon nejsou můj "cup of tea", ale tenhle Johnův portrét mě hodně zaujal a příznám se, že na konci jsem měl opravdu na krajíčku. ()